Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) mexel válasza alien0903 (#250) üzenetére


mexel
veterán

Próbáld meg egy pendrive-ról az egyik ilyen fájlt és abban a pillanatban leszűkíted merre keresd a hibát. Ha arról sincs hang akkor nem a médiaszerver. Akkor nézd meg más mkv-nál mi a helyzet. Ha csak ez az egy akkor nyilván a fájl-al van valami. Stb-stb. Szűkítsd le a hibát hogy tudd hogy hol kell keresgélni.

(#252) alien0903 válasza mexel (#251) üzenetére


alien0903
tag

közben megoldódott alapra kellett visszaállítani a hang beállításokat, mert amúgy hiába állítottam bármit, nem vette az adást. most így jó. azért köszi !

(#253) mexel válasza alien0903 (#252) üzenetére


mexel
veterán

Így van, azért is mondtam hogy tedd alapra először a hangot :)

(#254) hoppy


hoppy
csendes tag

Helló Mexel, továbbra sem érdemes a Libreelecet frissíteni? Coreelecre se?

(#255) hoppy


hoppy
csendes tag

Még egy dolog, sehogy sem megy LE alatt az ssh és smb, pedig settings alatt be van kapcsolva. Viszont találtam egy működő Transmissiont: https://github.com/thoradia/thoradia

(#256) mexel válasza hoppy (#255) üzenetére


mexel
veterán

Mennie kell, ezekkel a kérdésekkel keresd meg az Amlogic topikot, ott tudnak LE-val kapcsolatban seígteni főként.

A CE-t majd megcsinálom valamikor, de ebbe a fw-be nem tudom beletenni, teljesen új fajta kell. A CE-vel mindig van valami kis bibi, amellett nagyon jó is egyben.

(#257) mexel


mexel
veterán

Talán egy jó hír :) Sikerült rájönni hogy ebben a fajta dual rendszerben is menjen a CoreElec.

A másik dual telepítős módszer is működhet, de ez a rendszer is tud így menni. Amint van időm feltszem az újabb verziókat, kicsit könnyebb telepítéssel.
( de az jó pár nap mire mindet megcsinálom)

de az is lehet hogy csak leírom mit kell cserélni pl akár totalcommenderrel is android alatt

[ Szerkesztve ]

(#258) xtend válasza mexel (#257) üzenetére


xtend
senior tag

Ez jó hír, köszi! :))

(#259) Tommee válasza mexel (#257) üzenetére


Tommee
aktív tag

Várjuk nagyon!

(#260) mexel


mexel
veterán

Sajnos a frissítés továbbra sem fog működni ha ez a "beágyazott" dual fontos.
Vagy pedig elérhető a másik dual-os megoldás, de az más mint ez, arról csináltam leírást. Jelenleg azt ebben a formában ne tegyétek fel még, de megoldható az is csak ahhoz előbb törölni kell pár fájlt a jelenlegi LE dualból, mindjárt írom hogyan. ( a régi LE beállítások el is vesznek, vagy el kell menteni előbb)
Aban a verzióban viszont frissíthető a CE.

Tehát a másik linkelt verzió akkor működik ha pl androidos totalcommanderrel töröljük a "fájlrendszer gyökér/system"-ből a gyökérben a "SYSTEM" fájl-t, a "libre" mappát ( vagy csak ami benne van, de törölhetjük is). Ugyanitt a "bin" mappában a "boot_from_libre.sh" fájlt töröljük vagy átnevezzük (boot_from_libre.sh.bak-ra ha úgy gondoljuk kelleni fog még valaha de törölhetjük is ).
Aztán a "fájlrendszer gyökér" -ben a "data" ban az elején a . al kezdődő kodis cuccokat: ".cache , .config , .kodi , .ssh , .update " mappákat és még a ""fájlrendszer gyökér" -ben a "cache" mappából a "libre" könyvtárat.
Ha ezek megvannak akkor simán telepíthető a fentebb linkelt módon a dual.

De ha valaki a mostani LE-t szeretné lecserélni és azt szeretné hogy így legyen beépítve akkor más a módszer, akkor ne töröljön semmit még, azt is leírom majd, de úgy csak manuálisan lehet majd frissíteni a CE-t.

[ Szerkesztve ]

(#261) mexel


mexel
veterán

Tervezem majd egy kicsit frissített android összehozását is, fhd-s launcherrel, újabb progikkal stb. Persze csak ha van rá igény, kérdés az androidot ki mire használja. Filmezésre úgyis a LE vagy CE kell, a böngésző, YT, és az apró kis progik meg ezen is működnek.

(#262) Tommee válasza mexel (#261) üzenetére


Tommee
aktív tag

Androidot én nagyon ritkán használom, párhavonta ha valamiért kell...
Tegnap tettem fel CE-t egy másik félretett s905-ös boxra sd-re mert haladni kelll a korral. Libreelec fejlesztése ugye leállt és mondom ha belőttem a CE-t utána dtb csere és megy a Tanix tx3-ba. De ha készítesz egy jó dual rendszert akkor azt megvárom. :R

(#263) beers válasza mexel (#261) üzenetére


beers
addikt

Én yt-ot, netradiót, böngészőt használom a tv boxon! :R

M&N

(#264) mexel válasza beers (#263) üzenetére


mexel
veterán

Az új CE-ben már jó a YT nagyon szerintem. De kb szerintem sokan ilyesmire használjáka droidot, mindegy ha lesz időm csinálok másikat mert van már egy félkész újabb verzióm :) Csak sok idő amíg készen leszek

(#265) mexel


mexel
veterán

Lenne tesztelő aki tesztelne új fw-t W95-re, x96 minire és tanix tx3-ra és tanix Max-ra?
( mind 905W)
USB Burning tool-al kellene kiírni, és csak olyan jelentkezzen aki nem kezdő és esetleg ha valami nem jól sül el az meg is tudja csinálni a boxot egyedül.
Ha van jelentkező írjon privit legyen szíves.

(#266) mexel


mexel
veterán

Senki más?

[ Szerkesztve ]

(#267) Tommee válasza mexel (#266) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ha van másik mód a burning tool-on kívül,akkor én tesztelném,de nincs usb a-a kábelem. Tanix tx3 minim van.

[ Szerkesztve ]

(#268) mexel válasza Tommee (#267) üzenetére


mexel
veterán

SD kártyáról is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#269) beers válasza mexel (#265) üzenetére


beers
addikt

Nincs nálam a box...

M&N

(#270) mexel válasza beers (#269) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nehéz lesz :D

(#271) hoppy


hoppy
csendes tag

W95, LE - egyáltalán nem megy a tekerés, a lejátszó kifagy, playre se indul, csak stop és elölről indítás. Itt azt mondják, hogy 17-es Kodinál ez nem meglepő. CE-ben már jobban megy nektek?

(#272) mexel válasza hoppy (#271) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Szerintem rossz topikba jöttél. A kodisra itt, a CE s kérdésre pedig itt fognak jó eséllyel válaszolni.
Ez itt a Dual rendszer telepítésének a topikja :)

[ Szerkesztve ]

(#273) hoppy válasza mexel (#272) üzenetére


hoppy
csendes tag

Ok, bocs, azt hittem, lehet visszajelzéseket is a rendszeredről. De akkor megyek amoda.

(#274) mexel válasza hoppy (#273) üzenetére


mexel
veterán

A visszajelzéseknek örülök de ez teljesen független attól hogy dual vagy nem dual vagy milyen rendszer, ez Kodi kérdés. Az pedig egy külön progi és megvan a topikja. Itt olyan kérdéseket érdemes feltenni ha nem megy a dual telepítése, vagy telepítés után nem indul a droid vagy LE esetleg stb. A rendszeren belül lévő programok már nem ide tartoznak mert az független ettől a dualtól már, nem is hiszem hogy itt fogsz választ kapni rá.

(#275) alien0903


alien0903
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdés, hogy ha "Mexel féle dual boot" rendszernél a LE frissítésre került akkor hogy lehet visszatenni az eredeti dual boot rendszert?

(#276) mexel válasza alien0903 (#275) üzenetére


mexel
veterán

Hogyan frissítetted a LE-t? Manuálisan? Mert azt írtam hogy tilos mert törli a rendszert. Úgy kell visszatenni mint eredetileg volt, de az "elsotelepites.zip"-et már nem kell futtatni.
De ha tudsz usb burning toollal telepíteni küldök egy img fájlt és rakd fel az újat

(#277) alien0903 válasza mexel (#276) üzenetére


alien0903
tag

Szia!
pontosan nem tudom mit takart a "frissítés", nekem csak mondta, hogy olvasta fórumon, hogy azért nem tudja a telefonról vezérelni, mert frissíteni kell a LE-t. Elhozta, reset-tel újra indítottam és látom minden működik csak az LE "tisztult" ki mintha abban lett volna egy gyári visszaállítás.

Nem tudom érdemes-e az új CE-s dualboot rendszerre váltani, ha csak alap filmnézésre van használva a box (Tanix TX3 mini-A).

Megnéztem az usb burning tool-t nem hiszem, hogy gondot okozna, tehát küldhetsz img fájlt.

Köszi a segítséget, az időd és a munkád, amit bele fektettél a projektbe!

(#278) mexel válasza alien0903 (#277) üzenetére


mexel
veterán

Ha az android alatt reseteltél akkor a legtöbb beállítás és változtatás elveszett droid alatt is, sok minden nem működik úgy ahogy kellene. A LE pedig alapra állt, ott is elveszhetett pár dolog azt hiszem. ( nem fog minden úgy működni)
Az a verzió nem volt frissíthető és resetelhető sajnos ahogy írtam is.
Az újat érdemes 2 lépcsőben feltenni: Van egy alap Android ami jól megcsinált, USB-n vagy SD-ről telepíthető. Ha az fent van akkor pedig érdemes a CE-t a dual telepítéssel feltenni, mert kkor a CE frissíthető lesz akár automatikusan is.

(#279) tigipuf


tigipuf
senior tag

szia!
"A "Dual install" addon pillanatok alatt települ, keressük meg a telepített addonok ( kiegészítők) között és indítsuk el. Egyértelmű lesz: megkérdezi hogy szeretnénk a CoreElecet telepíteni? Válasszuk az igent szerintem.
Üres rendszer telepítésekor pár pillanat alatt telepíti és a box kikapcsol,"

Na a kikapcsolásnál van a gond addig minden lépés rendben ment a leírtak szerint.Nem kapcsol ki a box valamiért,(pedig ki ís irja,hogy jön az off)így továbbra is csak sd kariról tudom futtatni a coreelecet.
Próbáltam mindent, reseteltem többször még le is téglásítottam egy időre a tanix minit.Egyszer valahogy a gyári android visszakerült a gépre :Y ,onnantól már csak a sima pendrive-s coreelec futtatást mertem használni, az megy is szépen. Pedig nagyon szeretném a dualos rendszert. Még jobb lenne az androidot teljesen száműzni a gépről,hogy csak a celec lenne rajta.Androidra semmi szükségem,meg lehetne ezt oldani?
Ha nem akkor esetleg volna valami ötleted miért nem tudom feltenni a dualos rendszert?

Köszönöm szépen az eddigi leírásaid a "szájbarágós" dolgok sem rosszak,sokan vagyunk itt kezdők a témában, :R

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#280) mexel válasza tigipuf (#279) üzenetére


mexel
veterán

Milyen rendszerre próbáltad feltenni? A tanixra települnie kell pedig. Azon már teszteltem.
1/8-as vagy 2/16-os? Lehet hogy az 1/8-ason nem működik, majd megnézem azt is.
Akkor nem kapcsol ki ha nem talál megfelelő filerendszert.

[ Szerkesztve ]

(#281) tigipuf válasza mexel (#280) üzenetére


tigipuf
senior tag

2/16-ra próbáltam,de nem sikerült mint írtam :(

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#282) mexel válasza tigipuf (#281) üzenetére


mexel
veterán

Milyen rendszer volt rajta először? Arra boxra fel kell mennie. Ugye nem a dual volt rajta?

Ja most látom hogy ez nem a CE dual system hanem a normal dual system-es topik :)
De ennek is mennie kellene

[ Szerkesztve ]

(#283) mexel


mexel
veterán

Valamit nem értek. Ebben a topikban a régebbi csak s905w dualos telepítőről kellene írni, és te addonról beszélsz. Jó helyre írtál? :)

[ Szerkesztve ]

(#284) tigipuf válasza mexel (#283) üzenetére


tigipuf
senior tag

Fogalmam sincs,az itt találtak alapján akartam feltenni,a gép pár napos.SD kártyára celec telepítést készítettem, megy is szépen csak szerettem volna magára a box-ra is feltenni dual rendszernek.Lehet,hogy valamit összekavartam a régebbi-újabb módszer témában?
Ha esetleg segítenél akkor most konkrétan melyik is amelyik nekem kell?Köszi szépen.Tx3 mini s905w 2/16.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#285) mexel válasza tigipuf (#284) üzenetére


mexel
veterán

Kezdjük az elején.
Mit akarsz feltenni a Tanix Minire?

Ezt a rendszert, vagy a CoreElecet szeretnéd feltenni az emmc-re az android mellé, ezzel a módszerrel?

ha erre megvan aválasz, írd le most milyen rendszer van a boxon jelenleg.

(#286) tigipuf válasza mexel (#285) üzenetére


tigipuf
senior tag

Jelenleg a gyári android van a boxon,sd kártyáról futtatom a coreelecet.Igen a a 2. módszerrel szerettem volna feltenni az emmc-re az android mellé.Itt akadtam meg amikor kiírta,hogy a box kikapcsol,na és nem kapcsolt ki.
Így ,ahogy írtam is:
"A "Dual install" addon pillanatok alatt települ, keressük meg a telepített addonok ( kiegészítők) között és indítsuk el. Egyértelmű lesz: megkérdezi hogy szeretnénk a CoreElecet telepíteni? Válasszuk az igent szerintem.
Üres rendszer telepítésekor pár pillanat alatt telepíti és a box kikapcsol,"

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#287) mexel válasza tigipuf (#286) üzenetére


mexel
veterán

1/8 vagy 2/16 gb-os a box?
ha holnap van időm kipróbálom a tanixon én is mégegyszer.

(#288) tigipuf válasza mexel (#287) üzenetére


tigipuf
senior tag

2/16-os.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#289) mexel válasza tigipuf (#288) üzenetére


mexel
veterán

Akkor 100% hogy mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#290) mikee7854


mikee7854
újonc

Sziasztok!Kis segítség kellene.A páciens Tanix TX3-mini2/16-os.Megpróbáltam feltenni rá a duál rendszert (már 2 boxon sikerült is hála a részletes leírásnak) ,de valami nem sikerült.Miután kinyertem a"számsort" és visszatettem a pendrivot a boxba,és megnyomtam az újraindítás/recoveryt a box behalt.Az előlapon világíottt a "boot" felírat,de nem történt semmi.Fekete képernyő.Se Android,se semmi.Megpróbáltam rátenni a gyári droidot USB Burning tool-lal ,de 7%-nál hibával megáll a telepítés.Kifogytam az ötletekből.Menthető vagy kuka? :W

[ Szerkesztve ]

(#291) mexel válasza mikee7854 (#290) üzenetére


mexel
veterán

Ha a burning tool látja semmi gond. A gyári rendszerekből próbálj meg feltenni valamit. Mikori vásárlás a box? Fura hogy hirtelen ez a második tanix tx3 mini amin valami nem stimmel. Pedig ezen készültek a rendszerek is, mennie kellene.

(#292) mikee7854 válasza mexel (#291) üzenetére


mikee7854
újonc

Szia!Köszi a visszajelzést!Eddig én is így gondoltam,ezért is próbálkoztam vele.2 laptop összes USB bemenetén próbáltam 2 kábellel,de az eredmény folyamatosan az ,hogy 7%-nál megáll a következő hibával:
(0*32030201)Uboot/Get result/DiskInitial error.A Tanix oldaláról szedtem le a Mini és a Duál img. filet is.Múlt héten pénteken érkezett meg a box és szombaton szerettem volna megcsinálni.Azóta csak kínlódok.A legfrisebb és az azelőtti Burning tools-szal is kísérleteztem,Hogyan tovább?Valami más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#293) mexel válasza mikee7854 (#292) üzenetére


mexel
veterán

Már tegnap írtam privit is, nézd meg.
Egyébként nem szabadna megállnia a gyári fw-vel semmiképpen.

(#294) mikee7854 válasza mexel (#293) üzenetére


mikee7854
újonc

köszi.Mindjárt meglesem.

(#295) mexel


mexel
veterán

Ezek melyik Tanix TX3-ak? Nem a H vagy L típusok?
A Freaktab-on az utóbbi napokban több panasz van hogy új TX3 minikre nem mennek fel a gyári rendszerek sem mind. Az USB burninf tool hibával leáll sokaknál.
Akinek sikerült feltenni az a 2.1.6-os burning tool-al írta.
Akinek hiba volt megírná milyen típus pontosan és mikori vásárlás?

(#296) mikee7854 válasza mexel (#295) üzenetére


mikee7854
újonc

Tanix Tx3 Mini-A 2G/16G Amit küldtél privátba azt se tudtam rá feltenni Burning Toolssal.ibával megáll.Viszont sikerült pendrive+Coreelec combó ami eddig nem ment!Ami zavaró,hogy iszonyatosan belassul időnként ,konkrétan alig használható,a kijelzőjén a boot felírat virít állandóan attól függetlenül,hogy már régóta a menüben vagyok.Holnap folytatom,mára elég volt belőle.Most kikapcsoltam,a TV-re nem küld jelet,a kijelzőn még mindíg a boot felírat!!!!

[ Szerkesztve ]

(#297) mexel válasza mikee7854 (#296) üzenetére


mexel
veterán

Érdekes. A Mini A az a sima mini feltételezem. Valami nem kerek ezekkel a boxokkal mert több panasz van már.
Pedig ilyenen készült az fw, az új is amit küldtem és már igen sok boxra felmentek hiba nélkül, de a gyárinak mennie kellene. Vagy a legújabbal kell próbálkozni, vagy keresek valami régebbit és azzal.
Ha új a filerendszer akkor csak a legújabb, erre írt fw lesz jó mint a mecoolnál, de nagyon remélem ezt nem lépte meg a tanix :( .

[ Szerkesztve ]

(#298) tigipuf


tigipuf
senior tag

szia!

Nekem ilyen tanix-om van és friss szerzemény.[link]
Ugyanazok a gondjaim mint az előttem író kollégának,dual rendszer nem megy,coreelec viszont működik sd kártyáról.Nálam is fent áll ez a boot logo bentragadás téma is.Gyári, belső memóriába telepített android rendszer nem indul (gondolom addig resetelgettem a dual telepítés miatt valami gondja lett).Szeretném rá visszahegeszteni valahogy a gyári rendszert az usb-s pc-s megoldást javasolnád,vagy próbáljam ki az sd kártyás verziót?Nálam is fent áll ez a boot logo bentragadás téma is.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#299) mexel válasza tigipuf (#298) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos úgynéz ki akkor valamit változtattak. Küldök neked is linket usb-hez de akkor nem fog menni. A leghújabb gyári fw-t kell megkeresni hozzá, holnap körülnézek melyik az. Plusz olvasgatom miket írnak mi lehet a gond mert máshol is szívnak a frissítéssel az új tanixoknál.

(#300) mexel


mexel
veterán

Már az orosz tanixos hozzászólásoknál is van ma 2 bejegyzés hogy nem tudnak fw-t telepíteni ( sem gyárit sem mást) :(
Valami nem stimmel ezekkel a dobozokkal úgy tűnik, kerítenem kell egyet hogy megnézzem.

Szerintem aki újonnan vesz most tanix tx3-at az ne frissítsen semmire amíg nem derül ki mi az oka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.