Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#111) mexel válasza zeon.hu (#110) üzenetére


mexel
veterán

Ez nem rom hiba, nem is lehet hiszen ilyesmihez nem nyúltam. Attól hogy egy ikszedik féle kiegészítő nem megy droid vagy LE alatt nem hiszem hogy itt kell keresni a hibát. Semmiféle olyan beavatkozás nem történt az androidban ami okozhat ilyet, a Libreelecben meg pláne. Maga a Librelelec érintetlen, csak néhány kiegészítést kellett utólag hozzáadni hogy működjön. Nem tud ilyen hibákat okozni. Ahogy írtam én csak és kizárólag azzal kapcsolatban módosítottam néhány beállítást hogy a videókat hibátlanul lejátsza. Ezek semmilyen módon nem befolyásolhanak semmi más kiegészítőt, programot stb. Tehát ezeknek a programoknak a hibáit érdemes az androidos és Kodis vagy Libreelec-es topikban keresni.
A Libreelec egy teljesen érintetlen Kszaq féle 8.2.3.1 aminek az alaprendszere teljesen origi. Tehát ha abban valami hiba van akkor maga a Libreelec hibás, ugyanis ahhoz nem nyúltam! ( pl nincs magyar nyelv stb)
A rendszer betöltődése után lép életbe pár változás ami csak és kizárólag a videólejátszásban segít néhány hibás videónál. ( pl deinterlacing, stb).
Plusz a típusoknak megfelelő távirányító van hozzáadva. Tehát az ilyen hibáknak nincs köze a romhoz, ezek ugyanúgy előjönnének akkor is ha ezt a Libreelecet egy sd-re vagy pendrive-ra telepítenénk, annyi lenne különbség hogy akkor a pár hiba megmaradna a kényes videók lejátszásakor, mivel az nincs benne eredetileg.
Android alatt is kb ez a helyzet, az alap rendszerben nincs olyan különleges átalakítás részemről ami nagyban befolyásolná a működést éppen azért hogy ne legyenek egyéb hibák. Ott is a videók javítása volt csak a cél főként. Mindössze olyan alkalmazások lettek eltávolítva amik 100%-ig biztosan eltávolíthatóak, csak olyanok lettek cserélve amik hibásak voltak, és olyan módosítások kerültek a rendszerbe amik az alap működést nem befolyásolják csak a médialejátszáshoz szükséges.
Lenne mit javítani az androidon de az nem is volt célom, csak mint médialejátszóra koncentráltam.
Az android többi része nem érdekelt, csak az hogy amire alapból szánták ( média lejátszás) az működjön.
A többi hiba az olyan android hiba ami benne van a rendszerben, azt oldják meg a fejlesztők, ettől az eszköztől nem kell elvárni azt mint egy tablettől vagy telefontól, mert gyárilag elég tákolt rendszer van rajtuk, és az appok nagy része érintőkijelzőre készült, sok minden nem fog működni, a játékok is korlátozottan használhatóak stb-stb. 10-20x ennyibe kerülő telefonokon sem megy minden app tökéletesen, ne várjuk ezektől sem.
Tehát sok mindent lehetne javítani ez ügyben a boxokon de nem látom érdemesnek annyi energiát belefektetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.