Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Roland861010


Roland861010
addikt

A gyári rendszert nem tudom újra rakni twrp-ből mert azt írja híbás a zip...
Nexus rom volt fent ötlet ?

(#152) mexel válasza Roland861010 (#151) üzenetére


mexel
veterán

Tegyél fel gyárit de img-t usb burning tool-al vagy sd-ről. Nem tudom a rendszer miért nem ment fel. Jó dtb-t másoltál be? Először érdemes kipróbálni penről vagy sd-ről a CE-t és ha működik akkor az a dtb jó.

[ Szerkesztve ]

(#153) Roland861010 válasza mexel (#152) üzenetére


Roland861010
addikt

Na mindent újra csináltam csak most le de ez sem megy végig ez legalább be bootolt de a tárhely ellenőrzésnél kifagy...

Le-t lehet csak simán sdre telepíteni?
Másodlagos rendszernek?

[ Szerkesztve ]

(#154) mexel válasza Roland861010 (#153) üzenetére


mexel
veterán

nem teljesen értem mit csinálsz most pontosan.
Kezdjük az elején, egyelőre hagyd az LE-t és CE-t. Van már fent működő gyári rom?

(#155) Roland861010 válasza mexel (#154) üzenetére


Roland861010
addikt

Persze ! :) Már rég túl vagyok rajta ...

Már a duál let néztem de kifagy az ellenőrzés közben!

Most van fent egy tiszta gyári rom.

(#156) mexel válasza Roland861010 (#155) üzenetére


mexel
veterán

7-es droid? Sajnos lehet hogy akkor az is más filerendszer lehet mint a mecool 905w-nél és a tanix miniknél :(
Ha nem megy fel akkor nem tudsz mit csinálni. ( persze ha mindent jól csinálsz)

(#157) Roland861010


Roland861010
addikt

Lépésről lépésre le volt követve amit kellett azt végig csináltam!

Ha nem dualt akarok csak simán futtatni azt meg lehet oldani?
Akár telibe az Android helyet.?

(#158) mexel válasza Roland861010 (#157) üzenetére


mexel
veterán

Ezzel a módszerrel lehet az installtointernal parancsal. De ha ez nem ment fel lehet hogy az sem fog és akár téglázhatod is a boxot.
7-es android van most rajta?

(#159) Roland861010


Roland861010
addikt

Melyik módszerrel ?
Igen az van fent de akkor egyenlőre lehet marad csak a sima SD-és megoldás !

Nem tudom ,hogyan lehetne még agyon optimalizálni a rendszert hogy gyorsabb legyen...!

(#160) mexel válasza Roland861010 (#159) üzenetére


mexel
veterán

Azt akartam írni csak valamiért nem lett jó:
Ezzel a módszerrel nem lehet ( a dualossal), csak az installtointernal parancsal. De az sem biztos hogy sikerül. Akkor nem lesz droid.

Min akarsz optimalizálni?

[ Szerkesztve ]

(#161) Roland861010 válasza mexel (#160) üzenetére


Roland861010
addikt

SD kártyás Le fent van tökéletesen fut...

Már csak valami nagyon jó be állítás kellene a kodihoz...Mert kicsit így is szét esik a kép..

Maga a képernyő felbontása és a lejátszót tartalom között van kapcsolat?

Tv 4k
Film 4k
De ha a lejátszóban a kijelző mérete fullHd akkor maga a tartalom is az nem amit látok?

(#162) Roland861010 válasza mexel (#160) üzenetére


Roland861010
addikt

Kérhetek ehez valami leírást?

(#163) Roland861010 válasza Roland861010 (#162) üzenetére


Roland861010
addikt

Megtaláltam igaz nem valami bő de meg van ...

(#164) mexel válasza Roland861010 (#161) üzenetére


mexel
veterán

Miért nem CE-t használsz? Az már többet tud mint a CE. Ezekkel a kérdésekkel már az amlogic topikban kérdezz, ot minden ilyenre tudnak válaszolni.

(#165) Roland861010 válasza mexel (#164) üzenetére


Roland861010
addikt

Na sikeres volt a telepítés belső tárolóra !

A Ce anno nem ment fel az LE elsőre hibátlanul ment...!
Most meg még gyors is ,hogy a belsőre van telepítve .

(#166) mexel válasza Roland861010 (#165) üzenetére


mexel
veterán

Kicsit bővebben. Dualként? Mert a LE az úgy nem hiszem hogy felmegy. Vagy instaltointernal-al? ha az utóbbi akkor nem véletlenül nem ment fel a CE...

(#167) Roland861010 válasza mexel (#166) üzenetére


Roland861010
addikt

A CE-t először simán gyári android mellé akartam fel tenni dualban de agyon csapta a rendszert...

UB-vel újra húztam majd sd-re LE-t tettem az már ment szépen...
Így ki próbáltam Installtointernal-al !

Gondolom ezek után már csak UB-vel lehet a gyárit vissza tenni majd esetleg újra neki menni a CE-nek hátha ezek után menne ...?!

(#168) mexel válasza Roland861010 (#167) üzenetére


mexel
veterán

Most lesz kérdés hogy fogja -e látni a ub. Kipróbálnád? Kíváncsi vagyok. ( csak hogy látja-e a pc a boxot usbburning toolban)

(#169) Roland861010 válasza mexel (#168) üzenetére


Roland861010
addikt

Elvileg látja !

(#170) mexel válasza Roland861010 (#169) üzenetére


mexel
veterán

Akkor jó, akkor visszaállítható a normál rendszer. De az LE helyett azért a CE jobb mindenképpen.

(#171) Roland861010 válasza mexel (#170) üzenetére


Roland861010
addikt

Ha van időd pár sorban leírod mivel jobb?

Fog működni a tv távirányítója a CE alatt is a Box-al?
Amúgy tök jó hogy kikapcsolja a tv-t is amikor kikapcsolom a boxot kár hogy vissza felé nem megy !

(#172) Roland861010 válasza Roland861010 (#171) üzenetére


Roland861010
addikt

Na ősze raktam a gépet CE-vel csak nem jutottam el odáig,hogy elindítsam!
Remélem menni fog a belső tárolós módszer is !!!

(#173) mexel válasza Roland861010 (#172) üzenetére


mexel
veterán

Fentebb linkeltem, a CE-ről mindenben a másik topikban tudnak főként segíteni. Ez nem arról szól az viszont leginkább igen :)

(#174) Roland861010


Roland861010
addikt

Na össze raktam a CE-t is :)
Sikeresen megy az is .

(#175) RedCat


RedCat
senior tag

Km8 pro s912 2/16 MB, van e ezzel tapasztalat? Valaki ilyenre telapített dual rendszert?

Mexel, van erre jó fw-ed?

(#176) mexel válasza RedCat (#175) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos nincs rá semmim. valami rémlik hogy erre írtak valamit a topikjában ( az amlogicban) Mostanában sajnos nincs időm foglalkozni a dologgal, talán ősszel tudom folytatni

(#177) Truman


Truman
senior tag

Szia mexel!

Egy T6 s905x (2/16) típusú BOX -on szeretnék dual -t.
Alap CE -t akarok rá telepíteni. Megcsináltam a pen drive -ot a 9.2.0 CE -vel. Kicsomagoltam rá a zip fájlt. Az uEnv.ini -t nem módosítottam mert az van benne ami nekem is kell (gxl_p212_2g.dtb). Majd miután a ezt_inditjuk_androidbol.zip -el újraindul androidból, látszólag minden OK. Elkezdi konfigurálni a CE -t, majd első újrainduláskor csak a CE logó tölt be és valami script hibát ír, sajnos nem tudom pontosan mit, mert utána csak folyamatosan újraindul CE -vel, és többé már nem ír ki semmit csak CE logó és újraindul ez megy a végtelenségig.
Áramtalanítottam és kihúztam pen drive -ot, most visszakaptam az Adroidot. Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#178) Truman


Truman
senior tag

Időközbe megoldódott. :) Az előző CE -vel (9.0.3 ) gond nélkül települt. Köszi a leírást. :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#179) mexel válasza Truman (#177) üzenetére


mexel
veterán

Szia!
Közben én is belefutottam ebbe a hibába a legújabb CE 9.2.0-val. Én a régebbi CE 9.0.2-t használtam és így jó volt, igaz telepítéskor ki kellett húzni a hálókábelt mert azonnal frissítette volna magát.
A napokban módosítom is a bejegyzést, felteszek egy jó CE-t ( 9.0.2-t) hpogy azzal lehessen telepíteni

(#180) Truman válasza mexel (#179) üzenetére


Truman
senior tag

Még az lenen a kérdésem, hogy az egészet, hogy tudom majd visszaalakítani, ha esetleg eladnám a BOX -ot idő közbe? Mert ez annyira noname, hogy nem hogy honlapja nincs de még a eredeti android -ját sem találtam meg sehol.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#181) mexel válasza Truman (#180) üzenetére


mexel
veterán

Nem kell visszalakítani, ha eladod ez csak jó ha rajta van :) De ha akarod hogy csak droid legyen akkor vagy elindítasz sd-ről penről egy normál CE-t és utána már nem indul a dual, de ha törölni is akarod az egészet a legegyszerűbb android alatt pl totalcommanderrel letörölni a fájlokat. Egy részük a system-ben található a többi a data-n. Simán manuálisan ki lehet törölni a pár fájlt- mappát.

(#182) #54715584


#54715584
törölt tag

Hello,

Végigcsináltam a leírást, de a dual telepítése után nem indult újra a rendszer és amikor újraindítottam, akkor az alap android töltődött vissza.
GT1 Mini A, S905X2
CoreELec legújabb verzió, 9.2.0

(#183) mexel válasza #54715584 (#182) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos egyelőre csak 7-es androiddal működik, már be is van írva a leírás elejére. Az új generációs boxok plusz más kategória
Amint lesz időm módosítok pár dolgot a leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#184) copaca


copaca
csendes tag

Kedves mexel!

Van egy Tanix TX3 mini-m (2017 év végi.. ) és szeretnék rajta egy stabil android firmware frissítést, illetve egy stabil android és CE dual systemet telepíteni magára a készülékre.
Viszont nem látom az erről szóló leírásaidat. Tudnál küldeni valami leírást és stabil android verziót? :)

(#185) mexel válasza copaca (#184) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Jelenleg nem, éppen a tanix tx3 mini volt az egyik amikkel volt kis gon ( pár embernek) ezért most nincs elérhető dolog amit ki tudok rakni mert tesztelni kell még mindent sokszor, és kevés az időm. hamarosan megpróbálok mindent megint kiírni ami kellhet.

(#186) ayrton


ayrton
tag

sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem. adott egy mecool k3 pro, sikeresen működik a CE egy 8gb-os usb-röl. nagyon jól működik minden. viszont most szerettem volna egy külső usb 3-as 500gb-os vinyot a tv müsorok felvételei miatt beiktatni. ami sikerült is, minden rendben van. azonban amikor kikapcsolom a gépet, és újra bekapcsolom akkor már az android rendszer indul el automatikusan, a vinyo nélkül minden flottul megy, mit csináljak hogy ne kelljen mindig kihúzni bedugni a külső vinyót anélkül, hogy normálisan a CE bootoljon? előre is köszönöm!

(#187) mexel válasza ayrton (#186) üzenetére


mexel
veterán

Mecool K1 pro is csinált ilyet. Dugd át másik usb port -ba a vinyót, talán segít. Vagy próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.