Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115) mexel válasza -szabi- (#113) üzenetére


mexel
veterán

Ja, milyen biztonsági másolatra gondolsz? A beállításaid és adataid miatt, vagy csak hogy működjön a box?

TWRP-vel lehet full mentést készíteni minden boxról, az a beállításokat is menti.
Vagy SSH-n lehet akár partíciónként vagy egyben az egész emmc-t menteni, szintén beállításokat is ment.

Ezeket így is lehet visszaírni.

USB burning toollal csak új rendszereket lehet telepíteni, amik a boxhoz valóak. Akár gyárit akár egyebet ami működik.

Viszont ha a box annyira tégla hogy uboot sem lesz akkor nem lesz sem twrp, sem reset, sem Usb BurningTool. Ilyenkor már szét kell kapni a boxot és úgy lehet megcsinálni ( ha olyan a felépítése)

Én erről mindig ELŐTTE győződöm meg és próbálom ki mielőtt olyan fw-t tennék fel amivel téglásíthatom. (én naponta többször teszem ezt)
Ráadásul én minden beavatkozás előtt csinálok egy TWRP mentést és nem utólag gondolkodom hogy kellett volna. Ez alapszabály, nem csak a boxoknál de az informatikában szerintem mindenhol.

De ezt csak olyan csinálja aki ért hozzá és ne utólag essen kétségbe ha éppen ideiglenesen brickeli a boxot. A boxok közül szinte mind javítható, kivéve pár típus ami nem olyan felépítésű és 1-2 fajta 912-es amik nem túl jó felépítésűek, vagy a hibás emmc-vel szereltek. Ott már előfordul hogy nincs visszaút, de ilyennel kevéssel találkoztam.

De a Dual CE telepítő ilyesmit nem okozhat, ezt leírom mégegyszer. Azt meg lehet próbálni. Javaslom előbb az üres alap ce telepítést kipróbálni egy újonnan penre feltett CE-vel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.