Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zigur


Zigur
senior tag

Nagyon szeretem a Metroid sorozatot, de látva a sok negatív kritikát a HC rajongóktól elvette a kedvem hogy megvegyem a játékot.

Erősen kifogásolták a történetet, és magát a játékvezetést is - mint Te is írtad, lineáris a játékmenet, ami akárhogy is nézzük nem jellemző a sorozatra, meg sok mást is.
Alapvetően az riasztott el hogy nem olyan epikus a játék a review-k alapján mint a Prime-okban előtte.

Lehet megveszem mégis, gondolom nem lehet drága már használtan ha nem volt olyan sikeres.

Ui. Oda lehet írni Samus-hoz hogy általános vélekedés szerint ő volt az első hősnő videojátékban, nem a szokásos megmenteni való :)

(#2) Zsoccc válasza Zigur (#1) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Tény, hogy nem lehet érezni rajta azt a monumentalitást, mint a Prime-okon, de Metroid rajongóként érdemes picit elvonatkoztatni azoktól, és adni neki egy esélyt, szerintem néhány óra játék után meghálálja.

(#3) Silenzio


Silenzio
addikt

Sajnos nem értek hozzá, de a cikkből nem derül ki, miért, illetve miben jobb, mint a Prime-sorozat. "Bízzunk benne, hogy a Nintendo folytatja ezt az irányt." - Ezek szerint érdemes? Mert ez a cikkből nem egyértelműen derül ki.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4) Zsoccc válasza Silenzio (#3) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Nem mondanám, hogy jobb mint a Prime sorozat, de azt sem, hogy rosszabb. Egész máshogy közelíti meg a Metroid témát. Mind a két stílusnak megvannak a maga előnyei és szépségei. Ha mindenképpen döntenem kellene a Prime mellett döntenék.
Ettől függetlenül úgy érzem, hogy érdemes lenne folytatni az Other M-et, mert az irány egyáltalán nem rossz. Úgy gondolom, hogy ha van egy alapvetően jó téma egy jó elképzelés és van még mit kihozni belőle, van még hova fejlődnie, akkor érdemes folytatni. Az Other M ilyen. Ettől függetlenül szívesen látnék én egy a Prime stílusában készült új Metroidot is.

(#5) ldave


ldave
félisten

Köszi a tesztet, épp Wii vásárlás előtt vagyok és ez is egyike azon játékoknak ami miatt lesz a gép.

A Slime draws near! Command?

(#6) Gbi82


Gbi82
tag

Hehe, engem mostanság kapott el megint a Metroid láz.
Lefekvés után a fusion-t tolom psp-n,hogy elálmosodjak de pont az ellenkező hatást éri el.
Van ,hogy hajnalokig nem bírom letenni a játékot.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#7) PHM válasza Gbi82 (#6) üzenetére


PHM
addikt

Akkor ne próbáld ki a Super Metroidot, mert reggelig fent maradsz. :)
Mit nem adnék egy remake-ért DS-re...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8) ldave válasza PHM (#7) üzenetére


ldave
félisten

DS-re a Hunters nekem nagyon nem jött be.

A Slime draws near! Command?

(#9) Zigur válasza ldave (#8) üzenetére


Zigur
senior tag

A Hunters messze a legrosszabb a sorozatban, a GBA-ra kijött Fusion és Zero Mission nagyon jó lett, azok még a hagyományos 2D platformer jellegűek.
De PHM-nek igaza van, a 2D-sek között a Super Metroid a legjobb szerintem is :)

(#10) PHM válasza ldave (#8) üzenetére


PHM
addikt

Nekem se, de én egy Super Metroid remake-ért imádkozom már jó ideje.
(Tartok tőle, hogy hiába.)
Az a játék egyszerűen magába szippantott anno vagy 2 hónapra.
Ma is gyűjteményem becses darabja.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11) Gbi82 válasza PHM (#7) üzenetére


Gbi82
tag

A Super Metroidot kb 5x végigtoltam már, a Fusion ,Zero is megvolt vagy 2x.
Kb 15 éve kezdtem el leszedegetni a Snes romokat, azóta kevés olyan jó játék van amit ne vittem volna végig.
A Gameboy Advance játékokat pedig kb 2 éve tolom PSP-n.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.