Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Ez eléggé várható volt...

(#2) hajbel


hajbel
addikt

Az epic storeban van fájlok ellenőrzése, mint a steamen? Mert akkor gyakorlatilag elő lehet tölteni. Az előtöltött főkönyvtárat átmásolod az epic games mappába és ellenőrzöd a fájlokat. Pár perc alatt megvan így a letöltés szerintem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Huh ez Epic fail :D :( Hála égnek nekem holnap vagy pénteken hozza a futár a játékot, PS4-re.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) hajbel


hajbel
addikt

Kint van az első írott review róla: 90% Playstation Official Magazine UK-ban. "The inclusion of new sandbox maps, accessible crafting, and beautiful as well as genuinely horrific moments, ensures Metro Exodus keeps the series on track."

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egyre jobb. Elég nagy fail ez az Epic Store.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) #04430080


#04430080
törölt tag

De legalább RTX 2070 kell a FHD 60 fps -hez :DD

(#7) hajbel válasza #04430080 (#6) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem az csak raj követéssel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8) #04430080 válasza hajbel (#7) üzenetére


#04430080
törölt tag

(#9) hajbel válasza #04430080 (#8) üzenetére


hajbel
addikt

Krisztus ereje :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#10) G4ga


G4ga
őstag

ehhhh…
és erre mondják, hogy a steam semmit nem csinál...
hja, de... Ők megtudták oldani a preload-ot. ;)

Nem vagyok maradi, de ezt az Epic launchert kihagyon. Nagyon bizom benne, hogy nem jönnek rá olyan játékok amit szeretek.
Éppen elég nekem az eddigi 3.

[ Szerkesztve ]

(#12) Sonja


Sonja
veterán

Nem kell hozzá, elég egy 980Ti/1070 is. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13) Chapel


Chapel
addikt

Sokan leírták, csak támogatni tudom. NEM KELL még egy felület. :(((

Steamen van ~80 játék. Uplay, Origin-en 2-3, de csak azért azok nincsenek steamen.
Egy játék miatt köszi, de nem kell további.

Btw nem lennék meglepve, ha azaz egy év lerövidülne...nehéz elhinnem, hogy produkálni fogja az eladást csak ott.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#14) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Bármennyire is szeretném tolni, inkább megvárom a Steames megjelenést, még jól is járok, olcsóbban meglesz, addig meg csak elsz más játék amivel el lehet szórakozni, bár lehet úgyis meglesem majd videokon a főbb dolgokat. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#15) abridabri


abridabri
veterán

"Metro Exodus will preload on Steam but not the Epic Games Store "
Na most akkor csak meg lehet venni steamen ? nem tudom csekkolni sajnos ,melohelyen nem jon be a steam store :U Akkor mi ez az 1eves exluzivitas epicre ?

(#16) Zsohi válasza #04430080 (#8) üzenetére


Zsohi
őstag

Itt egészen más eredmények szerepelnek.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#17) laceszgamer válasza abridabri (#15) üzenetére


laceszgamer
addikt

Meg lehetett, és aki addig megvette annak megy minden további nélkül a dolog.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#18) Plazmacucci válasza #04430080 (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az a nüansznyi különbség nem ér egy forintot sem, amit az RTX nyújt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) batman91 válasza Chapel (#13) üzenetére


batman91
őstag

Pontosan ugyanezt gondolom én is. :K Egy játékért nem fogok még 1 klienst telepíteni. Inkább kivárom ezt az 1 évet.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#21) abridabri válasza batman91 (#20) üzenetére


abridabri
veterán

Vegigtolod max 20 ora alatt az Exodust ,aztan letorolheted a klienst :U

(#22) batman91 válasza abridabri (#21) üzenetére


batman91
őstag

Nem 1x tervezem végigtolni, előzőket is vagy 10x végigjátszottam. Bírom ezt az állandó okoskodást.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#23) ribizly válasza Scholes9 (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Szó szerint! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A szingularitás nyelje el a kiadót, amiért az utolsó utáni pillanatban adta el magát az Epic-nek. Továbbra is úgy gondolom, hogy az időzítéssel szarták el az egészet. Már hónapokkal ezelőtt meg kellett volna hozni ezt a döntést, és akkor elkerülhető lett volna ez az egész fostenger.

(#25) ribizly válasza Fitzgerald (#24) üzenetére


ribizly
veterán

Hónapokkal ezelőtt még nem volt szó arról, hogy az Epic Game Store egyáltalán fog külső cuccokat árulni... Legalábbis én nem emlékszem ilyesmire.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) ribizly válasza runingman (#19) üzenetére


ribizly
veterán

Ahhoz csak annyit, hogy teljesen más a vas a VGA-k alatt és az nagyon kijön.
TPU: Intel Core i7-8700K @ 4.8 GHz
Guru3d: (Metro) Intel Core i9-9900K | (általános VGA tesztek) Core i7-5960X @ 4.2 GHz

Szóval nagyon nem meglepő, ha más eredmények jönnek ki, ráadásul ezek az eredmények nem is tudom mennyire összehasonlíthatóak.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Kurvára lerágott csont már ez az epices dolog

Aki játszani akart vele annak ez a legkisebb gondja szerintem.
Kb ha marad a steam exkluzivítás akkor is 100 emberből 99 letölti ugye tudjuk honnan..mindig könnyebb mindenbe a hibát meg szálkát meglátni.

Én spec orülök hogy végre kijön egy jó kis játék nem a jól megszokott lehúzások, amikor ezer bőrt is lehúzzák játékról, tartalom,ujítás meg egy nagy 0 pl. need for speed és társai

Peace

(#28) G4ga válasza abridabri (#21) üzenetére


G4ga
őstag

Evvel saját maga elvét köpné szembe...
Ezért és az ehhez hasonlok gondolkodási módja miatt tartunk ott ahol...
De ebbe ne menjünk szerintem bele.

[ Szerkesztve ]

(#29) laceszgamer válasza gainwardgs (#27) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát körülbelül azt érték el vele, mert arra mernék fogadni, hogy sok potenciális vásárló aki tervezte, hogy megveszi Steamen mikor kijönnek az első értékelések, inkább megy a virágboltba, mert úgy is pár napon belül szétkapják benn a Denuvot.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#30) tuki2200 válasza laceszgamer (#29) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nyilván, aki szereti a játékot nem veszi meg egy másik store-ban, ahol jobban tudja támogatni a FEJLESZTŐKET mert több pénzt kapnak az eladásokból, hanem ellopja az egészet... hiszen a 4A Games akkora studio mint az EA, biztos nem kerülne a függetlenségükbe egy ilyen hatalmas bukta. Ez a gondolatmenet legfeljebb kelet-európában számít normálisnak :)

[ Szerkesztve ]

(#31) laceszgamer válasza tuki2200 (#30) üzenetére


laceszgamer
addikt

Egy tökéletes világban biztos így lenne, de alapból a vásárlók nagy része azért veszi, mert így a leginkább kényelmes, nem kell crackelni, aggódni, hogy elindul vagy sem, hogy a patcheket megkapja-e a tört vagy sem stb.
Az egész felháborodás is épp ezért van, mert a legtöbb embernek a Steam a megszokott, kényelmes stb platform, amit most ugye elvettek úgymond...

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#32) tuki2200 válasza laceszgamer (#31) üzenetére


tuki2200
senior tag

Megjelenés után majd kiderül, hogy mekkora a valós felhaborodás. Vagy meglátjuk, hogy megint csak egy hangos kissebbség hisztizik. Mindenesetre, ha emiatt(hogy a fejlesztők a munkájukért maguknak szeretnék a pénzt, nem egy közvetítőnek) megbukik a játék a rajongók megérdemlik, hogy felvásárolja az EA vagy Activision és jöjjön a Metro BattleRoyal ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) laceszgamer válasza tuki2200 (#32) üzenetére


laceszgamer
addikt

Igaz, bár mondjuk ez inkább a kiadó sara, nem a fejlesztőké, viszont amúgy ha tényleg meglátszana az eladásokon a dolog, azért figyelmeztetésnek is jó volna, hogy azért mégiscsak a vásárlóktól függenek, és nem árt rájuk figyelni. Az EA és a Bethesda azért pl már kapott pár pofont a közelmúltban, talán kezdenek is észheztérni, hogy egy bizonyos szinten túl a vásárlók türelme is elfogy.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#34) Fitzgerald válasza ribizly (#25) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Emlékeim szerint hónapokkal ezelőtt már voltak ingyenes, nem Epic játékok az Epic Games Store-ban (még ha nagyon nagyon kevés is), tehát valószínűleg fizetősek is.

[ Szerkesztve ]

(#35) gainwardgs válasza laceszgamer (#29) üzenetére


gainwardgs
addikt

Amikor még nem létezett a steam, akkor is mindenki hisztizett egy jó játék megjelenésekor :U

(#36) #04430080 válasza gainwardgs (#35) üzenetére


#04430080
törölt tag

A Steam előtt annyit nem hisztizett senki, mint a kiadók. Na jó, a játékosok is, mikor a 16 lemezen levő játék egyikénél CRC hibát dobott a RAR :))

(#37) laceszgamer válasza #04430080 (#36) üzenetére


laceszgamer
addikt

De az jó korszak volt, főleg mikor az átmeneti időben volt, hogy több játéknak is volt 4-5 CD-n vagy épp egy DVD-n terpeszkedő kiadása. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#38) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Ahogy már más is mondta, hogy ez lerágott csont, de egy valamit mégis elfelejt mindenki. Az Epic Launcherrel nem az a gond, hogy egy 5368144. launcher (bár az is, de nem a fő), hanem hogy minőségtelen. Lásd a mostani példát, nincs preload. Nincs review rendszer. Steamen van community, market, guides, ... Rengeteg mindent ad INGYEN.

A "kiadóknak olcsóbb!", "a Steam lehúzza őket!" és hasonló hozzászólások szerintem azért hülyeségek, mert ha tényleg csak ennyi lenne a gond, akkor lehetne úgy, hogy például egy játék Steamen 60EUR, Epicen 50EUR. (Ezek csak random számok voltak, nehogy utána számoljatok :DDD ) És így, ugyanannyit kap a fejlesztő.

(#39) gainwardgs válasza Mrpingvan (#38) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én csak azt mondom hogy ennek is a melós programozó issza meg a levét, aki ilyen minőséget kiad kezei közül.
Én azért is veszem meg bízom benne hogy egy kis rész eljut hozzá is, mert szerintem manapság kevés a minőségi játék.

(#40) ribizly válasza Fitzgerald (#34) üzenetére


ribizly
veterán

Nope. Az csak az év végével indult el. Kb. november végéig nem volt rajta semmi más, csak az Unreal Engine-es dolgok meg az a néhány game (Unreal Tournament, Fortnite, Shadow Complex, ...).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) #54072192 válasza tuki2200 (#30) üzenetére


#54072192
törölt tag

"Ez a gondolatmenet legfeljebb kelet-európában számít normálisnak"

Nem lehetne hanyagolni ezeket a hülye megjegyzéseket? Sokszor megy a nyugatozás, hogy bezzeg ott mindent megvesznek, mindenki máshogy gondolkodik, a 800 eurós iPhone-t a takarítónéni is megveszi a heti béréből, a warez fogalmát meg nem is ismerik, stb., bezzeg magyarisztánban. Egyáltalán nem így van, iszonyatosan sokan torrenteznek, csalnak, buherálnak a nyugati államokban is, ott sem a fán nő a pénz, és ők is fel vannak háborodva, ha egy játék 60-70 euró, vagy egyszerűen csak nem ér annyit amennyit elkérnek érte. Az ilyen dolgok megfigyelésére a Reddit vagy a Youtube például kiváló hely.

Amúgy:

A 4A Games hozott egy döntést, hogy biztosan nem kevés pénzért exkluzívvá teszik a játékukat az Epic Store-ban 1 évre. Nem kell őket sajnálni, ha ezért kevesebben veszik meg a játékot, mert ezt a kockázatot ők vállalták. Sőt, ez annyira hirtelen volt, hogy még a Valve is megjegyzést fűzött az adatlaphoz, hogy tisztességtelennek tartják az eljárást.

Epic Store:

- Borzalmas adatvédelem (Az EULA nem felel meg a GDPR-nak)
- Borzalmas biztonság (rendszeresen kapnak emberek sikertelen bejelentkezésről értesítéseket)
- Fizetnek azért, hogy kizárólag náluk legyen elérhető 1-1 játék
- A regionális árazás miatt sok helyen drágábbak a játékok, mint mondjuk Steamen
- Akkor is elutasíthatják a visszatérítést, ha amúgy jogosult vagy
- Gyenge support kérdéses módszerekkel*

* Nemrég olvastam, hogy valakinek ellopták a kártyáját, ezért letiltatta, nehogy pénzt emeljenek le róla. A VISA megjelölte lopottként, és mivel az Epic-nél meg volt jegyeztetve fizetési módként, ezért ők letiltották véglegesen a fiókot a Store-ról, mindenféle előzetes értesítés nélkül. A kiküldött üzenetben persze az van, hogy ők a tiltást nem tudják leszedni a fiókról.

Annyi mindent lehet olvasni róluk, screenshotokkal alátámasztva, hogy egyáltalán nem csodálom, hogy az emberek nem akarnak még regisztrálni sem oda. Ez nem csak egy plusz launcher, hanem ez egy olyan szolgáltatás, ami rengeteg embernek nem kell.

(#42) Abu85 válasza runingman (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hilbert Hagedoorn a média legnagyobb NV-fanja. Nehezen lehet AMD közelinek nevezni. Ettől persze objektíven ír, de amúgy nem igazán tagadja, hogy az NV a kedvence. :)

A különbség egyébként az, hogy a Guru3D jobban lépdel az explicit API-k felé, mint a TPU, és ahol lehet ott DX12/Vulkan API-t választanak, míg a TPU ezek elérhetősége mellett is inkább a DX11-et aktiválja sokszor.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) gainwardgs válasza runingman (#43) üzenetére


gainwardgs
addikt

Még jó hogy nincs róla Ph-n teszt valószínűleg a Radeon VII vezetne kilóméterekkel a konkurencia előtt-RTX meg DLSS On persze ;] ;] ;]

(#45) Abu85 válasza runingman (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyszerű. A TPU a gameplay-t mérte, míg a Guru3D a benchmarkot. Utóbbit úgy állították be a fejlesztők, hogy a játék megterhelő részeit mutassa. Ez az a terhelési szint, ami a legrosszabb esetekben fordul elő a játékmenetben, tehát ha itt megvan egy adott sebesség, akkor a játék többi részén biztos meg lesz. A TPU-nál csak az adott jelenetre vonatkozik a sebesség, és bőven benne van, hogy a játéknak lesznek olyan részei, ahol sokkal kevesebb fps-ed lesz.

Általában, amikor tesztelünk mi is a lehető legdurvább terhelő részeket választjuk ki. De manapság a benchmarkokat úgy állítják be a fejlesztők, hogy alapból a legrosszabb eshetőséget mutassa. Azzal is tisztában vagyunk, hogy lehetnek a játéknak olyan részei, amelyek az általunk mért eredményeknél 50-60%-kal is jobban mennek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.