Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) deicide válasza 123xyz (#27) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm mindenkinek!

Az ízületekről csak hosszú távon lehet majd nyilatkozni, egyelőre azt mondom, hogy az évi 3 hónapos porcerősítés mellett a térd bírja a terhelést. Persze nagyon súlyfüggő, amíg 100kg felett voltam, nem futottam, csak bringa és gyaloglás volt. Csak utána kezdtem futni, először terepen, aztán aszfalton is. Azóta a versenyek miatt leginkább csak aszfalton futok, de egyelőre nem látom hátrányát az ízületekre nézve. Illetve függ a futás technikájától is, ha megtanul az ember szépen futni, nem odacsapva a lábát a földhöz és felhasználni a törzsét, karját is, akkor szerintem, főleg hobbi szinten, nem lehet nagy gondot csinálni.
A cipő már kényesebb kérdés általában, személy szerint egy decathlonos, 5k-s Kalenji cipőben kezdtem futni, aminek nem sok csillapítása van, ezt éreztem is, de talán ez segített a helyes futótechnikához, hogy ne verjem oda a lábam az útra. Aztán vettem egy 20K-s Asics cipőt, az érezhetően jobb és ha nem fut maratonokat az ember, évekig hű társ lehet.
Ha van a közeledben futópálya, az is jó megoldás, a rekortán puha, kellemesebb a lábnak, ellenben én nem nagyon szeretem, mert még nekem is monoton kicsit.

Dluinet: már kontárkodtam pár topikjába, tudja. :)

ronroli:: 2000 előtt teljesítménytúráztam, akkor megerősödtek az ízületeim, illetve most a 3 év alatt is és persze jobban bírják a terhelést, mint ha edzetlenül eresztettem volna rá a terhelést. De ahogy mondtam, majd 60 évesen fogom megérezni, ha valamit rosszul csináltam.
A bőröm teljesen oké volt, mert arra vigyáztam (annyit ettem), hogy ne fogyjak sokat, azaz maximum havi 3kg volt engedélyezve, hogy a bőröm követni tudja a körméret csökkenését.

cannibal: :DDD itt-ott már letettem az őrültségekkel a névjegyem. Hajrá, a Halesz tökéletes helyszín egy laza futáshoz. :K

Varoz: Elkezdeni nehéz, de pont ezért is írtam meg végül, hátha páran találnak benne motivációt a változtatásra.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.