Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Várom véleményeteket a lemezzel kapcsolatban. Csak én látom túl sötéten a dolgot, vagy valami már tényleg nem működik úgy náluk, ahogy kéne?

Get Moded!

(#2) Bici válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Bici
félisten

A Load, és a Reload már hígabb volt az addigiaknál, de mivel a fekete után nehéz mégegy olyan jót alkotni, ezt nem nevezném hibának, nekem azok is tetszettek.
Ami ezek után jött, az pár jó számtól eltekintve már nem igazi Metallica (értsd: bóvli). Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Bubu79 válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Ma elmentem én is, hogy beszerzem az albumot, de poros kisvárosunkban még nem jutottam hozzá - de amit eddig Youtube-on hallhattam az tetszett.

Más, mint a régi albumok - de eltelt jónéhány év, formálódtak a tagok is és persze mi is.

Kíváncsian várom a teljes albumot és igyekszem majd az után konkrétabb véleményt alkotni - kis türelmet kérek addig is :)

Gratulálok az íráshoz - érezni, hogy szívvel-lélekkel íródott, rengeteg odafigyeléssel, öröm volt olvasni és örülök, hogy végülis kitetted :) :R

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#4) sehn válasza Bubu79 (#3) üzenetére


sehn
csendes tag

Azt hittem csak nekem nem tetszett a st. anger :)

(#5) Bubu79 válasza sehn (#4) üzenetére


Bubu79
addikt

Az nekem is túl vad volt, túl zúzós - én jobban kedvelem a dallamosabb, líraibb szerzeményeiket :)

Számomra a Load volt az első lépcső, ami jelezte, hogy valami változik a srácoknál - az az album nagyon megfogott, bár erősen különbözött már az is az elődöktől.

Rengeteg kedvencem van rajta :)

Rengeteg különböző véleményt olvastam az új albumról és már alig várom, hogy végre teljes hosszában meghallgathassam - de ahogyan már írtam nem jutottam hozzá ma sajnos...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Szvsz nem lehet mindig uazt keresni. Nem lehet, hogy esetleg Te is változtál? Csak mert a gondolataid picit emlékeztetnek a nagyi féle "bezzeg az én időmben"-re.

Félre értés ne essék, néha magamon is észre veszem ezt:) És ezért kevéssé vagyok kritikus, ha egy régi IKON valami újjal jelentkezik. Na, szép estét mindenkinek!

G.

(#7) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Az új albumot még nem hallgattam meg, de a régiek közül nekem is a fekete jött be a legjobban Mostanában Metallica-t se nagyon hallgattam már, valószínűleg a St.Anger miatt, meg talán én is változom, és elkezdtem más stílusú zenét is hallgatni,jelenleg pl. az Edguy-al ismerkedem:)

[ Szerkesztve ]

(#8) Vamp


Vamp
senior tag

Hujjuj, nem is én lennék, ha egy ilyen faszán összeszedett cikkhez nem magyaráznék hozzá:D

Talán már valahol leírtam, vázlatokban, hogy dobos fejjel nekem mit is jelentett a Metallica.
Decemberben lesz 5 éve, hogy a legelső formációmmal elkezdtünk zenélni. Egy nappal az első próba előtt kaptam életem első dobcuccát, de alaposan felkészültem a Four Horsemen-ből (persze csak annyira, hogy a földszinten berepedezett a plafon, és két párna bánta az air-drummingot)... Mindennek előzménye, hogy egyik pillanatról a másikra Scooterről meg Eiffel 65-ről átnyergeltem Metallicára, éppen a Four Horseman, meg Whiplash, meg One hatására:D. Szép váltás, ma az előbbit képtelen lennék meghallgatni.

A második év végére piciny bandámmal eljutottunk oda, hogy összeállt egy számlista:

-Kill'emről összes (kivéve Jump in the fire-t)
-Ride the Lightning összes (kiv. escape), igen, Fight Fire is:D
-Masterről összes
-Justiceról a Frayed End, és a Shortest Straw kivételével minden
-Blackról Sandman, picit Nothing is, de megutáltuk, hamar
-Garageról pedig Breadfan, meg a Small Hours (kövessétek le az elején a "késleltetett 4/4-et a dobokon:D).

Adtunk is két koncertet, aztán lassan szakítottunk a Metallicával, az arcok elmentek orvosira, én meg váltottam Dream Theaterre, Pain of Salvationra, később OPETH-re....

De az az érzés mindig bennem maradt mit akkor éreztem, amikor megszólalt egy Disposable Heroes a garázsban, és berontott a telkünkre két kivénhedt, holland rocker, és követelték, hogy márpedig ők most fizetség ellenében végig akarják hallgatni az összes Metallica számot, amit tudunk... (Le van fotózva, talán megtalálom a képeket.

Hihetetlen volt végigkövetni a saját fejlődésünket erre a zenére (pl. ki a fene tudta kezdetben, hogy a Mustáros Puppetzben 7/4edes váltások vannak? Senki, de mi csak játszottuk). Nem épp profik voltunk, de iszonyatosan élveztük. Valahol igazi Metaliskának éreztem magam, és szerintem nagyban meghatározta a jellemfejlődésemet (céltalan pusztítás, folyamatos ideg, és dührohamok:D:D) ez az egész, amit mi csak örömzenélésnek hívunk. Mai szemmel hihetetlenül primitív az egész, mégis annyira jól esik továbbra is hallgatni őket, hogy azt elmondani nem lehet.
Nekem a Metallica a gyökereket, a Tanárt jelenti, olyan gyakorlati felkészítést kaptam tőlük az alapokból, hogy nagyon-nagyon kevés problémám van (bár azok szembetűnőek) bármilyen keményebb szám kíséreténél.
Lars pedig, bár pontatlan, és primitív dolgokat hoz, nékem még mindig a kedvenc dobosaim egyike.

Ahogy a Metallica is a kedvenc előadóim között van.

(#9) v.tom


v.tom
őstag

Az én véleményem szerint nem rossz egyáltalán a st. anger. Bár ez valószínűleg azért van, mert rajongok az atom-zúzós muzsikáért, és ez egy kicsit közelebb áll a lelkivilágomhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Nascar


Nascar
csendes tag

Egykoron nagy Metallica rajongó, és gyűjtő voltam. Sok érdekességem, és különlegességem van tőlük (Box set, Live Shit: Binge & Purge, Hetfield tervezte póló, aranyozott, dedikált Black album, bakelit lemezes gyűjtemény az eredeti Garage Days is! stb, stb.).
De..., és itt jön a de, a Load, és a Reload albumok óta (ezeket még megvettem) már nem érdekelnek, a St. Anger című alulmúlhatatlan förmedvény után meg pláne.
Elfogyott belőlük a dög, nem dörrennek a gitárok, nem borzongok a basszustól, nem üt mellbe a két lábdob.
Ez az új lemez, mármint a Death Magnetic csak egy kicsivel jobb a St. Anger-nél, de ez édes-kevés az üdvösséghez, és az első 5 stúdió lemez minőségéhez. Szegény Cliff Burton (Ő volt az első basszgitárosuk) forog a sírjában, az őt követő Jason Newsted pedig nem véletlenül szállt ki a bandából, érezhette, hogy vége az aranykorszaknak.
Az utolsó két lemezük, ötlettelen, hangzásban szörnyen lapos. Ez persze a magánvéleményem, és bárki gondolhatja másképp, sőt még vitatkozni sem kell velem, mert tiszteletben tartom, ha valakinek ez tetszik.
Nekem nem..., és ezt nagyon-nagyon sajnálom! :( :((

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#11) Horbal válasza DM-Fan (#1) üzenetére


Horbal
őstag

Ahol eredetileg volt az írás oda írtam... és igen szvsz te látod kicsit sötéten :)
[link]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) megőrülök


megőrülök
csendes tag

Nekem a Master a kedvenc Metali lemezen, amikor a kijött a fekete kicsit fanyalogtam de azért tetszett, és örültem mert akkor tanultam gitározni és a fekete album tök könnyen gitározható az összes szám. Amikor először hallottam a Load-ot majdnem sírtam. A ReLoad-tól szintén. A St. Anger viszont teljesen bejött nekem, igaz nem olyan mint a régiek de jó. A Death Magnetic-re az első reakcióm az volt, hogy mi ez a diszkó zene ?? vagy ez nem is Metallica hanem System of a Down, néhány szám nekem teljesen System stílusú, de sokadjára hallgatva nekem tetszik mindenkép jobb mint a Load,Reload de a régi lemezeket nem éri el. Egyébként a cikk írónak igaza van szinte az összes új számról valamelyik régi szám ugrik be. A The Unforgiven III cím pedig tényleg nagyon gáz
Na párszor még meghallgatom aztán mehet vissza a Master :)

(#13) ttower


ttower
aktív tag

júniusi koncerten is mondták már a lemezt. azóta vártam. a koncert alapján a metallica egyáltalán nincs kiégve, sőt. eddigi koncertek a közelébe sem érhetnek. fergeteges élmény volt.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#14) stevve


stevve
nagyúr

Mindenki azt mondja mostanában, hogy a Metallica a Black óta nem létezik... ezt nem értem. Szerintem a black volt a legjobb és ezt a statisztika is alátámasztja. Miért kellene a Metallica irányítását a rajongók egy részének kezébe adni?

Nem, a Black, a Load és a Reload, na meg az S&M szerintem a legjobbak. Igényesek, hallgathatóak és attól függetlenül, hogy nem a régi trash folyik belőlük, teljesen a Metallica minden dal. Akkoriban mesterian váltott a banda, de a St. Anger nagyon nem jött össze. Hallgattam, hallgatom ma is, de nem ugyanaz. Hiába akart az év egzúzósabb albuma címre pályázni, tényleg csak a düh levezetése lett belőle. Azért nem kell leírni, mert ez is egy váltás, útkeresés.

A Death Magnetic elsőre szokatlan (mint szinte minden új album), de azért már én is összeszedtem a leghallgathatóbb számokat róla és azért jobban beillik a sorba, mint az Anger. Jó lett ez, ne várjuk már el, hogy 20 évvel ezelőtti hangzást hozzon vissza a zenekar. Különben is, akkor meg az lenne a baj, hogy már unalmas, hogy mindig ahhoz térnek vissza. Megváltoztak a tagok, a zenéjük, a trash, a metál, a környezet, minden.

[ Szerkesztve ]

(#15) helkis válasza Vamp (#8) üzenetére


helkis
addikt

Pain of Salvation - ez az a banda akiket nem tudtok megunni.. ;)
ill a Symphony X, + Faith no more.. ;)

na hogy Metallica-ról is írjak, a feketével kezdtem még 13 évesen, aztán jöttek a régebbiek, amik itt-ott jobbak is voltak, még nem hallgattam az új korongot, de ami a Black után jött már elég erőltetett szvsz.
manapság a Metallica is egy olyan márkanév lett szerntem mint pl.: a Mercedes. bármit is adjon ki megveszik... ez a zeneipar! :( (ez ugye minősti a hallgatókat is :B)

valszeg tényeg az az igazság, hogy változunk és egy-egy banda ha csak ugyanazt nyomja, megunjuk, egyszerünek tekintjük, jön jobb, matekosabb banda.. ;)
nosztalgiázni viszont nem szégyen, egy-két sör után talán még a Sad but True is menne a megfelelő társasággal! ;)
régen Tankcsapdát is szerettem, de így 30 fölött már vicckategória nálam.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16) álmos


álmos
csendes tag

Szerintem mindegyik albumuk egészen másképp tökéletes. :R
Legfeljebb a hallgatója nem nyitott minden irányba.

(#17) stevve válasza helkis (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

"ez ugye minősti a hallgatókat is :B"

Köszi, de ezt és a hasonlókat inkább hanyagoljuk. Hogy kinek mi a jó, minőségi zene, az teljesen szubjektív... maradjunk az album(ok)nál, a bandánál. :K

[ Szerkesztve ]

(#18) varga911


varga911
senior tag

Nekem inkább a thrashes időszak jön be, számomra a Ride The Lightning jelenti a csúcsot, az egész album úgy tökéletes ahogy van. Master Of Puppets is nagyon jó, de ami ez után jött számomra kicsit visszalépésnek tűnt. Persze egyszer-kétszer meghallgatok egy-egy jó számot ezekről, de szvsz a többség "elkommerszesedett".

S&M üdítő színfolt, Judas Priesttel valami hasonló frenetikus élmény lenne!

A Death Magnetic számait főleg jutubon nézegettem, talán valamivel hallgathatóbb mint a St Anger, de ugyanúgy kuka számomra. :(

(#19) L|zsidoboz válasza stevve (#14) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Azért nem véletlen, hogy 10 Metallica rajongóból 9 a MoP-t mondja a legjobb albumuknak, ami szerintem nem is vitatható.
Cliff zsenialitása annyira benne van a lemezben, hogy nem véletlen nem tudtak utána mégegy olyan számot összerakni, mint az Orion. Élőben hibátlanul el sem tudták játszani.
A Load, Reload számomra hallgathatatlan, pedig imádom őket.

Az új album szerintem nem rossz, vannak rajta jó számok is.
Az a "baj", hogy túl nagy az elvárás velük szemben annyi zseniális album után.

Good to be good, but better to be lucky.

(#20) feka007


feka007
nagyúr

Szerintem is jobb lett volna az imidzsüknek, ha megállnak az S&M után, és nem adják ki a St. Angert. Ez a Death Magnetic már jobb, de ezt inkább egy évvel a St. Anger után kellett volna kiadni, és akkor jobban elhalványította volna a leégést a St. Angerrel, de így ennyi idő után ez nem sok... Van pár szám, ami tetszik, és jó lett mégha nem is túl eredeti egyik sem, de a többi elég erőltetett (vagy ha így jobb, gagyi...)

[ Szerkesztve ]

(#21) orbano


orbano
félisten

kövezzetek meg, de nekem a st. anger tetszik. van pár szám ami annyira nem, de bejön a hangulata. :)
a the day that never comes-ot meghallgattam... hát ezt még emészteni kell. de jó retro.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) feka007 válasza orbano (#21) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is a The Day That Never Comes az egyik, ami bejön az új cuccról. Meg még a My Apocalypse, That Was Just Your Life, a többi 1:1-ben kuka

(#23) Lacpac


Lacpac
őstag

Nem Bob Rock a gond a Metallicánál, szerintem, Ők.
Black Abum még halgatható, Load óta meg nem követem már figyelemmel őket. :(
Persze az első négy album még mindig a kedvencek között van, rendszeresen halgatom őket.

(#24) feka007 válasza Lacpac (#23) üzenetére


feka007
nagyúr

Black Abum még halgatható
Minden idők egyik legzseniálisabb albuma, kicsit több, mint "még hallgatható"

(#25) stevve válasza L|zsidoboz (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem mondtam, hogy rosszak a régiek, csak kinek-kinek. Én nem vagyok trash rajongó, de sok számuk tetszik a Black előttről is. Ha Metallica a téma, mindenevő vagyok. :D

(#26) User64476 válasza DM-Fan (#1) üzenetére


User64476
őstag

Hihetetlen, de pontosan azt írtad le, amiket gondoltam, csak én nem vetettem így papírra rendszerezni a fejemben a dolgokat... Már nem működik úgy a dolog ahogy kéne, ráadásul a st. anger-t nem mossák le semmilyen belemagyarázással, az arculköpés, akárhogy is szépítjük. A trendi fazékpergőről nem is beszélve :)

Összességében nagyon jó bejegyzés, rendszerezte a "kavargó" gondolataimat az üggyel kapcsolatban, én is tényleg ugyanezt írtam volna!

(#27) Lacpac válasza feka007 (#24) üzenetére


Lacpac
őstag

Kinek-kinek szája íze szerint. Nálam csak a halgatható kategória. :K
Master of Puppets :R

[ Szerkesztve ]

(#28) nap


nap
addikt

Sose ertettem, miert jo, ha valaki a megjelenes perceben megvesz egy lemezt (filmet, barmit). Egy het mulva oda a dicsoseg, de a lemez (film, barmi), ugyanaz marad. Meg evek mulva is. Ha igazi erteket kepvisel, ugysem azon a par napon mulik, hogy evek, evtizedek mulva is meghallgatod-e. A kill'em all ilyen. A master is. Meg a ride es a justice is. Es a garage days meginkabb. Az otodik lemezt kezdetben sokat hallgattam. Talan magyarazhato a sok varakozassal, ismerkedtem, izlelgettem. Nem volt rossz, de valami hianyzott belole. A loadbol meg mar szinte minden hianyzott, amiert a metallicat szerettem.
Igazan a s&m meghallgatasakor dobbentem ra, hogy vege. (Kamensok helyen elszabta a hangszerelest, tul muveszi, tul finomkodo, tul diszharmonikus lett.) A garage inc a lehuzos ize ellenere is megvillantott valamit az egykori zsenialitasbol. A stranger pedig valoban idegen lett. Es most nem erzek kesztetest, hogy meghallgassam az uj lemezt.
Ahogy James mondta a load idejen, akinek nem tetszik, el lehet menni keresni masik kedvencet.
Mindig lesznek, akik a zenet a zsenialitassal keverik, de egyre nehezebb megtalalni oket a sok szemet kozott.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) #56474624


#56474624
törölt tag

A saját témák újraalkalmazása már pl. Vivaldinál is jelen volt.
De a lemezről szólva. Szerintem korai még a komoly véleményalkotás. Nálam a Justice is jó ideig emésztődött, márpedig ott voltak hasonlóan hosszadalmas számok.
Szerintem egyébként nem sok olyan előadó van, aki 20 évvel a csúcs után képes még egyszer elérni valóban a csúcsot. Én nem is tudnék ilyet említeni őszintén szólva. Hogy csak a thrashnél maradjunk: Akármelyik régi thrash bandát nézzük, mind árnyéka régi önmagának. De nagyon. Ott a Slayer példának okáért. Vagy a Death Angel, Sepultura, stb. Egyet nem tudnék mondani, ami tényleg színvonalas albummal elő tudott állni, nemhogy manapság, hanem az utóbbi mondjuk 10 évben. Ehhez képest a Metallicának ez az albuma még mindig üdítőleg hat elsőre is. Nem definiáltak újra semmit, és sajnos már az a bizonyos zsenialitás is kevesebb helyen bukkan elő, bár az album sok helyen egyáltalán nem fogós, így ezzel még várok. Unforgiven III egy üde színfolt valóban, de őszintén szólva én lesz*rom, hogy mi a címe, és hogy ezt vélik nyúzni már majd 20 éve. Igazából ezt a számot megcsinálhatták volna tisztességesebben, ennyi. Azért én a Justice albumról is tudnék egy olyat tutira mondani, ami kevésbé tetszik: Harvester Of Sorrow. Persze nem szólok egy rossz szót sem rá, de nem fog meg úgy, ahogy a többi.

Ezt a tegnap megjelent új albumot egyébként LP-ben igyekeztem volna beszerezni, de rémbizonytalan volt az eladó ezügyben még egy megeresztett telefon után is, hogy s mi lesz, így maradt a sima CD-s változat. Direkt döntöttem volna az LP mellett amúgy, mert már előre sejtettem, hogy a kor trendjének megfelelően jó hangos lemezzel lesz dolgom, természetesen a dinamika kárára. Végülis nem szól rosszul a lemez annyira, de biztos vagyok benne, hogy sokkal-sokkal jobban is meg tudna dörrenni, de hát sok az ipod-os emberke, akik 80 dB-es városzajban szeretnének megsüke... bocsánat, "zenét" hallgatni. :) Csak azt nem értem, hogy aki nem sajnálja a CD-re a pénzt, kifizeti, annak miért azokhoz kell alkalmazkodni, akik szimplán letöltik valahonnan. Most utólag bánom, hogy nem vártam a hanglemezre, de lehet megveszem ennek ellenére abban is...

[ Szerkesztve ]

(#30) marcipunk


marcipunk
tag

elolvastam én is a cikket, és tényleg a véleményed nagyon jó összefoglalója, tiszta gondolatmenet. :R
azonban lehet, hogy én nem vagyok elég igényes zenehallgató, de pölö nekem a black tűnt heréltnek. a sokat kornyikáló (tudom, hajlításokkal operáló:) ) zenék nekem kifejezetten viccesek is tűnnek, azt szeretem, ha a rock/punk/metál/country/stb zenében érezni a művészi pokoljárást.
a sokat vitatott st. anger szerintem is egy kicsit erőltetett, de van rajta néhány jó szám. true metál arcoknak valszeg a bele kifordul tőle:)
az új album pedig nekem olyan, mint a Machine Head-től a Through the Ashes of Empires, amikor a bő gatyás whiggerkedés után végre letettek vmit az asztalra. egy útkeresés eredménye.
jó a Death Magnetic. sztem.
nem vagyok zenész, csak botfülű hallgató, de én értékelem ezt a teljesítményt.
persze a RtL és a MoP az isten, ha Metallica-ról van szó :R

röff!

(#31) marcipunk válasza marcipunk (#30) üzenetére


marcipunk
tag

black? :W
fáradt vagyok, load/reload-ot akartam írni

röff!

(#32) b.


b.
félisten

Teljesen egyet kell értenem a cikk írójával. jó magam a Metallicán nőttem fel, voltam anno monsters off rockon Pesten . a Black albumot körbelül 1000 szer ha nem többször hallgattam végig , ami szerintem a pályafutásuk csúcsa volt. A Loadot is szeretem és még a Reload is elmegy. Megvettem a koncert dvd iket és láttam a telt házas előadásokat ahol őrjöngött a tömeg élt a banda .Hihetetlen hogy mi történt velük a St. Angers kiadásakor. Szerintem ha nem Metallica néven adják ki elment volna de Tőlük valami hihetetlen hallgathatatlan trágyadomb volt.Egyszerűen remegve tettem a cd lejátszóba és nem hittem a fülemnek amikor végighallgattam újra majd még egyszer. Pocsék napom volt akkor. nem ezt vártam tőlük. Ma megvettem az új albumot de ismét csalódnom kellett. Reméltem hogy rájönnek mekkora tévedés volt az előző album és változtatnak.Hát sajnos változtattak de nem eleget. , édes kevés és valóban ez az unforgiven 3 ... nevetséges. Hiányzik jason a bandából mert ő erőltette a trash vonalat amiből többször volt összetűzése Hetfielddel , de amikben mint zenei szerző bent volt azok igazán zúzós dübörgő slágerek voltak. Lars szerintem hihetetlen pontos dobos nagyon nagy tudással és élőben ledobolja a stúdió munkáit amikor tényleg szívvel lélekkel ott van. Ezzel nem teljessen értek 1 et de persze mindenkinek más a jó. Én a váltásaiért a pontosságáért és ahogy élőben játszik felnézek rá mint dobosra, nem igazán láttam még hozzá foghatót .Vagy abba kellene hagyniuk vagy kiadni még egy black albumot ha lenne bennük, de félek már nem találnak vissza a helyes útra. A cikk tökéletes teljes mértékben egyetértek vele és nem tudom milyen együttessel töltsem ki a Metallica után maradt űrt.Maradnak a régi albumok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) DM-Fan válasza #56474624 (#29) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha a Death Magnetic LP-t keresed, akkor menj az Europark Saturn-jába, nekem ott tegnap a kezemben volt az LP, szép vastag, fehér tokban van, és megrázva/megemelve a bakeliten felül még van benne más is jócskán. (meg mondjuk gondolom az anyag is két bakelitre fért rá). Az egyetlen dolog ami eltántoríthat, az az ára: 16.000 Ft-ért mérték.

A véleményalkotás nem tudom mennyire korai, nekem többnyire már negyedik-ötödik hallgatás után gyökeresen nem szokott változni a véleményem, a Justice pl. már nagyon az elején is tetszett, a Black Albumról nem is beszélve. Kkét napig nem is jutottam tovább az Enter Sandman-nél, annyira tetszett, hogy mindig visszaléptettem a lemezt és nem is hallottam a többit. Aztán ez megismétlődött kb. minden dalnál.
A Harvester of Sorrow-ról szóló véleményem nekem nagyon más, szerintem a Justice egyik legjobb száma, remek koncertnóta, rengetegszer játszották megjelenése óta.

Get Moded!

(#34) orbano válasza stevve (#25) üzenetére


orbano
félisten

szerintem ez attól is függ, ki mikor, melyik albummal kezdett el metallicat hallgatni. ez olyan, mint a számítógépes játékok, hogy a régiek bezzeg mennyivel feelingesebbek voltak. a mostani gyerekeknek meg a mostani játékok a feelingesek, a régi gagyi, az újak meg csak silány másolatok lesznek...
és akkor még az egyéni ízlésről nem is beszéltünk... lehet nekem van ízlésficamom, de az i disappeart is nagyon szeretem. nem tudom miért, talán valami régi emlék...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) orbano válasza b. (#32) üzenetére


orbano
félisten

helyes út? mondd csak, mitől lesz egy zenekar két évtizedes pályafutása az elejétől a végéig helyes? mi a recept? szerintem oszd meg velünk, de főleg 1-2 lemezkiadóval, és gazdag leszel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) #56474624 válasza DM-Fan (#33) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a spéci LP-kiadás lesz, 5 db 45-ös fordulatszámú lemezzel, minden oldalon egy számmal. Minőségre biztos az a legjobb, de árban is (bár én 17 és 23 ezer közt láttam eddig, a saturn pedig inkább a drágább felé szokott tendálni, ez így érdekes), annyit meg azért nem adok ki rá. Elvileg kellene lennie sima, mezei LP-kiadásnak is (2 LP-s), 4890 Ft-ért láttam a CD Pince oldalán, és egy tegnapi dátumot. De ott csak értetlenkedtek, meg telefonáltak, majd újfent nem tudtak semmit. :)

No igen, én a Justice albumot tán valami 16-17 évesen, még nem sok progresszív zenés tapasztalattal hallgattam, lehet ez is közrejátszott. A Master egyébként elsőre megfogott (Ride The Lightning nem). De a Harvester Of Sorrow nem fogott meg igazán soha. ;] :)

(#37) Horbal


Horbal
őstag

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a Rolling Stone értékelését, érdemes elolvasni, én inkább azzal értek egyet...
[link]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#38) Bass


Bass
addikt

A Metallica zenéje az utóbbi 17 évben igencsak megosztja a közönséget ,többek közt engem is mert SAJÁT véleményem szerint a 88-as ...and justice for all volt a csúcspont sőt számomra talán a metal zene csúcspontja és a legjobb lemez amit valaha hallottam a 91-es fekete lemez meg tragédia és onnan a Metallica csak megy lefelé bár a két Load lemez hallgatható ,a St anger meg egy katasztrófa amennyire jó volt a justice ez pont annyira gagyi (soha nem bírtam végighallgatni)és a mostani egy fokkal jobb,egyedül talán a hangzásvilága ami visszarepíti őket kicsit a régi önmagukhoz zeneileg semmiképpen sem bár a St Anger után felüdülés ezt meghallgatni és talán a következő még jobb lesz.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#39) darius


darius
tag

Érdekes, én szinte teljesen úgy viszonyulok a Metallicához, ahogy azt leírtad (kivéve, hogy nekem a Reload se jött be) :P
Az új lemez kapcsán egy dologra nem tértél ki, a számok hosszúságára. Egy-egy hosszabb rész alatt feltűnnek Lars játékának unalmas sablonjai, legalábbis szerintem.
Jó pont viszont, hogy már az egyik nóta belemászott a fülembe :D

(#40) Bass válasza darius (#39) üzenetére


Bass
addikt

Lehet hogy egy idősek vagyunk ezért egyezik kb a véleményünk?:-) 22 éve hallgatok metal muzsikát(10 éves korom óta) és talán már az új fiatal generáció ízlésének próbál megfelelni a Metallica nem tudom de a St Anger kapcsán ez jutott eszembe,gyagyi,divatos Nu metal az egész lemez 5-ös skálán 1-es ez meg talán 3-as számomra a justice meg sokcsillagos ötös nem tudok betelni vele,emlékszem annó amikor kijött többször is leadta a Petőfi rádió,először onnan volt meg a lemez régi videoton magnóval vettem fel:-) Isteni idők voltak :C

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#41) Horbal válasza Bass (#38) üzenetére


Horbal
őstag

Abból, hogy a Black-et tragédiának titulálod csak arra tudok következtetni, hogy nem igazán vagy Metallica rajongó, illetve, hogy nem érted meg ennek a zenének a lényegét. A Justice megítélésével egyet értek, bár nekem akkor is a Puppets a Top.

Az Angert meg hagyjuk inkább, sokan fikázzák közben meg ha rájuk tör a depi már veszik is elő és min a St. Anger-t letolják róla. A lissaboni koncerten pl akkorát tombolt rá a nép, hogy akárhányszor meghallgatom fülig ér a szám tőle... Összességében xar az Anger ezt ki lehet jelenteni, nem sokan vannak akik egy nekifutásra végig bírják nyomni (én se), de min a fent említett egy számért érdemes volt megszületnie...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#42) DM-Fan válasza Bass (#40) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A St. Anger-ről ugyanez a véleményem, tényleg, mintha egy másik generációnak készült volna. A Justice nálam is nagyon ül, mind a mai napig beleizzadok, ha végig kell játszani pl. egy ...and Justice For All-t gitáron, tíz perc aktív tekerés azért nem semmi, pláne, ha megnézzük a szólót is. Kell hozzá fizikum. :)

Get Moded!

(#43) Bass válasza Horbal (#41) üzenetére


Bass
addikt

Imádom ,tisztelem a Metallica-t nagy rajongójuk vagyok annak ellenére hogy egy Justice után kijött a fekete lemez ami számomra csalódás volt sajnos többet akkor tőlük.De a többi régi lemez is 5 pontot érdemel a Jump in the Fire kislemez az egyik nagy kedvencem.Egyszerűen az új lemezeik nem fognak meg annyira mint a 91 előttiek,a "régi" Metallica-t jobban szerettem ennyi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#44) feka007 válasza darius (#39) üzenetére


feka007
nagyúr

A dob elképesztően szar lett ezen a lemezen, ennél még én is jobban ledoboltam volna nekik :W

(#45) Kobe


Kobe
veterán

én a Metallicát nem ezzel az albummal írtam le. Jópár koncert dvd-vel rendelkezem tőlük, és amit Kirk Hammett művelt improvizáció és szóló néven egy Rock Am Ringen, az gyalázatos. Nem megy már neki, na, ez érezhető az új albumon is. Amikor először előadták az egyik számukat az új albumról, közröhej tárgyává tették magukat, bőven több mint 20 éves színpadi tapasztalattal szám közepén abba kell hagyni a nótázást, mintha a vezetéket vágták volna el, mert a basszusgitáros rossz gitárt fogott kézbe az adott számhoz. Kivetítőn nagytotálba gitárcsere, és előről kezdik a számot. Blama a javából

Gyakorlatilag nincs olyan szám az új albumon, amiben szólónak nevezhető valami lenne, totál kiégett az ipse (Hammett) vagy nem tom mi más oka lehetne. A riffelek kettőt régi metallicás módra meg ma már nem eladható, hasonlóan minőségi szólókkal. Nem, nem ugyanolyanokkal, másokkal, csak adott minőségi szinthez felzárkózva. Az ének résszel nem lett volna bajom, csak annyi hogy totál nem a hangszerekhez lett belőve, nincs összhang. Én azt mondom, összeszedtek annyi lóvét és hírnevet, hogy nyugodtan lógassák a lábukat a végnapig, tegyék azt inkább, hasznosabban jön ki mindenki, RIP Metál Ica

(#46) stevve válasza orbano (#34) üzenetére


stevve
nagyúr

Az I Disappear nekem is tetszik, mint a régi jó játékok is. :DDD

(#47) Bass válasza feka007 (#44) üzenetére


Bass
addikt

Igen kicsit olyan mintha egy demo-t hallanánk,ráadásul túl egyszerű az egész és nem csak ez a lemez,szeretem a komplexebb muzsikákat ezért is olyan ütős a justice és ezért falom az Opeth-t ők fantasztikus muzsikusok(bocs az off miatt).A fekete lemeznek annyi előnye van és találhatók rajta jó nóták is hogy komplexebb a mostaniaknál és talán azért nem jön be mert többet vártam a justice után,egyszerűen betege vagyok annak a lemeznek.Az új lemezt kb 6x már végighallgattam(ezt legalább végigtudom lásd St Anger) de még mindig nem találtam rajta olyan nótát amire azt mondanám hogy döfi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#48) doki13 válasza DM-Fan (#1) üzenetére


doki13
aktív tag

Nekem az elsö három Metallica album tetszett,meg a garázs válogatás.igaz én már öreg rocker vagyok 42éves.Véleményem szerint A Master az évtized LP-je.........

[ Szerkesztve ]

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#49) Vamp


Vamp
senior tag

Huh... Meghallgattam még vagy 10x az új albumot, hát ez a Lars gyerek sem a régi már, milyen pofátlanul jól hangzó asszimetrikus témákat hozott a Masteron, itt meg kőgyenge, nagypapis kalapálást hallunk tőle...

(#50) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az én véleményem az, hogy messze a legjobb album a Justice, elképesztően összetett muzsika mind a dobot, mind a gitárt tekintve. A Black lényegesen egyszerűbb és populárisabb, az utánuk következők meg már diszkózenék.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.