Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) menpee


menpee
aktív tag

Az új Dark Tranqillity album tényleg nagyon ütősre sikeredett. Kedvencem a Misery's Crown.
A Duskfallhoz meghoztad a kedvem :D
Az új Nightwish tényleg gyengébb, hol is van már a rojtosra hallgatott Once....És az a szép, hogy egymás nélkül nem boldogul olyan jól a csapat és Tarja (lásd az új albumát, ahol kb. 1 jó szám van). Azonban nemrég hallottam a Symphony of Destruction feldolgozását, és az rendben van. Csak sehol sincs élőfelvételnél jobb minőség, gondolom csak ott nyomták.
Serj Tankian nagymester lemeze pedig nagyon okés lett szvsz. Igaz, hogy SoaD folyik az ereimben :D
És még rengeteg jó zenével lettem gazdagabb 2007-ben, amit sok lenne most felsorolni is.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#2) snecy válasza menpee (#1) üzenetére


snecy
senior tag

Hát bizony. Én is nagyjából háromszor ennyi lemez közül választottam ki, melyek is kerüljenek az év végi legjobbak közé :)
Ami Serj Tankiant illeti ízlések és pofonok, én túlságosan Soados lemezt vártam, de inkább popzenét kaptam helyette :B

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#3) hummertime


hummertime
csendes tag

Nálam az év lemeze:

Ensiferum - Victory Songs

Persze hozzáteszem, elég vegyítve random hallgatok mostanában mindent, nem albumszinten, így nem teljesen mérvadó.

Serj Tankian lemeze nem volt csalódás, volt néhány jó szám rajta, de tény, hogy hamar "elszárad".

Nálam az év csalódásai:

Nightwish - már az album címe sem ugrik be
Manowar - Gods of War

Mint kedvenc bandák, többet vártam tőlük. Pláne hogy 3 éve nem adtak ki új albumot.

(#4) D347HBR1NG3R válasza snecy (#2) üzenetére


D347HBR1NG3R
tag

Szerintem meg a Nightwish pont attól lett kaka, hogy ez a csaj lett az énekesnő, mert hogy ehhez a műfajhoz annyi hangja nincs, mint Krisz Rudynak a deathmetalhoz az 100%. Nem hallatszik ki a zene alól, ha igen akkor meg erőlteti és egy varjú elszégyellné magát ilyen károgást hallva. Sry ez egy kicsit durva lett, de ez lett a kedvenc zenekaromból, egy szép nagy 0, csalódás. :O

Jaffa jokes???

(#5) Vamp


Vamp
senior tag

Hűha, alig várom, hogy ilyen cikk jelenjen meg 2008 végén is, és a legjobbak között említhesd az Opeth új albumát:D

(#6) snecy válasza D347HBR1NG3R (#4) üzenetére


snecy
senior tag

Igazából ebben a felállásban nagyon hamar el fog felejtődni a Nightwish, mert perpillanat a Within Temptation, Lacuna Coil vagy az Eyes of Eden sokkal jobb. Már semmi olyan nincs, amivel ki tudna tűnni a tucatgótikus bandál közül.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#7) snecy válasza Vamp (#5) üzenetére


snecy
senior tag

Majd azt megírod te :D

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#8) HavocS


HavocS
senior tag

A metalcore rajongóknak ajánlom a Sonic Syndicate lemezeit is, nagyon élvezhető és emészthető muzsikát sikerült összehozniuk.

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sosem hallgatok komplett albumokat. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, én számok szerint válogatok, szépen összeállítok magamnak bestof albumokat, és jónapot, nem szórakozom, hogy eznemtetszik, aznemtetszik. :DDD Eddig Manowar viszi nálam a pálmát a nekem tetsző számok tekintetében, már több, mint egy tucat, és jópár jedvenc is van köztük. Azonban új és jó metal számot úgy összességében rég hallottam, szimfonikus zenéből viszont jött néhány.

(#10) snecy válasza Crystalheart (#9) üzenetére


snecy
senior tag

Általában én is csak ritkán, nem is tudom mikor volt utoljára olyan hogy egymás után sokszor megfordult volna a lejátszóban egy-egy komplett lemez.
De először ugye végig kell hallgatni az egészet, hogy tudjál szemezgetni :)

Utolsó mondattal nem értek egyet teljesen, rengeteg jó cucc volt idén is, csak észre kell venni és egy kicsit utánajárni, talán ez az ami a legnehezebb az ilyen anti-kommersz zenéknél.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#11) commanDOS


commanDOS
senior tag

Közhelyes, de ezis egy amolyan hiánypótló írás.
Örülök, hogy rajtam kívül más is ismeri a Frost-ot! :)
Mondjuk az, h ismerem őket és a zenéjüket nagyrészt annak köszönhető, hogy jómagam is barcikai vagyok. A szintist ismerem személyesen is, jó gyerek :D Ettől függetlenül is anno nagyon megfogott a zenéjük és szerencsére ezt a vonalat viszik tovább. Nagyon profik egytől-egyig.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#12) snecy válasza commanDOS (#11) üzenetére


snecy
senior tag

Akkor már volt értelme időt fektetni a megírásába :)

A hiánypótlót ezesetben talán másképp kell értelmezni, mert a ph metálos közössége elég kicsi, vagy csak nagyon csendben vannak, fene tudja.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#13) commanDOS válasza snecy (#12) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát sztem az arány kb. itt is annyi lehet, mint a való életben.
De én nagyon szívesen veszem az ilyen jelelgű írásokat, amik 1-1 rétegnek szólnak. Bár lehet, hogy van, aki veszi a fáradtságot, meghallgat ezt-azt és rájön, hogy ez biza nem is olyan rossz :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#14) snecy válasza commanDOS (#13) üzenetére


snecy
senior tag

Hát attól függ mennyire nyitott valaki az újonnan megismert zenékre..én magamról tudom hogy zenei nézeteket illetően nagyon merev vagyok, még ajánlásra sem nagyon vagyok hajlandó megismerni valami újat, csakis ha én magam "fedezhetem fel" úgymond. :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#15) castorr


castorr
tag

Melyik bevásárlóközpontban van "akciós" Ensiferum? :U

[ Szerkesztve ]

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#16) snecy válasza castorr (#15) üzenetére


snecy
senior tag

Pl. a Dunakeszi Auchanban, de valószínű hogy van máshol is.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#17) Crystalheart válasza snecy (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, most vedd úgy, hogy Manowar egész eddigi munkásságából nekem a fő playlistemben van (most számolom) 16 szám, Edguy 9, Stratovarius kerek 4, stb, és van több zenekar, amiből csak 1, mondjuk Godsmack. És ha nem vagyok olyan hangulatban, még tovább is tekerek egyeseknél. Öhm... meglehetőst válogatós és finnyás vagyok :)

(#18) Vis Major


Vis Major
tag

Hmm... a számokat nem hallgattam meg (max. bele), és igazából ezt a fajta zenét sem szeretem nagyon, de a stílusod egész jó a többi logoutos íráshoz képest.

Azon vettem magam észre, hogy elolvastam az egész írást, pedig nem is érdekelnek a zenekarok.:-)

(#19) snecy válasza Vis Major (#18) üzenetére


snecy
senior tag

Kösz, ez jól esett valahol :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#20) commanDOS válasza Crystalheart (#17) üzenetére


commanDOS
senior tag

Én meg most fedeztem fel a Manowar-t. 1-2 kivételtől eltekintve, nemvagyok egy nagy heavy metálos arc :) Sose értettem, hogy mi lehet olyan jó a Manowar-ban, már a nevük is vicces volt. Aztán haver mutatott egy számot (Warriors of the World) Gyá mondom ez jó :D
Durvább zenéket hallgatok, de lazulni is kell néha, túl kell lépni azon, hogy ez sz@r, mert nem technikás, meg csak 3 riffet variálnak benne, meg stb. Ha egy kicsit megmozgat, tetszik, akkor miért ne? Mondjuk hozzátenném, hogy ezen az 1számon kívül talán még 3-4 akad, amit meghallgatok a Manowar-tól, a többi már nem bejövős.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#21) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Dark Tranquility albuma nekem is nagyon bejött. A moonspellről meg szégyen :U , de csak most hallok, hogy kiadtak egy albumot idén.
Most pedig azt hiszem elkezdek szemezgetni az általad ajánlott zenékből :)

De amit még én megemlítenék:
Nine Inch Nails - Year Zero [link]
Mechine Head - The Blackening [link]
Mudvayne - By the People for the People [link] [link]
Katatonia - Live Consternation (bár ez talán inkább rajongóknak ajánlott) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#22) snecy válasza PazsitZ (#21) üzenetére


snecy
senior tag

Látom a felsoroltakból hogy te leginkább a nu metal/hc/metalcore vonalért vagy oda, de lehet tévedek :)

A Riverside, Mors Principium Est illetve Raintime úgy anyagát kihagytam pedig nem kellett volna, szánom bánom.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#23) PazsitZ válasza snecy (#22) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát valahol igazad van, de ezen túl még elég sokféle zenét hallgatok, hangulattól függően.
Szóval konkrétan nem sorolnám be az izlésemet csak erre :) .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#24) Vamp válasza snecy (#22) üzenetére


Vamp
senior tag

Wow, egy ember aki rajtam kívül itthon Riversideot is hallgat?:D

(#25) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

szerintem az új As I Lay Dying album nagyon rossz lett, az előző mérföldekkel jobb volt:(

August Burns Red - Messengers (imádom:D)
The March of Seasons - My Winter
Parkway Drive - Horizons
Your Sweet Uncertainty - Your Sweet Uncertainty
The Almost - Southern Weather
Destrophy - The Way Of Your World
Papsapka - Tánc az ördöggel
The Grenma - Annyira

Hirtelen amit találtam magamnál és hiányzik (igaz ezek főleg Punk Rock és Hardcore)

(#26) snecy válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


snecy
senior tag

Parkway Drive-ot talán még én ajánlottam neked anno :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#27) snecy válasza Vamp (#24) üzenetére


snecy
senior tag

Előkerül néha...pont akkor amikor a death/black után valami nyugodt, elmélkedős zene hiányzik.

Látszik azért hogy ezeknek a zenéknek milyen a fogadtatása itthon..
Ha popzene,trance vagy house címmel készült volna az írás, már ezres nagyságrendnél járnának a hozzászólások ;]
Ha te nem jársz utána, akkor esélytelen hogy rádióból vagy a TV-ből megismerkedj új zenekarral..onnét csak az egykaptafa moslék jön.
Pont emiatt nincsenek is Magyarországon "komoly" rajongótáborok.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#28) Crystalheart válasza snecy (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A régebbi típusokat elág sokan hallgatják még ma is, meglepődnél. Csak nem épp egy internetezős korosztály :D Merthát ugye volt egy időszak, amikor a TV-ben és rádióban a Korda mellett legföljebb kis lightosabb rock jöhetett néhanapján, és koncertet is csak rockot csíphettek el, aztán meg a rendszerváltás után ott volt pl. Feró Rockkalapácsa az m1-en :D

(#29) snecy válasza Crystalheart (#28) üzenetére


snecy
senior tag

Most is van a VIVÁ-n egy ilyen jellegű műsor, a neve nem jut eszembe, de hogy abban mik vannak, néha jobb nem is jelzővel illetni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#30) e_eliz


e_eliz
újonc

sziasztok! kéne a Parkway Drive Horizons cd. eredeti. de nem találom sehol. esetleg tudna valaki segíteni?? :F eléggé fontos lenne.

(#31) snecy válasza e_eliz (#30) üzenetére


snecy
senior tag

Online rendelés?

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#32) groth99


groth99
tag

Becoming The Archetype-ot ismerem,régebben elég sokat hallgattam,főleg a régebbi albumukat (kettő van nekik). Az is hasonlóan jó lett,az új kb. a folytatása a réginek. Meg valahol egy külföldi fórumon olvastam,hogy koncerten is nagyon jók,tudják tartani azt a szintet,amit a stúdióban hoztak.
Arch Enemy: a régebbi albumok szerintem jobbak lettek. Ez is technikás,ez is jó,de valamiért nem fogott meg a dallamvilága,és Angela hangja is mintha romlott volna egy kicsit az előző albumokhoz képest. Ha dönteni kell,hogy melyik lett a legjobb album, a Wages Of Sinre és az Anthems Of Rebellions-ra szavaznék.
As I Lay Dying: szerintem nagyon jó lett,pedig nem igazán rajongok a metalcore-ért, de a dobok meg a vokál nagyon ütős, a masteringnél nagyon jó munkát végeztek a stúdiósok.

Metalt a népnek \m/

(#33) Mardel


Mardel
őstag

Moonspell remastered albuma valóban jó. Kedvenc számom azon a lemezen 04. Tenebrarum Oratorium (Andamento II/Erotic Compendyum) és a 05. Moonspell - [Under Satanae #05] Opus Diabolicum (Andamento III/Instrumental Compendyum) nagyon tetszenek szinte minden nap ezt a két számot hallgatom.

A Tenebrarum Oratorium meg nagyon illik Anne Rice regényeihez, mikor olvasom valamelyik regényét csak ezt az egy számot hallgatom. :)

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.