Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bishoplogan


bishoplogan
senior tag

Gratulálunka srácoknak, csak így tovább. ezzel színesitik a gp közösséget :)

[ Szerkesztve ]

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Egész korrekt.

(#3) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Jó kis teszt grat a srácoknak! :R

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4) Def26


Def26
félisten

Nagyon nagy ötlet... :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) cizoe


cizoe
őstag

Okos rögtön egy 100%os értékeléssel kezdeni. ;]

Amúgy jó lesz ez, gondolom idővel kiforr a dolog mind összerakottságban, vágásban (gondolok itt arra, hogy a video egyes részei jobban passzoljanak az aktuális szövegezéshez). Talán egy kicsit jobban be lehetne lőni a mikit, a mic boost-tal felvett dolgok szvsz nagyon felejtősek (ez ugye eleve +10-20dB gaint tol sajnos rá, az esetek nagyrészében torzít). Képileg jó, annyi max, hogy ha továbbra is Youtube lenne a céloldal (bár inkább a vimeot, blip.tv-t javaslom) akkor érdemes elolvasni ezt előtte az ideális formátumokkal kapcs-ban. A szövegezés jó, jó a stílus, talán kicsit sok volt az a pont, ahol hirtelen nem tudott a kommentár mit mondani, ezért pici blabla lett a vége, talán épp ezért hatékonyabb lenne előre felépíteni a tesztet (a nyersanyag felvétele előtt már kialakítani, hogy mit is akarsz felvenni, és ez alá mit képzelsz - akár még rajzolgatni is lehet egy papírra a teszt kívánt felépítését), melyik snittre melyik szövegrész hangzik el, stb. Nem gáz, ha csönd van egy ideig, lehet alá bevágni aláfestő zenét, ennek hangerejét változtatgatni attól függően, hogy van e kommentár épp, vagy sem. Szóval összességében jó lesz ez szerintem, persze nem indul minden a csúcsról. Sok kitartást és jó munkát kívánok a jövőben!

[ Szerkesztve ]

(#6) [MG]Rage


[MG]Rage
csendes tag

Köszönjük! Folyamatosan próbálunk jobb és jobb teszteket készíteni nektek. A felvett hang tényleg nem a legjobb, majd beszerzünk egy jobb mikrofont.

(#7) paulka


paulka
tag

Tetszett a vidi, több gameplaynek azért örültem volna, de így is jó volt! Köszönjük és várjuk a következeő videót! :R

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#8) D1Rect válasza [MG]Rage (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincs miért szégyenkezni, első résznek pont megfelelt. Nyilván arra törekedtek hogy egyre jobb legyen. :R

(#9) bullseye válasza [MG]Rage (#6) üzenetére


bullseye
addikt

Előre bocsájtom, egész jó kis anyag volt, de most jön a DE:

Ha komolyan gondoljátok a videóteszteket, akkor nagyon fontos lenne megtervezni előre az anyagot. Rengeteg plusz idő, de attól lesz igényes.

Előre meg kell írni a szöveget, egyrészt mert akkor nem esnek be durvább szóismétlések, magyartalanságok és nincs benne zavaró szünet, őőőő-zés, és egyéb kerülendő szörnyűségek (mán', mer', ozt'). Utóbbiakat persze lehet használni, de stíluselemként és nem csak menet közbeni pongyolsaságnak.

És aztán a mondanivalóhoz lehet levadászni a képsorokat, és úgy összevágni. (és gyakorolni, hogy a felolvasot szöveg ne hasson felolvasottnak...) Erről jut eszembe, ha rágóztál és azért ejtetted furán a szavakat néha, akkor ejnye! (Ha csak kicsit raccsolsz, akkor bocs...)

+ egy sorozat sokadik részénél nem árt némi kutatómunka, mert itt is kellemes adalékinfó lett volna, hogy a B&B corps honnan ered (akár mindkét értelemben is megérné), meg pl. Vamp múltja, (Big Mamáé már spoiler lenne azt hiszem), sőt Liquid Ocelot is érdemel pár jó szót... ráadásul a játékban van bőven hint ezek többségére.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) nrgia


nrgia
őstag

Óóó sajnos nem látom a videót... :O

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#11) Zsoccc válasza nrgia (#10) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Csak a helyét látod? A többi videót látod az oldalon?

(#12) GreenGuy válasza bullseye (#9) üzenetére


GreenGuy
tag

Igen,killzone2 barátom raccsol,azért ejti néha furcsán a szavakat.
A régi oldalunkon megtalálható a játék történelme írásos formában.

(#13) hommeros válasza bullseye (#9) üzenetére


hommeros
őstag

Teljesen egyetértek!
Nagyjából bennem is ezek fogalmazódtak meg körvonalasan.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14) h-yle válasza hommeros (#13) üzenetére


h-yle
addikt

így van.

Video: 16:9 képformátum ma már alap ( a játék is 16:9es ugye) és preferálandó a h264 kódolás, valamint pl. a vimeo használata.

Hang: jobb miki (pár ezerért van már értelmes 10kért pedig már nagyon jókat kapni) és ne legyen rajta gain.

Szöveg: ahogy már többen is jrták, előbb meg kell írni, felmondani, és utána alávágni a megfelelő képi anyagot (ajánlom hogy nézz pár GameTrailers videót, azok nagyon jók)

A technikai része az nem nagy kaland, mikit lehet venni bármikor (amikor lesz rá keret), a kép formátuma meg csak beállítás kérdése.

Ami több időt fog felemészteni az a szöveg megírása, átnézése, szerkesztgetése, majd a megfelelő video-k felvétele hiszen ha épp az átvezetőkről van szó akkor legyen átvezető bevágva, ha irányításról akkor gameplay, options menü, ha meg bossról akkor bossfight, szóval érted.

Sok szerencsét, és kitartást! :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) nrgia válasza Zsoccc (#11) üzenetére


nrgia
őstag

Igen, csak a helyét látom, az oka az az, hogy itt a melóhelyen le van tiltva a you tube, de otthon bepótolom.... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#16) D1Rect válasza nrgia (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Tessék menni dolgozni ;]

(#17) nrgia válasza D1Rect (#16) üzenetére


nrgia
őstag

:P épp azt csinálom, de sok szabad percem van... :P

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#18) volvoguy


volvoguy
addikt

jó lett...idővel talán majd az én videóim is befutnak, bár az még odébb van....egyenlőre a régi szöveges teszteimből fogok mozgóképet összehozni...azért is mert azokból vannak mentéseim...aztán majd én is fejlődöm, kiismerem a programokat stb....de a mikorfonnal nekem is bajom van...mármint itthon nálam csak egy szaros, 1-2 ezer forintos Hama van....ami hát azért elég low-end...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#19) h-yle válasza volvoguy (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Alap sony, philips mikrofonok már 2k-tól vannak, 5-10 pénzért meg már Hi-Fi márkáknak is vannak belépő modelljeik, szóval nem olyan vészes a dolog.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) bullseye válasza GreenGuy (#12) üzenetére


bullseye
addikt

thanx, meg is néztem jól... (protagonista mi? :)) )

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21) killzoner


killzoner
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Azért lett ez a nevem mert valaki már lefoglalta a killzone2 nevet ( khmm :D ) . Komolyra fordítva szót, kemény 500 ft-os mikim van ami nem túl acélos,de ez az egy amit a haverom "aurája" nem tud kiütni. (kb. ez az 5-6-ig mikrofonom) Próbálok az egyre ütősebb minőségi szinteket megütni. Sajnos menüt nem nagyon tudok mutatni a játékról, mert nem tudok felvenni PS3-ről (PC-nél nincsenek ilyenek problémák!). Mellesleg ez a videó kb. a 28. videóm ez. Eddig a Rossz Pc Juniorok-on publikáltam főleg alkotásaim. Természetesen a Maximum Games többi tagja is fog videókat készíteni nektek (legalábbis remélem XD). A kommentekből látva nem bánjátok,hogy készítünk nektek videókat, így ezt a jó szokásunkat megtartjuk! Kicsit hosszúra sikerült ez a hozzászólásom, így lassan abbahagyom. A következő videóm a Resident Evil 5-ről fog szólni remélem az is ilyen jó lesz. A többi videóm szintén megnézhetitek a Youtube-on. Az ideális formátum témáját átgondolom, és lehet,hogy mostantól megfogadom a tanácsotokat.

(#22) killzoner


killzoner
csendes tag

Mellesleg a videók a GameTrailers-ről valók :D

(#23) @rglaaf


@rglaaf
veterán

sorry de nekem ez jutott eszembe erről a videó tesztről :S

PSN:BiZzare_0 ️

(#24) bullseye válasza killzoner (#22) üzenetére


bullseye
addikt

már elnézést de ez most így hogy? fogsz egy videót egy másik oldalról (jogi kérdések is beficcennek), és rábeszélsz?
no offense, de ez nem videóteszt... ez utószinkron... (már értem miért nem volt semmi köze a képnek a szöveghez...) Hát ha már ilyen a helyzet legalább le kellett volna húzni a "moviet", és azt széjjelvágni. etikusnak az sem etikus, de legalább jó lett volna.

Tsk, Tsk!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#25) Zsoccc válasza bullseye (#24) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Szerintem csak rosszul fejezte ki magát, ha jól sejtem a Gametrailers-ről gyűjtötte össze a nyersanyagot a hivatalosan kiadott videókból amit azután összevágott.

(#26) GreenGuy válasza bullseye (#24) üzenetére


GreenGuy
tag

Szerintem félreértetted.A Gametrailers oldalán vannak különböző gameplay videók,ezeket le lehet tölteni,csak a nyers videóanyag szerepét tölti be.Tudod,körülményes Ps3-ról felvenni+még egy bizonyos keret is kell jó minőségű dvd felvevő-re,kábelekre amit sajnos jelen esetben még nem engedhetünk meg magunknak.Viszont a pc-s tesztek összes részét saját kezűleg készítjük,ivéve a betétzenéket.

(#27) bullseye válasza GreenGuy (#26) üzenetére


bullseye
addikt

lehet. de szigorú vagyok, és ez akkor sem videóteszt. magyar trailer, vagy pláne teaser, esetleg bemutató. majd jól megnézek pár PCst is, de akkor jobb azokra koncentrálni

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) killzoner


killzoner
csendes tag

Lehet,hogy csak én nem értem,de mi a problémád? :F

(#29) bullseye válasza killzoner (#28) üzenetére


bullseye
addikt

hogy külső videóanyagot használtál

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30) Superman válasza @rglaaf (#23) üzenetére


Superman
nagyúr

A legtöbb embernek építő jellegű kritikája volt, amelyet ki is fejtett. Ha valaki közzéteszi a munkáját, legyen az bármilyen alacsony színvonalú is megítélésem szerint (nem az, csak szófordulat), megpróbálom értelmesen előadni a kritikámat úgy, hogy közben még véletlenül se sértsek meg vele senkit. Gondolom ez már nagy kérés.

Először is nem volt olyan szánalmas az előadás, mint azon a videon, amelyet belinkeltél. Másodszor érvek nélkül az egész a levegőben lóg, beszélni sem érdemes róla. Ahogyan mondani szokták, a kritikusnak nem tiszte tojást tojni (magyarul, alkotni valamit) ahhoz, hogy bírálni tudjon, de te most nem kritikus voltál és ebből a szemszögből, alkoss jobbat. Kész.

(#31) killzoner válasza bullseye (#29) üzenetére


killzoner
csendes tag

ŐŐ oké, adj valamit amivel felvehetek PS3-ról!!! Ha így nem tetszik akkor nem kötelező nézni, bár sztem tök nyolc honnan van a videó anyag! Ha felveszem ugyanaz, és valószínűleg úgy sem látod majd a bénázásom!

(#32) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Alapvetően a Gametrailers-en is a fejlesztők által összerakott videók vannak és ebből válogatott össze párat amiket azután összevágott, tehát nem a Gametrailers által készített videókat használta fel. Így igazából azt is mondhatta volna, hogy a fejlesztők hivatalos videóit használta fel, amit egyébként a legtöbb videótesztelő helyen alkalmaznak, ahol nincs lehetőség a gépről közvetlenül felvenni. Ez nem hiszem, hogy levonna a videó értékéből.
killzoner: ne vedd a személyed ellen történő támadásnak a fórumon elhangzottakat, hiszen Ő is csak a véleményét írta le, ettől biztos vagyok benne, hogy a továbbiakban is megfogja nézni a videóidat.
Tehát, nyugalom.

(#33) bullseye válasza killzoner (#31) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem ha PS3-ról nem tudtok felvenni, akkor PC-s anyaggal kellett volna kezdeni itt. Ennyi. Cuccot adni nem tudok, mert más használja arra, hogy X360-ról vegyen fel videótesztet. :)

Amúgy továbbra is azt mondom, hogy elég jó az anyag, csak nem videóteszt. Reklámfilm, bemutató, hivatalos film kommentárral vagy ilyesmi, de nem videóteszt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#34) fiATHaLON válasza @rglaaf (#23) üzenetére


fiATHaLON
őstag

:DDD

Ezt eddig nem ismertem...
Korponai az isten!

...és ami a vicc, hogy a párhuzam tényleg nem teljesen elvetendő,
mert ugyanolyan zavaró, mint a kiskölöknél, hogy adott egy jó
ötlet, de olyan ember akar fejből improvizálni, aki szemlátomást nem tud
improvizálni.
De még ezzel sincs baj, hisz rengeteg ember nem ért még több dologhoz.
De ezt egy olyan könnyű módszerrel ki lehet küszöbölni, mint az előre leírt
szöveg.
Úgy viszont a hivatalos beszámolókat is üthetnék ezek a háziholmik! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.