Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Birka türelmetek van, a második eset után otthagytam volna őket, h akkor most vasalhatják be az elhunyton, mert máson nem tudják, és dugják fel maguknak a csekket. :)

(#2) Met válasza ncc1701 (#1) üzenetére


Met
nagyúr

Csak keresztanyám miatt, amit ki kellett fizetnie azt kifizette.
De úgy gondolom hogy én mindent megtettem hogy fizessek, úgy hogy így jártak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) bitpork válasza Met (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem fogsz örülni neki, de át fogják adni követeléskezelőnek szerintem. Menj be akármilyen állapotban vannak az idegeid, mert ki fogják veled fizettetni. A szolgáltatók többségét irgalmatlanul nem érdekli hogy mi történt, ők szolgáltattak. :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) 4Grider válasza bitpork (#3) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csakhogy a szolgáltatóknak is a jogszabályoknak megfelelően kell szolgáltatniuk. És azok azt mondják, hogy az előfizetői szerződés megszűnik az előfizető halálával. Megszűnt szerződés alapján nem szolgáltathatnak és nem is követelhetnek. Ezt a követeléskezelők is tudják.

(#5) Met válasza bitpork (#3) üzenetére


Met
nagyúr

Az előfizetés már inaktív, azt meg tudta most nézni a gépben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) bitpork válasza 4Grider (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor így :R Ugyan nekem hónapokig tartott bő 10 éve, és teljesen más tapasztalatom volt, remélem változott a szolgáltatók hozzáállása.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) Gubek-Einste

Menj be az ügyfélszolgátlatra és kérd az azonnali elszámolást, ha nem akarja az ügyintéző akkor a felettesét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8) Met válasza bitpork (#6) üzenetére


Met
nagyúr

Benne van az ÁSZF-ben

12.5. Egyéb Előfizetői Szerződés megszűnési esetek és feltételek
Az Előfizetői Szerződés megszűnik:
a) a szerződésben meghatározott idő elteltével;
b) az Előfizető halálával, vagy jogutód nélküli megszűnésével;

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) nemlehet válasza bitpork (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

A követeléskezelőktől sem kell azért annyira berosálni. Ők is csak azt tudják behajtani aminek van jogalapja. Az egy dolog, hogy gyakran küldözgetnek mindenféle erőszakos levelet akkor is amikor nincs erről szó, mert egy csomóan betojnak és inkább befizetik azt a pár 100.000 Ft-ot csak nyugi legyen.

Nekem unokatestvérem halt meg és mivel egy ideig azonos bejelentett lakcímen laktunk (másra nem tudok gondolni) kaptam én is felszólítást mindenféle tartozások miatt (semmi közöm nem volt hozzá és nem a közösen lakott albérlet kapcsán keletkezett). Volt nagy irgumburgum, meg büntetőkamat kilátásba helyezése, de elmentem volna röhögni abba a polgári perbe amit indítanak ellenem...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) Met


Met
nagyúr

Igazából az a rohadt idegesítő, hogy nem tudom kifizetni, ki akarom de menjek vissza ekkor meg akkor.
Ilyen nehéz ránézni a gépre hogy mennyit kell még fizetni?
Most is, menjek vissza 3 hét múlva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) Gubek-Einste válasza Met (#10) üzenetére

Csapj az asztalra és mond, hogy itt helyben számoljanak el veled és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

csak a tisztánlátás végett: te nem tudod lemondani elhunyt rokon szerződését, annál az egyszerű oknál fogva, mert a szerződés a halállal MEGSZŰNT.
megszűnt szerződést nem lehet lemondani.

te maximum a halál tényéről tudod informálni a szolgáltatót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) bambano válasza 4Grider (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Megszűnt szerződés alapján nem szolgáltathatnak és nem is követelhetnek. Ezt a követeléskezelők is tudják.": ez meg nettó marhaság, az élő szerződés nem feltétele a követelésnek.

a jogos követelés sajnos örökölhető, tehát a halál előtti tartozás behajtható.

(#10) Met: kérd a panaszkönyvet és írd bele a tényállást.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) twollah1976


twollah1976
őstag

Inkább legyen túlfizetésed és később valahogy visszakéred a pénzt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) bambano válasza twollah1976 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jah :)
mer amit sok hét alatt alig bír befizetni az upcnak, azt olyan gyorsan vissza fogja kapni?
euróban max...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Mate


Mate
nagyúr

Tavaly kellet írnom upc-nek haláleset miatt. Pontos levélre már nem emlékszem, de a lényeg:

Tisztelt ügyintéző!

bla bla bla xy előfizetőjük elhunyt. Kérem írassák át az előfizetést bla-bla-bla

Előre is köszönöm!

ZX

Válasz:

Kedves XY!

Sajnálattal értesültünk a haláláról, de a kért módosítást csak személyesen tudja jelezni. Kérem fáradjon be bla-bla-bla....

Én csak jót nevettem rajta, de érzékenyebb ember egy ilyen után jogosan kezdi asztalborogatással a személyes találkozót...

(#17) Met válasza bambano (#13) üzenetére


Met
nagyúr

A panaszkönyvnek amúgy van értelme? Dolgoztam boltba de soha nem írtak bele ezért a következményeit sem ismerem.

twollah1976 Tényleg jó ötlet, fizetem a havidíjat, havonta bemegyek hátha ki tudom fizetni de elküldenek. menjek vissza 8 nap múlva. Aztán úgy két év múlva visszaküldik a pénzt a halott keresztanyám nevére abba a lakásba amiben már az új tulajdonos lakik. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18) bambano válasza Mate (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"de érzékenyebb ember egy ilyen után jogosan kezdi asztalborogatással a személyes találkozót...": benne van az ászf-ben, hogy milyen ügyfajtához milyen irat kell és hogyan intézhető.
ezen asztalt borogatni lehet, csak nincs értelme. ráadásul ez nem is az upc meg a többi szolgáltató hülyesége, mert emlékeim szerint ezt törvény szabályozza.

más: engem még mindig érdekelne, hogy hogy lehet átiratni egy szerződést a szerződő fél halála esetén... tudom, hogy minden ászf-ben van ilyen lehetőség, de ez ettől még nem jogszerű.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) bambano válasza Met (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A panaszkönyvnek amúgy van értelme? Dolgoztam boltba de soha nem írtak bele ezért a következményeit sem ismerem.": szerintem ebben az esetben van, mert nyilvántartott közlési forma, tehát ha te 2-3 alkalommal megpróbálsz eleget tenni az előfizetői kötelezettségednek, aminek nyoma marad a panaszkönyvben, majd utána úgy döntesz, hogy teszel rá, akkor lesz egy iratod, hogy te megtetted, ami tőled elvárható, a szolgáltató meg ne akarja a saját ostobaságát a te ugráltatásoddal kompenzálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Mate válasza bambano (#18) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért elvárható az ügyintézőtől, hogy felfogja amit olvas és ne egy halottnak címezze utána a levelét és kérje meg, hogy fáradjon be személyesen....

Mindent át kellet íratni. Egyedül elmű és upc volt az, ahova személyesen be kellet menni. Minden mást el lehetett intézni távolról is.

Nem tudom mi jogszerű és mi nem, de minden előfizetés átíratva lett és nem új előfizetés kötve. Egyedül elmű és főgáznál keletkezett új szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#21) bitpork válasza bambano (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Várj: nekünk a vízszolgáltató immár 20 éve nem hajlandó a vízórát a nevünkre írni , mert aki eladta a lakást menjen be, és ő maga jelentse be a szerződésből való kilépését. Jah csak elköltözött mi sem tudjuk hova , oszt ennyi. Vizünk van, mert a közös költségen keresztül (emeltet fizetünk) a ház fizeti a túlfogyasztást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) Met


Met
nagyúr

WIN!

Szóval, 21.-én este még elküldtem nekik egy levelet az online felületen és csatoltam hozzá a halotti anyakönyvit és a szolgáltatás lemondásának megrendeléséről kapott pdf-et.
Leírtam nagyjából ugyan azt amit a blogba írtam és még egy kis szösszenetet, íme:

Háromszor voltam bent az ügyfélszolgálaton, többször NEM megyek.

Tájékoztatom Önöket mint szolgáltatót, hogy január 12.-én a xxx-es számú ügyfelük elhunyt, így halálának napjától az előfizetői szerződést az eht (2003. évi C. törvény) 134. paragrafusának 10a bekezdése alapján érvénytelennek kell tekintenem.
Február 4.-én megrendeltem a szolgáltatás lemondását Iktatószám: UFE-xxx
Nyomatékosan kérem Önöket hogy küldjenek egy csekket amin be tudom fizetni a január 12.-ig történő szolgáltatásuk díját, (nem február 4.-ig és nem is február 13.-ig).
Csatoltan küldöm a halotti anyakönyvi másolatát és a szolgáltatás lemondás megrendelését.

Amennyiben nem reagálnak a bejelentésemre 2 munkanapon belül írásban, úgy veszem hogy a ráutaló magatartásukkal azt jelzik, hogy nincs tartozásom önök felé a január 12.-ig történő szolgáltatásuk díját illetően és a jövőben nem követelnek az elhunyttól semmilyen pénzösszeget.

Semmi hatást nem vártam de jót szórakoztam amíg összeszedtem emlékeimből milyen szokott lenni egy "fenyegető" szöveg amit egy szolgáltató szokott küldeni 1 nappal fizetési határidő lejárta után.

Erre kaptam most az előbb egy levelet.

Tisztelt XY!

2017.02.08-án és 2017.02.21-én érkezett megkeresése alapján mindenekelőtt szíves elnézését kérjük az okozott kellemetlenségek végett.

Az Ön által küldött dokumentumnak megfelelően, a számlázás visszamenőlegesen 2017.01.12.-ei nappal korrekciózásra került. A jóváírást követően a "xx"-es ügyfél azonosító tekintetében 433,62 Ft összegű számlaegyenleget tartunk nyilván, mindazonáltal Társaságunk 500 Ft alatt nem küld ki csekket az előfizetők részére, így a fennmaradó 433,62 Ft-ot jóváírtuk.

A fentiek értelmében a "xxx"-es ügyfél azonosító alatti számlaegyenleg rendezett.

A történtekért még egyszer elnézését kérjük és megértését köszönjük!

Minden további kérdésével kapcsolatban szívesen fogadjuk megkeresését a www.upc.hu/email oldalunkon vagy a 1221-es számon.

Tisztelelettel:
xy
UPC Magyarország Kft.
Ügyfélszolgálat

Nem hittem volna hogy lesz hatása a levélnek, nem is érzem magam ettől most nagy embernek, egyszerűen csak örülök.

4Grider Köszi a paragrafusos szövegért :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.