Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Dolby Atmos.... 2 (kettő) darab hangszóróval. :W :R

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) Tidus válasza nullpoint (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A puding próbája az evés.
Ezt meg, meg kell hallgatni.
Viszont a hír alapján érdekesnek hangzik.

(#3) Hieronymus válasza nullpoint (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt már korábban kitárgyaltuk.
A kompatibilitás csak azt jelenti, hogy képes feldolgozni a szabványnak megfelelő hang adatfolyamot.
A hang megjelenítése egy másik probléma.

De, azt azért érdemes tudni, hogy csak kettő fülünk van, mégis meg tudjuk határozni melyik irányból érkezik a hang. Nyilván az trükközik az agy. A hátulról, alulról és felülről érkező hangok esetében beérkező hangokat, a tónus és más hangparaméterek alapján vagyunk képesek megkülönböztetni.

A hangkártyák hőskorában két darab hangszóróval már képesek voltak megjeleníteni tárhatású hangokat. Még élénken emlékszem, egy fej körül röpködő darázsra. Valóban úgy hangzott, mintha a körbe repült volna a fej körül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) tntmax válasza Hieronymus (#3) üzenetére


tntmax
aktív tag

Röpködő darázs --> A3D demók között volt. Szerintem a legjobb megoldás, még ma is az lenne ha létezne a cég és nem öli meg a Creative.

(#5) Duree


Duree
veterán

Mondhat bárki bármit, hogy ilyen jó és egy profi cég segít a fejlesztésben a fizikát nem lehet eltussolni, ez egy hangprojektor olyan mint a többi, a térhangzás csak mese.

duree54

(#6) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Erre én is kíváncsi lennék milyen... a hátsó "vezeték nélküli" hangszórókkal nagyon jó kis cuccot alkotna a nappaliban. Azt rtl híradóhoz pont jó lenne...:D :DD :DDD

(#7) #21180672 válasza Duree (#5) üzenetére


#21180672
törölt tag

ebből látszik h nincs hangprojektorod.

nekünk sk10y van (egyelőre hátsó speakerek nélkül) és már most nagyon szépen szól a térhangzás. néha megkell állitanunk a videót hogy eldöntsük h a filmben vagy a valóságban esik kint az eső/nyávog a macska stb (hátunk mögött az ablak).

szóval elég jók ezek a soundbarok, ne ird le azonnal.

(#8) #21180672 válasza nullpoint (#1) üzenetére


#21180672
törölt tag

elöl három, oldalt 2, felül 2 és opcionálisan vezeték nélkül 2 hátul.

(#9) #21180672


#21180672
törölt tag

az ára legalább fél milla lesz. az egyel kisebb testvérben nincs dtsx és azt 300ért vesztegetik mediában. (amazonon 180)

(#10) Duree válasza #21180672 (#7) üzenetére


Duree
veterán

Hát nem is lesz mert ami valóban jó az nagyon drága és hidd el nekem halottam nem egy hangprojektort de az igazi térhangzást meg sem közelítette. Én villamos mérnök vagyok és akusztikával és a tervezésével foglalkoztam hangdobozok fejlesztésében vettem részt. Tehát az egy pontból kiindult akusztikus jelet nem lehet a hátad mögé varázsolni ráadásul az igazi sztereo képhez a két hangszórónak legalább 2 méterre kellene lennie egymástól. Lehet trükközni egy elektronikával de az nem az igazi.

duree54

(#11) nullpoint válasza Duree (#10) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszönöm. Végre egy szakember aki igazolja az állításomat! :R

Az ilyen soundbar cucc sosem közelít meg egy valódi 5.1 vagy 7.1 és így tovább hangrendszert.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.