Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, hogy érinti ez majd az IT biztonsági rendszereket. Ha azokat is betiltják, akkor ez egy méretes nagy öngól lesz - mondjuk ezt már megszokhattuk, ha politikusok hoznak döntést olyan témákban, amikről lövésük sincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) SpazzMaticus válasza sh4d0w (#1) üzenetére


SpazzMaticus
tag

Én meg azt mondom hogy nagyon helyesen teszik hogy foglalkoznak ezzel, csak valóban vonják be a szakmai fórumokat a döntésekbe, mert az ilyen rendszereknek kurva erős társadalmi kontroll alatt szabad csak működni szerintem, mert engem kiráz a hideg attól amit pl. Kínában "megvalósítottak" e-téren.
Értem, es igazat adok abban hogy az IT bizt. rendszerek terén esetleg baszott nehéz döntéseket kell hozni, ill. nagyon nagy öngólokat lehet rúgni, de de nekem komolyan mondom inkább az, mint a "kinai modell" akár leghalványabb lehetősége is itt mifelénk...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#3) sh4d0w válasza SpazzMaticus (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A hsz-em csak és kizárólag az IT sec. eszközökre vonatkozik.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) bdlackoo válasza sh4d0w (#3) üzenetére


bdlackoo
tag

IT securityben hol van szukseg ilyesmire?

dinosaurs are jesus ponies

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az eu 5 éve betiltotta ezeket a rendszereket, miről van szó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) stellaz


stellaz
addikt

Na végre, valami megnyugtatót is lehet olvasni ezzel kapcsolatban.

(#7) sh4d0w válasza bdlackoo (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Például az UEBA. Arc felismerés nyilván nincs, de viselkedés analízis igen, az pedig nem az endpointon történik, hanem egy AI-backenden.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Fut minden tovább ugyan úgy az tuti, csak átengedik a témát az alvilágnak...
(A törekvés amúgy remek, és kellene, örülök is, csak kételkedem a hatékonyságában.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"Azok a cégek, amelyek tiltott AI-szoftvert fejlesztenek .."
hmm... egy piac kilőve (és bevételi lehetőség), így majd vesznek kínai vagy amerikai szoftvereket erre a célra azok akik használnak majd ilyeneket (mert használni fognak, maga már állami szinten, hiába "tiltott"). Ez inkább a szavazók megnyugtatására és a piac korlátozására szól (államnak lesz erre kivételes engedélye, mert "jól jön az").

Mondjuk tényleg kicsit olyan, hogy a döntéshozók úgy alkotnak véleményt, hogy kb. azt se tudják mire való valami (nem csak nyomkövetésre használható egy-egy ilyen rendszer), akár rendellenes viselkedési minták is felismerhetőek és jobban kiszűrhető egy-egy terroristagyanús személy. Vagy körözési listákról könnyebben megtalálható a célszemély (ehhez még sok AI se kell a korábbi példámmal szemben).

De majd importálunk amcsi szoftvert (ha már olyan jóban vagyunk), és majd ők is megkapják ezen adatokat (mert hát ott fejlesztik a szoftvert).. vagy csak EU mindig "kicsit rosszabb" verziót kap, vagy olyan kódot raknak bele, hogy bizonyos személyeket nem figyel akik mondjuk amcsi "kivétel listában" benne vannak a forráskódban. Ugyan ez igaz lehet a kínai szoftverre, vagy izraelire, ha onnan vesznek valamit mert nincs helyi fejlesztés...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) g0dl


g0dl
addikt

"Azok a cégek, amelyek tiltott AI-szoftvert fejlesztenek vagy forgalmaznak, a globális árbevételük 4 százalékának megfelelő büntetésre is számíthatnak."

Ez ugye vicc? A google-t, facebookot, meg az összes nagyot, aki egy kis energiát fordít erre képtelenek megadóztatni.
Hát majd alakul kajmán szigetek alsóm egy minicég, aztán papiron az fejleszti.

(#11) apatyas válasza g0dl (#10) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ugyanerre a szakaszra akartam reagálni. Ez nem tiltás meg büntetés, ez egy igencsak lájtos adócska.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12) MaCS_70 válasza g0dl (#10) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes, hogy mégis hogyan ellenőrzik azt, hogy ki mit FEJLESZT éppen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.