Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Cable management-et esetleg nem akarsz csinálni? Csodákat tesz :)

(#2) mester777 válasza MineFox54 (#1) üzenetére


mester777
tag

Mire gondolsz? Hol a hiba? :)

Csak mert hétvégén darabokra szedem a gépet mert jön a CPU-hűtő és a 3 házhűtő. :P

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#3) Enter65 válasza mester777 (#2) üzenetére


Enter65
senior tag

Mondjuk szigeteloszallag helyet kabelkotozo es egy nagy proszivozas is rafer...
Amugy meg jo kis tap! Es elmeletileg menet kozben is lehet kapcsolni azt az atkapcsolot.

(#4) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Szerintem hasznos olyanoknak akik esetleg még sosem csináltak ilyet

(#5) mester777 válasza Enter65 (#3) üzenetére


mester777
tag

Az festőragasztó, és a kedvencem :D

Igen, hétvégén lesz egy alapos takarítás és akkor megpróbálkozok a kábelmenedzsmenttel is. Köszi!

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#6) Enter65 válasza mester777 (#5) üzenetére


Enter65
senior tag

Szivesen! Amugy az iras is jo lett. Nekem tetszik! :R

(#7) pet007


pet007
aktív tag

Jo kis iras, bar elso kep utan egybol megfogalmazodott bennem a gondolat, hogy intel stock hutonel nem hiszem hogy akar a hexa is hangosabb lenne. ;]
Kabelmenedzsmenthez csak annyit, hogy ha nem plexis az oldallap akkor ennel jobban felesleges ( jo az a rikito kek lehetne fekete). Sajnalom hogy nincs tobb ilyen iras logouton, az ilyenek miatt kezdtem anno logoutra jarni.. :B

(#8) Syl


Syl
nagyúr

>már nincs annyi kábel a gépházban, ami javít a légmozgáson

Ez a cable management legenda még nem halt ki? Youtube

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) mester777 válasza pet007 (#7) üzenetére


mester777
tag

Köszi! Lesz még ilyen. :)

Igen majd a kék festőszalagokat kicserélem feketére vagy gyorskötözőre. Habár valahogy pazarlásnak érzem a gyorskötözőt, mivel azt ha le kell szedni akkor mehet a kukába. Jó, a szalaggal is így van, abból viszont lényegesebben több van egy tekercsen mint kötözőből egy zacsiban. :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#10) mester777 válasza Syl (#8) üzenetére


mester777
tag

:Y
Meggyőztél :D

Mondjuk abban biztos vagyok, hogy valamilyen mértékben van köze a levegő útjához, viszont ezek szerint ez annyira kicsi, hogy gyakorlatilag említésre sem méltó.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Iszonyat poros ez a gép.

(#12) mester777 válasza ncc1701 (#11) üzenetére


mester777
tag

Láttam már durvábbat azért. Valami ilyesmire számítottam. A végeredmény sem lett teljesen pormentes, mert hétvégén majd még úgyis darabokra szedem ugyanis érkeznek új alkatrészek. :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#13) Pete55555 válasza mester777 (#10) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem csak annyi bajom van ezzel, ha már ennyit ráköltesz a gépre, akkor illene szépen el is rendezni.
Persze, ha még hétvégén szereled, úgy érthető.
A háttértárakat a helyedben én leraknám a keretbe, vagy ha nem, akkor a keretet ki lehetne venni.
Ha nem a keretbe teszed, akkor HDD mehetne a DVD helyére egy rezgéscsillapító keretben, az SSD meg kifele fordítva az alaplap elé. Így a flopy keretet is ki lehetne szerelni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#14) Syl válasza mester777 (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

A ragasztószalag (cellux, festőpapír, szigetelő stb.) mind nagyon csúnya ragacsos nyomot hagynak maguk után. Ezért én a legegyszerűbb módszert szoktam alkalmazni: a hardverekhez kapott kis fekete drótdarabkákat használom újra :B
Nem izgat a "légáramlás". Egyrészt a ház oldala úgysincs a gépen (A monitor mögé, a falhoz közel - de nem teljesen - van lökve az álló, keskeny mini-itx házikó. Kb félévente kiporszívózóm), másrészt meg úgyis csak a processzoron van hűtő.
A "belső elrendezés" is lesz*rom kategória. Monitor mögött, a fel felé néz a "lyuk". Kb csak a pókok látják mekkora a kupi a gépben :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) mester777 válasza Syl (#14) üzenetére


mester777
tag

Pont ezért szeretem a festőszalagot, mert az semmilyen nyomot nem hagy. Igen, a műanyagos borítású fekete drótok hasznosak, van is belőle rengeteg, hétvégén lecserélem azokra, köszi a tippet. Legalább újrahasznosíthatók a gyorskötözőkkel ellentétben.

Igazat adok a szépség tekintetében; nem számít hogy néz ki belülről ha nem lehet belátni és csak én látom évente, amikor takarítom.

Mondjuk nem tervezem többször szétszedni a gépet, ha már újítok az már egy teljesen új gép lesz. :)

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#16) xEon1337


xEon1337
őstag

A kábeleket miért nem az alaplaptálca mögött vezeted el? Ez alapján a kép alapján ebben a gépházban is el kellene, hogy férjenek (bár ránézésre nincs annyi hely, mint az újabb házakban): [link]

Veszel pár száz forintért egy csomag gyorskötözőt (de talán kaptál a táphoz is) és szépen odaerősíted azokhoz a kis "hidacskákhoz". Ahhoz, hogy az oldallapot vissza tudd tenni, meg kell gyűrni és tépni rendesen a kábeleket, ne sajnáld, bírni fogják.

Szerk.: ha az asztalra vagy ha oda nem tudod, de legalább egy kis dohányzóasztalra teszed a gépet, akkor egy fokkal kevesebb port fog beszívni, mintha a földön lenne.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#17) Bobó_20 válasza mester777 (#2) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ha még nem végleges akkor sehol sincs hiba, de ha nem csinálsz a kábelekkel valamit (ebben a házban simán el lehet vezetni mindet), akkor minek vettél moduláris tápot? :DDD

egyébként lehet hűtésben nem sokat számít, de hangban teljesen más egy kusza kábeles és egy elrendezett konfig, jártam már úgy, hogy egy kábel elég nagy szélzajt produkált, mert belógott a venti elé. mondjuk hűtésre is láttam extrém esetet, de ott a ház is kicsi volt és tápon is túl sok a fel nem használt kábel + ömlesztve, mindenhova betömve -> tápcsere és kábelmenedzsment után 11-12 fok csökkenés CPU-n (mondjuk pasztacsere is volt szóval ez soktényezős). Plusz ha el van rendezve minden és nem lóg a levegő útjába semmi, akkor a por konkrétan a belépési és kilépési pontokon gyűlik jobban, nálam ez a tapasztalat ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) mester777 válasza Bobó_20 (#17) üzenetére


mester777
tag

A tápot elsősorban azért vettem, mert félpasszív, a modularitás másodlagos volt. :)

A kábeleket majd elrendezem. A zajra nem gondoltam, köszi a tippeket!

Nem gondoltam, hogy ennyien hozzá fognak szólni és tippeket adni. Köszi mindenkinek! :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#19) mester777 válasza xEon1337 (#16) üzenetére


mester777
tag

Azért, mert azt hittem nincs elég hely. Majd megnézem alaposabban. No meg kellett egy kis bátorítás, nem akartam ártani a kábeleknek. :)

Egy pár gyorskötöző alapból járt a házhoz (pacsi a CM-nek), és nem is használtam még fel őket; mondjuk inkább a bevont drótokat fogom használni erre, azokat legalább ki tudom bontani később, ha kell.

Sajna egy kis lyuk a szobám, szóval asztalon is alig van hely, de ez nem jutott eszembe hogy a földön többet szed fel.

Köszönöm! :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#20) pet007 válasza mester777 (#19) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha csak foldre tudod tenni, es szonyeg van alatta, akkor lehet erdemes megnezni, hogy tapot meglehet-e forditani(haztol fugg). Meg mindig jobb a hazon beluli levego mint a semmi. Ha jol lattam van pollenszuro tap alatt, szoval ha kap levegot akkor nem gond.

(#21) Stonerice


Stonerice
őstag

Szia.
Vga-d típusa kimaradt a leírásból :P

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#22) mester777 válasza Stonerice (#21) üzenetére


mester777
tag

Szia. Köszi, pótolva.

[ Szerkesztve ]

A konfigomat lásd az adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.