Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Jól sejtem, hogy összemosták a kiterjesztést a formátummal? Tehát nem a PDF formátumban - megjelenítőkben lévő sérülékenységeket használják ki ennyire, hanem szimpla futtatható fileoknak pdf kiterjesztést adnak (sokszor .pdf.exe módon, ami hála a Microsoft idiótaságának, .pdf-ként jelenik meg alapvetően), és azt futtatják a felhasználók?
Persze értem, szó szerint a cikkben kiterjesztés szerepel, tehát nem lehet belekötni elvileg, de gyakorlatilag kb 99% arra gondol belől, hogy itt a PDF formátum problémájáról van szó.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát ha egy millió gépen évi 220 millió riasztás, az kis kerekítéssel azt jelenti, hogy az összes számítógépen minden munkanap egy riasztás.
vagyis mindenki végveszélyben van, aki nem vette meg eddig a reklámozott csudaterméket, itt a világvége, mindmeghalunk.

vagy lehet, hogy a mérési metódus nem ér hajítófát sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) varga pista válasza Male (#1) üzenetére


varga pista
újonc

Én azt hittem, a hvg "szakértői" fordítottak csapnivaló színvonalon egy cikket.
De úgy tűnik, ez most nem az ő hibájuk.

Épp akartam kérdezni, hogy maga a PDF hogy a fenébe lehet sérülékeny, hiszen valójában a programok sérülékenyek amik feldolgozzák a fájlt, akkor neg nagyon nem mindegy, higy adobe vagy egyéb olvasót használunk.

De átlapozva az eredeti dokumentumot... Vagy nagyon gyenge az angoltudásom, vagy egy tömény, marketinges bullshit-halmaz az az egész anyag. Én az utóbbira szavaznék. Főleg a sérülékenységi toplistájuk miatt. (Mintha az előttem megszólaló titán is erre a következtetésre jutott volna... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#4) bambano válasza varga pista (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a pdf úgy lehet sérülékeny, hogy a pdf nem dokumentum formátum, hanem konténer formátum. mint a zip.

a pdf-ben lehet dokumentum, adatfájl, javascript, és egy csomó más dolog is. a pdf javascriptben szkriptelhető, tehát például rakhatsz bele kérdőívet, kitöltendő mezőkkel, a mezők kitöltését ellenőrző javascripttel, majd az adatokat interneten beküldő szkriptet.

én ezt látom a pdf nagy támadási felületének. nagyjából ekvivalensen lyukas, mint a web böngészők javas, javascriptes pluginjai, dolgai.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) ƵøŁĭ válasza bambano (#4) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Így igaz. Legalább az tény, hogy a Panda egy hulladék.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6) varga pista válasza bambano (#4) üzenetére


varga pista
újonc

Na jó, de amíg mondjuk egy openssl titkosítás vagy egy pgp önmagában is lehet gyenge, problémás, mert a titkosító algoritmus hibás, emiatt a biztonságban lévőnek hitt adatokhoz bárki hozzáfèrhet, addig a PDF-be bármit pakolsz, az csak az olvasó/szerkesztő program hibáit kihasználva okozhat kárt.
Nem?
Magyarán: attól, hogy a Windows-os acroread hibája hozzásegíti a rosszfiúkat, hogy például malware-t telepítsenek a gépedre egy preparált pdf segítségével, attól még linuxon, foxitreaderrel nyugodtan megnyithatom (feltéve persze, hogy nem közös a kettő kódbázisa)

Nem értek hozzá, csak a fantáziám működik.

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

txt :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) bambano válasza t72killer (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a különböző karakterkódolásokkal érdekes dolgokat lehet csinálni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) t72killer válasza bambano (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És notepadban megnyitva indul a cirkusz? Wow :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) bambano válasza t72killer (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez is lehetséges, de ilyet még nem hallottam.

olyanról, hogy küldesz egy jól formázott emailt valakinek, és amikor a kitekintő gyorsvonata megpróbálja megjeleníteni a feladót meg a tárgy mezőt, akkor jobb esetben elszáll, rosszabb esetben beindul a hacacáré, olyanról már olvastam a neten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Male válasza varga pista (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Így van.... persze egy PDF sokmindent tartalmazhat valóban, de a megjelenítőn múlik, hogy mit kezd vele ( pl amit bambano is ír, hogy JS... ezt régebben alapból tiltotta a foxit reader ).
Szóval itt kb 100%, hogy nem erről van szó, hanem egyszerűen az "ál kiterjesztés"-ekről, ami kicsit sem a PDF, vagy bármelyik felsorolt formátum hibája.

(#12) Reggie0 válasza t72killer (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy nem is ertem, hogy egy emailnel minek html es formazas. El kell donteni, hogy valaki kommunikalni akar, vagy muveszkedni. Az utobbihoz ott a paint.

(#2) bambano:
"...mesterséges intelligenciával támogatott rendszere..."
Vagy csak sok a vakriasztas.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ezekiell válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát azért nem csak művészkedésre jó ám a HTML mail :) A logikáddal minek bármi UI, consoleból wget-tel is lehet hívni APIkat, a többi csak felesleges művészkedés...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14) nyisziati


nyisziati
veterán

"A lista második helyén az ugyancsak irodai dokumentumként használt .odf fájl áll"

Nesze neked OpenOffice.

(#15) brd válasza t72killer (#7) üzenetére


brd
nagyúr

A szerzo, ugy tunik, a formatum hibajanak tulajdonitja az azt nem jol/biztonsagosan kezelo programok hibait. Mintha a viz lenne a hulye, amiert valaki nem tud uszni.

The only real valuable thing is intuition.

(#16) t72killer válasza brd (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem is ilyen feelingem volt. Mondjuk egyértelmű, hogy a konténerformátumok listavezetők lesznek egy ilyen "versenyben".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Silεncε


Silεncε
őstag

az elmúlt év során összesen 4840 milliárd olyan PDF kiterjesztés akadt a világhálón - ez a rész mintha kicsit sántítana nem? Ez nem inkább 4840 mrd PDF kiterjesztésű fájl akart lenni?

(#18) nyisziati válasza Silεncε (#17) üzenetére


nyisziati
veterán

Sajnos már itt is nyári szüneten lévő bölcsészekkel írathatják a cikkeket. :(

(#19) Reggie0 válasza Ezekiell (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

A legtobb UI felesleges is. No nem minden, de nagyon sok.

(#20) Ezekiell válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én, mint backend fejlesztő, 100%ig egyetértek veled, rühellek UI-t fejleszteni :) A userek nagy többsége viszont sztem nem ezen az állásponton van :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21) varga pista


varga pista
újonc

Na, good byte...
Mi a kis faszom folyik itt? Sorra tiltódnak ki, törlődnek régi tagok.
Régen se volt százas a moderàtori gárda egy része, de ami itt az elmúlt fél-egy évben folyik, az tragikomikus. (Javarészt read only néztem vissza, max egy-egy kérdés kedvéért regisztráltam mindig új nicket, ami kb addig él, amíg nem zárom a böngészőt, törölve a cookie-kat, csak ezért tudom, hogy "kissé" zakkanttá vált a cenzor bizottság)

(#22) Tapsi válasza varga pista (#21) üzenetére


Tapsi
addikt

Az fel sem merül, hogy jogos volt a kitiltás? :)

(#23) VágniValó válasza nyisziati (#18) üzenetére


VágniValó
addikt

+1

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#24) varga pista válasza Tapsi (#22) üzenetére


varga pista
újonc

Sok éve regisztrált, rendszeresen visszatérő tagokról beszélünk. Jó, a hivatkozott csak ideiglenesen lett kitiltva, de volt sok régi tag, akiket végleg. Azért ha hosszú évekig nyugton van valaki, utána tiltják ki végleg, ott jó eséllyel valami hülyeség miatt elszakad a cérna az illetőnél. Olyankor nem ártana elgondolkodniuk a moderátoroknak, hogy esetleg valamit ők csesztek el.

Na, most akkor ez a regisztrációm is megy a kukába, a jelszavam nincs meg, most törlöm a postafiókot is :)

(#25) Carasc0 válasza varga pista (#24) üzenetére


Carasc0
őstag

Engedd el. Én is már csak cikkeket olvasok. Nagyon ritkán nézek kommenteket. Villantós hozzászólás mindig lesz.
Ja én is villatok (nem neked): Hamarosan Dr-es leszek. Jó mi?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26) Tapsi válasza varga pista (#24) üzenetére


Tapsi
addikt

Mit csesztek el abban a moderátorok, ha valaki elkezd cigányozni?

(#27) Ezekiell válasza Tapsi (#26) üzenetére


Ezekiell
veterán

Semmit.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28) nemlehet válasza Ezekiell (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Bár én nem vagyok itt nagyon prevalens tag, de érdekes módon nem lettem még kitiltva, pedig még a logoutos néha vitás topicjaihoz is néha hozzászólok. A 444 moderátorait sokszor rohadtul nem értem, szerintem ott pl iszonyat következetlenek, de itt még sose éreztem úgy hogy random törölgetnének vagy valami véleményterror lenne.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) brd válasza #90384640 (#29) üzenetére


brd
nagyúr

A Flash kicsit más téma, mert ott valójában a formátum és az azt kezelő program nagyjából ugyanazt jelenti (futtatói szemmel). Nem ismerem a Flash-t túl jól, de ott is valószínűleg igazából a Flash Player hibáját szid(ták|ják) "Flash formátum hiba" címszóval.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32) Male válasza #90384640 (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Nézd meg a listát.... ini, txt is felsorolva... milyen sebezhetőséget tartalmaznak ezek a formátumok? Szóval de, úgy 100%, hogy összemosták, és úgy tűnik sikerrel... ezek után mondjuk lehet, hogy kapnak is egy remek pert az Adobetól, és meg is érdemlik.

(#33) Snoop-y válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert plain textben kenyelmesen ra lehet kattintani egy open here vagy masolgatni kell az url-t?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34) Reggie0 válasza Snoop-y (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Kenyelmesen nem, de biztonsagosan. Nincsen formazassal elrejtett extra betu, nincsen mashova mutato link, amit nem vesz eszre/nem ellenoriz a juzer. Amugy meg kb. 3-4 kattintas lesz az 1 helyett, szoval nem nagy aldozat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.