Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Ez az a cucc amibol vagy 500 € egy liter? Biztos viszik majd mint a cukrot.

(#2) #20844032


#20844032
törölt tag

Remek hír. hogy végre ismét meg lehet venni. A Green Revolution Coolingnál már vagy 10 éve lehet is meg lehetett venni, de jó hír, hogy végre a Fujitsunál is hamarosan végre megint megvásárolható lesz :DDD

(#3) schawo


schawo
titán

Az első képen komolyan belenyúlkálnak? Ez hülye? Milyen sajtófotók ezek???

Most olvasom, hogy már létezik ebből olyan is ami nem mérgező.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) jacint78


jacint78
addikt

hiszen nem elég a szerverteremből jégvermet csinálni, a szekrényeken belül is megfelelő légáramlás kell.

Talán nem szekrényekben kellene tárolni, vagy legalább fémhálósban, azzal a tömeg, a szellőzés és az árnyékolás is meg lenne oldva.

type your text here..

(#5) schawo válasza schawo (#3) üzenetére


schawo
titán

Bár ahogy nézem, az FC-70 is az alábbi biztonsági adatlappal rendelkezik:
R36/37/38 S23,S24/25,S36/37/39,S45

R36 Szemizgató hatású.
R37 Izgatja a légutakat.
R38 Bőrizgató hatású.
S23 A keletkező gázt/füstöt/gőzt/permetet nem szabad belélegezni (a gyártó határozza meg).
S24 A bőrrel való érintkezés kerülendő.
S25 Kerülni kell a szembejutást.
S36 Megfelelő védőruházatot kell viselni.
S37 Megfelelő védőkesztyűt kell viselni.
S39 Szem-/arcvédőt kell viselni.
S45 Baleset vagy rosszullét esetén azonnal orvost kell hívni. Ha lehetséges, a címkét meg kell mutatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

a hűtőközeg itt nem levegő, hanem folyadék, mégpedig a 3M Fluorinert nevű, egyébként is hűtésre használt, fluorokarbon-alapú termékét, amely természetesen nem vezeti az áramot

Ezt még nem tiltották be a különböző nemzetközi egyezmények, mint a CFC-ket, aztán a HFC-ket?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) rii válasza schawo (#5) üzenetére


rii
nagyúr

lehet hogy akkor csak egy nagyon igényes PS munka az első foto

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) schawo válasza nyunyu (#6) üzenetére


schawo
titán

Hát, rohadtul káros, üvegház hatású cucc, ha öregszik és lebomlik. De Trumptól tudjuk, hogy ilyen nincs is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) Astroboy válasza schawo (#5) üzenetére


Astroboy
őstag

Hát a szomszéd csaj eléggé R36, állítólag szereti amikor S39, elkapnám de azt hallottam ahhoz nem árt az S36. :))

(#10) tecsu válasza rii (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Csak egy jobb monitor kellene nektek, bár a jobb termékfotóknak is örülnénk. Hihetetlen, hogy egy - végre - érdekes terméket nem mutatnak be rendesen.

Az első képen ugyenis, ha maga a termék egészében sem, de különösebben részleteiben sem látszik, az azért föltűnik, hogy a fickó a borítóüveg felett mutogat valamit és egyáltalán nem ér bele a folyadékba, ami le van zárva - természetesen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) zetor2000 válasza jacint78 (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, szekrényben szokták tárolni, és alul-felül fémhálós, oldalain zárt. Elöl a gépek hidegebb oldala, hátrafelé a melegedő vagy meleg levegőt fújó dolgokat szerelik, ezeket összeforgatják úgy, hogy "hideg-meleg" folyosók legyenek. A meleg levegőt meg kiszívják / fúvatják ventilátorokkat
Így egyszerűbb a terem hűtése, a hűtés jobban tud érvényesülni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#12) Reggie0 válasza flashpointer (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, az a 3M Novec szeria, ebbol "csak" 200 korul van.

(#2) Moby: Az asvanyi olajos volt, nem legtomor megoldas es nem valtozik a terfogat/nyomas benne. Olyat egy ovodas is osszerak.

(#5) schawo: Azert ezeket az adatlapokat igencsak tul szoktak lihegni.

(#8) schawo: Nem mondanam baromira karosnak se, es bomlekonynak se, pont hogy azt irjak nagyon hosszu a legkori elettartama is. De eleg is nehez lenne baromira karosnak lennie, amikor teljesen fluorinalt. Gondolj a teflonra.

De igazabol az FC-40-et ne is nezd, mert 165 fokos forraspontjaval nem igazan alkalmas fazisvaltasos hutesre. FC-72 es FC-3284, IBM probalkozott FC-1230-al, ami igazabol tuzoltasra van a halonnal olto kivaltasara, ezen felul meg ott van a 3M Novec 7000 es 7100.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sanya válasza Astroboy (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lol

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Robert07 válasza flashpointer (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

Csak £55. :P

(#15) Reggie0 válasza Robert07 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Az szerintem 1kg lesz, mivel tomegre aruljak. Viszont a surusege 1.7-2 g/cm^3 korul van, szoval saccra fel liter lesz 1 kg.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Erdekesnek tunik, nezegettem volna meg kepeket, hogy pontosabban milyen is.

(#17) coolabácsi válasza tecsu (#10) üzenetére


coolabácsi
tag

Ahol belenyúl a folyadékba, látszik hogy az fodrozódik.
Itt kezet is mosnak benne :)

(#18) azbest válasza coolabácsi (#17) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk azok után, hogy annó amcsiban gyerekeknek valódi sugárzó anyagos játék készleteket adtak, meg radioaktív púderrel ecsetelték a nők az arcukat pirosításként, hát mindig van az a hülye, aki bármibe belenyúl és még tetszik is neki :D

(#19) Lacika112 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Lacika112
aktív tag

(#5) schawo: Azert ezeket az adatlapokat igencsak tul szoktak lihegni.

Aha, te nem az egyik exfőnököm vagy aki a cinkfoszfátos kádHOZ védőruhába egész arcos maszkban odajön hogy BELE kéne valakinek mászni de védőcucc sajnos nincs?
Mondtam neki hogy van védőruha és már fel is vette a kiszemelt "valaki".

A biztonsági adatlapok nincsenek túllihegve max eddig nem történt baleset és nem veszed komolyan.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#20) kelna91 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


kelna91
senior tag

Pont a teflonra gondoltam én is. :) Pontosabban a gyártásához (meg sok minden másra) használt PFOA-ra. Az is milyen csodaszernek tűnt az elején (az is), aztán mostanában kezd kiderülni, hogy annyira nem veszélytelen, mint gondolták. Elég sokszor előfordult már, hogy elkezdtek használni valami új csodavegyszert, aztán néhány ezer születési rendellenesség vagy rákbetegség után jönnek rá, hogy szar van a palacsintában.

Nem mondom, nekem is tetszik ez a fajta fázisváltásos hűtés. De a levegőről és az ásványi olajról elég nagy bizonyossággal tudjuk, hogy veszélytelenek, ezekről vegyszerekről pedig annyit tudunk, amennyit a vegyipari gigavállalatok elmondanak. Nehogy kiderüljön, hogy nem véletlenül méregdrágák. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) Reggie0 válasza kelna91 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

A teflonnal akkor van gond, ha tulhevitik a serpenyoben es elkezd bomlani, a bomlastermek pedig mar reakciokepesebb lesz. De maga a teflon inert.

(#19) Lacika112: De tul van, inkabb beirnak mindent, minthogy feleloseget kelljen vallalni. Aztan ismerni sem art az anyagot, mert hiaba van odairva hogy irritalja a tudot, ha iszonyat kis mennyisegben tud a levegobe jutni a szemcsemeret es suruseg miatt. Es egy csomo tenyezo van. Persze beirjak a biztonsagi adatlapra, hogy irritativ, te berosalsz tole, pedig az a legenyhebb kategoria, meg a vanilianal es a fahejnal is megtalalod.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vesa válasza coolabácsi (#17) üzenetére


Vesa
veterán

Hehe, RGB LED fut körbe és diszkózik is...Gamer szelek az iparban?

Ezek az emberek vagy bátrak, vagy hülyék, vagy ártalmatlan a cucc. Mondjuk önmagában ezen nem múlik semmi, ennél lényegesen veszélyesebb anyagokkal dolgoznak emberek nap-mint-nap, védőfelszerelés kérdése az egész. Ide egy sima gumikesztyű is elég lehet, esetleg egy szemüveggel a fröccsenés elleni védelem miatt.

azbest

Ilyen esetben talán nem a vevőt kéne lehülyézni, hanem a gyártót..! Mondjuk kényszer-munkatáborba velük.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#23) Vesa válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Vesa
veterán

"A teflonnal akkor van gond, ha tulhevitik a serpenyoben"

És az mit jelent pontosan? Mert egy serpenyő rendeltetésszerű használatához erősen hozzátartozik, hogy hevítik. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#24) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A '80-as évekbeli Cray-2 vektorszámítógépeknél olvastam ilyet, viccelődtek is vele anno, hogy "fish tank" meg ilyenek. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#25) schawo válasza Trailblazer (#24) üzenetére


schawo
titán

Azok is fluorinertet használtak, amiről szépen ki is derült, hogy durván mérgező vegyületekre bomlottak (nedves környezetben egészen fluorofoszgénre), pont erre gondoltam legelőször. De állítólag az új vegyületek már sokkal kevésbé bomlékonyak. (meh)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) vaakuum


vaakuum
addikt

Apropó, ezeknél a bemerítős hűtéseknél mindegy, hogy milyen az alkalmazott elektronika?
Tehát technikailag egy sima bolti 30 ezres alaplap, vagy egy mobiltelefon is belemeríthető lenne minden gond nélkül, és üzemelne is benne??? :U
Vagy specifikus alkatrészek kellenek mondjuk a szerverhez is, amit így akarnak hűteni? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#27) kakuk.tamas válasza tecsu (#10) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Belenyúl a folyadékba. 'Hullámzik' is, látszik.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#28) schawo válasza vaakuum (#26) üzenetére


schawo
titán

Teljesen alap cuccok megfelelők.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) AAAgold


AAAgold
senior tag

Merülő forraló...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#30) Reggie0 válasza Vesa (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

260 celsius vagy fole.

(#31) Reggie0 válasza schawo (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Errol van vmi doksi?

(#32) Béééla válasza vaakuum (#26) üzenetére


Béééla
őstag

A kérdés jogos, mert nagyon-nagyon régen, amikor a trafóolajos hobbihűtésről hallottam, akkor azt az infót kaptam hogy nem tesz jót a nyáknak - erről kéne megerősítés vagy cáfolat, mert egyet kéne építeni a poén kedvéért.

Bélabá

(#33) schawo válasza Béééla (#32) üzenetére


schawo
titán

Ez nem trafóolaj, nem viselkedik oldószerként. És jobb a viszkozitása. Meg a térfogatarányos hőkapacitása is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Béééla válasza schawo (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Megértettem a cikkből is, én a sokkal viccesebb hőskor megoldásaival szemeznék szándékosan (no nem ennyire elvetemülttel, a napraforgóolaj kicsit durva)
és akkoriban a trafóolajat mondták mint viszonylag biztonságos megoldás. Lehettem vagy 12-14 éves, nem ma volt, és a betárcsázós neten nehéz volt proofcheckelni.

Bélabá

(#35) Reggie0 válasza Béééla (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. Eldontheted, hogy tulhevules eseten mergezesben vagy tuzben szeretnel meghalni :)

(#36) orbano válasza Béééla (#34) üzenetére


orbano
félisten

nem jó hosszútávon az elektornikának

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) velizare


velizare
nagyúr

egyik munkahelyemen volt egy merülő szerver. egy nagy családi házban volt az iroda, az alapsorban a szerverterem. és elromlott a szennyvíz visszacsapó szelep, amit akkor vettünk észre, amikor egy nyári nagy vihar után az alagsorban úszkált minden, amit a csatornából felúszott az alagsori rötyin keresztül, méter magasan.
nem irigylem azt, akinek arról adatot kellett mentenie.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38) Astroboy válasza velizare (#37) üzenetére


Astroboy
őstag

Hashajtós meghajtó? :DDD

(#39) Béééla válasza orbano (#36) üzenetére


Béééla
őstag

Erre voltam kíváncsi. Akkor legfeljebb egy nagyon nem kellő vas kapja meg, dísznek.
Köszönöm az infót!

Bélabá

(#40) schawo válasza velizare (#37) üzenetére


schawo
titán

Na, az tényleg nagyon szar hűtés :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) tecsu válasza kakuk.tamas (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Hát jó, akkor pedig nem normális. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) eszgabor


eszgabor
aktív tag

"a beépített számítástechnikai eszközökkel együtt 1250 kg tömegű"
WHAAT?? Ez minden szempontból elég durva. (sejteti a csillagászati árat, a szükséges épület nem átlagos mivoltát és azt hogy valami eléggé félrement)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.