Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Hm. A HMD Nokia-val kell számolnia az alsókategóriának. Állítólag az Oreo nagyon jól sikerült rájuk. Ennyi pénzért lehet picivel fejlettebb hardvert és több memóriát adhatna a Huawei. Na meg ott a P9 Lite 2017 és a P10 Lite is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) ddaydome


ddaydome
senior tag

Kedves Alice!

Megtudjàtok kérdezni a gyàrtókat, hogy mi a &#%@$-ért nem tudnak 4-4,5 collban hasonló telefonokat csinàlni?

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#3) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Úgy látom hasonló a helyzet mint az Xperia l2 nél...

Tulajdonképpen érdemesebb a tavalyit olcsóbban.

(#4) #81733120


#81733120
törölt tag

Nem értem, a Huawei mostanában miért szokott rá a "kupactelefonok" gyártására? Az új szlogenjük: "Adjunk ki minden eszközt két különböző brandben és még két-négy különböző modellszámozással."

(#5) Graphics válasza zozzo72 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azért a Snapdragon 425-öst inkább választanám, mint az MT6737-est...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) juuzer válasza Graphics (#5) üzenetére


juuzer
addikt

+1 :D

Vamos a la playa.

(#7) cezarlacrone válasza #81733120 (#4) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Nekik ez már "védjegyük"...

(#8) #81733120 válasza cezarlacrone (#7) üzenetére


#81733120
törölt tag

Sajnos az... Örülök, hogy még a P8 Lite-om bírja - *kopp-kopp* -, ennek még egyedibb a design-ja, és nem egy tablet méretű telefon.

(#9) Akkoo71


Akkoo71
csendes tag

Van érv amellett, hogy miért ezt és ne a Xiaomi Redmi Note 5A-t vegye valaki 30k-ért?
Bolti ár

(#10) #81733120 válasza Akkoo71 (#9) üzenetére


#81733120
törölt tag

A kérdésednek itt van a helye. :)

(#11) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Alzában megnyomkodtam egy marékkal a Xiaomi, Huawei, egyéb ilyen 50-60e-s telók közül.
Ami érdekelt, hogy egy-egy beállításablak, internet oldal mennyire reszponzív. Volt redmi note5 is kirakva.
Ez az y6 prime messze elvert mindent, igazán jó érzés volt akár fogni, akár a pár perc alatt tappolgatni rajta.
A rendszer általános használhatóságáról ennyi idő alatt nyilván nincs tapasztalatom, de az ujjlenyomat olvasó hiányának kivételével használhatónak tűnt az eszköz.
Én ebben az árkategóriában ezt a terméket venném.
Vagy ha a gari nem fontos, akkor használtan egy Galaxy note 5-öt: a minap láttam 60e-ért egyet talán jófogáson.
Nekem is Galaxy note 5-öm van, és az persze más kategória tagja. Az y6 prime mérete az elvileg szintén 5,7" ellenére a nyújtottabb kivitel miatt kisebbnek tűnt.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#12) gary89


gary89
csendes tag

Sziasztok!

Ma vásároltam a készüléket, megosztom az eddigi tapasztalatokat:

- a készülék könnyű, fogása kellemes
- a képernyő 3/4-éig érek csak a hüvelykujjammal, "újat" kell fogni, hogy elérjem az értesítési sávot vagy a hamburgermenüket (erre jó navigációs sávon az opcionálisan berakható gomb, ami lenyitja)
- a képernyő színei szépek, nem amoled-szépek de IPShez képest a betekintési szöge is jó
- kamerákat még nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni
- arcfelismerés (és feloldás) az esetek nagy részében működik
- a rendszer (8.0.0) tempós, viszont a memória hamar elfogy, multitasking esetén érződik, hogy nem felsőkategóriás telefon
- alkalmazás telepítésekor éreztem megtorpanást, de ez érthető szerintem
- feloldás után kell 1 másodperc mire összeszedi magát
- 5 Ghz wifit nem látta, de ezt még tesztelnem kell
- automatikus fényerő szabályzás meglepően pontos
- a kis felbontású képernyő nekem nem zavaró, nem láttam még a pixeleket
- alkalmazások telepítése után nekem 6GB tárhely maradt:
- 4,87 GB a rendszer
- 150 MB gyorsítótár
- 3,49 GB alkalmazás
- 1,41 GB egyéb
- memória:
- átlagos használat: 1,3 GB
- rendszer által fenntartott 220 MB
- átlagosan elérhető 480 MB
- zenét, videót még nem hallgattam/néztem rajta
- a 18:9 felbontás miatt pár alkalmazásban megjelenik az opció a teljes képernyős módra, nem próbáltam (külföldi fórumokat olvasva általában meghalnak az appok olyankor)
- a hátlapon az ujjlenyomatok nem élesen, feltűnően, de látszanak
- ultratakarékos üzemmód: maximum 6 alkalmazást enged futtatni, ezt még tesztelnem kell, eléggé visszaveszi a rendszert ahogy láttam
- swiftkey billentyűzet van rajta alapból

ha bármi kérdés van, igyekszem válaszolni, illetve teszt képeket is készítek a hétvégén

(#13) janeszgol válasza gary89 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Én kíváncsi leszek a képekre. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) gary89 válasza gary89 (#12) üzenetére


gary89
csendes tag

[link]

ide töltöttem fel pár képet és egy videót.

alapvetően jónak tűnik a kamera, bár videózás közben többször is próbált újrafókuszálni, ami elég feltünő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.