Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zizidor


zizidor
senior tag

Sok változás nem is várható. A trendek alapján is az látszik, hogy egyre lassabban jönnek ki az új verziók, és arányaiban egyre kevesebb készülékre jutnak el.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Na majd megint jönnek a "Bezzeg az iOS" kommentek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) tomboy0013 válasza Wesder (#2) üzenetére


tomboy0013
veterán

Bezzeg az iOS még a 4 éves telón is naprakész :DDD

(#4) bollokcs80 válasza tomboy0013 (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De cserébe legalább k... lassú. :DD

Amúgy majd az Oreónak is lesz kb 10%-os részesedése....mire kijön az Android R. ::))

B.Cs.

(#5) galaxys80 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen az 5S, aztán k..... lassú. :DDD

(#6) cirx válasza galaxys80 (#5) üzenetére


cirx
senior tag

Heteshez képest? ne viccelj! :K

S23 GREEN

(#7) bedibazsa válasza galaxys80 (#5) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Az.

(#9) hamham válasza #20749568 (#8) üzenetére


hamham
tag

A képen szerintem nexus 5x?

(#10) galaxys80 válasza bedibazsa (#7) üzenetére


galaxys80
veterán

:))

(#6) cirx

Belegondoltál abba, hogy 4 év alatt mennyit változott az appok gépigénye?

[ Szerkesztve ]

(#11) joey04 válasza Wesder (#2) üzenetére


joey04
titán

Sikerült a második kommentben szétcseszned a topikot. Ez teljesítmény!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Wesder válasza joey04 (#11) üzenetére


Wesder
félisten

A kommentem nélkül is ez lett volna, nem akartam elsőzni :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Spet válasza #20749568 (#8) üzenetére


Spet
addikt

Volt/van már olyan, úgy hívták Windows Phone 8.1 ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#14) Matada2.3 válasza #20749568 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

Gondolom a respository-ra akartak utalni, de igen elég fura így magyarul.

Finn the human

(#15) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Redmi Note 4-re már van custom oreo, bár meg kicsit bugos, pár hét kell még neki, de már hasznalják napi használatra... Kíváncsi vagyok sebességre milyen lesz majd...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16) zizidor


zizidor
senior tag

60% körül volt a Jelly Bean, Amikor a KitKat megjelent.
40% körül volt a KitKat, amikor a Lollipop megjelent.
35% körül volt a Lollipop, amikor a Marshmallow megjelent.
30% körül volt a Marshmallow, amikor a Nougat megjelent.
13% körül volt a Nougat, az Oreo megjelenésekor.

Ez nagyon szar trend. Tök fölösleges 8.1, 8.2, vagy 9.0 verzión gondolkozni, úgysem jut el a felhasználókhoz.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#17) holozis_HUN válasza zizidor (#16) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szvsz ez azt jelenti, hogy egyre ritkábban vesznek új telót/olcsót vesznek.

Javultak folyamatosan a hardverek, a rendszer használhatósága és már nem igazán vesznek új telókat. Főleg alsó kategória is használható már 1-2 éve és azok általában nem kapnak friss rendszert...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#18) KurtCobain válasza zizidor (#16) üzenetére


KurtCobain
őstag

Pontosabban:

A Marshmallow megjelenése előtt 23.5%-on volt a Lollipop.
A Marshmallow megjelenése után (2015.10. hó) 25.6%-on volt a Lollipop, és 0.3%-on a Marshmallow.

A Nougat megjelenése előtt 15.2%-on volt a Marshmallow.
A Nougat megjelenése után (2016.08. hó) 18.7%-on volt a Marshmallow, a Nougat 0.1% alatt.

Az Oreo megjelenése előtt 13,5%-on volt a Nougat.
Az Oreo megjelenése után (2017.08. hó) 15.8%-on van a Nougat, az Oreo 0.1% alatt.

De ügyes próbálkozás volt. :)

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#19) DarkByte


DarkByte
addikt

Mindeközben a Lenorola-nak a tavaly év végén idén februárra beígért Nougat-ot sem sikerült még mindig kiadnia a Moto Play X-re. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem baj, majd a filléres (30 ezer ft alatti) telefonok megnyomják. Ja, de csak jövőre. :)

(#21) Macskasy


Macskasy
tag

Nem értem amugy miert van mindenki kiakadva ezzel az ilyen friss olyan friss android fut a keszzlekemen mizeriaval. Ennyire akar mindenki szopni a bugos friss rendszerrel ? Pont nexus 5xem volt amikor kijött az android N. Bluetooth meghalt. Kitudjamiert" , szomszedom htc10esen (voda) azota is szarakodik a bluetooth. Egyik honapban jo masikban nem. Nem lehet parositani lofa. sem. Masoknak a wifire se akart csatlakozni. Oreoval most ugyanez a helyzet a pixeleken ltsz. Most lehet jönni persze a security patchekkel meg hogy mindenkinek malware meg botnet lesz blabla.

(#22) zizidor válasza holozis_HUN (#17) üzenetére


zizidor
senior tag

A görbék is egyre inkább ellaposodnak, vagyis amik kapnak friss rendszert, azok is egyre lassabban.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#23) zizidor válasza KurtCobain (#18) üzenetére


zizidor
senior tag

Túl optimista voltam? Ezek a számok sokkal rosszabbak. :((

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#24) zizidor válasza Macskasy (#21) üzenetére


zizidor
senior tag

Igazad van, akinek csak Facebook, Instagram meg Snapchat kell, annak tök mindegy.
Aki munkára (is) használja, esetleg a pénzügyi dolgait is intézi róla, annak nem.

Én korábban is azt tartottam, hogy nem kell feltétlenül a legújabb, csak legalább a hivatalos javításokat adnák ki a gyártók, de még az is borzasztó nyögve nyelősen megy.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#25) Macskasy válasza zizidor (#24) üzenetére


Macskasy
tag

Mi van az uj androidban ami könnyebbé elérhetővé tesz a munkát a telefonon ? No offense, kíváncsi vagyok.
szerk : Amugy szvsz amig a google a sajat hardwareére bugosan ad ki egy főverziót , úgy hogy előtte honapokig tesztelik labor körülmények" között plusz ugye ott a sok tizezer vagy több ember. A rengeteg statisztikával bugreporttal és mégis ilyen szarvashibak vannak hogy bt meg wifi offol addig kell a ráknak. Arrol nem beszelve hogy ha már úgy adjak ki és utana par napon belül többen is jelzik hogy gyerekek itt viszont problemak vannak, nem törtenik semmi. Senki nem meri vallalni hogy, igen ezt en szaltam el, tessek itt egy "frissites ami rendbe hozza a rendszert. De nem a fene nem tortenik. Vagy jönnek a gyöker sablonjaikkal hogy inditsd ujra a telefont esetlek gyaluld le nullara blabla, de persze ez sem segit.

Srry, átkapcsoltam rage funkcióba, de inkabb nem folytatom.

[ Szerkesztve ]

(#26) totya979 válasza zizidor (#24) üzenetére


totya979
csendes tag

Vegyél Xiaomi-t, arra folyamatosan jönnek a biztonsági csomagok.[heti frissítéssel] 😀

(#27) zizidor válasza Macskasy (#25) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem arról szól a topik, hogy mindenáron a legújabb kell, hanem hogy egyre nagyobb a régi verziók aránya, és itt inkább a 2 évnél régebbiek a problémásak.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#28) zizidor válasza totya979 (#26) üzenetére


zizidor
senior tag

Én vehetek, de ezt a helyzetet nem oldja meg.
A heti frissítést is erős túlzásnak tartom, de egy negyedéves gyakoriság nem lenne hülyeség.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#29) Macskasy válasza zizidor (#27) üzenetére


Macskasy
tag

Akkor én értettem félre, elnézést, amugy amig a szolgaltazok ugy kalibralnak hogy ketevente kihozol egy uj flagshipet ,minimalis rafizetessel szerzodes hosszabitassal. Addig a gyartoknak sajnos nem erdekuk mashogy tenykedni.Kapitalizmusban elunk szoval vegyel, vegyel, vegyel !!! :/

(#30) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem lesz ez így jó
Lassan semmi értelme nem lesz ezeknek a frissítéseknek ha mindig ennyi időt kell várni a gyártókra, és ez már nem egy éves gond

Teljes mértékben elfogadott hogy körbe röhögnek az iphonosok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) Petyyyyy válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pontosan. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32) mjani1172 válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


mjani1172
addikt

Igaz, sajnos tényleg nehézkes és lassú a frissítés, ráadásul nem hoz nagy dolgokat. Pláne hogy a gyártók is belenyúlnak, sokszor nem is értem miért, innentől ha valami rossz, nem lehet kibogozni.
A másik meg a mindent látni akaró google és a sok reklám.Egyre nehezebb olyan appot találni ami reklámmentes, ezt még megértem, mert ebből van a készítőknek stex, de már egyre több appot megvenni sem lehet csak bérelni,és nem is olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#33) aprokaroka87 válasza mjani1172 (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ha a gyártok nem nyulhatnának bele, akkor az Android negyed ennyire sem terjedne.

Ugyanis az alap Android sokmindent nem tud amit a gyártói verziók meg igen.

(#34) Ricardo válasza aprokaroka87 (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

Van benne logika, de a kérdés az, hogy akkor mit használnának helyette?

(#35) zizidor válasza Ricardo (#34) üzenetére


zizidor
senior tag

Ha belegondolok, mennyien nem jutottak túl a "futottak még" kategórián... (WP, Bada, Tizen, Firefox, Sailfish, stb.)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#36) Ricardo válasza zizidor (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Na ez az. Lehet velekinek saját oprendszere, de befuttatni nehéz. Amíg nem terjed el nincsenek rá rendesen appok, de amíg nincsenek rá appok nem terjed el, és a kör bezárult.

Szerintem ha szigorúbb lenne a Google ezen a téren, nem csökkenne agyártók száma ami használja.

én engedném, hogy módosítsák, de bizonyos számú frissítésre kötelezném a gyártókat. ha van arra kapacitása, hogy szénné módosítja valaki a droidot, akkor legyen arra is, hogy frissít. Ha nincs mögötte elég fejlesztő akkor a módosításokat sem kell erőltetni.

(#37) mjani1172 válasza Ricardo (#36) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, ez elméletben jó lenne.

(#38) zizidor válasza Ricardo (#36) üzenetére


zizidor
senior tag

Kíváncsi vagyok mit hoz majd a Project Treble. Félek hogy semmit. A moduláris felépítés megkönnyíti a gyártók, fejlesztők dolgát, de továbbra is nekik kell teríteni az új szoftvereket.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#39) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Csináltam egy táblázatot, mert beteg vagyok és nincs jobb dolgom, meg mert kíváncsi voltam én is, hogy hogy alakultak a számok.


Képre kattintva nagyobb lesz. Honeycomb-ot kihagytam, szóval ha hiányzik valahonnan %, az amiatt van.

Én azt látom a táblázaton, hogy a Nougat megjelenéséig nagyjából megegyeztek a számok. a N - O megjelenési statisztikába meg belerondít a Kitkat-en és a Jelly Bean-en ragadt, valószínűleg javarészt a frissítést sosem kapott kínai MTK65xx SoC-es telefonok (Jiayu, THL, Elephone, Zopo stb...). Amíg azok nem halnak ki, addig nem fog tiszta képet adni a statisztika.

Szóval nem a Nougat-os, meg a Marshmallow-s telefonokból van túl kevés, hanem a Kitkat-es és JellyBean-esből sok. Ha azokat kivennénk, vagy legalábbis olyan szintre csökkenthetnénk, mint amilyen szinten 2015-ben az ICS és a GB volt, akkor máris jobban festene a statisztika.

Mmm'kay?

(#40) vimes válasza KurtCobain (#39) üzenetére


vimes
senior tag

Miért is "kellene" kivenni azokat a telefonokat a statisztikából? Ha jól tudom, azok a készülékek alakítják a statisztikát, amelyek az adott hónapban legalább egyszer jártak a Play Store-ban. Tehát többé-kevésbé, de rendszeresen/aktívan használt telefonokról van szó. Egy fiók mélyén pihentetett póttelefonnal nem lépsz be havonta (többször) a Play Store-ba appokat nézegetni :K

" Kitkat-en és a Jelly Bean-en ragadt, valószínűleg javarészt a frissítést sosem kapott kínai MTK65xx SoC-es telefonok (Jiayu, THL, Elephone, Zopo stb...). Amíg azok nem halnak ki, addig nem fog tiszta képet adni a statisztika."

De mondom mégegyszer, miért kellene ezeket a telefonokat kivenni a statisztikából? Rendszeresen használt készülékekről van szó, melyeket nem cseréltek még le, valószínűleg okkal. És miért kellene telefonokat kihúzni a statisztikából, mert kínai a gyártója? Ennyi erővel levonhatjuk az alsó-közepes Samsungokat, LG-ket, stb. stb. A végén azt kapnánk hogy csak 6.0+ verziók szerepelnek a tortában. De tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen indok alapján akarsz használatban lévő telefonokat kihúzni (cask mert régi/nem kapott frissítést :F ) ?

"Szóval nem a Nougat-os, meg a Marshmallow-s telefonokból van túl kevés, hanem a Kitkat-es és JellyBean-esből sok. Ha azokat kivennénk, vagy legalábbis olyan szintre csökkenthetnénk, mint amilyen szinten 2015-ben az ICS és a GB volt, akkor máris jobban festene a statisztika."

Igen, jobban festene, cask az a statisztika és a jelenlegi helyzet meghamisítása. És ebből látszik, hogy mennyire nem sikerült megérteni amit a kollégia írt - egyre jobb már a közép- és alsókategória, nincs értelme (az újdonság varázsán kívül) lecserélni a pl. 2 évvel ezelőtt vásárolt ilyen készülékeket (amik ugye pont JB-t meg KK-t futtattak/nak), mert még a mai napig használhatók, szemben például a Gingerbread vagy az ICS-s régebbi alsós készülékekkel. Azokat gyorsabban cserélték, így gyorsabban terjedtek az új verziók, ellentétben a mostani helyzettel, amikor az alsós készülékek is sokkal időtállóbbak, mint néhány éve. Ez egy végtelenül egyszerű összefüggés, amit szerintem itt mindenki megért(ett). Remélem most már te is.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#41) KurtCobain válasza vimes (#40) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha kivennénk ≠ ki kell venni.

Nem azt írtam, hogy a kínaiakat, és nem azt, hogy ki kell. Ne forgasd ki a szavaimat. A legutóbbi 5 telefonom kínai volt, és a mostani is az.
Nem tudom mennyire vagy benne a témában, de 2013-2014 körül rengeteg kínai, MTK SoC-es (MT6589, MT6582, MT6592 stb) telefon jelent meg, és tűnt is el a süllyesztőben, mint pl a THL, Zopo, Vowney, Jiayu és még sorolhatnám. Ezen márkák telefonjai jellemzően nem kaptak frissítést. Ezeken ma is JB és KK van. A fenti időszak előtt nem voltak annyira felkapottak a kínai telefonok, és utána a régi szériás MTK SoC-k, és a fent említett márkák eltűnésével javult a helyzet, egyre több gyártó telefonjai kaptak és kapnak főverzió frissítést.

De tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen indok alapján akarsz használatban lévő telefonokat kihúzni (cask mert régi/nem kapott frissítést :F ) ?
Még egyszer fuss neki annak, amit írtam, mert nagyon nem sikerült felfognod azt, amit írtam.

És ebből látszik, hogy mennyire nem sikerült megérteni amit a kollégia írt
Az a hozzászólásom egy önálló hozzászólás volt, nem pedig válasz.

A többi részére inkább nem is reagálok, mert nyilván szövegértési problémából ered.

Részemről a téma lezárva, utolsó hsz-em itt.

Mmm'kay?

(#42) zizidor válasza KurtCobain (#41) üzenetére


zizidor
senior tag

Jobbulást!

Nyilván nálam is súlyos szövegértési gondok vannak, de szerintem sem indokolt aktívan használt eszközöket kivenni a statisztikából, épp így tiszta a kép.

Már itt is meg lett említve, hogy sokan pont azért nem cserélik a mobilt, mert kellően erős a hardver hosszabb távú használatra is. Éppen ezért lenne indokolt a szoftverek frissítése. Amit (esetleg!) ki lehetne venni, azok amelyek hardveresen nem alkalmasak az újabb szoftver verziókra.

Egyébként a táblázatodból is pontosan az látszik, (T-1 oszlop), hogy arányaiban egyre kevesebben használják az újabb verziókat.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#43) vimes válasza KurtCobain (#41) üzenetére


vimes
senior tag

Valóban volt, amit nem úgy értelmeztem, ahogy te gondoltad (most így ezt a hsz-t elolvasva), de az általad leírtak nem egyedüli oka annak (még ha alakít is valamennyit a statisztikán), hogy "lassabban (vagy inkább egyre kevésbé) terjednek az új Android főverziók" - (mint ahogy Te gondolod - de ezt már cask félve merem leírni).

Magyarul nem értettél egyet a #16 hsz. lényegével, amire válaszoltál is. Én arra gondoltam, hogy ezt akartad alátámasztani a táblázattal, (meg a "magyarázatával"). Ezért írtam az előző hsz-t, aminek a lényegével még mindig egyetértek - miszerint a #16 hsz. total jól leírja, mi a helyzet.

@#42 zizidor:

"Egyébként a táblázatodból is pontosan az látszik, (T-1 oszlop), hogy arányaiban egyre kevesebben használják az újabb verziókat."

Erről van szó. És erre a #39-ben feszegetett dolgok önmagában még nem szolgálnak magyarázattal - és EZ a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#44) janeszgol válasza KurtCobain (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Szept 9-én láttam a Tescoban egy Blue telefont. 12 ezerre volt leárazva, Nougattal. Szóval menni fog az.

(#45) ribizly válasza tomboy0013 (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Bezzeg az OP3-on... :DDD
Majdnem naprakész az OS. Igaz az nincs 4 éves, de még kap ilyen kerek édességet. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.