Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#1) moma

moma
(őstag)

szerintem ez a cikk egy jó nagy magaslabda, amire csak egy válasz van: mutass jó példát és írj jobb cikkeket, mint a jelenlegiek :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#2) VladimirR

VladimirR
(nagyúr)

Hi!

szerintem jol van igy, kulon a szakmai es kulon az egyeb tartalom, hisz valahol megiscsak egy it portalcsoporthoz tartozo oldal ez is
mindenki megtalalja, amit keres, nem hal bele senki, ha egy picit esetleg lentebb kell neznie
amiben viszont maradektalanul egyetertek, az az, hogy a szakmai tartalom szinvonalat magasra kell tenni, s ami nem odavalo, azt kemenyen kiszorni, s itt nem csak az n+1 kategoriara gondolok, hanem a targyi tevedesekre is, pontosabban azok visszaszoritasanak szuksegessegere

Udv: VladimirR

(#3) Crystalheart

Crystalheart
(senior tag)

(Hmm, miért, a szakmai részen miknek kéne lenniük, ha nem teszteknek és tippeknek? :) )

Szerintem csak nagy a tavaszi hajtás. Jó, azért a munka nyilván konstansabb dolog, mint a vizsgák meg a kertimunka, de engem pl épp ez utóbbi kettő foglal mostanság le (már inkább a kert, vizsgám már nem lesz), egyszerűen nincs időm írni. Azért egy igényes irodalmi mű elkészítése sok óra... És nyilván egy igényesebb, de nem irodalmi OFF írás is.

(#4) ladybug

ladybug
(őstag)

Nem érzem, amiről írsz. Akad olyan cikk, ami több munkát igényet volna, és mégis kikerült a címlapra, de a megszokott emberkék megszokott hangulatú történetei megjelennek továbbra is. Guga és Vakegérke is írja a történeteit, és sokan mások is próbálkoznak. Vannak, akinek sikerül, van, akinek nincs hozzá tehetsége. Az megy aztán, és ír blogbejegyzést, amihez megintcsak hozzá lehet szólni, lehet róla vitázni.

A szakmai cikkeket nem mindig olvasom, illetve csak azokat, amik érdekelnek. De ott sem találok kivetnivalót. Amiket olvastam mind átgondolt, jól megszerkesztett írás volt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#5) Thunderzolee válasza Crystalheart (#3) üzenetére

Thunderzolee
(addikt)

Pedig igazán feleleveníthetnél még pár Harangszóhoz hasonló történetet. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Crystalheart válasza Thunderzolee (#5) üzenetére

Crystalheart
(senior tag)

Kösz az elismerést :) Bár nem tudom, a korábbi cuccaimat olvastad-e, azért azok sem igen maradnak el tőle - szerintem. :)

(#7) CimbiX

CimbiX
(aktív tag)

Felig-meddig termeszetes folyamat eredmenye.Egy idö utan ugyis eljutunk minden teren oda, hogy "mar nem lehet ujat irni"- illetve lehet, de nem szeles közönsegnek. Ez nyilvan azzal jar, hogy szubjektive "minösegcsökkenes" benyomasat eljük meg. Ugyanez a helyzet pl. a PC-s jatekok piacan is mar egy ideje- a "regi szep idökre" mindenki nosztalgikusan es szeretettel gondol vissza, ma pedig csak unalmas rokabör-jatekok vannak. Emlitetted Vakegerket, es hogy nem jelentkezik mar hetente mesevel... szerinted evi 50+ mese milyen szinvonalat jelentene? :R

[ Szerkesztve ]

(#8) Crystalheart válasza CimbiX (#7) üzenetére

Crystalheart
(senior tag)

Hát azért én még tartogatok a tarsolyomban egy-két jó játékötletet a regényemhez társítva, szóval várjatok csak... ;]

(#9) CimbiX válasza Crystalheart (#8) üzenetére

CimbiX
(aktív tag)

Kivancsian varom!! En sem azt mondom, hogy ma mar nincs uj a nap alatt... igenis van, de talan jobban oda kell nezni ;-)

(#10) Crystalheart válasza CimbiX (#9) üzenetére

Crystalheart
(senior tag)

No, az biztos, hogy 20 éve azért könnyebb volt újat kitalálni. :DDD

Egyébként szoftverek terén ez szinte mindenhol igaz. Most írtam éppen szakdolgozatot, és bazi nehéz olyan témát találni, amit előttem még nem publikáltak, vagy nincs rá elterjedt program. Mindenesetre így is sikerült azért a vizsgaelnöknek belekötnie. Mindegy... majd nemsokára felteszem ide a Logoutra amúgy, valamikor a nyáron, ha meglesz a v1.0. Azon gondolkodom, a szakmaiba tegyem-e, vagy az OFF-ba? :D Előbbi talán túl nagyképű lenne... :P

(#11) 7

7
(addikt)

Guga hónapokig nem volt a Bánkra költözés miatt, mostanság lett nete, egy-két hónapja megint aktív, csak sokszor inkább a személyes blogjába firkál.
Vakegérke csak a mostani kedden nem írt, de jelezte is, hogy nem fog minden kedden mesélni. Még mindig nagy hatással vannak rá a decemberi történések a családjában. Továbbá nem egyszerű ám minden héten előrukkolni valamivel.
Viszlát folyamatosan írja a cikkeket a személyes blogjába.
Cerebellumot csak látni szoktam néha, nem ápolok vele semmilyen kapcsolatot. :P

Továbbá úgy vagyok vele, hogy ez a kifakadás igazából azt mutatja, nem értékeled a változást. Vannak új és érdekes írások mostanság is. Nem kevesebb, mint régen volt, csak kisebb arányban, hiszen nő a közösség, egyre többen próbálják ki a Logout adta lehetőségeket. Viszont, mint tudjuk, a szárnypróbálgatások legtöbbször még nem eredményeznek olyan jó dolgot, mint amilyen a későbbiekben kerülhet ki az alkotó kezéből. Beszéltem anno Vakegérkével is, hogy pörög a Logout; míg anno akár másfél hétig is kint volt egy-egy írásunk, addig mostanság már a 4-5 nap is kuriózumnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#12) DarkByte

DarkByte
(addikt)

Nem érzem ezt a hanyatlást amit írsz. A hardvertesztek részben nem feltétlenül csak az új hardvereket látom, van itt jópár DIY munka is, amelyet legalább érdeklődési szinten olvasnak az emberek, volt már retró telefon teszt, nemrégiben volt szerver tesztelés, stb azon pedig szerintem nem kell meglepődni hogy egy hardveres oldalon a "tuningolhatnék" írások kerülnek idővel előtérbe. Nézz csak be a fórumba, hihetetlen pörgés van egy-egy alaplap vagy proci családot illetően. (ezeket már csak a szófosós off-topic előzi meg szerintem :P)

Ha személyesebb dolgokat akarsz megtudni az emberekről, akkor érdemes a magán blogjukban kutakodni (jobb oldalt a most frissült sáv kiváló lehetőség ennek nyomon követésére). Nagyon jó példa erre Voda blogja, ott aztán van minden. ;] Én ezt teljesen normálisnak érzem hogy az emberek mindenféle bajaikkal, történéseikkel nem bombázzák a címlapot. A címlap maradjon csak meg a hasznos és tudástágító vagy érdekes IT cikkeknek, és az elgondolkodtató "nyílt leveleknek". Ha ennél is jobban akarsz megismerni valakit akkor pedig privát üzi váltások, emailezés, MSN-en is ott áll .. én például nem szeretem boldog-boldogtalannak felfedeni kilétemet a nyílvánosság előtt, megvan az előnye a nick és avatár mögé bújásnak (természetesen a hátránya is). Lehet más ennél sokkal nyíltabban kezeli a dolgot, én azért nem szeretek ennyire "kiteregetni" a netre mindent. (Néha így is úgy érzem túlszalad velem a ló. :D)

[ Szerkesztve ]

DIGI Mobil | 📱 OnePlus 6T 📍 Szeged

(#13) Rossi

Rossi
(őstag)

Szerintem rosszul látod. Ugyanúgy vannak színvonalas írások, csak több az alsókategóriás, amik közül ki kell válogatni a jókat.

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság, és látá az erényt az ő alakjában…”

(#14) kavicssli

kavicssli
(addikt)

Vannak színvonalas irások DE most komolyan mit érdekel engem azt kinek mi a baja! :B vagy hogy éppen melyik fotó jobb rólam! Ez inkább figyelemfelkeltés mintsem logout! Ennyi erővel én is irhatnék minden hülyeséget! pl. 1 mondatban hogy nagyonbeteg vagyok és fáj a fejem!erre jön 50 hsz de minek? :S
Én 1et értek a szerzővel valamilyen szinten

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#15) Bubu79 válasza kavicssli (#14) üzenetére

Bubu79
(addikt)

Személyes bejegyzés ( gyakorlatilag blog, amire reagálhatnak ) - ezen mit nem lehet érteni? Akkor reklamálj, ha címlapos írásként találkozol ilyenekkel...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#16) DarkByte válasza Bubu79 (#15) üzenetére

DarkByte
(addikt)

Talán a hozzászólás-gyűjtős része miatt nem szeretik ezt sokan. De szerintem semmivel sem haszontalanabb ez mint az off-topic (ejnye, de úgy tűnhet hogy bögyömben van az a topik.. mert lehet valamennyire tényleg így is van :D). Majd ha betelik az SQL adatbázis akkor lesznek szankciók. ;] :))

(#17) Bubu79 válasza DarkByte (#16) üzenetére

Bubu79
(addikt)

Ha megnézed a jelenlegi rangrendszert és a hozzászólások értékét, amit a fáradt gőzben össze lehet szedni, láthatod, hogy aki ott akar addikt lenni, annak rendesen fosnia kell a szót, valamint meg lehet nézni a másik vonzó tényező, az egyedi arckép igénylés feltételeit is...

Ha nem tetszik, nem olvasod - szerintem így működik a dolog...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#18) DarkByte válasza Bubu79 (#17) üzenetére

DarkByte
(addikt)

Emlékeim szerint a közösségi hozzászólások 0.2 -es szorzóval mennek. Szerintem 5 haszontalan hozzászólást sokkal könnyebb összeszedni mint 1 hasznos szakmait. (Bár lehet csak én tartom nagyom magamat ahhoz hogy értelmeset írok be vagy semmit). Hazudnék ha azt állítanám nem várom a következő ranglépésemet vagy nem gondolkodnék néha olyasmin hogy vajon lesz e-még értelmes avatárnak való téma addigra mire elérem az őstag szintet :D de ezekért nem fogok napi 100 hozzászólást írni a semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cathfaern

Cathfaern
(nagyúr)

Szerintem a logout a jelenlegi rendszerével messze a legjobb web2-es oldal, amit ismerek. Itt a címlapos és személyes írások különválasztására gondolok. Ugyanis a többi blogoldallal az a baj, hogy egyszerűen képtelenség megtalálni a "címlapos" írásokat a sok személyes között, amik viszont igazából csak azokat érdeklik, akik közelebbről ismerik az írót. Viszont itt ami figyelmet érdemel írás, az kikerül jól látható helyre, viszont mindenki kiélheti a blogolási vágyait is.

(#20) Bubu79 válasza DarkByte (#18) üzenetére

Bubu79
(addikt)

Arcképpel kapcsolatban:

"Szükséges feltételek:

- 600 napja regisztrált nick és minimum őstag rang, de azután sem jár automatikusan (notórius offolók gondolkozzanak mielőtt kérnek) és a Modok egyetértenek a döntésben."

Idézet innen.

Az, hogy valaki sokat jártatja a "száját" és megvan a szükséges hsz. száma, nem jelenti automatikusan azt, hogy kap arcképet is...

[ Szerkesztve ]

(#21) (Kolombusz) válasza DarkByte (#12) üzenetére

(Kolombusz)
(veterán)

Én is a DIY írásokat szeretem a legjobban a szakmaiak közül. Meg egy-egy részletes, átfogó tesztet, esetleg olyasmit, amit KrenAtesz csinált múltkor a quad tuninggal kapcsolatban. Az n+1-edik tegyél ilyen hűtést a vga-dra cikkeknek viszont nem adnék kiemelést. Meg is lepett, hogy tomcs HTPC-s sorozatának egyetlen epizódja sem lett kiemelt írás, míg a 8800GT-re AC S1 hűtéses igen. Utóbbi bár igényesen lett elkészítve, Dunát lehet rekeszteni vele. Előbbi viszont tényleg egyedi és komoly munka, valamint tervezés eredménye, nem pedig annyi, hogy feldobom rá a hűtést, csinálok pár képet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#22) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

szerintem nem hanyatlik a Logout szerintem. tök jó szájt. én szeretem. :D

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#23) Vakegérke

Nyílt levél Vamp barátunknak.

Kedves Vamp barátom!

Sajnálom, nem értek Veled egyet.

1., Szakmai rész.
Való igaz, hogy az itt publikált tesztek jószerével más oldalakon is olvashatók. Azonban a más oldalak hívői is nehezményezhetik a teszteket, hiszen lám, a Logout-on is olvasható, tehát vélhetik, hogy náluk fölöslegesen jelent meg.
Vagyunk jópáran, akik monogám tipusúak. Ide tévedtem, itt ragadtam, más hasonló oldalt nem látogatok. Ahogy egy újszülöttnek minden vicc, nekem minden teszt új. Azt pedig jólesően veszem tudomásul, hogy a tesztelők cikkeiből sugárzik a személyes öröm, elégedettség.
Ember van az írás mögött, nem műszer. Elénk tárja élményeit, fitogtat, dicsekszik. Részemről szívesen olvasom a teszteket, bár megvallom, nem mindegyik érdekel. Amelyik nem vonz, azt nem olvasom el.
Hadd írják csak. Hadd dicsekedjenek, hogy kifacsarták abból a prociból, vagy VGA-ból azt a maximumot, amelyre mások képtelenek voltak.
Hadd mutassák be új szerzeményüket, és aki akar, az örüljön a szerzőkkel.

2., "Alvég."
Négy szerzőt említettél meg kiemelten, mint egy bizonyos szinvonal letéteményeseit.
Szeretném megköszönni, hogy köztük vagyok.
Elárulhatom, van olyan olvasó, aki legalább hármunkat kerüli. Nincs ínyére a stílus, vagy bármi egyéb.
Olyan is volt, aki gratulált egy (nem általad megemlített) társunknak, mert kiemelték az írását, és "mondott" valami érdekeset. Szó szerint nem tudom idézni, de a lényege az, hogy ideje volt egy értékes kiemelésnek, hiszen az utolsó kettő kiemelt diliházi szökevény.
Nem vagyunk egyformák, nem azonos a stílusunk, szóhasználatunk.
Sok írás olvasható a címlapon, amely értékes tartalommal bír, csak a szerző nem birtokolja megfelelőképp szép magyar nyelvünket, szerzeményében nincs kifejező erő.
Olyan írás is olvasható, ahol nincs gond a szóhasználattal, hiszen elbűvölő, magával ragadó, csak éppen semmitmondó a történet, és a szavak bűvölete után üresség tátong.
Azt se feledjük, hogy Pistikék, Marikák is publikálhatnak, holott nemrég tanultak meg írni-olvasni. Baj? Egyáltalán nem. Legalább átérezhetővé teszik napi gondjaikat, örömüket, szomorúságukat. Talán nem lennénk képesek lehajolni hozzájuk? Azt a fránya hejjesirásot meg úgyis szóvá tesszük, lyól mekkritizájjuk, asztán megtanújják.

3., Önzően magamról.
Repül az idő. Tavaly július végén nyitottam blogot. Úgy gondoltam, hogy majd önmagamnak ujságolom életem történéseit. Aztán elkezdtem olvasgatni mások írásait, és sokáig befogtam a szám. Olvastam, csak olvastam, és mérlegeltem. Megtegyem? Vagy inkább ne?
Október utolsó napján kürtöltem világgá, hogy itt vagyok, létezem. Első címlapos írásom címe: "Bronzvörös szabadság". Idézek egy hozzászólót:
[I]"váááááááááá

ez naggyon beteg..."[/I]
Többek közt ez volt az a pár szó a sok dícséret mellett, amely megerősített abban, hogy igen, vagyok olyan "beteg", hogy érzelmeket váltsak ki. Az már csak hab a tortán, hogy kiemelték az írást.

Nos, ami azt illeti, van még bennem szufla. Azonban yetike precíz módon határozta meg állapotom:
"Vakegérke csak a mostani kedden nem írt, de jelezte is, hogy nem fog minden kedden mesélni. Még mindig nagy hatással vannak rá a decemberi történések a családjában. Továbbá nem egyszerű ám minden héten előrukkolni valamivel."
Én igyekszem. De ha csak ülök a monitort bámulva, és nem kopácsolnak önállóan az ujjaim, nem erőltetem a dolgot. Van még bennem mese, igaz történet rengeteg, idővel ki is írom magamból őket. Még az sem érdekel, hogy diliházi szökevénynek titulálnak. Görcsölni azonban nem fogok.
Minden írásom én vagyok, és ez így is marad.

Üdvözlettel: Vakegérke

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) VoDaFoNe

VoDaFoNe
(aktív tag)

Szerintem ezért Logout a logout hogy mindent megismerhess. Gondolok itt most az utolsó bekezdésedre hogy ismerhess meg többet rólunk. Ezért nincs minden címlapon hanem bejegyzésen. Ajánlom!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#25) Daweee

Daweee
(őstag)

Na és Winstonék? :)

-- http://pun-ishment.blog.hu - A legrosszabb szóviccek -- "I'm not crazy, my mother had me tested." - Dr. Sheldon Cooper --

(#26) Vamp

Vamp
(senior tag)

Jaj gyerekek, hát azt a 4 embert azért emeltem ki, mert RENDSZERES olvasójuk vagyok, ennek ellenére valahogy azt tapasztalom, hogy egyre kevesebbet publikálnak... Nem gondoltam hogy mindenki ennyire magára veszi a kiemelést, mindössze az általuk képviselt színvonal hiányzik nekem annyira... Vakegérke levelére holnap reagálok!

(#27) Thunderzolee

Thunderzolee
(addikt)

Igen, olvastam, ezért mondtam, h jobb lenne,
ha ebből élnél, akkor gyakrabban publikálnál. :)

Hát nem akartam, de (Parci #22 után szabadon) végülis leírom amit gondolok

A LOGOUTRÓL

A Balatonnál laktam sokáig,
volt a városkánkban többféle adsl, meg egyféle kábelnet.
A kábeles netnek volt egy olyan előnye, h belső intranetes hálón zajló forgalmat nem számolta, így volt egy helyi, DC++ kliensel használható Hub, amin volt kb. 200 regisztrált felhasználó. Nekem korlátlan netem volt, de sokmindenki nem engedhette meg magának ezt az (akkor még) luxust. Nekik csak 2GB-os forgalomig volt nethozzáférésük. De a belső hálón zajló forgalom ebbe nem számított bele.
Igen, warezoltam ezerrel, töltöttem mindent amit tudtam, filmek, játékok pc-ps2, zenék... amik megjelentek, azonnal töltöttem, és a Hubon osztottam meg. Sokszor volt több mint fél tera (ez igenis nagy dolog volt ott és akkor) megosztásom is. (Innét a régi hdd-raid tömböm.) Sokan értékelték ezt, népszerű voltam, általában olyan max. 100 felhasználó folyton csatlakozott, esténként néha átléptük a bűvös 100-as határt is.. :B
És volt közösségi élet is, sokszor volt Hubfoci, közösen elmentünk a helyi erőműbe gyárlátogatni, sztgotthárdi Opel gyárba, Budapest Parádéra, hétvégénként dizsibe, majálisra, síelni, iskolabálokba, nyáron strandra, hétvégi házba bográcsos HUBbuikat tartani, (persze nem mind a 200 ember) szóval nagyon jó kis közösség volt, és ott olvastam ilyen saját dolgokat, történeteket, képeket, mindefélét a mi kis közösségünk tagjairól.
Pizzaszakács voltam otthon, sokszor jöttek Hubosok akár csapatostól is az étterembe pizzázni, pusy-pacsi, kinek mi.. legalább volt talákahely is.
Pl. volt egy lány, nevezzük Kolinak (Nikoletta), hasonlít Vodira mint életkor, népszerűség, stb., sz'al Vodi bejegyzéseit látva, testvérek is lehetnének.. ehhehh.. :)
Na erre emlékeztet ez a Logout.
Mert eljöttem a suzukiba Esztergomba, itt nincs semmi, ez a világ vége, komolyan mondom, se diszkó, se utak, se parkok, se pláza, se járda, se élet, még hó sem esett a télen... :( Van jópár kocsma, aztán ennyi.
Az egyetlen pozitívum, h közel van Pest, rengeted barátnőm van ott, sokat járok át, imádok ott lenni, akár csak mozi, akár bulik, akár kiállítások. Na mindegy.
Most néha hazamegyek már szüleimnél is van net (természetesen kábeles.. :D ), még él a regisztációm, csatlakozok, bár ne tenném.
Már alig van élet a Hubon, (üzenőfalat senki nem használja szinte semmire), persze amint megtudtam, már több mint 400 regisztrált tagja van, sok régi tag elment, vagy átment adsl szolgáltatóhoz (hát igen, elég gyakori volt a net meg-megszakadás, nem volt a kábeles szolgálató egy csúcstechnológia), a megosztásokból eltüntek a fényképek, saját ökörségek, személyes dolgok.
Vannak akik átvették a szerepem, és nagyjából megosztják az új dolgokat, de a közösségi élet az már régóta nem működik. Hazamegyek, elmegyek bulizni, talákozok minden Hubossal szinte, szuper minden, csak másnap felkelek, felnézek a hubra, és nincs senki fent aki válaszolna, nincs kinek írni, nincs kivel csacsogni a tegnapi buliról, nincs kinek megosztani a fényképeket amiket az éjjel fotóztam a bulin... Persze van msn, skype, de az nem ugyanaz, ott csak azok látják a hozzászólásokat akiknek épp írok, nincs chatfal, mint a Hubon volt.
Én nem rég óta vagyok Logoutos, régebben csak a címlapos írásokat olvastam, nemrég fedeztem fel a "most frissült" szekciót.. :B
Mikor először írtam, csak követtem az utasításokat, nem tudtam, h egyből kikerül a címlapra. Azt gondoltam (úgy értelmeztem az utasításokat), egy moderátor elbírálja, és eldönti, mehet-e a címlapra, vagy máshová teszi. Nem így lett, meglepődve láttam a főoldalon, és meg is kaptam a magamét, h nem oda való. Rosszul esett, de hát ez van.
Nem vagyok egy magányos izé :D , nem vagyok szerencsétlen :D , sok barátnőm van itt Szeretgomban is, de a Hub az hiányzik. :O
Ha a Logout csak komoly (művészi) dolgokkal foglalkozhat akkor bocsi,
én kilógok asszem.

Bocsi, ha off lett.

[ Szerkesztve ]

(#28) Wolverine válasza Parci (#22) üzenetére

Wolverine
(félisten)

Te elfogult vagy :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29) cizoe válasza Vakegérke (#23) üzenetére

cizoe
(őstag)

"Szó szerint nem tudom idézni, de a lényege az, hogy ideje volt egy értékes kiemelésnek, hiszen az utolsó kettő kiemelt diliházi szökevény."

nekem is van egy hasonló emlékem bár lehet, hogy totál másra gondoltál. ez volt az? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

fiúk-lányok, ha ez a topik nem bizonyítja, h igenis nagyon jó itt a közösség, akkor semmi. szerintem. őszintén!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#31) Yany

Yany
(addikt)

A szakmai cikkek mennyiségével speciel pont nincs baj. Az a jó, ha tényleg sokan, sok oldalról közelítjük meg a dolgokat (akár ugyanazt). De! Azért megtanulhatna néhány emberke legalább helyesen írni. A sok-sok egyenlőre-től, de viszont-tól és kettős mássalhangzóktól a falra tudnék mászni. Ez persze csak az egyik fele, aztán ott a másik, hogy sokan egyáltalán nem fordítanak rá annyi időt, amennyi megilletne egy publikált cikket. Emiatt sok írás olvasása csak időrablás, az olvasók becsapása, s az a jobbik eset, amikor már az elején, vagy a közepén rájön az olvasó, hogy nem érdemes folytatnia az olvasást. Én is azt gondolom, hogy illene egymást legalább annyira tisztelnünk, hogy ha írunk valamit, akkor az legyen alapos és figyelmes. Ha mások idejéből elveszünk cikkünk elolvastatása által, akkor adjunk is valamit cserébe. Valami pontozási rendszer, vagy cenzúra, vagy valami hasonló (akár automatizmus) sokat lendíthetne ezen a minőség hajhászáson.

Ha tudnánk egymás írását pontozni, az pl. motiválóan hathatna azokra is, akik tapasztalataikat, véleményüket, élményeiket amúgy csak a maguk igénytelen módján hánynák a logout-ra. Aztán akár fokozni is lehetne ezt a dolgot, hogy bizonyos jó pontok elérése esetén valamifajta logoutos (prohardveres) jutalmat kapna az illető, míg valamennyi negatív pontozás estén szankcionálhatná a logout az írásokat. Persze, miért ne lehetne mindenkinek joga írni, de talán jogos felvetés, ha többen bosszankodnak valaki miatt, minthogy élményt adjon az írása, akkor visszafogni az "író" lehetőségeit.

Végülis ez olyan lenne, hogy a "kínálattól" a "kereslet" tényleg azt kapná, amit szeretne, amit szívesen olvas. És mi is jobban tudnánk egymásról, hogy mire is vagyunk kiváncsiak, nem igaz?

Asus ZenBook teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#32) VladimirR válasza Yany (#31) üzenetére

VladimirR
(nagyúr)

jelenleg ugyan pontozas nincs, de epp nemregiben kerdeztem utana, ha szakmai irassal van problemad (en konkretan felreinformalassal kapcsolatban kerdeztem), kifogassal elhetsz a moderacional
tudom, nem a legjobb megoldas, de mukodik

(#33) ladybug válasza Yany (#31) üzenetére

ladybug
(őstag)

Nem rossz elképzelés, amit mondasz, de így vmilyen fokon diszkriminálsz emberkéket. Talán mielőtt megjelenne a cikk, egy "cenzúrázás"- nem igazán megfelelő szó, de egy moderátorral való konzultálásra gondolok - kellene. Így elkerülhető lenne, amit írsz.
Ezzel viszont az a baj, hogy elég időigényes. A moderátorok pedig dolgozó, családos emberek. Nekik is van életük a PH-n kívül.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#34) VladimirR válasza ladybug (#33) üzenetére

VladimirR
(nagyúr)

lehet diszkriminacio, de szerintem elfogadhato, sot, sokszor inkabb szukseges
nezd csak meg, en is hogyan irok a forumon, sehol egy ekezet, egy nagybetu, rengeteg elgepeles es lehet olykor a hejjesirasom is problemas
viszont amikor valami olyat tettem ki logout-ra, ami nem csak par eszement gondolatom volt, akkor szovegszerkesztoben irtam meg ugyelve a kinezetre, publikalas elott tobbszor atolvastam, helyesirasellenorzovel megvizsgaltam, ujra atolvastam, esetleg megkertem erre mast is, s csak utana tettem ki az oldalra

p.s.: igaz, tobbnyire senki helyesirasa nem zavar, vagy ha zavar is, nem szolok, de egy cikk eseteben vegye az ember a faradtsagot es irja meg tisztessegesen (mind tartalom, mind kinezet), maskulonben jobbik esetben csak igenytelen munka, rosszabbik esetben tobbet ertv olna, ha meg sem irja
szoval szakmai irasnal szerintem fontosabb a szinvonal, mint az, hogy barki irhasson

#35-rol jut meg eszembe, hogy a masik, amit be kellene tiltani, az a hozzaszolasokban a helyesiras kommentalasa (ha kell, ha nem)
szoljon az illetekesnek provatban, vagy keressen egy moderatort, hogy szoljon neki az, de meg a hibas helyesirasnal is zavarobb, ha az egesz topic csak arrol szol

[ Szerkesztve ]

(#35) Yany válasza ladybug (#33) üzenetére

Yany
(addikt)

Ezért is gondoltam elsősorban automatizmusra és pontozásra. A pontozást pedig olvasók csinálnák, tehát nem tudsz diszkriminálni, mert egy pontozó vagy a sok közül. Márpedig ha valakit tényleg sokan pontoznak lefelé (akár 2-3 cikken keresztül), akkor igenis gondolkodjon el rajta, hogy mit változtasson (amit mellesleg úgyis megír mindenki most is a hozzászólásokban). Semmi mást nem jelentene, csak egy osztályzatot, egy jó dolgot, amit szívesen akarnak majd a cikkírók minél inkább megkapni. (szerintem)

ja és még valami: nagyságrendileg szerintem nem is lenne egy nagy falat a rios motort ezzel feltupírozni, scak jól át kell gondolni, hogy ki, mikor, mit pontozhat és figyelni kell sokmindenre, mint pl. az egyszeri pontozás. Továbbá nem gondolnám élesnek a szankcionálást sem, hiszen már a pontok is kellően motiválóan hathatnak egy-egy cikkíróra, csupán a kirívó eseteket kellene figyelnie a modiknak, amit szerintem most is megtesznek. Sőt, ez a pontozás az adminoknak segíthet is a ph cikkek meghatározásában is, vagyis a logout pontozási rendszeréből kiindulva jobban felmérhetik, hogy az olvasóknak elsősorban mi tetszik. Jajám! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) ladybug

ladybug
(őstag)

Belátom, hogy a szakmai cikkek fontosabbak, mint mondjuk egy közösségi cikk, és több odafigyelést, precizitást igényel. Jogos, amit írtok.

Viszont ilyen formában a pontozást is el tudom képzelni, amit Yany írt. Lehet belőle vmi. Végülis csak egy bejegyzés kell, ahova bekerülhetnének az adatok. Nyilvánosan persze. Egy táblázatban össze lehetne szedni. Vagy ennyél bonyolultabb lenne a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#37) Yany válasza VladimirR (#34) üzenetére

Yany
(addikt)

Csak hogy ne legyen félreértés: én kényes vagyok a szintaktikára, de én is vétek hibákat. Helyesírási gondok alatt azt értem, mikor hemzseg egy írás a hibáktól és formai helytelenségektől, s tényleg kín olvasni, s csak a téma miatt szenvedi át magát a legtöbb olvasó rajta... na az ilyet lehetne elkerülni akár egy pontozással (szerintem :DDD).

A www.fotozz.hu pl. nagyon jól működik ezzel a pontozásos dologgal, bár az talán kicsit bonya ott a kreditek kezelése miatt. Itt én tényleg egy szimpla +5 ~ -5 skálájú pontozásra gondoltam, amit legfeljebb a ph. stábja használ ki komolyabban (ld. korábbi hozzászólásom), aztán ha beválik ez a dolog, akkor lehet bonyolítani és finomítani a későbbiekben.

Parci?

[ Szerkesztve ]

(#38) Yany válasza ladybug (#36) üzenetére

Yany
(addikt)

Nem. Adatbázis szinten nagyon primitív probléma, webes oldalon igényel több átgondolást, de a kivitelezés része ott sem nagy falat. Ez egy tipikusan olyan probléma, amit jól átgondolni tovább tart, mint leprogramozni. :U

(#39) peterkeT

peterkeT
(nagyúr)

Nem rossz ötlet, ha csak egy szubjektív, imdb-szerű pontozás lenne. Minden cikk végén mini szavazógép 1-10 között, és minden regisztrált fórumozó minden cikkre egyszer szavazhat, a cikk fejlécébe pedig belekerül a pontszám, esetleg pontszám szerint is sorbarendezhetők a cikkek. Blognál, személyes bejegyzésnél értelemszerűen semmi ilyesmi, bár felőlem...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) cizoe

cizoe
(őstag)

Lehetne a szakmai írások alatt egy kis értékelő sáv szerintem is, akár a következő szempontok szerint külön lehetne csillagozni (pl 1-5ig) a dolgokat.

Mint pl.: Tartalom, Stílus, Helyesírás, Forma (megjelenés)
Minden accounttal csak egyszer lehetne szavazni, elkerülendő a direkt lejáratást pl.

(a kép csak egy példa, nincs köze az értékelésnek a cikkhez.)

nagyban

[ Szerkesztve ]

(#41) 7

7
(addikt)

Pontozás: Voltam én már pontozós helyeken, és azt tapasztaltam, hogy a legtöbb közösségi oldalon a pontozás komolytalan, túlkapások vannak, ráadásul nem is mindig az adott publikációnak szól, mint inkább a szerzőnek. Ez inkább frusztrációt okoz a szerzőnek, mintsem értelmes kritikaként működne.

A fentiek miatt javaslom a következő 5 dolgot, ha netán odafent elgondolkodna valaki a pontozáson:

- egy ember egy írásra csak egyszer szavazhasson
- csak kommentárral együtt lehessen szavazni
- valahol lehessen látni a szavazók nevét, szavazatát és kommentárját (lehetőleg külön oldalon, ne toljuk mindenki orra alá)
- legyen felosztva a szavazás többféle szempontra (helyesírás, tartalom, stbstb), amiket egymástól függetlenül lehet használni (tehát mondjuk csak a helyesírást akarom osztályozni, a tartalmat nem)
- az írás szerzője dönthesse el a publikáláskor, hogy enged-e szavazást vagy sem (kezdők miatt legyen alapértelmezett a szavazás engedélyezése, nekik fontosabb a visszajelzés)

[ Szerkesztve ]

(#42) peterkeT válasza cizoe (#40) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

:C

Kitűnő ötlet. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43) VladimirR válasza Yany (#37) üzenetére

VladimirR
(nagyúr)

nem azt mondtam, hogy egy hiba utan le kell loni az illetot (bar megonftolando), hanem azt, hogy aki szakmai irasban (foleg cimlapra keruloben) nem veszi a faradtsagot, s ugy ir, mint mondjuk en ide a forumba, az ne legyen megengedve
igazabol nem is a hibak szama zavaro, hanem hogy van, aki semennyire nem torodik (sem tartalmi, sem formai szempontbol) az irasaval, amit publikal, s bizony van kulkonbseg egy-ket bennfelejtett hiba es egy ellenorizetlen, osszecsapott iras kozott, nem is keves

(#44) Vakegérke válasza cizoe (#29) üzenetére

Igen, ez volt az.
Nem gratuláció volt, rosszul emlékeztem. A lényeg viszont stimmel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Thunderzolee

Thunderzolee
(addikt)

Bizonyos pontozás már most is van. Hmmm?
Arra gondolok, mindenki látja a saját oldalán, h hányszor lett megnyitva a cikk.
Oké, nem kell ismertetni, h a töbszöri megnyitások
is hozzáadódnak, észrevettem én is. :D
De azért egy viszonyszámnak elmegy.. Nem mindegy, h 38 kattintás, vagy 400 feletti.
Igaz, csak az oldal tulajdonosa látja. :B

[ Szerkesztve ]

(#46) Yany válasza VladimirR (#43) üzenetére

Yany
(addikt)

Félreértesz, veled értek egyet maximálisan, csak próbáltam tompítani az inkvizíciós hangnemünkön, nehogy megijesszünk mindenkit. :DDD

(#47) VladimirR válasza Yany (#46) üzenetére

VladimirR
(nagyúr)

pedig nem lenne rossz par emberre raijeszteni

(#48) Yany válasza Thunderzolee (#45) üzenetére

Yany
(addikt)

Ez legfeljebb a cím által kiváltott érdeklődést mutatja ki, de a cikk minőségére aligha utal. Na igen, ezt a többszöri számlálást is ki kéne szűrni, ami szintén nem lenne egy nagy feladat, mivelhogy a látogatók legalábbis jórésze bejelentkezett állapotban kattan rá, vagyis ip-címtől függetlenül beazonosítható.

A pontozást viszont nem bonyolítanám:
1. igenis mindenki cikke legyen pontozva (egyrészt így fer, másrészt ennyivel egyszerűbb is)
2. 1 vagy max kétféle értékelést adnék egy cikknek:
a) egy szakmai, vagy tartalmi értékelést (vagyis, hogy mekkora élményt/tudásanyagot adott az olvasónak)
b) és egy formai értékelést, amibe a képek minősége/mennyisége, a helyesírás és egyéb nem tartalmi jellegű észrevételek is beleszámíthatnak

Azért általánosítanám a formai értékelést, mert van, aki nem tud helyesen írni, az ugyebár értékelni sem nagyon :DDD ellenben azért formaérzéke lehet, tehát azért megítélheti egy cikk külalakját, még ha ebbe nem is tud beleszólni a helyesírási érzéke. ;)

Mit gondoltok, nem kéne ezt a dolgot előterjeszteni a ph csapatnak?

[ Szerkesztve ]

(#49) Crystalheart válasza 7 (#41) üzenetére

Crystalheart
(senior tag)

Az értékelős dolgot én sem tartom hülyeségnek, és egyet is értek azzal, amiket leírtál. Az anonim szavazás nem jó, mindenképp ki kell jeleznie valahol a szerzőnek, ki mennyit adott. De azért valami minimum ranghoz is kötném, hogy sima értékelgetős csalás miatt nem nőjön az álnickek száma.

MOD:
Yany: igen, szerintem is jobb volna így leegyszerűsíteni az "elméletet". :)

[ Szerkesztve ]

(#50) 7 válasza Yany (#48) üzenetére

7
(addikt)

Az első pontoddal nem értek egyet. Én pl. nem szívesen látnék ilyen értékeléseket a cikkeimmel kapcsolatban, mert csak idegeskednék rajta, azt pedig nem szeretném, így inkább nem írnék, ha nem lehetne kikapcsolni a pontozási lehetőségeket. És le merem fogadni, hogy ezzel nem csupán én vagyok így...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.