Hirdetés

2017. július 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak ezt nem értem, ez most az iCloud vagy a szolgáltató miatt van?

"Programmal nem tudtam lemérni, de átlagokat számolva ilyen 0,2-0,3 mb/s lehet a le- feltöltési sebesség (120mb/s net mellett)."

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#2) KaiotEch

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Külső 2TB-os winchester 20eFt-ért?

Eladó 18650 akku 300ft/db 20A 4in1 ESC 6k || PikoBlx F3 FC 6k

(#3) Redneck válasza KaiotEch (#2) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak azért érzem jogosnak a felhővel szemben, mert filmek és sorozatok tárolására akarja használni.

merkucyo:
Apropó, az Apple nem vétózza meg az ilyesmit? Vagy ezek mind legálisan beszerzett tartalmak?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4) Aweriot válasza Redneck (#3) üzenetére

Aweriot
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ugyan hivatalosan belenézhet a felhő tartalmába, nem szoktak ilyet csinálni.

A felhő pedig még mindig nem a filmek tárolására van kitalálva, arra sokkal jobb a helyi tárolás.

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#5) Redneck válasza Aweriot (#4) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Erre voltam kíváncsi, nem ismerem az Apple policyt.

Szerintem is jobb egy kis kompakt külső vinyó erre a célra. :K

(#6) Silenc3Hun válasza KaiotEch (#2) üzenetére

Silenc3Hun
(fanatikus tag)

Bocsi, de tudnál nekem bárhol mutatni 2TB-os vinyot 20k-ert? Apró nem játszik (nem kotozkodesbol, kíváncsi vagyok, mostanában kéne vennem backupnak egy hdd-t)

Xiaomi Redmi Note 4 EU (mido) | Xbox ONE | Xbox 360E

(#7) KaiotEch válasza Silenc3Hun (#6) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Igaz több kicsit, én már mindig csak a nettó számokat nézem(WD Elements 23k). :K

(#8) szupermacs

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Filmet inkább torrent oldalra töltenék fel magamnak, nem Cloudra. De ez csak én vagyok.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#9) SUPREME7

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Otthonra egy "olcsó" nas, egy 2TB hdd és egy plex media szerver. A felhő nem filmnézésre van kitalálva semelyik szolgáltatónál. Nekem egy AM1-es lap + AMD 5350-es cucc egy kis paneltápos házban 4GB rammal megy 0-24-ben kb nulla fogyasztás, és full szabadság.

(#10) KaiotEch válasza SUPREME7 (#9) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Nekem a plex nem működ jól valamiért nagy fájloknál. Nálad minden okés? Esetleg tudnál helpelni benne? OMV-NAS rendszeren.

(#11) SUPREME7 válasza KaiotEch (#10) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Nálam hibátlan, bár mi a "nagy fájl"? Mert én pl max 720p filmet töltök, BD50 lehet megizzasztaná a jószágot :DDD De ez függ a hálózattól, hogy transzkódolja-e a gép a videót stb

(#12) merkucyo válasza Redneck (#1) üzenetére

merkucyo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Az iCloud lassú, a szolgáltatóval komoly gond nem szokott lenni, ha máshonnan töltök fel vagy le mást azzal semmi gond.

KaiotEch
Külső hdd az jó alternatíva, de azért szerettem volna a felhőt, mert sokkal hozzáférhetőbb. De jelenleg én sem tudnék jobbat egy 2tb-os HDD-nál…

SUPREME7
Az a baj, hogy ennyire nem értek a dologhoz (még), de az is egy korrekt megoldás lehet, de mint mondtam nem feltétlen.

Egyébként nem csak filmeknél jelent gondot a lassúság, egy 60-70mb-os pdf vagy pár kép letöltése is kellemetlen ilyen sebességgel.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) KaiotEch válasza SUPREME7 (#11) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

10-30GB fájl. De az a furcsa, hogy kipróbáltam kis tesz videóval, de ugyan olyan bitrátával, azt vitte. Automatára szoktam hagyni, hogy döntse el ő, hogy stream-elni akar vagy kódolni. Sokszor csak gondolkodik és visszadob a film választó felületre. :F

(#14) SUPREME7 válasza merkucyo (#12) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Semmi extra, egyszerűbb mint gondolnád. A gépre fel egy windóz, a plexnek a telepítője nextnextnext kategória, utána megadni a filmek sorozatok mappáját, routeren átengedni és kb kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#15) Cucuska2

Azt nem értem, hogyha 120 mbit a lefelé sebesség, akkor fél óra alatt ~25 GB filmet, negyed óra alatt 12-13 GB filmet tudsz letölteni. Ebbe már beleférnek jó kódolása 720p-k és rosszabb 1080p-k. Mivel nem fér el, ezért notebookon vagy, oda pedig 720p elég.
És pontosan miért is szeretnéd archiválni a filmeket?

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#16) vigzolti

vigzolti
(újonc)

Az nem opció hogy csak azokat a filmeket sorozatokat tárolni amit aktuálisan nézel, néznél ?
Amúgy én is ajánlom egy 2tbs vinyó vásárlását, mert saját tapasztalatból az van meg, hogy az jó vétel volt.
(Van otthon egy 2 tb a nasban (Raspberry) és egy 1 tbos pedig az offline backup, amin ha bejön egy titkosító vírus vagy esetleg egy hardveres gond akkor vissza tudom állítani a fontosabb adatokat, programokat.
A winyo vásárlás azért is jó mert nem drága és nagyon sok időre kielégíti a hely igényed :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.