Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez valami különleges bogár, vagy az, amihez hasonlót rengeteget láttam kb. 50 éve? Mostanában nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele. Van ez így más élőlénnyel is. A madarakat figyelem inkább. Gyerekkoromban rengeteg volt a veréb, a fecske. Manapság fecskét alig, verebet egyáltalán nem látok. Viszont elmúltam 60, amikor először láttam csókát. Mint ahogy örvös galambot is 8 éve láttam először, most meg már tucatjával sétálgatnak a parkban.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb 15éve, ha jól rémlik, a Pilisben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tegnap előtt éjszakás voltam és megmentettem egy bazi nagy fekete páncélos bogarat, ami egy sínszálon botorkált. Volt valami tülök az elején, de lehet h szarvasbogár volt, csak a bakancsom orrával lepöccintettem, nem figyelgettem meg jobban.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

(#5) merkucyo válasza Dr Smoke (#4) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Köszi, javítottam :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#6) Dr Smoke válasza merkucyo (#5) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Nincs mit. A sima fényes kitinpajzs alapján szerintem orrszarvúbogár. Szerencsére elég sokat látok mostanában. Tülkös szarvasbogarat pedig még soha nem láttam, most hallottam róla először. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) FatMonster


FatMonster
tag

Pont ma reggel találtam egy elpusztult példányt az udvarunkon.

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) dark2


dark2
tag

Jópárat láttam én is, mikor 3 éve a tűzifával jöttek. Méteresben vettem, az erdőről hozták a cserfával őket valahogy, 4-5 biztosan mászkált az udvaron. De később elpuszultak.

(#9) erer1000


erer1000
őstag

1 éve balaton mellett kis erdős résznél.

fel is vettem a kezembe megcsodálni :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#10) saja


saja
tag

Egy hete repült be az ablakon. Kiengedtük, miután készítettem pár képet.

keep calm and code erlang

(#11) Kiki18


Kiki18
őstag

Tavaly, Rákoshegyen, életemben először, 24 évesen.

Nagyon megörültem neki, mert szerintem ritkább mint a szarvasbogár vagy mint a hőscincér.

(#12) erer1000


erer1000
őstag

rengetegen írtóznak a bogaraktól, rovaroktól.

nem vagyok bugár buzi mielőtt jönne a vád.:D beröpült 2 molylepke a szobámba. mind a kettőt elküldtem volna a halál picsájába kb.

végül sikerült élve megfognom mind a kettőt. a lábaiknál megcsippentettem őket, és 1-1 kézzel a fülemhez emeltem őket, és hallgattam ahogy a szárnyukkal repülni akarnának , és mély duruzsolás hallatszódott ebből

nem mindig vagyok kíméletes. :D

múltkor valami irgalmatlan nagy lódarázs röpült be.
barátnőmet egyből kitessékeltem a szobából, felkaptam egy kemény kötésű könyvet, és sikerült röptében úgy elkapnom a könyv szélével, hogy helyből ketté szakadt, és a potrohának teljes belső része a fehér falra zuhant rá, a többi meg a földre.

darazsakat nem szeretem

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) T0rnad0


T0rnad0
addikt

4 éve először, azóta sem...

[link]

Z Fold 4

(#14) idegen lény


idegen lény
őstag

A gyapjúbogarakat hogyan lehet elzavarni?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) Ndruu válasza erer1000 (#12) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lehet, hogy az utóbbi óriás tőrösdarázs volt. (jobb oldali)
Az ártalmatlan, de azért a lakásba beszabadulva lehet én sem nézegetném.
Védett szegényke...

Harrrr!!!!

(#16) SP!T


SP!T
addikt

Vicces, de anyám élettársa biológia tanár volt "fénykorában" és pár éve jött ujjongva, hogy a kertben találta egy ilyen bogarat és hogy ez mennyire ritka, főleg egy kertben a XV. kerületben. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17) erer1000 válasza Ndruu (#15) üzenetére


erer1000
őstag

nem, nem tőrösdarázs volt a likvidált lény szerencsére :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) idegen lény válasza erer1000 (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

A lódarazsak nagyon félelmetesek tudnak lenni, pláne egy szobában. 10 lódarázscsípés halálos is lehet egy embernek, de aki allergiás, már egybe is belehalhat.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#19) erer1000 válasza idegen lény (#18) üzenetére


erer1000
őstag

miután a falon volt a potroha tartalma, pont azt néztem, milyen hatalmas fullánkja van :Y

másnap új szúnyoghálót tettem fel

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20) idegen lény válasza erer1000 (#19) üzenetére


idegen lény
őstag

Nálam szúnyoghálós az ablak, ma mégis valahogy befúrta magát hozzám egy nagy darázs. Röviddel utána valahogy ki is ment, legalábbis azóta nem láttam. Remélem, hogy nem építi éppen most is a szobában a fészkét! :O

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#21) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

6 éve folyamatosan volt nálunk. Idén sajnos nem láttam még, de lehet most jönnek elő a melegben :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.