Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeathAdder


DeathAdder
veterán

4 GB szerintem felesleges.
Foleg ha tri-chanelrol van szo. (es meg 2000Mhz-n)

En nemregen bovitettem a 2x2Gb dual-channelt, meg 2x2-vel, es semmivel sem lett jobb.
Es a legnagyobb terhelesek alatt sem megy 3.8-4Gb fole..
Pedig a konfig az adott lenne ra (SSD,i7 stb..)

(#2) lujó55 válasza DeathAdder (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Attól függ mire használtad. Próbálnál ki egy komolyabb SimPack szimulációt! 8GB alatt csak mekeg, 16-nál már jól lehet szimulálni, 24-nél meg kényelmesen lehet modell részletezést is csinálni. Hidd el, alkalmazásfüggő a dolog.
De kérdezek egy naívat én is a fórumtól, ha már feldobtad a témát: sebességet tekintve a dual és tri chanel között van-e és kb. mennyi különbség. (Értsd: mi a jobb? 3*2GB, vagy 2*3GB?)

[ Szerkesztve ]

(#3) capulet75


capulet75
addikt

Jaj de jól néz ki a mushkin. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) TeeBee73 válasza lujó55 (#2) üzenetére


TeeBee73
addikt

Adj 2 db. 3GB-os modult, és leteszteljük. :U

Szerk: 2*2GB-ra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5) shteer válasza lujó55 (#2) üzenetére


shteer
titán

ha tri-channel lapod van akkor az a tri-ch a jobb :D

jöhetnek tonnaszámra, én hamarosan váltok :)

..szerintem jónak tűnik

(#6) wednesday válasza DeathAdder (#1) üzenetére


wednesday
őstag

Úgy tudom eleve 64bites alkalmazás kell, hogy több memóriára legyen szükség. Egy alkalmazásnak a WIN 2GB-ot oszt ki max (32bites), de asszem lehet 3GB-ra növelni. De majd ezt egy hozzáértőbb leírja.

lujó55: Szerintem nem akkora előrelépés a tri, főleg általános alkalmazások esetén. Csak akkor lenne érdemi változás, ha nem lenne elég a dual-chanel nyújtotta sávszél. Voltak tesztek PH-n, de majd ezt is egy okosabb megírhatja. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Cyberpunk válasza lujó55 (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Minimális különbség van TC és DC között szintetikus tesztekben kijön, de amúgy meg nem sok haszna.
A múltkor csináltam egy mérést:
TC:
olvasás: 16332 MB/s
írás: 9471 MB/s
késleltetés: 12,9 ns

DC:
olvasás: 16081 MB/s
írás: 8469 MB/s
késleltetés: 12,8 ns

A sebesség és időzítési értékek mindkét esetben azonosak voltak. Ja és v2.20.204-es Everest verzióval készült.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Mushkin Radioactive memória nagyon királyul néz ki. :C

PS4

(#9) ^Clown válasza mrhitoshi (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nagyon vagány :)

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

Én a "méretes" jelzőt már csak a 2x4 Gb-os kitre használnám.
A 2x2 és 3x2 már inkább átlagos - bár sokaknak továbbra sem kell ennyi, ezt elismerem.

(#11) talpalavalo válasza Angel1981 (#10) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nem hogy sokaknak nem kell ennyi hanem inkább senkinek, aki ilyen átlagfelhasználó, márpedig ez nyilván őket veszi célba :)

Még annyit hozzáfűznék, hogy a méretes jelző azért van mert jelen szoftverekhez ez is sok :)

(#12) Blax válasza talpalavalo (#11) üzenetére


Blax
tag

Ez nagyjából igaz is, hogy az átlagfelhasználóknak (kiket tekintünk annak?) felesleges ennyi ram. Ha a játszadozókat, alap grafosokat és DTP-seket tekintünk annak, bőven elég a 2-3-4GB mem. Ez mind mind alkalmazás és pénztárca kérdése persze.
Ha tehetném, nekem is min. 6-8 magos rendszerem lenne, 16GB rammal. (Persze én ki is használnám.)

[ Szerkesztve ]

(#13) zazahoho válasza Blax (#12) üzenetére


zazahoho
őstag

mushkin mindenesetre nem átlagos színű ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok !
Ttudnátok segíteni?

ebbe
Üdv : :R

[ Szerkesztve ]

(#15) waithEard válasza S.O.S. (#14) üzenetére


waithEard
őstag

Az van odaírva.... :U

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#16) S.O.S. válasza waithEard (#15) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Én is úgy gondoltam csak megerősítést kértem :DDD
Akkor már csak a lapon múlik viszi-e. :U

Még lenne egy kérdésem. 3x2 Gb vagy 6x1.
Melyik lenne a gyorsabb. Valszeg ezt senki nem tudja :P

köszi a választ: :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Archer válasza S.O.S. (#16) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem a 3x2, a 3 modul kevésbé terheli a rendszert mint a 6.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#18) lee56 válasza Archer (#17) üzenetére


lee56
őstag

-----------------------------------------------------------------------------
hopsz félreolvastalak, sorry :)

És végre valami haladás "DDR3-1600 CL 6-8-6-24", bár az előrelépés inkább a méretben volt most is..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#19) zazahoho válasza S.O.S. (#16) üzenetére


zazahoho
őstag

mindenképpen 3x 2 gb,alaplapnál azért nézd meg a támogatott ramokat ,ha ott nem találod ,az sem jelenti,hogy nem menne ,.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) S.O.S. válasza zazahoho (#19) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszi !

A honlapon letöltöttem melyik ram passzol a lapomba. a kingston benne van.
De gondolom akkor 64 bites oprendszert kellene felraknom? :U
64 biten gyorsabb a gép? Muszály oprendszert cserélni vagy sem?
Azon tünődöm,hogy elég-e a 3x1 Gb ! Semmi extra progit nem használok ami felemésztené.
Lehet jobban járnék 3x1 2000 mhz-es cl8-as időzítéssel mit 3x2 2000 Mhz-es cl9-el ?
üdv : :R

[ Szerkesztve ]

(#21) gyiku


gyiku
nagyúr

vegre egy kis mushkin.

hüllő

(#22) Cyberpunk válasza S.O.S. (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

6GB RAM-nál egyértelműen 64-bit a nyerő. Feltéve ha nem akarod hogy 3,5GB-ot lásson belőle a rendszer. Mert 32-bit esetén maximum 4GB amit kezelni tud a rendszer és ebbe beletartozik a VGA memóriája is.
Gyorsulás 64-bit esetén csak akkor lenne ha eleve 64-bites programokat használnál.
Ja és igen 2000MHz is totál fölösleg jól mutat az adatlapodon, de más haszna nincs. Ráadásul magas Uncore is kell oda már.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) S.O.S. válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszi !

(#24) LordX válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


LordX
veterán

NEM tartozik bele a VGA memóriája, az teljesen más módon van címezve. Perifériacímek tartoznak bele a 4 GB-s limitbe, a mindenféle driver foglal le 500-700 MB-nyi címet. A VGA memóriát úgy kell címezni, hogy a GPU-nak kell küldeni egy parancsot, hogy az ő saját címtéréből ezt a címet kérjük. (Tehát ez a cím a CPU buszain mint adat jelenik meg, nem cím - csak a GPU-ban lesz cím!)

A 64 bites is csak félig igaz, nem 64 bitesnek kell lennie az OS-nek, hogy tudjon több, mint 4 (vagy 3,5) GB-t, hanem támogatnia kell a PAE-t. Ez desktop Windows esetében a 64 bites verziót jelenti, viszont server Windowsoknál, vagy bármilyen Linux disztribúciónál a 32 bites verzióban is benne van, azok látnak többet.

(#25) LordX válasza DeathAdder (#1) üzenetére


LordX
veterán

Cégnél nemrég bővítettünk 4x2GB-re. De kéne még (mondjuk foglalat nincs..)

Szóval a kérdés az, hogy mire használod.

(#26) Rica


Rica
senior tag

A Mushkin ezzel a sarga szinnel egy kek Giga lapban, fekete/piros naaaagy VGA es egy fekete haziko...beszaras. :)

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#27) Blax válasza LordX (#24) üzenetére


Blax
tag

Ez pontosan így van! Szebben én sem tudtam volna leírni. ;)
Kár, hogy sok embernek fogalma sincs ilyenekről...

(#28) Cyberpunk válasza LordX (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ettől függetlenül ugyan úgy lecsippenti ezt a részt a rendszer a memóriából.
Halottam már a PAE-ről, az átlag user úgy sem tud a létezéséről ő csak azt látja hogy a 4GB RAM-ból csak 3,5GB-ot lát a rendszer például.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Mushkin ram gémer színben.
Tényleg rohad a világ.

(#30) LordX válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


LordX
veterán

Egyáltalán nem csípi le. Van egy gépem 32 bites OS-el, 4 GB memóriával, 1 gigás VGA-val, és a felhasználható memória 3380 MB, nem 3072, mintha lecsípné.

Szerk: Szerinted 32 bites OS alatt a 3 GB-s VGA mellett csak 1 gigát lehetne használni?

[ Szerkesztve ]

(#31) Tripower


Tripower
tag

De jó hogy végre valaki dob 8gb kittet! :))
csak azt nem értem miért kellet ennyit várni rá? :(((

(#32) 04ahgy válasza LordX (#24) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"A 64 bites is csak félig igaz, nem 64 bitesnek kell lennie az OS-nek, hogy tudjon több, mint 4 (vagy 3,5) GB-t, hanem támogatnia kell a PAE-t. Ez desktop Windows esetében a 64 bites verziót jelenti, viszont server Windowsoknál, vagy bármilyen Linux disztribúciónál a 32 bites verzióban is benne van, azok látnak többet."

Nem. Az OS-nek vagy natívan 64 bitesnek kell lennie, természetesen 64 bites hardveren. Ekkor 2^64 az elérhető cím, ami 16PB (petabyte). 2^32 = 4GB, ezért a 4GB limit. vagy támogatnia kell a PAE-t, ami 32 biten 4 bittel terjeszti ki a címeket, így válik lehetővé a max. 128GB memória megcímzése.

64 bites címzés éppen nem használ PAE-t, felesleges adminisztratív költséget okozna ez...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A Mushkin 1600MHz / CL6-8-6-24 ígéretes lehet, de kíváncsi lennék a kompatibilitására.. Ilyenem van most OCZ-ből, Low-Voltage Platinum kit, de fos az egész. i7-tel lazán megy névleges értékeken, AMD-vel (Thubannal és C2, C3 Denebbel is próbáltam) még 1333/CL7-en sem indul, csak CL8-on.

A rendszeremmel nincs semmi baj, Corsair Dominator lazán szalad benne CL7-7-7-20/1600MHz-en, Crucial Ballistix meg 1333/CL6-6-6-15 időzítéssel. Szal a RAM nem okés, nem AMD-re van szerintem optimalizálva. Kérdés, milyen ez a Mushkin ilyen szempontból...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34) LordX válasza 04ahgy (#32) üzenetére


LordX
veterán

Pedig de. Ne tessék összekeverni a virtuális címzést és a fizikai címzést, nagy hiba.

Fizikai címzésre az x68-64 Long Mode-ban (64 bites módban) is ugyanolyan címfordítási sémát használ, mint a PAE, annyi különbséggel, hogy a 3. szintű fordítási tábla nagyobb (4 helyett 512 bejegyzés -> 2 helyett 9 bit), illetve ki van egészítve egy 4. szintű fordítási táblával (512 bejegyzés). ([link]), tehát a te logikád szerint még több felesleges adminisztratív költséget okoztak maguknak az architektúra megalkotói.

Viszont itt szó sincs "felesleges adminisztratív költségről", az x86 processzorokban erre célhardverek vannak kitalálva (Ajánlott Wikipédia cikkek: TLB és MMU)

Két dolgot is tudok mondani miért is kell ez a laptáblás-címfordítósdi játék: Először ha a virtuális és fizikai címek között 1-1 megfeleltetés lenne, nyugodtan el lehetne felejteni a cache-t mint olyat, ami meg nyilvánvaló okokból nem szerencsés. Másodszor virtualizáció esetében a virtuális gépek ugyanazon a virtuális címtartományon dolgoznak, és mivel más fizikai címekre akarom rárakni ugyanazt a virtuális címet, a teendő csak az, hogy a két virtuális gép egyik TLB szintjén más címre mutatok (mindegyik virtuális gépnek saját TLB-je van).

Hogy még tovább bonyolódjon a helyzet, a K8 és K10 esetében a fizikai címtér csak 40 illetve 48 bites. A 48 bit úgy jön ki, hogy 4kiB blokkoknál (12 bit) a TLB 4 szintje mind 512 bejegyzést tartalmaz (4*9 bit). A virtuális címtartomány viszont tényleg 64 bites.

(#35) 04ahgy válasza LordX (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm. Ezek mind stimmeltek számomra, de fene gondolta volna, hogy 64 bites üzemmódban is ezt használják. Abban a hitben voltam, hogy az x64-es hardverek esetén ez a 3 szintű címfordítás és a célhardverek a 100% 32 bites kompatibilitást használják.

Átolvastam a linkelt anyagokat, és a hozzászólást figyelembe véve értelmeztem.

Amennyiben ezt helyesen tettem, arra a következtetésre jutottam, hogy akkor történne TLB és egyéb egységektől mentesen, ha a fizikai címzés a logikaival megegyezően, 64 bitre terjedne, de ehhez a CPU-nak valós módban kellene üzemelnie. Azt már rég tudjuk ez milyen buktatókat rejt, tehát gondolom ezért nem implementálnak már ilyesmit többé.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.