Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

32' -hoz kicsit nagyobb felbontást is jöhetett volna. Viszont a 16:9 pozitívum. :R

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#2) Yeffy


Yeffy
veterán

jo lenne szamomra... hajlitas nelkul. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#3) Piftuka válasza Yeffy (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

A VA panel miatt jól jöhet az.

Én inkább - Találtgyerek fórumtársunkhoz hasonlóan - a felbontást találom elégtelennek.

Persze, aki csak és kizárólag játszik a gépével, az nagyon örül a 2K felbontásnak is, de minden egyéb felhasználási területre fontos volna a 16:9-es kijelzőn, hogy a "Full HD" felett, annak 1:1 arányú többszörösét legyen képes megjeleníteni.

Tényleg jó volna, ha minél több 32 colos, 16:9-es, 4K, VA paneles monitor lenne a piacon, ehhez hasonló paraméterekkel!

Mert amúgy a VA panel alkalmazásáért nagy piros pont jár.

"Aquila non captat muscas."

(#4) siposz válasza Piftuka (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

"minden egyéb felhasználási területre fontos volna a 16:9-es kijelzőn, hogy a "Full HD" felett, annak 1:1 arányú többszörösét legyen képes megjeleníteni."

Programozáshoz, vagy bármilyen excel - SAP pöcögtető munkakörhöz ez miért is fontos?

(#5) Yeffy válasza Piftuka (#3) üzenetére


Yeffy
veterán

nekem nem.
hasznaltam nehany napig hajlitottat, jatekon kivul semmi ertelmet nem latom. majdhogynem idegesito szamomra.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Szerintem meg epphogy ez az idealis felbonas ekkora meretre ugyanaz mint FullHd @ 24". 4k-hoz mar kell az upscaling aminek a minoseget inkabb hagyjuk. A hajlitas megszokasa valoban par napot igenyel utan mar nem veszi eszre az ember, (szamomra kenyelmes) es ekkora meretben is inkabb hajlitottat vennek efolott meg mar mindenkepp.

(#7) #72042496 válasza Yeffy (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is tettem még egy próbát a hajlítottal, hát maradok a sík felületű képernyőnél. Illetve 32"-ra számomra a 4K sem az igazi, nemhogy a WQHD. Tehát nem tartozom a monitor közönségébe. :)

(#8) Yeffy válasza #72042496 (#7) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, nekem is a sik felulet jon be. nem tudom megszokni a gorbeseget mindennapos hasznalatnal.
ezt hogy erted, meg 4K is keves neked 32"-ra?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9) #72042496 válasza Yeffy (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább úgy fogalmazok, hogy lenne hozadéka a még magasabb pixelsűrűségnek. Számomra uncanny, hogy épp csak egy pici hiányzik ahhoz, hogy tökéletesnek lássam. :)

(#10) Yeffy válasza #72042496 (#9) üzenetére


Yeffy
veterán

de jo neked, ha rontgenszemed van.
nekem 32"-re felesleges a 4K, nem lattam szamottevo kulonbseget 2K-val mellette, kb nagyitoval kellett keresnem. meg az ala combosabb vas kene, ha jatszani is akarok.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#11) #72042496 válasza Yeffy (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Röntgen nincs, valami enyhe hengeres bizbasz van is vele a céges szemész szerint. :)
De mégis látom, hogy a szöveg élesebb mondjuk egy 4K laptopon, és napközben jórészt szöveges tartalmat nézek a monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#12) Piftuka válasza siposz (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Bármihez, amennyiben "Full HD" tartalom megjelenítéséről van szó.

Ilyen monitornál, a natív, 1440p felbontáshoz képest a karakterek láthatósága, élessége... a képminőség soha nem lesz olyan, mintha egy 4K monitoron néznéd ugyanazt a tartalmat.

"Aquila non captat muscas."

(#13) siposz


siposz
aktív tag

"Bármihez, amennyiben "Full HD" tartalom megjelenítéséről van szó."

Ez nekem elég szűk halmaznak tűnik a "minden egyébb"-hez képest. Így hirtelen nem sok minden jut eszembe a fullHd filmek teljes képernyős nézésén kívül. Szerkeszteni már lehet a monitor egy fullHds részén.

(#14) makkmarce


makkmarce
őstag

nekem 32" 1440p-s AOC-om van, de az olcsó IPS verzió, nem hiányzik a 4k, és a win-ben csak végig kell lépkedni a font beállításon, és nem lesz semmi baja a fontok "tisztaságával", ez pusztán beállítás kérdése (mármint win-en, többi oprendszerben passz).
Még mindig szerintem az egyik legjobb vétel ez( AOC Q3279VWFD8 ) a monitor 75k-ért, és soha semmi bajom nem volt vele.
Miért akarna bárki fullhd-n használni egy 1440p-s monitort? A filmnézésen kívül mi értelme?

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.