Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Jól néz ki, tetszetős.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) mmx233 válasza b. (#1) üzenetére


mmx233
csendes tag

Érdekes megoldás ez a fa tölcsér, kíváncsi lennék a hangjára

(#3) mmx233


mmx233
csendes tag

Mondjuk fura, hogy a hú de jó hangzást majd mp3 lejátszásakor fogja produlálni :)

(#4) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Harmad ekkor árcédulával jó is lenne.

(#5) konzumpro


konzumpro
senior tag

Fa kukorica.
PVC membánnal is jó ilyen méretekben egy JVC szélessávú.

[ Szerkesztve ]

(#6) opr


opr
veterán

Az a gond, hogy ugyan ennyibol mar boven kijon valami tippre jobb cucc, valami alap sztereo erosito, egy par kisebb dali spektor/zensor/ mission lx2/ stb hangfal, meg valami CD-lejatszo is, es valahogy nem hiszem, hogy ez szebben szolna.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) orion1025


orion1025
őstag

Ez már megint a sznoboknak szól?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8) Cs1csó válasza orion1025 (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :C

Ennyi pénzből simán lehet venni:
- egy pár szép álló hangfalat
- egy kiváló sztereo erősítőt
- egy audió lejátszót

[ Szerkesztve ]

(#9) rednifegnar válasza konzumpro (#5) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez a fa membran mar a 90-es evek kozepen is ment, akkor asszem sony-ban lattam.
arazas meg ha sok, hat nem veszik meg. amugy meg japo piacra, japo arak mellett kell nezni, ott minden eleg huzos ujonan (plane innen kelet eu-bol nezve).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#10) orion1025 válasza Cs1csó (#8) üzenetére


orion1025
őstag

Ez pontosan így van, ás azokból mély hangok is képesek megszólalni...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#11) #72042496 válasza orion1025 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, és azokat is faszán el lehet helyezni a hálóban, konyhában, vendégszobában... ja, nem.

Még ha valami olyasmiben egyeztetek volna meg, mint pl. egy Denon PMA-60 és egy Quadral Chromium Style 2 hangdobozpár.

[ Szerkesztve ]

(#12) orion1025 válasza #72042496 (#11) üzenetére


orion1025
őstag

Léteznek normális méretű rendszerek, amik simán tudnak minőséget is a kis termetük ellenére. Van két olyan pici ITT dobozom, hogy lefosnád tőle a bokád, pedig a polcsugárzó kategóriába esik.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) #72042496 válasza orion1025 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oké, csak én az előzményekben konkrétan álló hangfalakat látok, ezért arra is reagáltam.

"Léteznek normális méretű rendszerek, amik simán tudnak minőséget is a kis termetük ellenére."

Mi alapján gondolod, hogy a hírben szereplő nem ilyen? (Lehet, hogy tényleg nem ilyen és meghallgatva egy csalódás lenne, nem tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#14) twollah1976


twollah1976
őstag

Az MP3-nak nagyon kell a highend cucc.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Lehet emellett kardoskodni de több sebből is vérzik. Ez háttér zene cuccnak jó - mármint ilyen méretben - csak drága, ennyi.

(#16) #72042496 válasza twollah1976 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nem high-end cucc. Ennél sokkal komolyabbakon sem az mp3 minősége jelenti a szűk keresztmetszetet. Egyébként meg kell bele a támogatás, különben lehetetlen lenne eladni. De audio CD-t is le tud játszani.

[ Szerkesztve ]

(#17) orion1025 válasza #72042496 (#13) üzenetére


orion1025
őstag

Nem az a kérdés, hanem az ára. Míg az ITT 6000Ft-os árcédulába került, plusz a renoválás költsége ami ~8000Ft volt, de a minősége odaver rendesen a "nagy" dobozaimnak is, pedig azok sem rosszak. Nem hiszek egy ilyen rendszer minőségében, rengeteg rendszert hallottam szólni eddigi életen során, de egy hasonló árkategóriás rendes rendszer feltörölné vele a padlót legalább harmincszor, ezt így látatlanba megmondom. A rendes hangzásnak itt a fizikai korlátai létező tényezők, már pedig kis hangszóróból nem igazán fognak kijönni érdemi hangok, lesznek csúnya sebhelyei a hangképben.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) #72042496 válasza orion1025 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez oda van, ahová a korlátok ellenére direkt kis rendszert szeretnének. Ehhez mérten kell nézni, és nem tudom, lehet, hogy ehhez mérten is csalódás lenne - főleg, hogy tényleg kurva drága. Én meghallgatnám azért.

Nekem itt kifejezetten az álló dobozokkal volt bajom. Hiába szólnak jobban, máshová valók, nincs értelme összehasonlítani őket. Polcsugárzós ajánlással már egyetértenék. Egy hellyel-közzel alternatívát magam is írtam, és például a #6-ot is tökre elfogadom.

Azokról az ITT-kről viszont betennél egy képet? Komolyan érdekelnek már, és talán nemcsak engem.

(#19) zetor2000: Szerintem ott "és" kapcsolat volt a három pont között. :) Egy korrekt erősítőt pedig meg lehet venni 100-150 ezerből is, fölösleges itt ilyen túlzásokba esni. Amúgy előrősítő is kell még a tiedhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) zetor2000 válasza Cs1csó (#8) üzenetére


zetor2000
senior tag

Háttööö... a "kiváló sztereó erősítő" az erősen nem ez a 400000 Huf kategória. :)
Nekem egy ilyesmi a "kiváló"...:
Azt emellé kell még valami, amiről szól, meg valami, amin szól... ez csak egy "kiváló sztereó erősítő". :)

Sajna nem tudom megvenni én sem. És azt is hozzá kell tenni, hogy nem az átlag nappalikban vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) Tetsuo válasza orion1025 (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Értelmes, normális embereknek nem is. Újabb zsebhifi-cikk. Elefant betegesen kerüli a hasznos termékek bemutatását.

(#21) Cs1csó válasza zetor2000 (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :DDD

Azért ez egy kicsit túlzás kategória szerintem. Úgy értettem, hogy 400k-ból kijön egy hangfalpár + erölködő + tartalom lejátszó.

(#22) zetor2000 válasza Cs1csó (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, egy átlagszett, valóban :)
Meg sokkal olcsóbban mindenféle dolgok, amik esetleg nem csak ezeket tudják. Mondjuk nekem az optikai lemezek kezelése nem hiányzik egyáltalán. Inkább egy ethernet / BT / wifi megoldás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) Cs1csó válasza zetor2000 (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebbő 2 kéne, mer kell a konyhába is. :DDD

(#24) zetor2000 válasza Cs1csó (#23) üzenetére


zetor2000
senior tag

Találtam kicsit jobbat... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25) Tetsuo válasza zetor2000 (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek. A "kiváló" szóval nem lehet csak úgy dobálózni.

(#26) Krix


Krix
őstag

Jól néz ki, nekem tetszik. Ha már belerakták azt a lemez olvasót akkor tudhatna SACD-t meg DVD-Audiót is. Mondjuk az ára elég elburult.

If it is not broken then don't fix it!

(#27) DJK111


DJK111
újonc

Ha ezek azok a hangfalak, amit long tesztel az audio blogján, akkor érthető a magas árképzés.

http://longkft.hu/audioblog/a-legmegosztobb-torpe-jvc-sx-wd9vnt/

(#28) Rover623 válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Arról nem is beszélve, hogy három hónappal ezelőtt pont egy ugyanilyen vackot mutatott be itt.
Annyira, hogy még a beszúrt fénykép is ugyanaz...
Most vagy az van, hogy Elefant újrahasznosította az előző cikket (ami némileg elítélendő), vagy a JVC átcímkézte egy olcsóbb eszközét, esetleg némileg finomítva a beltartalmon.
Bármelyik eset is áll fenn, teljesen érdektelen a cikk...és az előző is.
Rétegtermékekről van szó...a Woodcone hangszórókon kívül semmi egetrengető nincs benne/bennük, arról meg már volt szó többször is itteni hírekben...alig 9-10 alkalommal. Lerágott csont.
Ez az egész JVC mikrotorony dolog az Elefant becsípődése! ;]

primus inter pares

(#29) hibavissza válasza DJK111 (#27) üzenetére


hibavissza
veterán

Elolvastam a linkedben szereplő elbeszélést. Ott bukik az egész, hogy aki nem rendszeresen, hanem akár valaha járt komolyzenei koncerten (zárt helyen), az tudja, hogy egy brácsa vagy tuba mekkorát tud "ütni" a gyomorban. Ezek a kis cincogók soha nem lesznek képesek hozni ezt bármilyen részletezően is szóljanak. 10-15 évvel ezelőtt hallottam ilyen JVC mikrotornyot. Akkor is marha jól szólt a méretéhez képest és csak egy picit volt drágább a konkurens vackainál. Mindig is jó cuccnak tartottam, de ez az árképzés nevetséges.

(#30) opr válasza zetor2000 (#24) üzenetére


opr
veterán

Es mennyivel szol szebben a tobb, mint 2 millas sztereo erosito, mint a ~100.000ft-os, amikor egy szamitogeprol szol rajta az mp3/spotify egy ~50.000ft-os hangfalparon? ;]

Csak mert ugye a felutes az volt, hogy az adott keretbol kell sokkal jobbat kihozni, mint amit a JVC ad, lehetoleg azonos mereteken belul. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) fejesprf


fejesprf
csendes tag

Ez egy minőségi termékek nem adhatják oda ingyen, talán nekünk kicsit drága de nyugatabbra már más a helyzet. Ott nem okoz problémát a megvétele. A JVC-röl meg annyit igen kellemes hangú mikro hifi-rendszereket gyártott eddig is. "Ez a cucc még messze nem hi-end. Hiszen nincs is olyan alkatrésze amitől az lehetne." De az anyag használat és a dizájn is mindvégig azt sugallja hogy ez egy prémium termék.

fejesprf

(#32) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kb pont ugyanez a poszt vótmá mondjuk egy-másfél éve is, csak az előző generációs csodafegyverről. Még a hozzászólások is ugyanazok...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33) carl18


carl18
addikt

Miért ilyen mikrohifi rendszereket árulnak méreg drágán? 80-as 90-es években elég komoly hifi tornyokat árultak a gyártók, most meg az ilyen mini vackokért is ilyen árat kérnek el....

Ilyenkor még nem volt kispórolva az anyag, ilyen hifik kellenének manapság is csak új köntösbe.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#34) Cs1csó válasza carl18 (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemigazán van erre ma igény:
- CD nem kell - forgótányéros több lemezes megoldás sem kell
- magnó kazetta sem kell - nem kell kétkazettás másolásra
- rádióra is kisebb az igény

Ami kell: erősítő és több helyről lejátszási lehetség: BT, belső háló, usb, egy kompakt erősítővel ezek nem nagyok.

(#35) carl18 válasza Cs1csó (#34) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is hasonló hifim van mint a képen csak egy másik model. Egy hangszóró 160 wattos és dobozzal darabja 8-10 kg kb. Ezek a mikro hifik dobozzal erősítővel nincsen némelyik 5 kg. Van hogy még a doboz is műanyagból készül, úgy van kispórolva az anyag ahogy csak lehet.
Persze nyilván változtak az igények, de attól még lehetne normális hangszóró a piacon. Kicsit körül néztem árukeresőn, új hangrendszer 2400 wattnak hirdetve és 7 kg egy hangszóró :D na persze :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#36) orion1025 válasza #72042496 (#18) üzenetére


orion1025
őstag

Én spec nem szeretem az álló dobozokat, sőt... A felújításukat nem dokumentáltam egyáltalán, a hangfalak meg a házamnál vannak, de mivel elég ritka darabok, a gugli sem dob ki találatot rá, egy vásárláskori képem van csak róluk.

S 230

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37) #72042496 válasza orion1025 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a fotót! Jól néznek ki, és ezek tényleg nem olyan nagyok, ahogy a kép alapján próbálok viszonyítani.

(#38) orion1025 válasza #72042496 (#37) üzenetére


orion1025
őstag

32x23x16 egészen pontosan. Brutális ketyere egy kis foglalkozás után, a "nagy" dobozaim egészen jól meg tudja szorongatni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#39) Tetsuo válasza opr (#30) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt a "Mennyivel szól szebben?" kérdést tőled nem vártam volna. Számszerűsíteni akarod a minőségi különbséget?
Hány százalékkal jobb a libamájas kenyér a narancslekvárosnál, vagy Anita pontosan mennyivel jobb nő Kingánál? (Teresa Berganza, na jó:) Freddy Mercury hangja hány százalékkal jobb, mint Madonnáé?

Minőséget csak esetlegesen és nagyon szük terjedelemben lehet kvantálni, számszerüsíteni.
Ha teszemazt mégis sikerülne, még akkor is valakinek rengeteget megérne néhány százalék ugrás, míg mást egyáltalán nem érdekel: csak szóljon valami egy bizonyos (minőségi) szint felett.

(#40) Tetsuo válasza carl18 (#35) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak a PH-n reklámoznak állandóan mikro-hifiket, különben rengeteg márka közül lehet válogatni a különféle (normál méretű) hifiegységek tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#41) opr válasza Tetsuo (#39) üzenetére


opr
veterán

Szarkasztikus valasz akart lenni, merthogy a felutes az volt, hogy ugyan ebbol az arbol ossze lehet rakni jobb rendszert, ami helyben se feltetlen igenyel tobbet, erre bekuldott a kollega egy majdnem hatszor annyiba kerulo erositot, mondvan, hogy a kivalo ott kezdodik. Na, a kivalo, mint jelzo konkretan absztrakt, pont ugyan ugy, mint hangcuccnal a "mennyivel szol jobban". A high-end az megint mas kerdes.
De amugy igazad van teljesen, rosszul fogalmaztam, kifejezhettem volna magam sokkal jobban is, es akkor ez a kerdes nem merul fel. :K :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) Aprósólyom válasza opr (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Na igen, de ez csak mikro méret. Egyébként állítólag jól szól ez a dobozka.
Én amióta hallottam, hogy egy HK GO&Play milyen basszusokat tol abból a kicsi, de nagyon masszív házból, azóta én már nem feltétlen vonok le következtetést a méretből. Egy üzemel is a családban.
Egyébként. kb 10 éve ki volt téve az egyik Media Marktba egy korábbi JVC modell. Nagyon dícsérte a kollega, annak ellenére, hogy akkor nem hifit vásárolni mentem. Egyszerűen csak annyira unatkozott biztos és el akarta mesélni a felismerését, hogy csak úgy jött magától a dícséret. Persze lehet subjektív, és mások izlésének nem jó a hangzás, nem tudom. A lényeg, hogy lebecsülni nem szabad.

Jevons paradox

(#43) opr válasza Aprósólyom (#42) üzenetére


opr
veterán

Na igen, de pont ez a lenyeg, hogy mikro meret. Gondolom az vesz ilyet, akinek ez szamit, mert nincs helye nagyobbra, tehat ha alternativat keresunk neki, akkor szerintem ezt figyelembe kell venni. Szoval a hasonlo arbol jobbat kerdesnek csak a meret megtartasa mellett van ertelme szerintem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) b. válasza Aprósólyom (#42) üzenetére


b.
félisten

Épp tegnap céges rendezvényünk volt és az általad említett HK cucc volt. teljesen lehasaltunk tőle. A6z étterembe beszélgetni sem lehetett, ha fel lett tolva a hangerő és a hangzása is eszméletlen volt a méretéhez képest.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) orion1025 válasza b. (#44) üzenetére


orion1025
őstag

Ami egy "durva" ketyere, az ez: Fujitsu Siemens - Soundbird Multichannel 5.1

Ez egy meglepően jó hangú darab mély tekintetében (a többi hangszóró kuka kategória), de nem zörög, nem csattog, és kegyetlen mélye van. Ha egy értelmes szatellitet kapott volna, elég jó opció lehetne sok embernek.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#46) b. válasza orion1025 (#45) üzenetére


b.
félisten

Ez teljesen más kategóriában játszik az általam és felettem említett hordozható BT lejjátszóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) emvy válasza opr (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Sokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#48) orion1025 válasza b. (#46) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, de ez is egy elég aprócska rendszer, sőt, mini kategória.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#49) kpal


kpal
veterán

Szép hifi,de én még mindig egy régi Technics DV290 akarnék levadászni hiába van vagy 15-17 éves de olyan szépen szól és érződik rajta minőség külön mélynyomóbekötésű. :B

(#50) Tetsuo válasza opr (#41) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Bocsi! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.