Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) p a s s e r


p a s s e r
őstag

szép...

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Annyira nem követem a hardver megjelenéseket de én tökre nemlátom hogy az AX terjedne. AC is még csak-csak... Barátom tavaly év végén vett egy mid range gamer laptopot, abban nem volt. Nyáron kaptam egy aktuális Thinkpad modellt a cégtől, abban sincs AX, szóval ha a k*rva drága üzleti notikba és a gamer gépekbe még nem jutott el vagy legalább is nem alap akkor hova szivárgott le?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nézegettem, szép-szép, de amíg nem adnak ki javítást a legutóbbi Wifi sebezhetőségekhez még az AC-s eszközeihez sem, hanyagolnám a márkát. Állítólag a mérnökök dolgoznak rajta, de hiszem ha látom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Aprósólyom válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mi az a konkrét WIFI sebezhetőség?

Jevons paradox

(#5) elder troll


elder troll
senior tag

Nem értek a lovakhoz, de egy ilyen teszt esetén nem lenne érdekes a ping?
Év elején cserélni akartam a routert AC verzióra a "jó" ping miatt, de alapvetően minden madzagon van otthon, így egy hónapig nézegettem a bontatlan ac routert, mielőtt felraktam apróra. XCloud miatt fordult meg a fejeben a dolog, viszont dedikált konzol mellett nem kínoztam magam a felhős kockulással. Ott emlegették, hogy 5g vagy ac router sokat dob az élményen.

Szóval laikusként megfordult a fejemben, hogy érdemes volna a ping-et is nézni ilyen teszteknél.

[ Szerkesztve ]

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Így, hogy egy darab Mercusys termékteszt sem volt még az oldalon, szerintem illene megemlíteni magát a márkát..

Mármint, hogy kihez,mihez tartozik.

Nem értem ,hogy ez miért maradt ki...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Aprósólyom válasza elder troll (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én AC 5GHz bridge-gel (WiFi router->WiFi Range Extender->kábel->PC) osztok hálózatot a PC-mhez 867MBps elméleti link sebességen, közepes térerővel és csak 1(!!!) klienssel (nem használja más kliens az 5GHz hálózatot rajtam kívül). 0-2ms plusz latency-t tesz hozzá a kábeles változathoz képest.
Ha több, egyidejű wifi kliensben gondolkoznál, akkor valószínű lenne előnye az AX-nek.
Viszont, a fentebbi környezetben a tapasztalatom alapján, nem az AC hálózat az online gaming "élménykorlátja", hanem a szolgáltató, a szolgáltató nemzetközi bérelt útvonala, a szerver teljesítménye, a játék netcodeja, a szerverre csatlakozó további játékosok internetkapcsolatának minősége.

Jevons paradox

(#8) Hoplitész válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Sok kicsi sokra megy. Amiket felsoroltál, az mind összeadódik - sajnos.

(#9) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Tényleg nincs egyetlen kép sem a termékről a cikkben vagy csak én vagyok vak?

[ Szerkesztve ]

(#10) csako válasza scdlsc (#9) üzenetére


csako
veterán

Vicces, de tényleg nincs :D Videó róla

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#11) E.Kaufmann válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

FragAttacks

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) D-LAN|FuRioN válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Amit mondasz nagyon környezet függő. Egy jól behangolt wireless hálózat estén a routerig 1-2 ms pingidőt kapsz. Viszont egy atom szennyezett környezetben ahol nincs megfelelően belőve a csatorna, ott előjönnek érdekes dolgok akár sávszélességben akár ping időben. Láttam már olyan linkeket, ahol a moduláció a béka segge alatt volt, mert a használt frekin volt a közelben egy másik adó. Tiéd valószínű családi ház és jól be van lőve a csatorna. Ha jól be van lőve akkor 2-3-4 ms-nál nem vesztesz többet a wifi miatt. Mondok egy példát, nálam így néz ki a hálózat: router - switch - 5km optikai link - 7,1km ptp wireless link - switch - unifi 6 access point - ax-es macbook pro wifin. Ping időm a notebook és a router között 4,3-4,8 ms. Pedig az információ megtesz 12km-ert az eszközök között. Ugyanennyi volt unifi ac-s ap-val is a ping idő. AX előnye nálam inkább a sávszélben mutatkozott meg az AC-hoz képest, lévén itt már 160mhz-es sávot tudsz közre fogni. Hatótáv is jobb lett, mert erősebb antennát kapott mind 2,4 mind 5ghz-en és picit növeltek az adó teljesítményen. Online gameing-ben teljesen igazad van, nem a wifi szab határt és húz le, hanem a terhelt szerverek, nemzetközi vonalak és a többi játékos kapcsolata a szerverhez.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#13) Márton válasza scdlsc (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

Éreztem, hogy hiányzott valami a cikkből.
Most már tudom is mi! :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) Wombath válasza scdlsc (#9) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

És tényleg. Pedig feltöltöttem őket, és a szerkesztőben látszottak is, csak aztán áldozatul estek némi fájlnév-mizériának. De most visszaírtam a helyes linkeket :)

(#15) ballazol válasza Wombath (#14) üzenetére


ballazol
senior tag

ilyenem van két hónapja vagy mégtöbb
30m-re tőle, három helyiséggel arrébb, a hátsó kertben kb. olyan sávszélt mérek, mint a cikkben az emeleten
én tökre csípem, eddig minden oké vele, bár semmi extra (2db pc van rajta LAN-on meg 3-4 okosteló)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#16) fatpingvin válasza Aprósólyom (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

fragattack néven megtalálod, már ha ugyanarra gondoltunk

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) fatpingvin


fatpingvin
őstag

amúgy elég érdekes cucc, bár a cikkben volt egy-két különc szemmel megmosolyogtató félmondat.

igazából engem már csak az OpenWRT support érdekel ennek kapcsán :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) Graphics válasza fatpingvin (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel TP-Link termék, így lehet van olyan modell, amivel megegyezik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) fatpingvin válasza Graphics (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

true, mondjuk bevallom őszintén nem néztem még utána.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:K

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) pjani válasza Graphics (#6) üzenetére


pjani
tag

Shenzhen, Kína, a védjegybejegyzés alapján 2011 környékén alakult
pl. https://www.zaubacorp.com/trademarks/proprietorid/1304306

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#22) dkess válasza Graphics (#6) üzenetére


dkess
őstag

Sőt, még arról sem volt szó, hogy maga az eszköz egy dual-band AX 2x2 router HT160 támogatás nélkül (AX1800). Azaz elméleti maximum kapcsolódási sebességek: 1201 Mbps (5 GHz) + 574 Mbps (2.4 GHz) ...

A Mercurys -ról általánosságban ezen hozzászólásomban írtam - ez alapján be lehet lőni kb. kicsoda/micsoda/mire lehet számítani (ezt nem negatív értelemben): [link] .

(#23) ballazol válasza dkess (#22) üzenetére


ballazol
senior tag

hát, mivel ezek amúgy is elméletileg működi értékek, nem is túl nagy baj talán, ha nem bombáznak velük... :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#24) E.Kaufmann válasza dkess (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Társasházban gyorsan kellett AC-s eszköz, mert kábelezni nem tudtam/akartam, az N meg gyengus is alapból, de a sáv is terhelt (Unifi AC Lite használtan sem fért bele a költségvetésbe, és alkudni sem nagyon lehetett :) ).
Vettem egy AC12G-t és AP-nak használom, fogjuk rá, hogy stabil. Ha újra kell indítani, azt max a 2,4GHz-s eszközeim miatt, mert az néha megbolondul, de közben a PC és a TV 5GHz-n úgyanúgy csatlakozna továbbra is. 8 ezerért vállalható teljesítményt nyújt, csak utánaolvasva a 2MByte Flash nem túl bíztató és nem kecsegtet annak reményével, hogy hosszú távon tudnának fw-t adni, az OpenWRT meg már a 4 megásokat is dobja (tudom, saját kezűleg lehet herélni, de a 2 akkor is felejtős).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) Aprósólyom válasza fatpingvin (#16) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ahogy olvasok róla, nem hiszem hogy tartanom kellene tőle kertvárosi környezetben. De még egy társasházban sem félnék tőle. Hacsak nem valaki olyan peches, hogy a saját lakóközösségben van tolvaj, aki visszaélne a hackeléssel kinyert érzékeny adatokkal.

Jevons paradox

(#26) E.Kaufmann válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én félek, két lakás is van a lépcsőházban, ahol évente változik a banda, és előttünk az utcán autóban is fogható a 2.4 -es wifi. Vannak "hacker tool"-ok és vérpistik is a világon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27) ballazol válasza E.Kaufmann (#26) üzenetére


ballazol
senior tag

olyan csóró környék, hogy mindenki mobilnetre vadászik? :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#28) E.Kaufmann válasza ballazol (#27) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mobilnetre?
Wifiről van szó. Amúgy önkoris lakások vannak a szomszédban, ki tudja, kiket pakolnak ide, de ilyen alapon, ahogy te mondod felesleges a WPA-PSK is :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) SP4C3


SP4C3
veterán

Mercusys routereket ajánlom én is.... Maximum AP-nak, routolást, komolyabb hálózatot már nem érdemes építeni belőlük, de 1 felhasználós környezetbe, otthonra jó.
Amiket tesztelgettem a gyártótól:

MW325R - Switch-AP mode-ban jó, router módban hajlamos kiütni egy hálózatot, pontosabban Cisco EPC3925-tel nem fért össze, mái napig nem jöttem rá miért...

MW300REV3 - Hulladék, akárcsak az összes wifi repeater-extender a földön.

AC1200 és AC1200G - Szintén AP-nak tudnám csak ajánlani, QoS még ezekben is kaksi, fűrészfogazik... A gigabites switch-vel szereltet érdemes venni, 100 megás portokra támaszkodi AC router-ek egytől-egyig értelmetlenek és nincs létjogosultságuk.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30) ballazol válasza E.Kaufmann (#28) üzenetére


ballazol
senior tag

mobilizált internet - így értettem :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#31) Aprósólyom válasza E.Kaufmann (#26) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A wifi adóteljesítmény csökkentése nem segít? Elég sok routerben választható.

Jevons paradox

(#32) E.Kaufmann válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pont hogy kéne a garázsban is egy kis wifi, ahová most éppen elér. Adjonk ki frissítést a Mercusys, ne nekem kelljen még trükközni. Ennyi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) SP4C3 válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem értem a félelmedet, még vállalatoknál is olyan gyér a biztonság... Persze amelyik cégnél törekszenek a biztonságra, ott nem is igazán találsz WiFi-t a belső hálón...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#34) E.Kaufmann válasza SP4C3 (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jómadarak vagytok :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) SP4C3 válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


SP4C3
veterán

Jó-jó, hány magamfajta jómadár piszkálta meg a wifidet az elmúlt 10 évben? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36) #55525888 válasza E.Kaufmann (#28) üzenetére


#55525888
törölt tag

A paranoia felesleges, magadat gyilkolod vele.

Kell egy jó jelszó, és megtetted, amit lehet. Vagy az autót is betonba öntöd éjszakára?

(#37) attilav2


attilav2
őstag

[link] Wikidevi oldal. A SoC jól ismert, openwrt és padavan alatt támogatott, wifi chip támogatása nem tudom hogy áll a cfw-k alatt. A padavan most eléggé halottnak tűnik, ha lesz valamilyen cfw támogatás openwrt esélyesebb. Vargalex Headless Suste nyilatkozhatnának az owrt támogatás esélyeiről, és hogy mennyire használható a wifi chip owrt alatt. Owrt támogatással ezen az áron ez akár baromi jó vétel is lehet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#38) #27216896


#27216896
törölt tag

MR70X vs. TP-Link Archer AX10

Szerintetek? Szimpi lenne ez amúgy, de a hardverről sehol semmi info... Árban 4 ezer huf a különbség, csak az AX10 tuti 3 magos cpu pl., minden másban kisérteties a hasonlóság...

(#39) SP4C3 válasza #27216896 (#38) üzenetére


SP4C3
veterán

"Szerintetek?"
Mi a konkrét kérdés? WiFi Access Point-nak meg egyszerű otthoni felhasználásra jók.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#40) #27216896


#27216896
törölt tag

MR70X: Mediatek dual-core 880Mhz ARM based CPU and 128RAM... :DDD
TP Link AX10: Broadcom BCM6750 1.5 GHz CPU ( 3 magos ) 256 MB RAM...

[ Szerkesztve ]

(#41) SP4C3 válasza #27216896 (#40) üzenetére


SP4C3
veterán

RB951G, RB2011 = 1 core, 600MHz, 128MB ram és fényévekkel jobb mindkettőnél.

nyilván ezen 2 közül a AX10-et éri meg jobban, de nagyon sok minden függ a sw-től... Láttam mostanában pár erős középkategóriás TP linket, lagfest UI-szel.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42) kiir válasza #27216896 (#40) üzenetére


kiir
tag

hardveresen MR70X = TP-Link AX23
Legalábbis az oroszok töltögetik rá ezt a firmware-t.

(#43) padlijean


padlijean
csendes tag

https://github.com/openwrt/openwrt/pull/12104

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.