Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

erősen gondolkoztam, hogy szabad legyen-e hozzászólni, de bízok benne, hogy nem szabadulnak el az indulatok túlságosan...
engem felháborított ez a húzás... havi 10ezer ft-nyi ebédcsekket kapok, amit itt kecskeméten 1 szupermarketben fogadnak (fogadtak) csak el vásárláskor... ez a hely elég drága is lett, de legalább elfogadták, mert tudtam rajta húst és különböző éppen szükséges dolgokat venni... néha-néha befért 1 kis extra is... szó, mint szó: jól jött ez a havi 10ezer ft, amit bevásárlásokkor elkölthettem... gyakran elment belőle azonnal 8-9ezer ft és a maradékból vagy lett pizza rendelve, vagy átment a következő hónapra...
mostantól ez már nem így lesz :( főképp a húsok miatt örültem a csekknek, mert 2személyre fel lehetett tölteni a fagyasztót rendesen... nem is tudom, mit tudunk majd így kezdeni ezzel a helyzettel, mert azért havi szinten 10ezret étteremben elkölteni elég morbid főleg úgy, hogy eléggé kiürül mindig hónap végére a kassza...
még egyszer kérek minden érintett hozzászólót, hogy nagyjából maradjon fröcsögés és politikamentes a topik... esetleg jobbnál jobb ötleteket lehetne írni, hogy leggazdaságosabb felhasználásra ki milyen ötleteket tud...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szintén

12k/hó, és 3 havonta kapjuk, azaz 36k/alkalom. eddig amikor jött, abból ment a bevásárlás, cba-ban, coop, ahol elfogadták. most meg....hát a helyi hentes hirdeti, hogy elfogadja, kérdés hogy meddig - remélem nem vágják meg őket, mert elég jó hentes. a környéken (~40 km-en belül) 2 cba is elfogadja (pillanatnyilag), a helyi cba-t az jó kérdés...múlt pénteken XY városban jártam, és a cbaban kérdeztem, hogy akkor mi lesz a melegétellel. szemrebbenés nélkül elfogadják, hiszen a lakótelepről a munkások ide hordják zsákostul az utalványokat :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Dany007
veterán

én 12-t kaptam havonta. Ezzel lett kiegészítve a kiemelkedő 85.000 forintos fizetésünk.
Amióta megadóztatták azóta nem kapok. Vagyis December volt az utsó. Köszönöm szépen.
Persze a főnököm szépen körítve adta elő a dolgot, majdhogynem saját magát sajnáltatva...
Nem hogy fizetés emelés nincs 2006-óta, de így ez már csökkenést is jelent.

(#4) Móci


Móci
addikt

Még jó, hogy nem kapok semmilyen jegyet sem. :D
Anyám is a meleg étkezésit választotta, bár ezek után szívás. Arra azért luxus, hogy étterembe, és hasonló helyekre járjunk eltapsolni a pénzt ahelyett, hogy értelmes élelmiszereket tudnánk belőle vásárolni.
Szóval köszönjük, megint rendesen kicsesztek velünk.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) TheShow

Szerintem ez rendben is van. Mármint a törekvés, hogy a kapott juttatást arra használja fel az ember, amire azt valóban kapja, és amire valóban való.

Nekem igazából azzal van bajom, hogy ezzel szemben a hideg étkezési utalvány nem került bele a kedvezményes körbe, illetve hogy ezt a "kis" szigorítást nem lehetett az adóváltozásokkal együtt közzé tenni. :U

Egyébként én is kapok (pontosabban én választottam) meleg étkezésit, de én azt arra is használom, hogy rendelek, valami kajálda, étterem, McDonalds, stb.

(#6) mexicanraven válasza mephi666 (#1) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Én a gyakorlati helyemen kaptam régebben 12k-t (az emíltett formában), és sokat segített! Jó volt a napi szükségletek kielegítésére is, kóla, pár egyszerűbb dolog, és a tisztálkodási szereimet is ebből fedeztem! Szerettem, hogy nem volt muszáj a pénzhez nyúlni, itt volt a jegy... Erre most mi van? Már nem kapok 12k-t és azt is mehetek elkölteni a KFC-ben... :( (teszem azt sör csak ott kapható az általam elérhető/ismert beváltóhelyeken :O ) Nagyon nem jó ez így! NAGYON NEM! :W

when the sun shines, we'll shine together

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

emberek, ne csüggedjünk, azért a környéken fusiban meg lehet kérdezni a boltokat, hátha okosba beveszik :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) mephi666 válasza TheShow (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

rendben, hogy melegétel-utalványt melegételre lehessen költeni... mármint olyan helyeken, ahol a cégnél saját kajálda van, ami olcsó, aránylag normális és elfogadják... de ez egy ekkora telephelyen nem működik már, ahol melózok... (kevesen vagyunk, soha nem lesz itt étkezde) a közelben 1 vendéglő van, ahol normális a kaja, de ott el sem fogadják :( ez így szívás... örültem, hogy vehettem rajta húst meg amit épp kellett... pazarlásnak tartanám viszont mekdonálcban és hasonló helyeken elverni...

azon gondolkozom, mi lehetne a legjobb felhasználás: eddig olyan ötleteim vannak, hogy időszakosan a pizzarendelés belefér (eddig is megvolt néha), mert az 2személyre megáll 2000 alatt... felderítem a környéket majd és valami olcsó/jó étterem is beleférne néha... meg ami nem rossz ötlet: közelben egyik vendéglőben akkora 2személyes tálat adnak 4-5ezer körül, hogy az 2személyre 2napi kajával felér... egész hétvégére meg lehet oldani belőle a kaját néha... felderítés kell... (mekdonálc, börgerking, stb alapból kilőve)

#6: hát tényleg nem jó, de ez van :( most tervezgettem, hogy ha elolvad a hó nagyjából, akkor a megszokott boltban ellövöm a múlthavi csekkeket, de ez így ki fog maradni... (bringával szoktam bevásárolni és nem jó a jégen manőverezni 10-15kg hasznos teherrel)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Móci válasza mephi666 (#8) üzenetére


Móci
addikt

Megdöglesz szerencsére nincs a környéken. :D
Én annyiból szerencsésebb vagyok, hogy egész jó étterem működik a szomszédos városban, így van hol elkölteni a csekket. Vagy esetleg Gastroyal. Úgy tudom azok is elfogadják, no meg ott kihozzák házhoz a tápot.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) mephi666 válasza Móci (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

1-2 kollégám evett már hasonló kaját, de nekem annyira nem nyerte el a tetszésemet :( van a közelben (kb 700m) egy kínai kajálda is, ott még nem jártam... szerintem bepróbáljuk azt is :) (mekdonácban azt nem szeretem, hogy a kaják kegyetlenül fel vannak nyomva ízfokozókkal/aromákkal meg tartósítószerrel... mellesleg kész vagyon ott "jóllakni": kb 1/5 annyiból olyat főzök/sütök, hogy napokra elég és sokkal egészségesebb/finomabb)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem a kínai lesz a nyerő ;] "kici kinai nemtudni, miaz adozasz jogszabaly, elfogadni utalvány, pénz, forint occón hagymáscirke adni" :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Móci válasza mephi666 (#10) üzenetére


Móci
addikt

A kínai se lehet rossz, legalábbis én szeretem. A futároskaját még nem próbáltuk, bár állítólag jó.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) TheShow válasza mephi666 (#8) üzenetére

Szerintem érdemes lenne körülnézni a különböző ételfutár cégek között. Elvileg elfogadják, és el is fogadhatják a meleg étkezési utalványokat. A nagyok pedig biztos lefedik az ország egy nagyobb részét.
[A Teletál] például elég sok helyre szállít, de tuti, hogy van még sok hasonló szolgáltató.

A hozzászólásod első felére pedig csak vissza tudok utalni önmagamra: az, hogy a hideg étkezésinek elvették a vonzerejét, illetve hogy ezt aszigorítást most teszik közzé, rendesen megnehezítették az emberek választási lehetőségét.
-Ha bekerült volna a 25%-os körbe, akkor még mindig sokan választották/kapták volna.
-Ha az adóváltozásokkal együtt teszik közzé ezt a módosítást, akkor a munkáltatók is és munkavállalók is jobban felkészülhettek volna. És talán okosabban választhattak volna...

(#14) mephi666 válasza TheShow (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, ez így elég hülyén jött ki: a hideget sokan azért nem választották (vagy választhatták, mert a cég nem engedi...) mert adóköteles volt és kisebb értékben kapták... viszont bárhol elfogadják... a melegutalványt nálunk 1 helyen fogadták csak el és mindenki ott vásárolt az egész városból pont ezért... miután már mindenkinek le kellett adni az igényét, hogy mit szeretne kapni, azután módosították a jogszabályokat :( nem esek azért kétségbe, de gyenge p*csönrúgásként ért azért ez a változtatás... jó volt kimenni néha oda és venni 1 guriga sajtot meg több kiló oldalast, csirkecombot meg egyebet :K

ui: rendelgetni nem akarok így kaját... hozzá van szokva a szervezetem, hogy napközben pár szendvicset eszek és otthon főzök több személyre és akkor kajálunk be normálisan :) jobban szeretek otthon dögleni/emészteni, mint munkahelyen...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) TheShow válasza mephi666 (#14) üzenetére

Akkor rendelj otthonra kaját.
Össze is koszolhatsz pár edényt, és akkor olyan, mintha főztél volna. Még a vízzel sem kell takarékoskodnod mosogatáskor, hogy fokozd az érzést. :)

(#16) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Teljesen jogos. Aki nem rendeltetésszerűen használja fel, az helyszíni fejlövést érdemel... Ezt a [đäŁÍ&đłä országot.... :(((

Rip and tear

(#17) #53246592


#53246592
törölt tag

Azt én értem hogy fájdalmasan érint ez sokakat, amit kevésbé az az hogy eddig hogyan lehetett meleg étkezésre szolgáló utalványokkal nem meleg kaját venni.

(#18) mephi666 válasza #53246592 (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy, hogy olyan helyeken itt-ott elfogadták, ahol meleg kaját is lehetett kapni... senki nem foglalkozott igazából vele, hogy ki mit vesz rajta... ez lényegében a boltnak is pénz volt és a vevő is azt vett rajta, amit akart... ennek mostantól vége :( szomorú, de ez van... (cserébe viszont akkor keresek valami közeli jókis vendéglőt, ahol elfogadják és próbálom támogatni a helyi vendéglőket... elvből ritkán vásárolok emiatt nagy multiknál is, mert jó a tudat, hogy: amit költök, annak nagy része magyar termelőkhöz/kereskedőkhöz/vendéglősökhöz kerül)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Dany007 válasza mephi666 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Így van! Pontosan.
Én is, inkább vásárolok belőle húst, kenyeret, zöldséget, sőt savanyút is! :) Mint elszórjam 1-1 Mcdonalds-os kajára, amit amúgy imádok... :U De többet ér az alap élelmiszer, mint egy ilyen készkaja gyorsétteremből. Mindig a CBA-ban vásároltam, az legalább (elvileg) magyar üzletlánc.
Amúgy én azt hallottam fél füllel, hogy ebben elég erőteljes gyorsétterem lobbi van!
De mind1 is, mert nálunk úgy ahogy van megszüntették az egészet. Voltaképp 12 ezerrel csökkentették a fizetésemet. Szal nagyon szarul érint, bár állítólag még nem fix a dolog, de nem hiszem hogy javulás lesz...

(#20) ollie


ollie
MODERÁTOR

Végül is mi is a gond? A melegétel utalványt melegételre lehet költeni a szabályok értelmében. Ez probléma?

***

(#21) mephi666 válasza ollie (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem ez igazából a probléma, hanem, hogy "becsuktak" egy olyan kiskaput, amit rendes adófizető polgárok használták előszeretettel és (akár) úgy számoltak azzal a pénzzel, hogy a havi megélhetésükhöz is elengedhetetlen... más területeken meg a "nagyok" csomó kiskaput nyitva hagynak maguknak :( ez igazából szerintem a probléma...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Móci válasza mephi666 (#21) üzenetére


Móci
addikt

Ilyen a popszakma. :(

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#23) TheShow válasza mephi666 (#18) üzenetére

Persze eddig is csak arra lehetett költeni legálisan, amit most is nevesítettek, az más kérdés, hogy bizonyos helyeken elfogadták akkor is, ha mást vettél rajta.
De ugye ez csak annyit jelent, hogy eddig sem volt szabályos, csak szemet hunytak felette.

(#24) Def26 válasza mephi666 (#21) üzenetére


Def26
félisten

De ez eddig is így volt, most csupán csak egy emlékeztető ami történt. Tehát eddig is csak meleg ételt lehetett vásárolni a meleg utalványból, az a boltra volt bízva, hogy elfogadja és ezzel kockáztatja a bírságot vagy nem. :U

Ha van nálatok szakszervezet akkor feltűzheti napirendre, hogy ne meleg étel utalványt kapjanak az alkalmazottak. :U

Ez már nem ide tartozik, de a szakszervezetek is csak puffogni tudnak, amikor le akar az ember velük ülni akkor meg csak a szardobálás megy és egy normális érvelést nem tudnak felhozni a sajátos látásmódjuk mellett...

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) mephi666 válasza Def26 (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem sírok végtére (hiába érintett kellemetlenül a dolog), el fog fogyni így is a csekk... ettől nem félek... 1éve még lehetett választani, hogy 10ezer ft-nyi melegétel vagy 5ezer ft-nyi hidegutalvány kell... (hideget kb. mindenhol elfogadják bármire) így is legalább kapunk, ez a lényeg... mondhatjuk majd az éttermi kajálások után, hogy: "jobban élünk, mint 4éve" :B meg szerencsére a pizzériák is elfogadják egytől-egyig...

ui: végső soron én is szívtam, de másoknak még rosszabb lehet... pl. aki minimálbér mellé kapja, van csomó kiadása és legalább tudott rajta venni alapvető élelmiszereket meg ami épp kellett... ők jártak igazán rosszul, mert szvsz. nem boldogítja őket a tudat, hogy mekiben meg éttermekben elkajálhatja esetleg bébiadag kaját rendelhet rajta :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Def26 válasza mephi666 (#25) üzenetére


Def26
félisten

Ez szép munkáltató barát gondolat. :D

Ne búsulj lassan jön az adóvisszatértés... ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#27) Dany007 válasza ollie (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Igen voltaképp az.
Pontosan azért, mivel eddig volt lehetőség nem csak meleg ételre váltani az utalványt, hanem alap élelmiszerekre.
Egy átlagos család pedig sokkal jobban jár, ha elmegy a CBA-ba és levásárolja a 6-12 ezer forintos utalványt kajára, mintha elmennének hetente egyszer étterembe / McDonald's-ba.

Kb. ennyi az egész. A rendszer jó volt, működött éveken át. Erre most megváltoztatják, amivel senki más nem jár jól, csak a gyorsétteremek / éttermek pizzériák (tulajdonosai).
De van rosszabb helyzet is, ahol egész egyszerűen csak megszüntették az egészet és kész.

Szóval ezt az egész megadóztatás meg megváltoztatás dolgot az állam bácsi azért találta ki, hogy több (adó)pénzhez jusson. Ezzel szemben csak azt érték el, hogy rengeteg helyen úgy ahogy van megszüntették (mivel abszolút nem kötelező adni), vagy lefelezték meg hasonló. Ergo, nemhogy plusz pénzhez nem jut az állam, de még azt a keveset is elveszi az olyan áruházaktól (ahol elfogadták eddig), mint a CBA. (abbahagytam a politikai utalgatást, ha gondolod töröld nyugodtan : )

(#28) TheShow válasza Dany007 (#27) üzenetére

Nem, eddig sem volt lehetőség másra költeni, csak néhány helyen a saját szakállukra mégis elfogadták.
És jó szokás szerint sok helyen továbbra is el fogják fogadni a büntetés ellenére is. :)

A megadóztatást meg nézheted onnan is, hogy az ilyen-olyan utalványok gyakran a (majdnem adómentes) minimálbéren felül a zsebbe fizetés egyik formáját jelentik. Ami ugye azt jelenti, hogy a jövedelmük legnagyobb része után sokan nem fizetnek adót, ellenben igénybe vesznek olyan szolgáltatásokat, amiért mások fizettek (nyugdíj, tb, családi pótlék, stb.). Az állam pedig próbálja szélesebb körre kiterjeszteni a közteherviselést.

Persze az intézkedés egyik következménye az is, hogy akik rendesen bejelentve dolgoznak (azaz zsebbe nem kapnak), és az utalvány egyfajta kiegészítés nekik, azok rosszul járnak. :(

(#29) Dany007 válasza TheShow (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Állítólag 12.-ig fogadják el. Azután már a régi helyeken se fogják.
Ezek egyike volt pl. a CBA, vagy olyan helyek, ahol amúgy van meleg étel árusítás.
Mint mondtam, ez jó volt a boltnak és a melósnak is.

Az adóval kapcsolatos dolog meg relatív. Rengeteg helyen (nem tudok számokat) mindenki minimálbérre van bejelentve, miközben sokkal többet kap zsebből. Pofon egyszerű az ok, mert kisebb / közepes vállalkozások nem tudnák másképp megfizetni az embert, csak akkor ha kevesebbet adóznak utánuk viszont így több fizetést tudnak adni.
Elég belegondolni, hogy a nettó fizetést kb. + 50% bruttó bér ad ki. Ergo ha valaki 140 ezret akar keresni, akkor a cégének az durván 250-be kerül...
Persze az mocsok dolog, ahol a fizetést akarták kiegészíteni adómentes kajajeggyel. Az tényleg az. De voltaképp ott is csak a munkáltató járt jól, a melós nem, mert egyszerűen azt mondja a főnök, hogy bocsi fiúk, megadóztatták, így ezentúl nem kaptok lószart se mert ezt nem is kötelező, azt kész. Máris több ezer forinttal kevesebb lett a fizetése...

[ Szerkesztve ]

(#30) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

double

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én egyszer kaptam ilyen utalványt pár hónapja, azt is elsöröztem.
Elfogadták a kocsmában. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Dany007 válasza lezso6 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Elsőre is vettük az adást! ;] :P

btw az már elég durva, ha sörözőben is elfogadták! Mondjuk karácsonyra, a karácsonyi Whisky-t meg sört én is az utolsó utalványomból vettem... :U
Mondjuk még nem élek egyedül így megtehettem, de ha eljön az idő bizony nagyobb hasznát veszem majd / vettem volna =/

[ Szerkesztve ]

(#33) Lenry


Lenry
félisten

még jó, hogy anyám inkább a netszámla kifizetését választotta.

egyébként a délmagyar-on így folytatódik a cikk:

Azért nem lehet élelmiszert meleg étkezési utalvánnyal vásárolni, mert az nem felel meg a juttatás kedvezményes adózását megalapozó feltételeknek. Az szja-törvény rendelkezésének megszegése miatt alkalmaznak mulasztási bírságot – olvasható az adóhatóság honlapján. Tamásné Czinege Csilla, az APEH regionális igazgatója szerint a jogszabályi előírás nem változott, a korábbi években is csak meleg étkezésre lehetett volna használni az utalványt. Az érvényes jogszabályokat be kell tartani – mondta.

Az érvényes jogszabályokat be kell tartani :W :W

baszod... a hülye/rossz jogszabályokat meg meg kell változtatni!
sírva tudnék néha fakadni, amikor politikusok széttárják a karjukat, és "hááát ez van, mert ez a törvény" mintha nem rajtuk múlna a megváltoztatása...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) lezso6 válasza Dany007 (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sport Vendéglő @ Veszprém. Lehet kapni pizzát is, meg más kaját. De én se gondoltam volna, hogy piát is lehet venni rajta. ;] :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Dany007 válasza lezso6 (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, azt ismerem! Ki hitte volna :DD
Bár már vagy 5-6 éve nem jártam ott!

(#36) Def26 válasza lezso6 (#31) üzenetére


Def26
félisten

Az teljesen jogos, mert azért elég sok kocsmában lehet kapni lila hagymás zsíros kenyeret :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#37) DeFranco válasza Lenry (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tamásné Czinege Csilla nem politikus, hanem revizor. Végrehajtó. Nem ő alkotja a jogszabályt, hanem csak betartatja. Azt meg azért ne várjuk el az APEH-tól, hogy úgy döntsön, hogy akkor ezt nem vizsgálja, mert baromságnak tartja a jogszabályt. Ha ezen az elven működne, akkor anarchia lenne. Ez a dolga neki.

Amúgy meg nem igazán tudok egyetérteni a post-tal. Engem is rosszul érint a dolog, de szerintem nem az a megoldás, hogy akkor kijátsszuk a jogszabályt. A meleg étkezés az meleg étkezés, arra való, hogy a munkahelyen megebédelj, gyakorlatilag az ingyenes munkahelyi ebéd lepapírozása. A többi a szükséges jogi tupír, meg a kiskapu és a lobbi.

A gond inkább azzal van (vagyis inkább csak volt), hogy egészen kezdett jegyrendszerre hasonlítani a dolog:
- meleg étkezési jegy
- hideg étkezési jegy
- üdülési csekk
- kultúra csekk
- kis értékű ajándék utalvány
- stb. stb.

Lassan mindenki a fizetése 30%-át jegyben kapta. Ez nem jó rendszer, sosem volt az, de a célja az volt, hogy a szociálisan-, vagy gazdaságpolitikailag támogatandó fogyasztási cikkek fogyasztását támogassa (de hülyén fogalmazok) az állam az egyéb (dohány, alkohol, luxuscikkek) tételek ellenében. Ez egy torz dolog lett, bár a szándék jó volt eredetileg.

Ezt próbálják meg most megnyesni, csak éppen jó magyar szokás szerint elfelejtik ezt ellentételezni az adóztatott jövedelmek oldalán. Pontosabban ellentételezik valamennyire (SZJA kulcs, adójóváírási határ durva emelése), de nem eléggé.

Ha eddig meleg utalvánnyal fizettél/fizettem a nyers húsért, az akkor is jogszabályba ütközött. Kicsit olyan ez, mint ha a warezt védenénk. A megoldás végső soron az lenne, ha ezt az egész jegykatyvaszt megszüntetnék, és az adókulcsokat rendeznék.

szerk: :R persze persze sajnálom, meg szarazélet, de az nem árt, ha egy lépéssel tovább gondolkodunk.

[ Szerkesztve ]

(#38) TheShow válasza Dany007 (#29) üzenetére

Ahogy már többen is írtuk, eddig sem fogadhatták volna el. Pont.
Ha meg úgy gondolják, hogy a büntetés ellenére is megéri, akkor úgyis fizethet majd vele az ember. "Jó" szokás szerint...

Ahogy ez az érvelés is relatív. Sok kis- és közepes vállalkozás törvényesen is működőképes lenne, csak akkor a cégtulajdonos kicsit kevesebbet tarthatna meg magának. (személyes ismeretségből is tudok ilyenről)
Másrészt meg folyamatos törvénysértésre alapozni egy vállalkozás működését, finoman szólva is meredek. Szerintem az ilyen módszerekkel életben tartott cégek az egyébként is életképes vállalkozások elől szívják el a levegőt. Én nem nagyon sajnálnám, ha végre eltűnnének az ilyenek.
Harmadrészt rengeteg cég csak papíron létezik, és csupán adóelkerülésre használják. Aminek persze megint mi isszuk meg a levét...

És igen, vannak azok a cégek, akiknek nem könnyítik meg a helyzetét a külső körülmények (adótörvények, munkaerőpiac, versenytársak stb.). És a törvénytelenül viselkedők miatt mindig ezek szívnak. :(

Az ilyen munkáltató elmehet melegebb éghajlatra. Simán mondhatta volna azt, hogy akkor innentől kezdve nem nettó 12.000 a meleg étkezési utalvány, hanem bruttó. Az alkalmazott még mindig kaphatott volna kb. 9.500 forintnyit egy hónapban.
Emiatt szerintem nem állam bácsit kell szidni, hanem a munkáltatót.
Sajnálom, hogy Te is ebben a cipőben jársz, olvastam feljebb. :(

(#39) TheShow válasza Lenry (#33) üzenetére

Tényleg ne az APEH-dolgozóin verjük már el a port azért, mert végzik a munkájukat. Az ő dolguk betartatni a jogszabályokat.
De attól még nem ők hozzák azokat a bizonyos jogszabályokat.

:U

(#40) Mr.Csizmás válasza lezso6 (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem nagy szám, amikor gyakorlatra jártunk, az ösztöndíj mellé kaptunk jegyet is. blaha mellett a pizza kingben egy ebéd sörrel kijött egy ezresből, sőt ha csak ittál azt is lehetett jegyre. :)

nem olyan nagy különbség, hogy most 480 huf vagy 950 huf van beütve a gépbe, mint jegyes vásárlás. (1. 2x sör, 2. egy pizza)

szerintem más boltosok is így csinálták, hogy xy összeg beütve kézzel, gyűjtőtétel :U aztán derítse ki a zapeh hogy mit is vett valójában.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) mephi666 válasza DeFranco (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

sajnálom, ha ilyen félreérthető a post... nem olyan célból másoltam be, hogy akkor ötleteket gyűjtsünk, hogy játsszuk ki a szabályokat... eddig is 90%-ban végső soron a saját étkezésemre (étkezésünkre) lett fordítva ez az összeg... inkább az volt a célja az egésznek, hogy nagyjából összegyűjtsük, milyen olcsó, de jó helyeken lehet felhasználni az adott összeget... eddig kb. az olcsóbb vendéglők, kínai kajáldák meg pizzériák jöhetnek számításba...
ez a jegyrendszer meg ahogy tudom, külföldön is divat... sógorom mesélte, hogy angliában is nagyon megy ez a dolog... ott még sokkal többféle utalvány létezik és az emberek a szociális támogatások nagy részét ilyen csekkekben kapják: ételcsekk, pelenkacsekk, ruhacsekk, stb... ott működik ez a dolog, de nálunk nem igazán működhetne... nem akarok konkrét példákat felhozni, miért... szerintem nem ez volt a fő probléma, hogy valaki a melegétkezési utalványon mosóport, húst, tejterméket vagy akármit vett, ami a közértben kapható és szükséges(!!!) az inkább a probléma, ha valaki a családi segélyt bedobálja a játékgépbe, vagy elissza, de ez tényleg más téma, ebbe ne menjünk bele...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) DeFranco válasza mephi666 (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem a mosópor meg a hús a gond, de ezzel a lendülettel vehet sört, vodkát, DVD-t, mikrót is a CBA-ban, Tesco-ban.

Maga az ötlet (jegy) egyébként nem a legrosszabb, de ezt is ésszel kell csinálni, meg hát ez is a honi ügyeskedőkön bukik meg, akik kijátsszák a rendszert. Arra tényleg jó, hogy ne az automatába dobálja a pénzt a polgár (mondjuk megoldja). Ha egyszerre lehetne változtatni a "jegyrendszeren" és a "morálon" akkor jól ki lehetne belőle jönni, de hogy ÜCS-ből nyelvtanfolyamra lehessen menni, meg hogy tankolni lehessen belőle (ez már megszűnt, tudom) az már tényleg vicc.

Én ha tényleg szükségem volna rá, és gátlástalan lennék, akkor keresnék elfogadóhelyi ismerőst, és X%-os árfolyamon beváltanám. Valamennyi %-ot bukik egyébként rajta a bolt, mert jutalékot von a csekkes cég is, de szerintem ha 90%-on beváltja, azzal rosszul nem jár. Te meg ha fele annyiból kihozod a kaját, mint ha étteremben ennétek, szintén nyersz 40 virtuális %-ot. De ezt nem én mondtam, ez nem az én IP-m, nem is ismerlek, és jelenleg Kambodzsában vagyok egy banánfán.

[ Szerkesztve ]

(#43) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#42) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Én ha tényleg szükségem volna rá, és gátlástalan lennék, akkor keresnék elfogadóhelyi ismerőst, és X%-os árfolyamon beváltanám. Valamennyi %-ot bukik egyébként rajta a bolt, mert jutalékot von a csekkes cég is, de szerintem ha 90%-on beváltja, azzal rosszul nem jár.

pedig ha tudnád hogy az üdülési csekkben mekkora biznisz van ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) Lenry válasza TheShow (#39) üzenetére


Lenry
félisten

úgy látszik félreérthető voltam
én is tisztában vagyok azzal, hogy az APEH-os csaj nem politikus.
arra próbáltam rávilágítani, hogy el van baszva ez az egész, és ahelyett, hogy megpróbálnák megjavítani, még inkább szorítanak a népen, hogy "nesze baszod, még meg is büntetünk, ha véletlen a fizudért kaját mersz venni"

mert aranyos dolog, hogy van ez a jegy, épp csak használhatatlan ebben a formájában az emberek kb 80%-ának, amit meg lehetne választani helyette, az meg sz*rrá van adóztatva.

gratulálok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) TheShow válasza Lenry (#44) üzenetére

Igen, tényleg félreérthető volt a hozzászólásod.

Egyébként már párszor le lett írva, hogy eddig sem volt legális, hogy az ember csomó mindent vehetett belőle, nem szigorítottak semmit. Csak újfent felhívták rá mindenki figyelmét.

Azzal is vitatkoznék, hogy használhatatlan az emberek 80%-ának. Megvannak a lehetőségek, hogy levásárold.
A munkáltató meg adhat helyette mást is nyugodtan, a választás ugyanúgy megvan. És igen, akár kedvezményes adózásút is.
Csak akkor változtatni kell az ember szokásain, meg utánajárni, gondolkodni, hogy mit lenne érdemes.

(#46) niti válasza DeFranco (#37) üzenetére


niti
aktív tag

Ennek a hozzászólásnak minden betűjével egyetértek. :R Minket sem érint jól, de nem is az eddigi állapot volt az ideális.
Mephi: ajánlom figyelmedbe a Mamma mia pizzériát, ha még nem ismered :) 800- 900 ft-ért nagyon faja kaják vannak, és tök sokféle. Csak házhozszállítás van. Ja, és savanyúság is jár a kajákhoz. Ők a legjobbak Kecskeméten. :R

(#47) mephi666 válasza niti (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

még pár éve rendeltünk tőlük pizzát, de nem nyerte el a tetszésem, mellesleg kb. 1-1.5óra alatt hozták ki hidegen :( azóta beülni a la verdébe mentünk (nagyon jók a pizzáik, öntetük meg a csapolt pilsnerük is), rendelni pedig labirintusból vagy a király pizzától szoktunk... ezekkel meg vagyunk elégedve... nem ritka, hogy 15-20perc alatt kihozzák és normális árban vannak a pizzáik... volt még 1-2 hely, ahonnan rendeltünk, de az ízlésünket nem találták el... nem akarom felsorolni, melyikek voltak ezek, mert másoknak viszont bejönnek a pizzáik :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) niti válasza mephi666 (#47) üzenetére


niti
aktív tag

A mamma mianak szerintem elsősorban nem is a pizzái említésre méltóak, hanem a többi ételük. És mostmár van számítógépük is, úgyhogy elvileg hamarabb ki is érnek :) La verde? Azt nem is tudom, melyik. A Labirintusban már voltunk párszor, de mindig bunkók voltak, ugyhogy többet nem megyünk :D Na és a Király pizza az tényleg elég tuti. Ja, és még van egy tippem, ha esetleg nem hallottál volna róla: a Főzelékházban 17:30-tól minden féláron van. Elég jól főznek, és így nagyon barátiak az árak is. Csak arra kell figyelni, hogy ne késsen sokat az ember a fél 6-hoz képest, mert aztán minden elfogy. Tök sokan szoktak sorbaállni ételesekkel is.

(#49) TheShow

Na, ez biztos megválaszolja a kérdésedet:
[fn.hu] és [Vasas Szakszervezet].
:)

[ Szerkesztve ]

(#50) mephi666 válasza TheShow (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, ez pozitív :C majdcsak el is fogadja mindenki és akkor "örömbódottá" (legalább havi szinten pár kiló hús meg egy guriga sajt bekerül a kosárba a megszokott boltból) de emellett pizza+néha étterem is lesz :)

#48: nálunk a buborék kocsma ott van a közelben, megkérdezem majd, hogy elfogadnak-e csekket és egyik héten kipróbáljuk... vagy mizsén keresünk valami olcsó/jó éttermet és ott is kipróbálunk valamit... (hétvégén viszont pizzarendelés lesz... valentinnapi program előreláthatólag: pihenés+pizza+filmnézés+kádbanfekvés-koktélozás kettesben, stb :) rühellem, hogy arra buzdítják a népet, hogy ilyenkor vásárolja fel a virágüzletet meg mindent... persze triplaáron :W pár éve kaptam már ilyenkor 750huf-ért rózsát... pofátlanság az egész)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.