Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

nem vagyok egy nagy író, tekintsetek el légy szíves a fogalmazási nehézségek miatt :) (kis alkohollal a szervezetben talán jobban ment volna)

közben a helyi kábelnetes topikban mondták, hogy másnak is történt ilyen: 2 gép volt a háznál és az egyiken elment a net->integrált hálókártya döglött ott is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) God Vazzeg válasza mephi666 (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én tegnap csináltam egy hasonlót, de ott a gép jó maradt, az alaplapi hálókártya megmakkant. Elvileg jónak kellett volna lennie, de hiába dugtam bele a kábelt, nem érzékelte. Kapott a gép egy pci-os hálókártyát és jó lett. Egyébként itt kiment még a modem és a router is. Szintén Kecskemét :U

Próbáld meg letiltani biosban, és egy pci-os hálókarival megoldani, ha így is lelövi magát a gép, akkor az alaplap is kapott, csere :(

(#3) mephi666 válasza God Vazzeg (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

kapott szerintem ott valamit az alaplap is, mert függőbe állítva valami zárlat lehet és be sem kapcsol a gép... bios-ig sem jutok el :S mindegy, amúgy sem árt egy am2+-os alaplap... veszek egyet, ezt meg vagy beszámítják, vagy pedig csere után elpasszolom... nem lehet h valami túlfesz jön "drága" fájbernetéktől időnként? elég gyakori mostanság ez az eset... szereznem kell utp-s túlfeszvédőt is... eddig bíztam a chieftec tápban, de az UTP felőli oldal nincs vele védve...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) hackeeeee válasza mephi666 (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy sajna az alaplapi hálókari lesz a ludas. Vagyis sztem. Kipróbáltad úgy, hogy függőlegesbe nem dugod be a kábelt a hálókártyába, hogy úgy elindul-e? Haveréknál is most lett villámkár, szomszédjukba becsapott a villám, tesója gépe az szétégett, neki a Chieftec táp alatt nem lett gond, viszont a hangkarija bal oldala megkukult...

Szal max én ezt mondom, hogy próba úgy elindítani a gépet felállítva, hogy nincs bedugva az UTP. :) Ha már volt ilyen, és nem jó, akkor gondolkodom máson. :D

Véleményem szubjektív...

(#5) mephi666 válasza hackeeeee (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát minden állásban próbáltam... alaplap fesz alatt volt és vízszintben finoman mozgattam az utp csatiban a kábelt, akkor zöldülgetett a led... de függőben sokkal nehezebb volt megtalálni azt a pontot... mintha valami szakadás lenne benne vagy nem tudom... és függőben jóeséllyel zárlatos lesz, vízszintben meg holdállás kérdése :) ha nincs benne a kábel, akkor is 99%, hogy nem megy... :(

csak azt nem értem, hogy mi mehet szét így az utp csatiban egyik pillanatról másikra? túlfesztől elpattan 1 láb? érdekes... nem volt rángatva meg semmi... ablak felé néz a ház hátulja és elég szűk ott a hely... senki nem mászkál soha arra, hogy kiszakíthatta volna...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) hackeeeee válasza mephi666 (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kizárt, hogy a túlfesz miatt valamelyik láb megadta magát, mivel ugye írod, hogy ha mozgatod, akkor néha eltalálsz 1 olyan pontot, hogy jó. Esetleg másik kábel? Bár ez már kicsit abszurd lenne. :D Mondjuk sztem még az sem kizárt, hogy a modemen keresztül kapott túlfeszt a hálókari, és attól nyekkent meg.

Amúgy ténylegesen, nincs valami felesleges hálókártyád? Max. beledobni, ha van szabad helyed, és megnézni, próbát megér...

Véleményem szubjektív...

(#7) mephi666 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nincs sajnos... porosodott 1 pci-os évekig, mert 2-vel ezelőtti alaplapomon nem volt még integrált lan, de eladtam pár hónapja fillérekért...

úgy néztem, hogy usb-re kötöttem a modemet, akkor megvolt a link, csak win7 64bit-es driver nem volt még hozzá :) meg ha megtaláltam 1 bizonyos pontot, akkor volt az integrált lannal is kapcsolat... de ez hosszútávon nem megoldás :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) hackeeeee válasza mephi666 (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem is. Akkor max, vegyél egy LAN karit, nem egy eget verő összeg, és próbáld ki. Bár max először másik kábel, de sztem nem a kábel sara. De ez még relatív ingyen van, feltéve ha van kábeled. :)

Véleményem szubjektív...

(#9) God Vazzeg válasza mephi666 (#3) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez egy T-s adsl volt :U

(#10) mephi666 válasza hackeeeee (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak az a legnagyobb baj, hogy állítva valami zárlat van az usb-nél mindig és akár letiltom-akár nem->nem fog beindulni, mert a táp rövidzár miatt nem engedi :)

arra leszek kíváncsi, ha esetleg visszaküldik tesztelésre és azt mondják, hogy utp oldalról jött túlfesz intézte el, arra elvileg nem megy a gari :S a helyi kábelszolgáltató meg tuti nem vállalná a felelősséget...

#9: fibernet (már többen mondták, hogy az elmúlt 1hétben szállt el így alaplapi lanjuk, mint nekem)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) hackeeeee válasza mephi666 (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, hogy az USB-nél, aha... Ajaj :\
Mondjuk ha meg az áramszolgáltató miatt lenne, netalántán, akkor meg lehet kárpótlást kérni az áramszolgáltatótól, HA betudod bizonyítani, hogy túlfesz miatt szált el a cuccod.

Annyit mondj csak, hogy hülyéskedik a LAN kártya, meg nem indul. Nem kell nekik kifejteni, hogy mi történt. :) Mondjuk innentől meg teljes mértékben az üzleten, vagy a nagykeren áll, vagy bukik a dolog.

Höhö, ha már így többen is mondták, akkor viszont lehet, hogy tényleg a modemmel van valami baj... Vagyis a hálózattal.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) mephi666 válasza hackeeeee (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

elvileg, ha sima túlfesz lett volna, akkor a táp fogta volna meg... :) gondolkodom, hogy beszerzek túlfeszvédőt az utp-re is és akkor minden irányban le lesz védve a gép... kár h a modembe nem tesznek ilyet :S boltban meg nem mondom, hogy mi volt... szerintem nem lesz gond... elvégre nem mistralról van szó... azokkal sokunknak kivolt a töke :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) hackeeeee válasza mephi666 (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ja, nem kicsit. :)

Remélem sikerül megoldani a dolgot. :K

Véleményem szubjektív...

(#14) mephi666 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

10 után hívom majd a boltot, hogy milyen nyűgöm van és felvetem, hogy ha rossz, ne kelljen már megvárnom a cserét, hanem vinnék helyette egy másik lapot és számítsák már be előre :) ha nem mennek bele, akkor meg vagy eladom, vagy sógorral elüzletelem, mert mondogatta h fejleszteni akar...

kezdenek otthon elvonási tüneteim lenni, hogy nem megy a gép :) nyaralásokkor nem szokott ilyen lenni, mert akár hetekig is megvagyok gép/net/minden nélkül... de otthon elég gáz...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) hackeeeee válasza mephi666 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naja, ez ismerős probléma. Nekem is hasonló volt, amikor nem volt tápom. :)

Véleményem szubjektív...

(#16) God Vazzeg válasza mephi666 (#14) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lakásbiztosításotok nincs? Mert erre találták ki :U

(#17) mephi666 válasza God Vazzeg (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

van... ha gari nem megy, akkor marad az...

kinéztem egy ilyen lapot... van róla közvetlen tapasztalatotok? raktam már össze több helyre gigára rendszert és nem volt eddig rossz tapasztalatom... lehet h magamnak is bepróbálom...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) mephi666 válasza mephi666 (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagyis csak ilyet találtam helyi boltokban... cpu listában írják az am2+-os procikat... 2db ramnál többet úgysem teszek bele... el fog ez döcögni... raktam már össze ilyet 1-2szer... integrált vga meg letiltásra kerül... 13ba fáj...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) hackeeeee válasza mephi666 (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a gáz, hogy én nem ismerem az ilyen régebbi nforce-os lapokat. Nforce 4 ultra után személy szerint én leszoktam az nfroce-ról, havernak volt még 560-asa, az tűrhető, meg másik havernak van most 790 ultra sli, dehát az más kategória. :D

Véleményem szubjektív...

(#20) mephi666 válasza hackeeeee (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem lényegében az előző asrockom is nf-os volt... meg a mostani asus (maradvány) is nf430-as... nem volt vele eddig problémám... max olyan, hogy az asrock ethernet vezérlője padlót fogott egy hd2600xt-vel :)) xp alatt még fel lehetett rakni a vga drivert, de a vistát szanaszét halasztotta...

ez a lap lesz... 99%... 3év garit adnak rá és nem is túl drága... 13ért megvan és am2+-t támogat... majd szerintem 6000+ helyett valami x3-x4 lesz jóáron, kisebb fogyasztással... az alaplapot meg ha visszakapom pár hét múlva, szerintem 10fölött el fog menni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) hackeeeee válasza mephi666 (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:) Jam, valszeg. De akkor garizzák a lapod? Amúgy pl, egy asszem 7750-es AMD X2 sem lenne rossz választás, black edition. Igaz ez is 2 mag. :) De elvileg jó kis proci, és olcsó is.

Véleményem szubjektív...

(#22) mephi666 válasza hackeeeee (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de bízok benne, hogy a phenom-ok árai még mennek jóval lejjebb és akkor jó lesz az :) aztán úgy a konfig marad is egy darabig... aztán pár év múlva pl am3-ra (vagy ami akkor lesz) fejlesztek...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) mephi666


mephi666
nagyúr

na, 3kor végzek melóban... kb 4re hazaérek és ha minden oké, akkor írok kb 4:15körül egy #part2-t ebbe a postba, hogy akkor tényleg 100%, hogy az alaplap makkant meg...

tegnap már tényleg majdnem ott voltam, hogy vettem egy tápot... még jó h leteszteltük... :)

apropó: túlfeszvédő hosszabbítót pl baumaxx-ban lehet kapni, de ott van ilyen túlfeszvédő utp csati is?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) hackeeeee válasza mephi666 (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamelyikbe van. Amit én annó vettem belkint, abban csak telefoncsati volt. Az APC szünetmentesemben már van utp csati is.

Véleményem szubjektív...

(#25) mephi666


mephi666
nagyúr

na, hazaértem, ömlik rólam a víz... beleraktam a giga lapot és perfekt megy... közben kapott a win7 egy piros pontot, mert nem halt bele, hogy kicseréltem alatta a lapot :) az xp is simán bírta az ilyen manővert, viszont a vistát lazán padlóra tette egy ilyen művelet :) na, jó lesz ez így... teszünk egy kört a városban... nem akarok szünetmentest venni, elég lenne egy túlfeszvédős utp csati...

ui: mellesleg 1 restartot kért mindössze a win7 és a rendszerezközökben se kérdőjel, se piros x... elég faszányos lesz ennek a drivertámogatása, mire kijön... a végén megtanulnak m$-nél oprendszert gyártani? :) kicsit elegem lett az ilyen vista/millenium zsákutcákból...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) hackeeeee válasza mephi666 (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, a ME-ről ne beszéljünk. :D

Én ismerek olyat is, akinél egy Vista is túlélt egy lapcserélt. De a lényeg az, hogy akkor műxik. Helyes. :)

Véleményem szubjektív...

(#27) mephi666 válasza hackeeeee (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, azóta megjártam a boltot... kb 2hét, mire lesz eredmény... benn látom, hogy a 4-5 alaplapból kb 3 asus, ami ottvan... mondom: "így hullanak az asusok" mire a szervizes: "nem, csak sokan gépeztek a vihar közben" :) rendesek... csomó dolgot megtesznek az ügyfelekért, ami nem is lenne kötelességük... megkérdeztem még, hogy utp-vel mit csináljak, mert szerintem arról az oldalról kaphatott túlfeszt, mert a 220 oldaláról totál le van védve... mondta, h az ellen kb semmit nem lehet, csak reménykedni... :S azért körbenézek, hogy mennyiért osztják az utp-s túlfeszvédőket...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) hackeeeee válasza mephi666 (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az még jó is, ha 2 hét alatt lesz vmi eredmény. Az szép, hogy ennyi lap, csak így elhullott...

Véleményem szubjektív...

(#29) waterman_


waterman_
aktív tag

szép kis hibajelenség, szerintem az alaplapi vezérlő kapott. nekem is volt egy két túlfeszes hardware elszállásom. a legfurcsább az volt, amikor egy sima 4+1 portos switchnek elszállt 2 portja, meg a hálókártyám. azóta sosem használtam alaplapra integrált lan-t. inkább a vacak kis mercury kártya, mint hogy az egész alaplap szálljon.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#30) mephi666 válasza waterman_ (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát tegnap be is szereztem egy túlfeszvédőt, aztán benyomtam abba a konnektorba, amiről a gépen kívül még tv/dvd/video meg minden megy... :) a táp elvileg megfogja a túlfeszt, de attól még a monitor meg pár dolog még kaphat... így nyugodtabb vagyok... de azért nagy erővel keresgélek az utp-re is valamit... aztán minden irányból védettnek érezhetem a gépet... (giga lapra 3év gart adtak... de azért nem szívesen bohóckodnék mégegyszer ekkorát :)) )

találtam is egyet: ha előbb nézem meg, ezt kellett volna beszereznem... így kereshetek sima utp-re valót...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) hackeeeee válasza mephi666 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nya, akkor van most már az is. Remélem nem lesz még1szer ilyened.. :)

Mondjuk nekem szünetmentes van, de bele van dugva a monitor, gép, router, modem. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.