Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

open! :)

#2: van még ahonnan ez gyütt :DDD

#4: nincs mit :D egyik nap jutott eszembe, hogy tavaly velencén ettünk ilyet pont nyaraláson és kedvem támadt elkészíteni... egyszerű és finom

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

:DDD hámifolyikittgyöngyösön??? :DDD

ma már a harmadik recept

(amúgy ilyet kerestem már, megy a todo listára)

[ Szerkesztve ]

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Lassan már cookout lehetne az oldal neve. :C

(#4) greenity


greenity
aktív tag

szuper :) elteszem a receptet a nyaralásra :) köszi :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ehenhaltam again

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP neki, bepróbálom :))

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát ez gyakorlatilag majdnem pizza, csak tepsiben, gyúrt tésztával. :) Voltaképp mi így szoktuk, mínusz a hús, plusz paradicsomszósz, persze.

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Amúgy aki nem ismeri, tényleg próbálja ki, egyszerű mint a fakocka, de pusztulat finom. Nálam jobbról előzi a lángost, pedig azt is szeretem.

@Crystalheart: az olaszok sem hülyék... kb. a pizza is onnan jött, hogy a mamma gyúrt egy tésztát, aztán rászórta amit talált a kamrában, kisütötte, aztán egyed Mario te szeme fénye a mammának hát ki a legtündéribb ragazzo a faluban? Hát ki? Hát persze hogy az én kis Mario-m.

@Picike8: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) Picike8 válasza DeFranco (#2) üzenetére


Picike8
aktív tag

Melyik a második?
Amúgy jó cucc a kenyérlángos, ősszel nálunk rendszeres. :)

(#10) Crystalheart válasza DeFranco (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ó, hát a legjobb kaják így jöttek, pl. lecsó is. :D Erzsikenéni fogta ami a kertben van, összerottyantotta és jóccakát. :)

(#11) DeFranco válasza Crystalheart (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Világos :D

Jó, persze, lehet szofisztikálni, kell is, de van ezeknek az igazi lássuk mi van itthon kajáknak valami bája. Én kifejezetten szeretem és keresem az ilyeneket (is).

(#12) Picike8 válasza DeFranco (#8) üzenetére


Picike8
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő, danke a találatért. :))

(#13) Crystalheart válasza DeFranco (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha nekem receptjeim lesznek, azok szinte csak ilyenek lesznek: lássuk, mi van itthon? :D Lehet, hogy valaki a kajához veszi az alapanyagokat, de hát én már csak fordítva tolom.

(#14) mephi666 válasza Crystalheart (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, jók is az egyszerű kaják... próbáltam pár bonyolultabbat is megcsinálni és nem jobbak annak ellenére, mint egy egyszerűbb, viszont sokkal könnyebb elrontani és elmegy velük fél nap... lecsó, lecsós máj, pizza, spagetti... különböző sültek, pörköltek... ezek mennek főleg itthon :K jó az olasz konyha: pofonegyszerűek a receptjeik, használnak sok paradicsomot, paprikát, egyéb zöldséget, tésztát meg húst...

#13: ez meg a másik :D ismerős... csomószor így csinálom, hogy benézek a hűtőbe és ami van, abból dobok össze valamit... liszt, élesztő (ez a szárított sokáig elég), só, cukor van itthon... ebből összejön a tészta, ami meg van, az rákerül és jó is

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) DeFranco válasza Crystalheart (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát nálad úgy indul egy lássuk mi van itthon recept, hogy "végy negyven kecskét" :U

(#16) Rive válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Rive
veterán

Hát ez gyakorlatilag majdnem pizza, csak tepsiben, gyúrt tésztával.

Hát igen.

Amikor bejöttek divatba a mobilkemencés-vásáros kenyérlángossütők, bepróbálkoztam az egyiknél, hogyaszondja: kérek akkor egy olyan székelypizzát.... Kicsit gülüztek, de értették azér' :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Crystalheart válasza DeFranco (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD Szó se róla... :D (Bár ennyi kecském sosem volt, ha a kicsiket nem számolom.)

De azt azért tervezem, hogy az alapanyagok felsorolása valami ilyesmi lesz - Hozzávalók:
tönkölybúza -> 5 kg liszt (+ link a házi malmos cikkhez)
kecsketej -> 8,5 l joghurt (+ link a joghurtkészítős cikkhez)
kecsketej -> 2 kg krémsajt/krémtúró (+ link a krémsajtos cikkhez)
stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Dany007


Dany007
veterán

Húh de felkapottak lettek a gasztro blogok! ;]
Amúgy ez rohadt jól néz ki! Beindult a nyáltermelésem! :D

(#20) Avicularia


Avicularia
veterán

Jól néz ki, asszonyt ráállítottam a dologra, valamelyik nap csinál :R

(#21) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma már meg is csinálta, jó finom volt. Mondjuk majdnem olyan volt mintha pizzát ennék :)
2 tepsivel készült :)
Köszi a receptet :R
[link]
[link]
[link]



(#22) mephi666 válasza Avicularia (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

egészségetekre :) ...jól néznek ki

a pizzatésztát tényleg hasonlóan szoktam, csak rendes élesztővel meg kis oreganoval :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Dany007 válasza Avicularia (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Na b...ki! :D Ezektől a képektől betelt a pohár. Asszem én is ráállítom az asszonyt, hogy jövőheti menübe vegyük bele a cuccos! Nagyon jól néz ki! Le a kalappal! :R

(#24) Avicularia válasza Dany007 (#23) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, átadom a készítőnek :R

(#25) Crystalheart válasza Dany007 (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nekem ez még odébb van, egyelőre nem terem sem paradicsom, sem sajt, és még az sem biztos, hogy a sajt olvadni fog a hőre. :DDD

(#26) Dany007 válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Dany007
veterán

A boltban terem bőven :D Persze nem olcsó az tény... De egyszer a két hét alatt kilehet bírni. :)

(#27) Crystalheart válasza Dany007 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát persze nem is másokról beszéltem. Boltban zöldség meg sajt, azmiaz? :D

(#28) Dany007


Dany007
veterán

No, ahogy mondtam ráállítottam az asszonykát.
Itt a mienk:

Brutál jó volt! :)

(#29) DeFranco


DeFranco
nagyúr

küzdök érte, hogy ez a bejegyzés ne süllyedjen el, amíg sort nem kerítek rá. éppen ezért a hsz-listám tetejáre hozom

MOST

(#30) Avicularia válasza Dany007 (#28) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez is tutin néz ki :)
Azóta már ettünk másikat, tejfölös alappal, ilyen napszárította paradicsomos tejföllel. (tököm tudja, hogy hívják magyarul :DDD
Témához csak lazán kapcsolódik, ezt ma fotóztam az egyik boltban.
A hentes lepúzta a magyar kolbászt :DDD :D ami virsli, mert a svédek csak a virslit ismerik, nincs kolbász. Még ami párizsi vastagságú arra is virslit mondanak :))

[ Szerkesztve ]

(#31) mephi666 válasza Avicularia (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

mutatok én is olyat, ami vicces:

pár napja találtam pepperonis mustárt, hoztam is belőle... de fontos azt is tudni, hogy mustárt tartalmaz :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) blokad


blokad
senior tag

Megcsináltam én is. Eszméletlen finom lett... köszi :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.