Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

a saját 2db termetes diómat nem akartam beáldozni
:DDD :C höhö

(#2) mephi666 válasza madstunt (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát jah... fájdalmas beavatkozás lett volna :) amúgy tényleg nagy mókus volt... leugrott a fáról és elkezdett ugrálni-szaladgálni a parkolóban... nagyon aranyos volt... más képét meg nem lett volna gerincem belinkelni... elb@sztam, hogy nem csináltam saját fotót :( de hát válság van, nincs pénz "jó-optikás" mobilra, amit csak előrántok és fotózhatok is vele :(

ui: ja, mellesleg 3éve lakok kecskeméten és eddig nem láttam még mókust a városban, ezért volt ilyen oltári nagy esemény :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) malwy válasza madstunt (#1) üzenetére


malwy
senior tag

Xd. Elképesztően jól fogalmaztadm dőltem a cikk olvasása közben a röhögéstől :DD :C

Nővéremnek tegnap volt a szülinapja, megértem a nem rutinos cselekedeteket is :D

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez tetszett. Ebben legalább semmi sértő nincs. ;)

(#5) mephi666 válasza D1Rect (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat :R a rumos kávé után beerősítettem még 2 vodkával, 1 házipálesszel meg 2 sörrel és ihletet kaptam, hogy bejegyzést írjak ebből a nem mindennapi eseményből :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) ádyz


ádyz
addikt

respect. ;D

(#7) mephi666 válasza ádyz (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár napja meg egy óriási szúnyogot csaptam le, ami betévedt a lakásba... bánom, hogy nem fotóztam le... egy nadrággal olyat csaptam rá, amikor a fal mellett repült, hogy utána percekig ki volt ütve...

"megfogtam egy szúnyogot, nagyobb volt egy lónál... kisütöttem a zsírját, több volt egy akónál..." :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) ádyz válasza mephi666 (#7) üzenetére


ádyz
addikt

gondolom hím volt, azért volt nagy. ;)

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Biztos, hogy mókus volt? Mekkora volt a farka, milyen színű volt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) mephi666 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát kb. akkora farka lehetett, mint nekem... :) csak az övét dús szőr borította... biztos mókus volt... a pele néz ki hasonlóan, de ez tuti mókus volt :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Tv


Tv
senior tag

Lehetett az akár egy Vérmókus is. Jól tetted, hogy nem mentél a közelébe. Bár ha megkínálod paradicsommal, akkor lehet hogy engedi, hogy lefényképezd az n9836-oddal. Nekem meg se n-es telefonom, se paradicsomom sincs úgyhogy nem próbálkozok lefényképoezni. bár néhány paradicsomt lehet hogy tudnék kölcsön kérni , de visza már nem tudnám adni, mert ha odaadom a mókusnak akkor az megeszi, szóval nem tudom mit kéne tennem ezügyben :F De ma elmegyek a kápolna felé hátha megin tanálkozok egyel

(#12) tildy


tildy
nagyúr

Én egyszer Balatonszepezden ilyet láttam, először mókusra tippeltem.

Forrás:municio.hu

Pele volt.
Amit mi láttunk, annak volt vagy 20 centis farka:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Vakegérke válasza mephi666 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

No most jó lenne tisztázni néhány dolgot.

Először is egyezik a farkatok színe?
Másodszor: egy mókuci be tud takarózni a farkával. Te hogy állsz ezzel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) madstunt válasza Vakegérke (#13) üzenetére


madstunt
addikt

áh ez készvan:DDD

(#15) mephi666 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, a testarányaihoz képest neki nagyobb van :) meg a színe sem ugyanolyan... de biztos, hogy mókus volt... csak felismerem már... végtére ősgyökeres falusi gyerek vagyok :) én nem keverem össze a mókust a mogyorós pelével... és a kacsafarkú szendert sem a kolibrivel (lol) :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Killing válasza mephi666 (#10) üzenetére


Killing
addikt

Elég kicsi farka lehetett! :DD
(Na jó, nem sértegetem a férfiasságodat, de ezt nem tudtam kihagyni :D )

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17) mephi666 válasza Killing (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

hú, most aztán nagyon megsértettél... mindjárt törlöm a postot és magamba szállok, aztán megyek a sarokba ríni... ;]

(ui: egyébként a kifejlett mókus farkának hossza 15-25cm... ez átlagos volt ránézésre...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Killing válasza mephi666 (#17) üzenetére


Killing
addikt

Mi a rák, Moderátor lettél? ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#19) Thunderzolee

..hehhehh.. de jó írás!

Ma voltam egyik unokatesóm épülő házánál, és a még be nem épített sarokkád púposan volt dióval. Természetesen a kád be van csomagolva, és az udvaron levő fákról abba gyűjtik a diót. (Idén már nem építik be a kádat.)
Naná, h az a bizonyos diós írás ugrott be róla.. ;]

Kár, h dióból nem lehet pálinkát főzni.. :U Rengeteg volt.
Nyugi, képet nem csináltam. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) madstunt válasza Thunderzolee (#19) üzenetére


madstunt
addikt

Akkor diópálinka hogy készül?

(#21) Móci


Móci
addikt

Jó kis írás lett, a mókus sem lehetett semmi! Felénk csak a nyest, és egyéb 'hasznos' állatok fordulnak meg, mókus az nincs. Kellene importálni egyet a diófára...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) mephi666 válasza Móci (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

adsz neki egy kis diólikőrt és fel sem bír mászni majd a fára :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Móci válasza mephi666 (#22) üzenetére


Móci
addikt

Elpihent párszor.. :DDD Nagyon tetszett a videó, szegény mólks megjárta a rohadt tökkel...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) ollie válasza mephi666 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Furcsa, de itt Budapesten van jó néhány hely, ahol sok a mókus (pl: népliget). Sündisznót meg még panel lakótelep közepén is láttam már, nem is egyszer.

***

(#25) mephi666 válasza ollie (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem teljesen helyfüggő... mondjuk a város televan feketerigóval... rengeteg van belőlük... faluban nagyon ritkán láttam... szüleimnél a harkály volt a gyakori látogató meg a sün :) meg még pár énekes madár... mókust sem láttam a faluban soha... de harkályt mondjuk itt a városban is szoktam látni... meg amin nagyon meglepődtem: fácánt is láttam már a városban... pedig a fácán aztán tényleg nagyon vadon szeret élni és kerüli az embert :)
ami nagyon megmaradt: kiskoromban többször nyaraltunk balatonszemesen... ott rengeteg mókus volt a fákon... szerették azt a helyet... mogyorós pelét meg villányban láttunk rengeteget... a kis "rohadékok" rendesen megtizedelték mindig a diótermést :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Minden reggel latok egy mokust amikor belenezek a furdoszoba tukorbe.

(#27) sagesz93


sagesz93
addikt

Én még sose láttam mókust előbe...
Viszont patkányt annál többet, ahol fater horgászik, kimegyünk éjjel és a stégre kirakunk egy kis kukoricát, jönnek :D Még a kishalat is elhordják...
Jó az a samu l700 most mitszólodle nekem is az van :DD

(#28) niti válasza mephi666 (#15) üzenetére


niti
aktív tag

Az koribli, már ne is haragudj...

(#29) niti válasza niti (#28) üzenetére


niti
aktív tag

Ajjaj, bunkónak tűnhettem. Igazából "No name" eloször koriblit írt, de aztan kijavította. Erre irányult ez a hsz. :)

(#30) mephi666 válasza niti (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

jajj... tényleg elírtam a koriblit :) (értettem amúgy, csak nem láttam a kommenteket, mert hétvégén kiment a fejemből, hogy idenézzek... ;))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) mephi666


mephi666
nagyúr

láttunk ma is egy mókust... de ez valami nagyon vakmerő "kaszkadőr" példány volt... mentünk ki a városból, külterületen haladtunk a megengedett 80-90km/h-s tempóval és egyik pillanatban felbukkant előttünk a jószág kb 2m-el (átkelési szándékkal)... csak néztünk... először azt hittem, hogy elcsaptuk... már vártam, hogy kicsit megdobja a jobb első kereket, ahogy átmegyünk rajta, de nem... valahogy átszaladt alattunk vagy átmentünk fölötte vagy nem tudom... azonnal hátranéztem és láttam, ahogy keresztbe átszalad az úton... nem semmi... :) vakmerő egy állat volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Taknyoshal válasza ,,no name" (#33) üzenetére


Taknyoshal
tag

Én városi gyerek vagyok(Budapest), mégis láttam a Margit szigeten és a II. kerületben szaladgálni mókusokat. :DD

(#35) P00By


P00By
nagyúr

háhá :D :))

(#36) mephi666 válasza ,,no name" (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

"koriblit" az ember magyarországon max állatkertben/terráriumban láthat :) kacsafarkú szendert mamámnál láttam gyakran, amikor még élt és a "falunk" mellett lakott tanyán... először én is néztem kb. 10éves fejjel, hogy olyan, mint a koribli, de tudtam, hogy nem lehet az... :) szépen tudott egy helyben lebegni és a szívókájával piszkálgatta a virágokat...

a mókus pedig tényleg aranyos/szép kis állat... nagyon fürge és úgy felmászik 1 pillanat alatt a fára, hogy ebben a tudományában alig van párja... ha tehetném, én is szívesen tartanék itthon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) Móci


Móci
addikt

Én sem láttam még mókust, de volt anno egy fácánkakasom!
Gyönyörű madár...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) mephi666 válasza Móci (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

fácánt én már a városban is láttam a cég mellett... pár napig fel-feltűnt... érdekes volt, mert az a rész iparterület és a fácánok általában a vad környezetet szeretik... nem szokásuk így bemenni lakott területre... megfordult a fejemben, hogy jó lenne "levadászni" és egy jó ebéd kijött volna belőle :B de a cégünknek vannak rozsdafarkúi is... azok is szép madarak nagyon... befészkelték magukat az egyik szellőző mögé... könnyen felismerhető kerregő-csattogó hangjuk van...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Móci válasza mephi666 (#38) üzenetére


Móci
addikt

Jó pár hete sikerült haver garázsában megfognom egy fiatal rozsdafarkút. :)
Nagyon szép kis madár volt, el is engedtem gyorsan, miután megnéztem.
Láttam már közelről gyöngybaglyot is. Eszméletlen szép, akárcsak a gyurgyalag.
Van azért nálunk is egy csomó színes, szép madár...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) mephi666 válasza Móci (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg is mutatom, hogy a miénk hogy pózolt az acéllemez tetején :)

...nagyon szép madarak...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Móci válasza mephi666 (#40) üzenetére


Móci
addikt

Nagyon jó kép lett! :R
Ilyen is volt már a kezeim között... meseszép a kék rajta!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) mephi666 válasza Móci (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg erre a darázsra is büszke vagyok :) egyik legjobb képem lett, ahogy lekaptam, amint valamit épp bele akart tuszkolni a szék alján levő lyukba...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) Móci válasza mephi666 (#42) üzenetére


Móci
addikt

Na, erre lehet is! :R Kegyetlen jó lett!
Sajnos nekem nincs még digitgépem, de be kellene már egyet szereznem...
Macska az van viszont dögivel, s lett, ami telefonnal is sikerült.
Nézni lehet megfele.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.