Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) menledge


menledge
senior tag

A miket csinálsz napi szinten rész, eléggé ismerős helyzet!

Idén suli mellett (még tavasszal kezdtem) gondoltam keresek valami gyakornokos állást. Véletlen bukkantam erre a cégre (ahol jelenleg is dolgozok), ami szintén kis magyar cég, de tényleg kicsi!

Elsőnek inkább irodai feladatok voltak, plusz a cég profiljához tartozó dolgokban a főnök és a többiek keze alá való dolgozás. Aztán kiderült számukra, hogy értek az informatikához (ez persze szubjektív) a hobbim (más hobbim is van :DDD ) is az, így lettem a cég IT-sa.

Tehát ami hasonló:
-"gyakorlatilag a cég által használt összes hardvert én szerzem be, én járok utána, én üzemelem be, legyen az.... vagy az ügyvezető...."
-"Szoftverek: mivel én vagyok "az IT-s", így igazából, ami felmerül probléma nap szinten a windows/office párosban azt tudom orvosolni valamilyen módon. Beleértve akár néhány speciális programot is, amit akár én még soha nem is használtam. Szerencsére a google/fórumok eddig mindig kisegítettek."
-"....céges dokumentumok kezelésére, hogy belső hálózaton és irodán kívül egyaránt elérhető legyen."
-"A cég honlapjait én fejlesztem, én tartom rendbe..." (ennél a résznél a rendbe tartom az igaz rám, fejleszteni nem fejlesztek, semmi tapasztalatom azelőtt nem volt ebben, amit szó szerint kell érteni, most html és drupal alapú weboldalakkal foglalkozok
-"Photoshop, Illustrator ismerős, én készítem a cég névjegyeinek, mappáinak, molinóinak, katalógusainak grafikáját. Ez legtöbbször úgy zajlik, hogy: kéne egy ilyen, oldjam meg, legyek kreatív, vagy a külföldi partnernek tök jó katalógusuk van, azt kérjem el és fordítsam le+alakítsam át. Plusz ott van a kedvencem: itt ez a kép, erre még kéne tenni valamit, vagy levenni és pólóra kéne nyomtattatni 2 színben. A kép pedig egy 100x100-as pixeles valami." dettó ugyan ez kiegészítve meghívókkal, plakátokkal, bannerekkel, mindezt otthoni bohóckodós ps és paint használatból

A következő bekezdésed szintén illeszkedik, mivel ezeket a dolgokat mind hobbi szinten autodidakta módon szedtem össze magamnak.
Amivel még kiegészíteném, minden műszaki, hardveres, egyéb dologgal engem kérnek meg. Pár példa: fénycső cserélése az irodában, karaoke szett utánajárása és megrendelése nászajándéknak, rendezvényen fotózás, minden kollégának a 100 vírusos lassult gépének a kipuculása és még sorolhatnám.

Mindezt gyakornokként nettó 0,5K ért cserében. Annyit azért hozzá kell tenni, hogy vannak kis plusz juttatások.
Amiért viszont csinálom, az az általad is leírt normális, rugalmas munkakörnyezet.
Szóval érdekes kérdés az, hogy mit is ér az emberek munkája. :)

szerk.: bocsi a hosszabb monológért! :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.