Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Goose-T


Goose-T
veterán

Szálljunk már vissza a földre egy kicsit. Teljesen igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy 200k nagyon jó pénz ezért a munkáért. Lássuk, miért:

1. Ez nem IT munka, kis gyakorlással bárki el tudja végezni, akinek nem okoz gondot egy Windows-telepítés.
2. Ilyen munkakör nem létezik a nagyvállalatoknál, mert ott van annyi munka, hogy mindenre specializált embert tudnak alkalmazni: hálózatost, webfejlesztőt, rendszerelemzőt, programozót stb. És meg is tudják fizetni. Szóval hiába is próbálnál ilyen tapasztalatokkal más munkahelyet keresni, csak másik kkv-t találhatnál, azok meg szintén nem adnának több pénzt.

Mi a baj a mostani munkaköröddel?

1. A hagyományos rendszergazdai munkakör már jobbára kihalt a nagyvállalatok körében, specializációk vannak, mint fentebb is írtam. Egyébként is mindent virtualizálnak, szóval egyre kisebb körökre koncentrálódik a szakma emiatt.
2. A CMS-ek konfigurálása nem webfejlesztés. Ha mond valamit neked mondjuk az AngularJS, Bootstrap, MVC, Less, Typescript, Web API, jQuery, akkor már talán kapizsgálod a témát

Egy kis autós hasonlattal tudom szemléltetni a helyzeted, így talán közérthetőbb: attól, hogy tudsz kereket meg olajat cserélni, még nem vagy autószerelő.

Hogy szerezhetnél több pénzt?

1. Bejelentett munkavállalás helyett számláznál, így ugyanannyi munkáltatói költségből többet zsebre vághatnál teljesen legálisan, leadózva (persze vannak buktatók, de sokan csinálják, nem lehetetlen). A főnökkel biztos meg tudnád beszélni. (Persze ettől még nem jutnál előrébb szakmailag.)
2. Specializálnád magad valamilyen területen. Most a programozás a legkeresettebb, abból is a Java és a C#. Ezek nem egyszerűek, de némi matematikai alapozás és 2-3 angol nyelvű szakkönyv elolvasása után már érdemben tudnál fejlődni benne.

Most tanítok be én is egy srácot programozni, aki technikusként dolgozik jelenleg egy nagyvállalatnál, és szeretne továbblépni. Mivel 20 éve foglalkozik hobbiból programozással, így a betanítás után már talán junior szinten lesz, és fogom tudni alkalmazni a saját cégemben. Ha 2-3 évet eltölt nálam, akkor meg már pályázhat a félmillás fizetésekre is akár.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.