Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANOka


ANOka
őstag

Ezt az új funkciót támogatni kell a telefonnak hardveresen vagy szoftveresen?
Vagy a kártya mindent "házon belül" elintéz?

(#2) kleinguru válasza ANOka (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Házon belül.

Más: mi történik ha elfogy a cache mérete?

30MB/s az 240Mb/s feltételez az elég szép bit rate.
Nem emlékszem, de talán 150Mb/s rögzített az utolsó sony 4K kamera, amivel dolgoztam.

Nem vagyok benne biztos, hogy ezt az értéket végig tudja.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

Samsung EVO Plus U3 64GB 100/60MB írást tud gyakorlatban 64MB-al írtam tele és 10usd-be kerül
128GB-os tud 100/90MB-ot 88MB-al írtam tele 19USD az ára
mi a nagy cucc ebbe?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Alteran-IT válasza TeeJay (#3) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én is ezt nem értem, meg hogy mi értelme volt most ezzel a megoldással előhozakodni 2020-ban úgy, hogy már vannak sokkal jobb alternatívák is, mint pl. a Samsung Evo Plus.
Nekem is van egy 128 GB-os, de azt ha jól emlékszem, a h2testw 100 MB/s-al írta direktbe, talán az olvasás volt kevesebb :DDD
Szóval a Transcend most csinált egy felesleges fejlesztést, ráadásul ezekkel a cache-es dolgokkal az a baj, hogy ha elfogy a cache, akkor gond van, a Samsung-nál ez sem a sebesség, sem a cache hiánya miatt (legalább is ha jól emlékszem, akkor nincs benne) nem lehet gond, na meg azért mégis csak Samsung és külföldről olcsóbban is beszerezhető, mint itthon, ez meg most kerül a piacra max. 64 GB-os kapacitással, már csak az árára vagyok kíváncsi.
De amúgy lehet ez is valami április elsejei tréfa.

[ Szerkesztve ]

(#5) janeszgol válasza TeeJay (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

10 dollár helyett inkább 8+ ezer ft. De az igaz, hogy még ennyiért sem drága. (Edigitalban 9.500ft, szerintem ennyit is bőven megér.)
Szóval annyival biztosan nem lesz olcsóbb a cikkben említett, mint amennyivel megbízhatatlanabb lehet.

(#6) TeeJay válasza janeszgol (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

nem edigitalban kell venni
külföldről rendelve 10dollár a 128GB meg 18 dollár körül van és az 100/90MB ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) Graphics válasza kleinguru (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha elfogy, akkor belassul elvileg :)

Cikkhez, itt szerintem az a nagy cucc, hogy olcsóbb termékben hozza ezt a tempót. Tehát ez egy alsópolcos kártya alapvetően.

Olyan ez, mint az Samsung SSD-knél QVO.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) kkf


kkf
aktív tag

nem értem a hír hírértékét. ott van a specifikáció a kártyán A1 U3. 30MB/sec írást bármelyik 64GB-os kártya lazán felköhög (többet is), ami így van specifikálva, és ez egyáltalán nem újkeletű. ily módon kb. mindenki lesz@rja milyen technológia dolgozik a háttérben.
mondjuk ha 2000ft-ért vesztegetik ebayen, akkor bestbuy, de kétlem :)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#9) #89309696


#89309696
törölt tag

Szerintem ez az április egyes hírekhez tartozik, csak egy kicsit csalafintább.

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ezt beágyazott rendszerekhez szánják inkább. :)

A termékoldal alapján én erre következtetek, csak valamiért hírbe bele lett kavarva a videórögzítés is.

"Transcend USD230I memory cards provided exceptional endurance and reliability for small form factor and write-intensive applications such as transportation systems, GPS systems, in-vehicle advertising & entertainment, set-top boxes, POS kiosks and registers, gaming platform, portable vehicle navigation systems, and handheld RFID readers.
High Speed and Wide Temp Durability"

Ez nem konzumer piacos termék. Ezt jó lett volna beleÍrni a hírbe is...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Wombath válasza Graphics (#10) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Lehet használni beágyazott rendszerben is, de lehet használni videórögzítésre is. Nem írtam, hogy arra szánják, az csak példa volt, egyébként a "medical devices, surveillance systems" az pont olyan terület, ahol a videófelvételre igenis szükség van. Amúgy a sajtóközlemény kifejezetten kiemeli az A1 és V30 kompatibilitást, szóval a videórögzítés náluk is felmerült.

(#12) Graphics válasza Wombath (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fel, de nem ez az elsődleges, és a fórumozók gyorsan félre is szaladtak, a Transcend oldalán is az embedded kategóriában van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) moleculez


moleculez
veterán

Én csak ezt 76 különböző szabványt/mértékegységet/jelölést gyűlölöm. UHS (1-3), Sd, SDXC, SDHC, V, U mittomén mi, na és ezek kombinációja. :W

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.