Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hyperspace


hyperspace
őstag

Én magánszemély oldalról ezt meg tudom érteni. 2 évig használtam 3 iPad Air-t, eladtam 2 hete, és nem lesz utódja, nem hiányzik (elég a mobil 5,5-ös kijelzővel). Munkában nem használtam, viszont ott tényleg hasznos tud lenni, körülöttem valakinek jól jön.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#2) Jonesy84


Jonesy84
tag

Érthető, hogy nem cserélik az emberek le a régi készüléküket, hiszen nem is igazán van tablet fronton fejlesztés. Android vonalon, igazi csúcs hardvert csak a Sony adott ki, a többiek max közép kategóriás hardvert adnak. A legtöbb tablet pedig snapi 400-as szinten van több éve.

(#3) Crytek válasza Jonesy84 (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Van fejlesztés bőven elég jó tabletek vannak már csak hát ki a tököm akar tabletért 2-300k-t kiadni amikor csak filmezne meg néha netezne rajta?

Next PC Upgrade: 2022

(#4) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nem csoda, en is inkabb a phabletet kedvelem minthogy egy tabletet.

Xperia XZ3

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Én tablet helyett vettem inkább egy szubnotebookot magamnak és nem bántam meg.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) Chp


Chp
őstag

Amilyen tablet árak vannak - a használható kategóriában -, nem is csodálom, hogy itt tartunk. A gyártókat meg nem tudom sajnálni. Majd ha nem 150.000Ft lesz egy ténylegesen, valamire használható Windows alapú tablet, akkor lehet én is veszek egyet.

(#7) leviske


leviske
veterán

Szóval a tabletek sem hozzák el a PC végét. A végén még kiderül, hogy ezek az elemző cégek a tőzsde manipulálásán kívül semmire sem jók. ;]

A kezdetektől fogva várható volt, hogy pár év alatt rájönnek a felhasználók, hogy mire jó és annak megfelelően fognak rá pénzt költeni. Nagyon keveseknek több ez, mint szimpla kiegészítő.

(#8) margithid


margithid
veterán

Nekem is megvan az Asus T100 2 éve, és legalább ennyi ideig szeretném még használni.
Teljes értékű win10, gyors, olvasni, netezni tökéletes, ráadásul ha valami baj van az asztali gépemmel, rákötöm a monitort a bill-t és az egeret és van egy asztali gépem:)
Az biztos, hogy sokaknak elég egy hordozható eszköz, egy 5-5.5"-os telefon, az mellé mág sokaknak felesleges a tablet.

(#9) #16820480


#16820480
törölt tag

Én mondjuk hozzájárultam egy Mipad 2-vel az eladásokhoz, de erős érv volt az ára. Ha ilyen 100 ezer körül/felett lett volna, ahogy például a Nexus tabletek szoktak lenni, akkor nem veszek ilyesmit. Ez viszont jó lesz olvasásra is, meg netezni, amikor éppen nincs laptop a környéken.

(#10) Landro


Landro
tag

Nagyon tanulságos visszaolvasni a pár évvel korábbi elemzéseket ugyanazoktól. IDC idénre 350m körüli tablet értékesítést jósolt be, igaz 3 éve írták ezt.
Jók ezek az elemzői pozíciók

(#11) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Pipo S1 PRO tabletem augusztusban lesz 3 éves. Napi használatban van és az aksija még mindig jól bírja (ezen mondjuk meglepődtem). Filmnézésre, youtube, ebook és egyéb "hülyeségekre" itthoni használatra (tartalomfogyasztásra ahogy a trendi mondja) kiváló. A telefon is jó rá, de 7"-on kényelmesebb bambulni vagy épp ekönyvet olvasni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) strogov


strogov
senior tag

Desktop/laptop fronton beállt egy olyan szint amikor már csak akkor cserél az ember ha meghal a gép. A tablet kategória viszont gyakorlatilag így született. IPad 2 a mai napig támogatott, tartalom fogyasztásnál nem sok érv van a csere mellett. Akinek kellett tablet az már vett, és ha nem hal ki alóla akkor nem nagyon akar újat az ember.

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy látom, hogy a tabletek ára nőtt az elmúlt években (főleg a kisebbeknek) és az emberek is jobban ismerik a tabletek korlátait. Kevesen cserélik sűrűn ezeket, jellemzően jóval ritkábban mint a telefonokat. Emellett nem igazán hétköznapi tárgy, nem számít státuszszimbólumnak, mint egy telefon.

A "pro" tabletek új kategóriát jelentenek, így természetes, hogy van rá magasabb érdeklődés, de ott is a következő pár év mondja meg, hogy mennyire jött az be. Arra tippelek, hogy bár van egy nagyon kicsi szegmens akinek hasznosak ezek, de a többségnek túl van az ára a tűréshatárán.

Jelenleg a windows-os tabletek tűnnek befutónak a "pro" szegmensben...legalábbis használhatóságot tekintve. Üzletileg az iPad Pro lehet hogy jobbnak tűnik, de az Apple szinte bármit el tud adni méregdrágán sok millió embernek...vagyis az nem jelenti hogy jobb, mert többen vették. Az Apple persze húzhat egy olyan lépést, hogy megszünteti az Air szériát, vagyis akinek iPad kell, annak meg kell vennie a Pro-t akkor is, ha nincs rá szüksége.

A konvertible notik árak szintén nagyon elszálltak bizonyos gyártóknál.

Amúgy saját tapasztalat: Ipad 2-m van, amit imádtam addig amíg iOS 5 és 6 volt rajta...a frissítés után viszont kvázi levélnehezék. Az akkuja ma is csodajó, nincs rajta semmi karc...csak olyan tetűlassú, hogy használhatatlan, illetve gyakran kilép még a böngésző is, valószínűleg memóriahiány miatt. Helyette Macbook Air-t használok és eszemben sincs újra tabletet venni. Ha tombolán nyernék egy új iPadot, akkor biztos hogy használnám, de az árát nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Dawkins válasza Landro (#10) üzenetére


Dawkins
tag

Legendák zengik, hogy az elemzők azokból az EZO TV műsorvezetőkből lettek, akik sikeresen letették az ECDL vizsgát :))

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#15) hallador válasza Dawkins (#14) üzenetére


hallador
addikt

:DDD :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

az én N7 2013-am akksija most kezdi feladni (na meg új verziót sem kap, csak sec patchet) - nagy kérdés lesz-e idén Nexus tablet; mert a mostani felhozatalból nem feltétlenül tudnék választani. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#17) Hank18 válasza hyperspace (#1) üzenetére


Hank18
csendes tag

Sztem inkabb az lehet a baj h az emberek es koztuk en is kezdenek rajonni h a tul sok elektronika kezd a fejukre noni. Unom h csipog a telefonom (amibol ketto van), a notebookom (mar a google is megmutat minden ertesitest fuggetlenul attol h meg van-e nyitva az oldal), a tablet, ora... Ezt kezd k..va fusztralo lenni az eletemben. En peldaul attertem a 13as notebook/phablet combora, olvasni meg cikkeket laptoprol, konyvet konyvbol olvasok es nem tabletbol. Sokkal jobban erzem igy magam es jobb a kozerzetem. Uh eladtam a tabletem es nem lesz utodja.

Hank18

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Egyre nő a telefonok mérete is. Ez is befolyásolhatja.

(#19) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Teljesen érthető a dolog. Szerintem elsősorban az árakkal van a gond. Én is sokat tabletezek, este már nem kapcsolom be a laptopot, telefonból meg nem bírom a tepsiket, így a legkényelmesebb egy 10 colos tablet.
Viszont amilyen árakon adják a használhatóbbakat, az botrány. Most már sok éve egy Asus tabot használok, már sokszor le akartam cserélni, lassú mint a rohadt élet, de nincs mire. 60-70 ezernél többet biztos nem adnék egy másikért, de ilyen áron meg szinte nincs normális...

Minden szavam magánvélemény!

(#20) rottenbull


rottenbull
senior tag

Meg 1-2 ev, es jonnek a hirek az elemzoktol, hogy a PC kinyirja a tableteket.

(#21) munnergep


munnergep
senior tag

Nálam a kis telefon + tablet kombó a nyerő, úgyhogy maradok továbbra is tablet vásárló. Igaz, a tabletet nincs ingerenciám évente cserélni.

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#22) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Érdekes olvasni a hozzászólásokat. :) Páromnak volt először a családban egy 7"-es Huawei IDEOS S7 Slim tabletje, amit még valamilyen szolgáltatói akcióban szerzett 10e Ft-ért. Akkor jót nevettem rajta, és kijelentettem, hogy egy ilyen eszközre rohadtul nincs és nem is lesz szükségem soha.

2014-ben aztán bebizonyosodott, hogy neki volt igaza, mert megvettem a sajátomat egy 8"-es Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 személyében. Tök jó volt, mert kényelmesen elfért a táskámban, jóval több erő volt benne, mint a 2012-es (akkor flagship-nek számító) Sony Xperia acro S-emben, de a kezdeti lelkesedés hamar alábbhagyott, végül kihasználatlanság miatt túladtam rajta.

Ma egy tavaly vásárolt 5,5"-es Meizu m1 note-ot használok tablet célokra (instant internetezés, olvasgatás, mobilnet megosztás). Imádom, hogy bőven van benne kraft (bár szerintem ebben sok szerepe van a Flyme OS-nek), hogy kis(ebb) helyen is elfér, mint egy tablet, és ha szegény acro S-em végérvényesen megadná magát, akkor telefon utánpótlás miatt sem kell aggódnom.

Szóval igen, érdekes néhány év áll mögöttünk, és bár néhány évvel ezelőtt én is lelkesen figyeltem a tablet piacot, ma praktikusabbnak tartok egy (kicsi és könnyen zsebre vágható telefon amiből manapság egyre kevesebb van a piacon ÉS/VAGY) phablet + PC kombinációt (telefonálásra és munkavégzésre), mert utóbbi célokra egy megfizethető tablet/laptop/netbook stb. vagy erőtlen, vagy összeszerelésben hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#23) Blindmouse válasza Dawkins (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csak a 78%-uk. Állítólag 2018-ra évente 150 millió elemző lesz. De a potenciális elemzők száma 3-4 miliárd lehet. Bárki aki tud tartani egy vonalzót az eddigi adatra és le tud olvasni egy grafikont.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) Silenzio


Silenzio
addikt

"Példaként a 2015-ös évet hozták fel, ahol 206 millió leszállított táblagépből 35 milliót üzleti felhasználásra vásároltak, míg 2020-ban 202,6 milliós eladás esetén már 59,4 millió tabletet vásárolnak majd üzleti célra."

Én pedig jövőre, április 23-án paprikás krumplit fogok vacsorázni egy szíriai menekülttáborban - a Holdon. A lottószámokat nem tudják előre? Ilyen marhaságot. :DDD

Amúgy tökre érthető a tendencia. A tablet nem vált ki se laptopot, se asztali PC-t, és komoly előnye sincs a legtöbbünknek egy tepsifonnal szemben. Tartalomfogyasztásra tákolt, multimédiás gép. Aki nem hardcore user, az már mindent látott, amit jelenleg nyújt a piac. Az üzleti ketyerék meg egyre jobb alternatívát nyújtanak, nekem is volt már vagy 6 convertibe-m, ebből 4 üzleti.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#25) Jakesz


Jakesz
őstag

Nem csodálkozom, az embereknek egy könnyen hordozható okostelefonra, és/vagy egy komplexebb feladatok elvégzéséhez szükséges számítógépre van szüksége. A tabletek nem szolgálják ki egyiket sem, mert okostelefonhoz képest túl nagyok és kényelmetlenek, a számítógépes feladatok és kezelés szempontjából meg okostelefonok szintjén vannak.

(#26) Uzi74


Uzi74
senior tag

Utazás közbeni filmnézésre/alkalmi játékra egy 50 Eur-ba kerülő Amazon tablet is tökéletes, felesleges évente cserélni.
Egy erősebb win10-es tablet 4-8GB RAM-al közepes árkategóriában viszont nyugdíjba küldhetné már a miix8-am, de az atomos cuccok megállnak sokszor 2GB-nál, a Core M-ért viszont sokszorosát elkérik....

(#27) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Én tavaly adtam el a tabletem mielőtt megvettem a Nexus 6pt. Nem is hiányzik egy cseppet sem, ekkora kijelző mellett.

(#28) margithid válasza Uzi74 (#26) üzenetére


margithid
veterán

Nekem még tökéletesen elég az Atom és a 2 GB Ram.

Jaka

Ezt én is igy gondolom! Nekem is a 2 melóra használt asztali gépem mellett egy hordozható eszközre van szükségem, az asus T100 amolyan tartalék gép, kényelmesen olvasni, netezni. De mobilitás szempontjából nem jó eszköz és szerintem egy 7" tablet se ideális, erre az 5.5"-os telefonok a megfelelő méretek még.

(#29) khron78


khron78
őstag

Vagy mobil, vagy notebook.
A tablet hamarosan halott eszköz lesz.

(#30) Tigerclaw válasza munnergep (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is arra akartam áttérni, de a kinézett tabletszegmens iszonyatosan drága lett. Így vettem egy 5,5 inches telefont és a tablet maradt ki a sorból. (Eredetileg feature phone és 8 inches 4G-s tablet volt az elképzelés)

A meglévő iPad 2-m meg már maximum csak pdf olvasásra jó, hála az Apple-nek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Múltkor hallottam 2 tini beszélgetett a tepisfonokról. Azt mondja ez egyik, nekem azért kell a nagy kijelző,mert az olyan felnőt méret, nem gyerekes, játéktelefon.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32) moleculez válasza Jakesz (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Pontosan. Én pl azért vettem anno a Tab S-t, mert gondoltam majd útközben RAW fileokat szerkesztek, vagy otthon, nem kell a gép előtt ülni emiatt. Mivel úgyse profi fotós vagyok teljesen elégséges lett volna így, főleg aQHD kijelző miatt. Na, persze nem jött be a dolog, eladtam, hozzáraktam még kicsit, azt vettem egy jobb monitort😁. Amúgy nálam is hasznalatlanul állt, de jó tudni, hgy a kollégámnal is, akinek eladtam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) cinemazealot válasza zoltanz (#31) üzenetére


cinemazealot
addikt

És az a vicc, hogy sok (akár hozzám hasonló majd' 2 méteres melák) felnőtt is egyre inkább hiányolja az egykezes (pl. 4"...4,5"-es) okostelefonokat, amik nem törnek ketté, ha zsebre teszed és leülsz, nem is túl drágák, de azért nyújtanak annyit, mint egy mai 50e Ft-os kínai phablet.

Legyek közröhej tárgya, de nekem a minap úgy megtetszett ez az apróság, csak kár, hogy kihagyták belőle a RAM-ot meg az akksit. Viszont szolgáltatófüggően már láttam 15e Ft-ért. :))

(#34) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Sikerült okos módon addig növelgetni a telefon kijelzők méretét, hogy fölösleges legyen tabletet venni kb. :D

Amúgy is ha az ember vesz egy ipadet, akkor valszeg 2-3 évig nem fogja lecserélni mert az alapvető appok mennek rajta: netflix, apple music, youtube, stb. Ennél sokkal többre nem használható.

(#35) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kb. 4 éve vettem magamnak egy Nexust, 2 hetet pihent az asztalon aztán eladtam...

Van egy bika PC + egy erős okostelefon.

Mi a f*sznak a tablet otthoni felhasználásra?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#36) #20691712 válasza munnergep (#21) üzenetére


#20691712
törölt tag

Detto..

(#37) margithid válasza Motion_Blur (#35) üzenetére


margithid
veterán

Win10ből azért nem rossz a tablet. De annak tényleg nincs értelme, hogy van egy androidos telefon meg egy androidos tablet.
Egyébként a win10es Asus T100 alapvetően notebook, tablet funkcióval és én úgyhiszem, hogy a tableteknek ez lesz a jövője, össze fognak olvadni a notebookokkal illetve a telefonokkal a kisebbek.

(#38) Dr. Romano válasza Motion_Blur (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mi a p*csáért ne!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Avval értek egyet, aki szerint a tablet kiegészítő. Ott a Huawei T1 7.0, 30 ezer forint. Kiváló cucc, nem is vennék ennél drágábbat. 100 ezerért már egy alsós, nem mobilprocesszoros notebookot vennék. (De nem veszek, maradok a PC-nél. Sokkal olcsóbb fenntartani.)

(#40) ctvagyok válasza tothmaxy182 (#19) üzenetére


ctvagyok
őstag

Szerintem igazad van, én ezért nem tudok feljebb lépni. Még több mint 3 éve vettem a 4db 1,6Ghz A9 magos Asus tabletom 60k pénzért. Meg lehet nézni ma mit adnak 60k pénzért. Szinte csak annyival jobb, hogy már FHD kijelzőt kapok ennyiért, esetleg egy leheletnyivel erősebb hardvert.
Teljesítményben alig van erőlelépés androidos tablet fronton, pedig már olyan telefonokat lehetett tavaly kapni, mint a redmi note 2. Hasonló tablettel 100k alatt most sincs. Amik fejlődtek és olcsók a kínai dual boot vagy win-es tabok, de azok közül sok sikert választani. Van vagy 5 -10 márka, és egyiket sem ismerem. Jó kis lutri lehet azokat berendelni Kínából.

Biztos azért nincs választék, mert nem fogy. Jöhetne már egy 16:10 FHD androidos tablet egy értelmes 8 magos chippel 60k pénzért. Ne kelljen már kínai cuccokkal kísérletezni. Lehet áfa nélkül kellene nézni valamit, de akkor meg ugye a gari kérdéses.

Egyszerűen alig van választék tabletből, míg telefonból van vagy száz fajta ugyanabban a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#41) #16820480 válasza margithid (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért lenne az rossz? Pécére sem hiányzik a Windows, tableten sem kell annyira. :)

(#42) yarsley


yarsley
aktív tag

Windows tabletek nagy resze aranyaron van, es raadasul jo reszuk meg elegge kiforratlanok, a kinaiakrol nem is beszelve. Az almast nagyon nem ismerem, de biztos nem fog az araval hoditani. Androidosokat nezegetek egy ideje, de azokbol meg nincs 4Gs 10" felett... Szoval van draga, draga, es nem vagy alig letezo androidos tablet, ami most elfogadhato. Mint mar sokan leirtak az 5-5,5" telefonok miatt nagyon sokan nem vesznek tabletet. En is csak azert nezek egyet, mert az 5 col hurcolni sok, barmit nezni rajta meg (nekem!) nagyon apro.
Esetleg ha kedves mobilarena az uj Samsungos tabletet letesztelne, az nagyon sokat segitene a kersesben :B

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#43) Male válasza Landro (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Pont ezt nézem én is.... random választva a múltból ilyen előrejelzéseket, többnyire még a közelében sincsenek az értékek utána... ez nem más, mint egy nagy tippelgetés, ami épp növekszik, az biztos még gyorsabban fog tovább nőni, ami épp csökken, az meg szinte eltűnik... aztán ennyi.

Pl Itt 320 milliót prognosztizáltak 2015-re, tehát még csak nem is a távoli jövőbe... ebből lett akkor 206... mit érnek akkor azok amiket 4-5 évre tippelgetnek előre?

(#44) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem attól függ van-e tablet-em, hogy mennyit kell utaznom a munkám miatt.
Az is igaz ma már a telefonok sokkal használhatóbbak és gyorsabbak mint pár éve.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lassan csak kiderül, hogy nem jók semmire. Mehetnek a netbookok mellé.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) fateless válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


fateless
veterán

Azért ezt nem mondanám.
Tabletből tartok előadásokat, prédikációkat, ott vannak egyben a jegyzeteim. Pár éve nem nyomtatok ki semmit, csak szinkronizál a laptoppal és használom. Számomra nagyon praktikus. Viszont nem vagyok a marketing osztály kedvence, mert amíg működött (1,5 év) egy Open dott tablet volt (élelmiszer, ruházat, egyéb adományok) digitálisan legyenek nyilvántartva, így nem csak az irodai gépekről láthatom, de pl ha valaki a hivatalba jön valamiért, akkor onnan is látom, hogy mik vannak. Amikor pedig elvisznek valamit, elég egy olcsó tablet arra, hogy a listából töröljék az adott dolgot. Amikor pár adomány érkezik, akkor elég a tabletet átvinni és beírni, mi jött, amikor több dolog jön, akkor a pár éves Dell E6230 megy a kollégával, gyorsan beírja, és megint látjuk, mink van.

Szóval tud hasznos is lenni egy tablet, de nekünk nem a 100.000-es iPad és Samsung készülékek kellenek, amikbe rengeteg háttértár, nagy felbontás és erős proci meg "GPU" van, hanem csak legyen 2GB RAM (kínai tablet), hogy az excel táblát elbírja.

Tudom, ez a két terület két speciális felhasználás, de azért bőven vannak olyan pontok, ahol praktikus a tablet, még ha nem is ez lesz az, ami milliós darabszámokat produkál eladásokban és nem ránk építik az üzleti tervet. Mi inkább szerencsésen hasznot húzunk a divatból.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#48) zoltanz válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Netbook-ok helyét átvette a tablet. (ez természetes is, a netbook-ok idejében nem voltak ilyen teljesítményű energia hatékony processzorok mint ami ma van a táblagépekben. Sok app készült tablet-ekre, és az os-eik használhatósága is finomodott)
Lassan a notebook-októl is lopják az életteret.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49) Jim Tonic válasza zoltanz (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, pont emiatt esnek az eladások. Elhitték sokan azt, amit az utolsó mondatodban írtál, a valóság meg az, hogy erre semmi esély.

Fateless: rétegigény. A teblet maga az, csak meggyőzték róla a vásárlókat, hogy mindenkinek must have.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) Auratech


Auratech
őstag

Abban egyetértek, hogy a csökkenés oka a nagyképű telók elterjedése. 5" felett egy fHd erőtelefon sok mindent megold, amit korábban tablettel lehetett. Rendes web, olvasás, filmnézés játék.. főként a 7" az áldozat, mert avval nem lehet telefonalni.
Bár azért más 10"-on filmet nézni hanyattvágódva. Továbbra is várom, hogy normális háttértárú, passzív hűtésű, rendes teljesítményű wines tabletek kerüljenek piacra elérhető áron. Azokban jó esetben van némi extra lehetőség. Egy notinál a billentyűzet, a zsanér, drótok.. sokba vannak. Egy tableten meg szoftveres a billentyűzet. Kevesebb az anyagköltség. Jóformán egy képernyő. Már nem világújdonság, ami feláras az új technológia miatt. A tablet kiváltja a korábban laptopon folytatott olvasást, webezést. Sok olyan terület is van, ahol előnyben van, mivel sokkal hordozhatóbb, néma és sokáig bírja. Egy príma szubnoti persze kérdésessé teszi a nagyobb tabletek létezésés, főként a pro fantázianevűeket.
Talán azt kell megszokni, hogy az eszközök használati területei közt eltűnik a térköz és azok átfedésbe kerülnek. Minden mindenre alkalmas lassan, csak egyénenként változó, milyen méret, konfig a megfelelő adott életvitelhez adott embernek. Nekem van desktop gépem, laptopom, tabletem (anmin épp írok) es még mobiltelóm is. Nem tepelődök, mit mire használjak. Kiválasztom.
Csak a kocsiknál van az, hogy minden eshetőségre vesz kocsit, aki teheti. Emiatt van sok kéttonnás terpjáró a plázák parkolóiban, meg a panelek közt..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.