Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

kéz a kézben a forinttal :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Béééla


Béééla
őstag

Még mindig rossz oldalát ülik meg a lónak.
Nem felhalmozni kell a bitcoint, hanem anonim módon fizetni vele olyanért, amit nem szívesen fizetnél még KP-val sem.
Az, hogy sikerült egy óriás lufit fújni, az egy dolog. Jót tett a hírnévnek, jót tett a tranzakciók sebességének. Az lenne az "optimális" hogy otthon futtat minden feketekereskedő szabadságharcos egy-egy BC szervert. De sokan befizettek arra, hogy majd jó nagy lesz az árfolyam.

Bélabá

(#3) pakriksz


pakriksz
őstag

Eltolcsy bitcoinozni kezdett?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#4) banhammer


banhammer
veterán

A semmibol hamar csinaltak valamit aztan ujra semmi lesz belole.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) KYZRR


KYZRR
őstag

Kellett nekik kitalalni a csillio MHash/s-es minereket... :U

You can only die once, make sure it is worth it...

(#6) anulu válasza banhammer (#4) üzenetére


anulu
félisten

továbbra sem értem, hogy mi az ami a bányászatnál "készül"/termelődik, és ez miért ér akár 1 dollárt is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) #06658560


#06658560
törölt tag

Pár napja olvastam-hallottam olyat, hogy elloptak pár millányi bitcoint. Gondolom az is jót tett neki.

(#8) Penge_4 válasza anulu (#6) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért, mert eddig még senkinek nem sikerült hamisítani vagy kétszer elkölteni.

(#9) leeate válasza anulu (#6) üzenetére


leeate
senior tag

Elméletileg ez az arany elektronikus analógiája lenne. Én csak azt nem értem, hogy míg az arany már csak nyomokban fordul elő a föld alatt, addig bitcoines poolokat bármikor újakat lehet létrehozni, ezzel növelve a kínálatot. Nem? Egyáltalán ki hozza létre ezeket a poolokat?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#10) htc07 válasza leeate (#9) üzenetére


htc07
addikt

attól hogy létrehozol egy poolt nem leszel előrébb, a pool arra hivatott hogy több személy egyesíti a kapacitását, így nagyobb eséllyel találnak blokkot. Minél nagyobb a pool számítási kapacitása, annál nagyobb az esélye, hogy talál blokkot.

Aztán a blokk jutalmát számítási teljesítmény alapján szétosztja a poolban dolgozó gépek közt az alapján, hogy ki mennyi teljesítményt dob a közösbe.

Tehát kívülről kvázi a pool egy nagyon erős miner.

(#11) adrian360 válasza leeate (#9) üzenetére


adrian360
őstag

minél több bitcoin van, annál nehezebb újat találni. két évvel ezelötti számítási kapacitással ma már szinte semmi btc-nem bányásznál

(#12) Penge_4 válasza leeate (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

De aranyból bármikor találhatunk újabb lelőhelyeket (Marianna árok mélye, üstökös, távoli égitest), Bitcoinból maximum 21 millió éltezhet és éppen ezért egyre nehezebb lesz bányászni.

(#13) Vladi válasza anulu (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pfúúúú deritkán értek egyet.
De most tuti megkapod.

Amúgy kezdjek bele a megmondtam litániába, vagy inkábbne? :P ;]

(#8) Penge_4:

Egyszer se nagyon lehet. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Béééla válasza anulu (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Bányászatnál még mindig számokból számok lesznek. Ahogy a könyvelőknél is.
Csak a könyvelésnél nem túl legális ha csak úgy "megjelenik" egy köteghúszezres, ami a BTC-nél meg igen.

Bélabá

(#15) Reggie0 válasza Béééla (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy a penzbol is csak nyomtatni kell es lesz tobb penz.

A BTC-nel amugy sem tud csak ugy megjelenni extra mennyiseg, mert a rendszer tagjai nem fogadjak el ezeket tranzakciokat, ha az nem szabalyosan tortenik.
Raadasul minel tobben hasznaljak, annal nehezebb modositani a szabalyokat, mert legalabb a hasznalok 50%-at ra kell venni arra, hogy valtsanak.

A cikkhez: Nem meglepo, hogy a lufi utan idovel korrigal az azt megelozo 100 dollaros ertekhez.

[ Szerkesztve ]

(#16) pakriksz válasza anulu (#6) üzenetére


pakriksz
őstag

pedig a világgazdaság hasonló dolgokra épül ;) ezért fordulnak elő újra és újra ún. "válságok".

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Én azon csodálkozok, hogy még mindig létezik ez az őrület...

(#18) Reggie0 válasza hemaka (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg meg fog is. Eleg kenyelmes fizetesi mod, foleg ha a vilag tulso felere kell kuldeni a penzt.

(#19) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon nem szimpatikus ez a bitcoin...és nem csak a kiszámíthatatlansága miatt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#20) tatararpad


tatararpad
őstag

Mehet a longolás :D

(#21) htc07 válasza szabogabor10 (#19) üzenetére


htc07
addikt

a bitcoinban semmi kiszámíthatatlan nincs, sőt, az egyik legbiztonságosabb fizetőeszköz lehetne.

ez kb. olyan, hogy azért nem tetszik az új 10.000-es bankjegy külleme, mert esett a forint értéke ;]

(#22) leeate válasza Reggie0 (#15) üzenetére


leeate
senior tag

"Ahogy a penzbol is csak nyomtatni kell es lesz tobb penz."

Ha ez így lenne, Magyarország már kőgazdag lenne, meg mindenki. :) A készpénz kb. csak egy értékpapír a mögötte álló devizáról, önmagában semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#23) leeate válasza Penge_4 (#12) üzenetére


leeate
senior tag

Erre kerestem a választ! Ez a 21 millió biztos kőbe van vésve? És hogyan jött ez a mágikus szám?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#24) emvy válasza leeate (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha a Bitcoin-halozat eldontene, hogy tobb lesz, akkor kozosen valtoztathatnanak a protokollon, es lehetne tobb is, nem csak 21 millio. Szoval valojaban sokkal konnyebb megnovelni a mennyiseget, mint az aranynak, mert aranybol akkor se lesz tobb, ha az osszes ember egyetert a Foldon. :)

@anulu: a banyaszat egy hulye szo, valojaban az tortenik, hogy a tranzakciok ellenorzesehez sok szamitasi kapacitas kell, es ezert fizetnek az ellenorzesben resztvevoknek. A BTC-halozat igazabol egyetlen fo erteke az a konszenzusos tranzakcioellenorzes; ezt sok mindenre lehet hasznalni, nem csak kereskedelemre. Kerdes, hogy er-e ennyit.

while (!sleep) sheep++;

(#25) szabogabor10 válasza htc07 (#21) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért én az ilyen gyakoriságú és mértékű árfolyamingadozásokat nem mondanám kiszámíthatónak...
Arról ne is bszéljünk, hogy az alvilág igencsak szereti.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#26) Reggie0 válasza leeate (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont erre utalt burkoltan a kommentem. BTC-t sem lehet csak ugy esz nelkul sokszorozni, ugy hogy az erteket ne befolyasolna. A forgalomban levo mennyiseg es a mogotte allo gazdasag erosen beleszol.

Az idezett mondatot ugy illene olvasnod, hogy elolvasod mire is volt valasz.

[ Szerkesztve ]

(#27) htc07 válasza szabogabor10 (#25) üzenetére


htc07
addikt

ja, a forint kiszámítható :DDD

troll off: mivel nem állam által szabályozott, hanem közösségi fizetőeszköz, ezért ez egyáltalán nem meglepő.

De sem az árfolyamingásnak sem a felhasználóknak semmi köze ahhoz, hogy a technológiája zseniális.

(#28) HXY


HXY
addikt

Aliexpressről a kb. negyed millió forintért rendelhető bányászgép mennyi idő alatt hozza vissza az árát és az áramszámlát?

Mondjuk ez: [link]

(#29) KYZRR válasza HXY (#28) üzenetére


KYZRR
őstag

~4,8$/nap.
Ez alapjan
Majdnem 261 nap alatt hozna vissza az arat, ha postat is beleszamitjuk.

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#30) pakriksz válasza szabogabor10 (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem sem szimpatikus a forint, nem csak a kiszámíthatatlansága miatt, de azt sajnos kötelező használni :)
Ráadásul nem csak hogy az alvilág használja, hanem az alvilág adja is ki a forintot...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#31) Reggie0 válasza HXY (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ne probald meg. 261 nap alatt is csak akkor terul meg, ha nem valtozik az arfolyam es a bitcoin diff sem valtozik. Valojaban a megterulesi ido a vegtelen korul mozog.

(#32) KYZRR válasza Reggie0 (#31) üzenetére


KYZRR
őstag

Jaigen, a difficulty-t nem szamitottam bele, pedig eszemben volt... :B

You can only die once, make sure it is worth it...

(#33) Penge_4 válasza leeate (#23) üzenetére


Penge_4
veterán

A szám onnan jött, hogy amikor Satoshi Nakamoto megírta az algoritmust, így határozott. Kőbe annyira van vésve, hogy csak a hálózat 51%-a változtathatna rajta.

Ez így elméleti szinten jól hangzik, de a gyakorlatban már a jelenlegi hálózat esetében is azt jelentené, hogy könnyebb lenne feltörni a Pentagont, a NASA-t meg a Google-t együttvéve, mint azt elérni, hogy Bitcoinból 21 milliótól több legyen (aminek kevesebb, mint a fele még mindig nincs kibányászva, jelenleg olyan 12-13 millió BTC van forgalomban (mínusz az elveszett példányok).

Egyébként én nagyon bíztam (és bízok is) benne, hogy ha nem is váltja fel a pénzrendszert, de egy stabil alternatívája lesz neki, mert a készpénzt (főleg az aprót meg a visszajárózást) már nagyon unom, meg félek, hogy elhagyom vagy ellopják, bankkártyát meg nem használok és a bankoktól szeretnék annyira távol maradni, amennyire csak tehetem. Ha feltétlenül szükséges is keresek egy bizalmast, akin keresztül az ilyen jellegű tranzakcióimat intézem.

A Bitcoin megteremtette számomra a tökéletességet. Decentralizált és független, senki és semmi nem férhet hozzá a pénzemhez, nem fagyaszthatják be, nem foglalhatják le és úgy alapból senki és semmi nem is tudhatja, hogy mennyi pénzem van, ha ügyesen tárolom, ellentétben pl. a bankszámlával, amihez nem csak a rendőrség (és nem csak bírósági végzés esetén) fér hozzá, hanem a NAV is belelát, tolmács nélkül is. Emellett harmadik félnek is eladják és eladhatják bármikor a számlatörténetemet évtizedekre visszamenőleg, egyedi ajánlatokkal bombázhatnak személyre szabottan, ha túl sok pénzem van, akkor fektessem be, ha túl kevés, akkor igényeljek folyószámlahitelt, ha túl öreg vagyok, akkor nyugdíjas-számlát, stb. Nem hiányzik ez nekem.

Ugyanakkor mégis digitális és azonnali, akár hétvégén és éjjel is, akármekkora összeghatártól-összeghatárig terjedő tranzakciókra, alacsony (és önkéntes) tranzakciós díjakkal...

Na meg az egész rendszer úgy, ahogy van, nagyszerűen van megtervezve. Ha bankkártyával szeretném azt, hogy van egy bankszámlám mondjuk x millióval rajta és történetesen Paypass-os, lehúzós, dombornyomott kártyát szeretnék hordani magammal mondjuk nyaralni, szórakozóhelyre, stb. Akkor a banknál igényelnem kell egy külön webkártyát erre a célra. Be kell mennem, alá kell írnom, stb.

Bitcoinnál átutalok egyik címemről a másikra tetszőleges összeget, annak a privát kulcsát beteszem a telefonom memóriájába (esetleg backupolom még egy felhőbe is) és ujjlenyomattal fizetek vele a kasszánál egy érintéssel. Egyszerű, gyors, 21. századi. Nem pin kódot pötyögök, mint valami dinoszaurusz. Ennyi erővel aprópénzt is számolhatnék.

Ha pl. gazdag vagyok és nem csak az autóm fogyaszt sokat, hanem a csajom is, akkor se kell neki a dombornyomott gyémántkártyámat odaadnom, elég ha áttolok neki pár BTC-t. Akár ki is porciózhatom a heti/havi adagját (bár attól nem lesz boldog. :D )

Szóval ne mondd, hogy az átlagember ne vehetné hasznát. Egyszerűen az a baj az egésszel, hogy nem jó a marketingje.

(#34) HXY válasza Reggie0 (#31) üzenetére


HXY
addikt

Csak kérdeztem. Ez szerintem olyan mintha feltenném a pénzem a lovira... :D
De egyébként ezeket át lehet majd állítani litecoinra, vagy amit majd később kitalálnak?
Vagy csak és kizárólag BC-re jók?

Szerintem ez annak jó, aki olyan helyen dologozik, ahol van erőforrás, és az üresjárati időkben meg tudja futtatni ezt... De ha jól emlékszem, akkor itt az itcafe-n olvastam, hogy korábban valahol pont ebből volt a botrány.

Meg persze elkondolkodtató, hogy a setiathome, és az egyéb ilyen programok milyen célt szolgálnak valójában.

[ Szerkesztve ]

(#35) pakriksz válasza Penge_4 (#33) üzenetére


pakriksz
őstag

a baj vele az, hogy még mindig kell átjárás a hagyományos pénzrendszer és a bitcoin között, és ez a gyenge pont. Mivel a bankok, és a hatóságok félnek tőle ezért a bitcoin váltókat ott fogják szivatni ahol tudják.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36) Reggie0 válasza HXY (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmi baj, nyugodtan kerdezzel.
Sajnos nem olyan, mint a lovi. A lovin meg nyerhetsz. Az ASIC-ra jellemzo, hogy a gyarto mar negyed-fel evet banyaszott vele, mire megkapjak a vevok. Emiatt megtolja a diffet, es mar nem olyan szepek a szamok, mire kezhez kapod. Persze ebben a butterfly labs a legdurvabb. USA-ban kaptak a pereket rendesen, mert ott az elorendeles maximalis varakozasi idejet a torveny korlatozza. Ezert is nem lehet naluk paypallal fizetni(mert a paypal szo nelkul visszavonta a tranzakciot).

Ez attol fugg milyet veszel. Ami kepes ra, az ugy tudja a ket fajta algoritmust, hogy kulon fajta magok vannak van az IC-ben. Innentol az is szempont, hogy ez hogyan oszlik meg.

(#35) pakriksz: Nem feltetlen. Angliaban elegge pozitivan allnak hozza a hatosagok, nem is adoztatjak meg kulon.

[ Szerkesztve ]

(#37) Tilos az Á válasza emvy (#24) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Szerintem pedig előbb lesz több arany a földön, minthogy az összes ember egyetértsen...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.