Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janeszgol válasza Tanisz (#149) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem voltál figyelmetlen, a cím nem okés. Melyiket érdemes megvenni?

Ha kicsi kell: iPhone 8 (illetve a SE még talán).
Ha nagyobb kell: 8 Plus vagy Xr.
Ha csúcs, akkor Xs és Xs Max.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#152) .Szaki. válasza janeszgol (#151) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha játszik a szolgáltatónál való vásárlás, akkor én a XR és a XS közé beszúrnám a X-et is.

(#153) janeszgol válasza .Szaki. (#152) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Illetve ott van az iPhone 7 is, ha valakinek limitáltak az anyagi lehetőségei. Az is még használható és még egy ideig gondolom az is marad.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#154) #66267136 válasza Tanisz (#149) üzenetére


#66267136
törölt tag

Egyiket se.

(#155) .Szaki. válasza janeszgol (#153) üzenetére


.Szaki.
addikt

A 7-tel kapcsolatban lehet, hogy vitatkoznék, de nem biztos. A 8-nál a dupla tárhely fapados verziónál és a Qi töltés hosszútávon két olyan plusz opció lehet, ami a 7-ből szerintem pár éven belül már hiányozna.

Viszont az iPhone 7 lehet idén 2016 5S-e. Annak, aki ki szeretné próbálni az iOS-t, hogy milyen talán megérheti, de arra viszont szerintem egy 6S is elegendő, vagy egy SE, ami kompaktságban és formában viszont - szerintem - az összes iPhone-t veri, szóval ez sem biztos, hogy érv a 7 mellett, ráadásul a 6S-sel ellentétben a hetesen nincs jack csatlakozó sem, az alaptárhely pedig ugyanúgy 32GB. Nekem a 7 jelenleg egy kicsit a fekete ló szerepét tölti be az Apple palettáján.

[ Szerkesztve ]

(#156) Crafter32


Crafter32
őstag

Nemrég vettem a 6s-t. Az ára, jack dugó és az elégséges kamera miatt. Sajnos az IOS hülyeségei nagyon nem jöttek be, a következő telefon biztosan android lesz, de tisztelem benne, hogy nem akad, nem várakozik. Igazából nem is értem minek kellene jobb IPhone ha ugyanazzal az op rendszerrel van mind? Nagyon nagy különbségek a 6s-SE páros után nincsenek szerintem.
Androidon csak azért érdemes minél újabbat venni, mert borzasztó rövid a támogatási idő.

(#157) Crafter32 válasza .Szaki. (#155) üzenetére


Crafter32
őstag

YouTubeon én megnéztem az összes ajánló videót. Mindenki azt mondta a I7 nek sok értelme nincs. Vagy 6s kell elsőre venni, vagy ha nem számít annyira a pénz I8. Nekem számított így gondoltam elég kipróbálni az IOS -t I6s-el is.

(#158) .Szaki. válasza Crafter32 (#157) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyetértek, anno én így vettem 5S-t. Jelenleg egy 6S bőven elég arra, hogy az ember el tudja dönteni, hogy számára megfelelő-e ez a rendszer. Azzal meg nincs semmi gáz ha valakinek nem jön be az egyik vagy másik rendszer, kinek a pap, kinek a papné, avagy ízlések és pofonok. :)

(#159) D1Rect


D1Rect
félisten

Csak a legújabbat, a többi a csóróknak való.

(#160) #77646080 válasza D1Rect (#159) üzenetére


#77646080
törölt tag

Úgy gondolom, ezt rosszul látod. Nem feltétlenül az anyagi helyzet alapján dönt az emberek egy része.

(#161) D1Rect válasza #77646080 (#160) üzenetére


D1Rect
félisten

Én biztos nem égetném magam a tavalyi iPhone-nal, az még az androidtól is cikibb...

(#162) janeszgol válasza D1Rect (#161) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben tökéletesen igazad van. A tavalyi iPhone tavaly volt menő. :)
Aki idén pun.. csajt akar, idei iPhonet vesz. Ennyikehh....

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#163) whited válasza D1Rect (#161) üzenetére


whited
addikt

:DDD

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#164) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Az iPhoneok verziói melletti alcímek rettenetesek :D
Pl. "Az első telefon, ami lenyomja az iPhone-t"

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#165) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Melyik iPhone-t érdemes megvenni 2018-ban?
Hát sztem erre sokan elfelejtettek válaszolni... többek közt a cikk író is.
Szerény véleményem szerint azt érdemes megvenni amit hitel nélkül is ki tudunk fizetni. Ezzel a rengeteg bankos-hiteles reklámmal a fülünkben gyorsan hibába esik az ember.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#166) vizib


vizib
csendes tag

Sziasztok! Tanacsra lenne szüksegem telefon csere elott allok es nem tudok donteni, hogy melyik legyen:
ha kb egy arban tudok venni X-et es Xr-t akkor melyiket lenne erdemes valsztani es miert? koszi elore is

[ Szerkesztve ]

(#167) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Miért iphone? Mert 10 éve ios-t használok, és bár próbáltam a droidot engem nem fogott meg. Így nekem megéri a felár.
Amit viszont az apple nagyon eltolt az az Xr. Most cseréltem az 5s-em és direkt vártam hogy megjelenjen az Xr...de szerintem ronda :( a kávamentes kijelzőhöz képest mégis sikerült egy méretes kávát meghagyniuk. Végül egy 7 plusnál kötöttem ki. Ha már nagy a káva akkor legyen a klasszikus forma. Meg vagyok vele elégedve, szerintem 3 évig kompromisszumok nélkül fogom tudni használni.

(#168) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Mocskosul nem vagyok Apple fan, objektíven nézek mindent, de az iPhone 7Plus (legalább 128GB) tényleg jól eltalált darab lett! Erős processzor végre, normális méret, egyedül a dupla SIM hiányozna, bár nem létfontosságú.
A leg-legújabbakhoz nem volt szerencsém.
Még egy nagy előnye androidokhoz képest és ezt NEM ÉRTEM, szóval valaki világosítson fel!
Miért van az, hogy iPod Touch / iPhone-on a zene sokkal tisztább, erőteljesebb, lehet rá kakót nyomni, míg az eddig általam használt 5db Androidokon a hangerő egy nagy kalap sz@r? Alig hallok valamit néha, próbáltam ilyen audio boosterekkel, de mindegyik sz@r volt.

Szóval iPhone-t csak a 6. generációit sz@rozgattam, utána befogtam a számat, mert egész jó lett az iPhone 7Plus ... mondjuk nagyon nehezen javíthatóak ezek a kütyük. Ha valami tönkremegy benne, egy kisebb vagyon a javíttatása, de pont ez az eplö célja --> fogyasszunk, vásároljunk.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#169) Kasya válasza Bluesummers (#168) üzenetére


Kasya
nagyúr

Samsung, LG zaszloshajokkal nem volt ilyen gondom.

(#170) janeszgol válasza vizib (#166) üzenetére


janeszgol
félisten

Most csak azt írom le, én mit vennék. Én a Xr-t. Nem Oled, picit jobb kamera, nagyobb akku és a kisebb felbontás miatt jobb teljesítmény miatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#171) vizib válasza janeszgol (#170) üzenetére


vizib
csendes tag

koszi a valaszt. ahogy en tudom a kamera nem igazan jobb sot. a tele ugye kimaradt szoftveres a portre modja. a teljesitmeny valoban jobb az a12 miatt de a valo eletben is megeri ezert valasztani inkabb? mert az x is bika eros es gondolom marad is meg 1 darbig.

(#172) Bluesummers válasza Kasya (#169) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszi az infót ... hmmm ... most egy BlackView téglám van ... bakker, LOL! Most esik le, hogy EZEN MÉG LE SE TESZTELTEM a fülhallgatós teljesítményt! :D
A hangszórója nagyon durva, sajnos néha a legkisebb hangerő egységen is már ordít.
Mondjuk edzés közben hülyén nézne ki egy vállra erősített fél tégla iPod touch / iPhone 5-höz képest.

Tényleg, Apple miért nem szélesíti a szegménség, s nyit a Caterpillar-féle ütés / por / víz / hő / fúrógépálló készülék felé, IP68?
BlackView BV9000 Pro brutális kínzóteszt

Ez van nekem, most ezt semmiért nem cserélném le, csak az ágyban 5 perc után nehéz tartani a fél kilót, igaz edzésnek jó :D :DDD
http://www.blackview.hk/blackview-243/

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#173) janeszgol válasza vizib (#171) üzenetére


janeszgol
félisten

Viszont nagyobb lapkára dolgozik. Teljesítményben egyik sem csirke.
Nem tudom, te döntöd el. Én leírtam mit miért vennék. Most jön majd valaki, aki leírja, hogy a másikat miért venné. Ezeket összegzed és ami neked fontosabb, az alapján vásárolsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#174) Kasya válasza Bluesummers (#172) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tényleg, Apple miért nem szélesíti a szegménség, s nyit a Caterpillar-féle ütés / por / víz / hő / fúrógépálló készülék felé, IP68?
Mert nagyon szuk piac. Valoszinuleg nem erne meg nekik a nevuket, penzuket ilyen termekbe beletolni.
A vezetonek ugy is rendes telefon kell, az alsobb beosztasu alkalmazottnak pedig nem adnak 150-250k kozti telefont tobbnyire.

szerk: visszagondolva kb. 10 eve voltak utoljara hangerogondjaim PDA es kinai androidos telefonok eseten. Nem ma volt.

(#175) vizib válasza janeszgol (#173) üzenetére


vizib
csendes tag

persze, ez is a celom, hogy tobb velemenyt halljak aztan majd dontok. azert kerdezek vissza mert igy is kozelebb kerulok a megoldasomhoz :) koszi a valaszt

(#176) Blizzardking válasza D1Rect (#159) üzenetére


Blizzardking
őstag

:DDD :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#177) joey04 válasza vizib (#175) üzenetére


joey04
titán

Attól függ, mennyi időre? Én Xr-t vennék X helyett, mert az a12 és a 4gb ram tovább lesz elég. Most bőven jó még a X is, meg 1 év múlva is, de utána érezhető előnyben lesz a Xr, és az üzemidő is jó. Ha csak nem vagy amoled fan, akkor inkább Xr szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178) janeszgol válasza joey04 (#177) üzenetére


janeszgol
félisten

A Xr-ben is 3 giga ram van, nem? De ettől függetlenül egyetértek, én is azt venném.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#179) .Szaki. válasza janeszgol (#178) üzenetére


.Szaki.
addikt

De, a XR-ben 3GB RAM van. :K

(#180) Romvr


Romvr
őstag

Én teljesen jól elvagyok az iPhone 7 Plus-al a mai napig. Amire használom tökéletes. Legfeljebb majd jövőre váltok az aktuális újdonságra ha domborítanak valami nagyot ami felcsigáz.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#181) vizib


vizib
csendes tag

igen az Xr is 3gb. de az xr fele huzok egyenlore en is bar jobb lenne ha kisebb lenne

(#182) joey04 válasza janeszgol (#178) üzenetére


joey04
titán

Valóban. Sorry :R De a soc miatt akkor is xr kéne nekem is. Nem a jelen miatt, hanem a jövő miatt. Meg mert a face id már most is gyorsabb benne.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#183) vizib válasza joey04 (#182) üzenetére


vizib
csendes tag

koszi. szerintem xr lesz a nyero meglatom mi menniy lesz arban vegul

(#184) lacykaa20 válasza vizib (#183) üzenetére


lacykaa20
csendes tag

Jó választás

;-.....Carpe Diem.....-;

(#185) whited válasza joey04 (#182) üzenetére


whited
addikt

Xr?
Hm..., értelek :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#186) joey04 válasza whited (#185) üzenetére


joey04
titán

Hát, inkább mint a sima X. Neked is az kéne, nem komálod az amoledet. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#187) 7Heads Drago válasza Coyot (#105) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ergo jelentős felárral szállított iphone kijelzője jobb mint az akármilyen de mégis fullhd kijelző.
Sok iPhone fan hivatkozik erre. Ennek ellenére ki tudja miért az Apple is elkezdte a felbontást növelni a drága telefonjaiban.
Pont ezért nem értik az XR-t se az Apple userek se. 2018-ban egy 6 collos kijelzőn már illene FHD-t tolni.
Kár ezt magyarázni.
Persze amit írtál a hsz elején az igaz. IPS kijelzőben a legjobbat az Apple hozza forgalomba, de csak ettől sztem senki se esik hanyatt. Az áraktól már annál inkább.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#188) Alg válasza vizib (#166) üzenetére


Alg
veterán

Egyértelműen X.

Nem is értem azonos árban milyen objektív indok szól az XR mellett azon kívül hogy újabb meg hogy a teszteken nagyob számokat látsz.

Gondolj bele, a használati idő hány %-ában használnád ki az XR teljesítmény-többletét? 5? 10 maximum? (szerintem amúgy inkább a 0-hoz van közelebb ez a szám) Baromi erős az X is, az utóbbi egy évben egyszer sem sikerült egy pillanatra sem megakasztanom.

Viszont az az OLED kijelző nagyon jó ám, és azt garantáltan a használati idő 100%-ban észreveszed. Általánosan is, ha telefont keresek elsőnek mindig a kijelző minőségét nézem (a fizikai méretek után), hiszen azt fogod bámulni állandóan.
Hozzáteszem, nem láttam még az XR IPS-e mellett az X AMOLED-jét, de a világítós feketéket alapból nem szeretem... és nem véletlenül lett az XS is AMOLED

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189) Coyot válasza 7Heads Drago (#187) üzenetére


Coyot
őstag

Én pedig ezt az illene részt sosem értettem, számomra teljesen használhatóak ezek a PPI értékek, az meg minden méreten a megszokott almás képminőséget jelenti.
Aki nagyon rá van erre gerjedve meg akkora telefon geek, az vegye a nagyot. Gondolom megnézték almáék is hogy lenne igény, ha meg van igény lesz rá termék is, mindenki pénzt akar keresni.

Az áráról meg annyit, hogy a piac majd beárazza. Ahogy láttam aprón már a szokásos jó forrásokból van 250 ért Xr, ennek ellenére én személy szerint egy 200 as cédulát látnék rajta reálisnak. Mondjuk Xs is 250 indulóval lenne normális árazás szerintem, de ugye ez mindenkinek egyéni preferencia.

Má' nem

(#190) whited válasza joey04 (#186) üzenetére


whited
addikt

vagy inkább egy essss ;]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#191) .Szaki. válasza vizib (#166) üzenetére


.Szaki.
addikt

Volt szerencsém egymás mellett kipróbálni a X-et és a XR-t, mivel szerintem is a XR legnagyobb konkurenciája a X.

Ami a X mellett szól:

Kompaktabb/kényelmesebb méret (Akinek ez számít)

Minimálisan tényleg szebb kép

Kisebb kávák

Dupla kamera

Ami a XR mellett szól:

Nagyobb kijelző (Akinek ez számít)

A12 Bionic 7nm-es chip

Nagy akkumulátor

Elméletileg jobb kamera

Gyorsabb FaceID

Feltehetően a X-hez képest plusz egy évnyi támogatást kap.

Innentől rajtad múlik, hogy Neked mi a lényeges, ha a kompaktság, akkor a X a nyerő, ha kávafetisiszta vagy akkor is, ha viszont a nagyobb méretet jobban kedveled, és 2-3 évnél hosszabb távra tervezel a telefonnal, akkor szerintem a XR a jobb választás. Nekem azért lenne nehezebb a döntés, mert a szolgáltatói csomagomban is jelentős az árkülönbözet a két telefon között, a XR-t sokkal jobb áron lehet megvásárolni, viszont számomra a kompaktság fontos tényező, így pedig nehéz mérlegelni, hogy mennyit ér meg nekem a kisebb kijelző.

(#192) atee_13 válasza 7Heads Drago (#187) üzenetére


atee_13
őstag

"Sok iPhone fan hivatkozik erre. Ennek ellenére ki tudja miért az Apple is elkezdte a felbontást növelni a drága telefonjaiban." Ne várj rá választ. Esetleg bedob egy adatlaphuszár rejszolós mantrát és le van tudva.

(#193) Coyot válasza atee_13 (#192) üzenetére


Coyot
őstag

Neked mantra, mert kívánod a nagy számokat ;]

Má' nem

(#194) atee_13 válasza Coyot (#193) üzenetére


atee_13
őstag

:C :C Csalódtam volna ha megérted.

(#195) Coyot válasza atee_13 (#194) üzenetére


Coyot
őstag

Komolyra fordítva, újra megpróbálom elmondani. Utoljára.

Megértem és mindig is megértettem hogy valaki geekeskedik kell az fps vagy hogy 20 centiről is tűéles legyen a kép, csak ez a userek 1%, ha van annyi egyáltalán.
Itt egyedül nektek akik fikázódtok kellene megértenetek, hogy van akinek tökéletesen megfelel az a ~330ppi amit úgy fikáztok mintha régi tv adást kéne néznetek egy mai rendes 4k videó helyett. Holott a különbség kb nagyítóval vagy még azzal sem tapasztalható - főleg a linkelt videót megnézve.

Drága maga a telefon? Igen az.
Ebben az árban vannak más paraméterek is mint a kijelző? Igen nem is kevés, főleg a szoftver és policy oldalon.
Problémázik ezen valaki? Általában az aki amúgy sem venné meg.

Szóval akkor kérlek áruld el hogy mit keresel még itt, miért szemetelsz teljesen off hsz-eket ide, és miért nem vagy képes elfogadni hogy vannak más igények is mint a tiéd? Ne válaszol semmiképp a kérdés költői.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#196) vizib


vizib
csendes tag

koszi a tovabbi hozzaszolasokat. kb ugyanolyan nehez dontni a 2 kozul tovabbra is :)) az egyik ezert jobb a masik azert. osszessegeben eleg holtversenynek tunik a dolog. varoka egy kicsit szerintem es azt veszem amelyik olcsobb lesz.

(#197) atee_13 válasza Coyot (#195) üzenetére


atee_13
őstag

3x próbáltam elmagyarázni hol beszélsz mellé, de olyan volt mintha a lónak imádkoztam volna. Nekem ennyi elég volt.

Nem csak én világítottam rá, hogy hol hibádzik a logikád erre matrázod ugyan azt … és én szemetelek :C :C

(#198) Coyot válasza atee_13 (#197) üzenetére


Coyot
őstag

Helyes. További jó adatlapra rejszolást kívánok. ;]

Má' nem

(#200) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Még mindig a dejóazandroidszarios a téma? Semmi köze a cikkhez. De mindegy a android fanboyokat nem érdekli.
Nos akkor hogy megnyugodjon mindenki minden Iphones hülye, az androidosok a tutit használják. Menjetek rootoljatok vagy rakjatok fel pár custom romot, Greenifyvel vagy akármivel szórakozzatok csak hogy a 10000 mah-es akksi 2 napig kihúzza, rakjatok fel pár memóriaoptimalizáló appot, higy a 20 Gb ram elég legyen egy Messenger háttérben tartásához. Hagyjátok már el az Iphones topicokat :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.