Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

tl;dr: egyiket sem ;]

Szerintem a legutolsó jó iPhone az SE volt, valamint az 5S, azóta engem egyikkel sem tudtak meghatni :((( Az a formavilág volt a legjobb, iPhone-ok között, most se azzal van a gond, hogy ekkorák a telefonok, hanem a dizájn összességében nálam nem kelti azt a Váó! érzést.

[ Szerkesztve ]

(#2) atee_13


atee_13
őstag

Én nézek el valamit vagy tényleg nincsnek az árak feltüntetve?

Az épp nem egy elhanyagolható tényező almavásárlás esetén.

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Melyiket érdemes?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Spet válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


Spet
addikt

Tudod: attól függ.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#5) Krugszvele válasza atee_13 (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

nemnem! Pontosan, hogy elhanyagolható tényező :)
Ha valaki apple-t akar úgyis megveszi, akár kétszáz, akár háromszáz-ezer forintért adják.

(#6) Krugszvele válasza mg1992mg (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Emiatt van nekem is 5S, már ötödik éve :(
A kilógó kamerás óriásszörnyek nem jönnek be :(

Tudom, nem a világgal van baj, hanem velem. De jó lenne egy korszerű, 4 colos apple telefon.

(#7) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Az iPhone 6s részhez van két észrevételem:

1. Nemrég szüntették meg az iPhone hatos frissített változatának a gyártását, így már ezt is csak használtan lehet kapni, de talán a legjobb vétel.
Ez így nem teljesen igaz. Lehet, hogy most állították le a gyártását, de gondolj bele, hogy mennyi készülék van még a kis- és nagykereskedelem különböző tagjainál. Szóval egy ideig még lehet kapni újonnan. A "nemhülye" shop is most akciózza, tehát lehet némi készletük.

2. Tárhely: 16GB (nagyon nem ajánlott), 64GB, 128GB
Van belőle 32 GB-os verzió is, a "nemhülye" shop is azt reklámozza.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8) TunerJoe válasza DrBubo77 (#7) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Rendben, köszönöm

instagram.com/albert__gyorgy

(#9) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Egy észrevétel, a használt árakat feltüntethetnéd, ilyen körübelüli összeggel.

Meg a saját véleményem, az XR szerintem messze nem egy bomba ajánlat, újonnna egy 300k-ért egy 326ppi-s kijelzővel ne szúrjuk már ki az ember szemét azért, ekkora ppi ma az alsó kategória(nem konkrétan apple elleni hate-et indítok, nem akarok android vs apple háborút indítani ezzel). De persze ha valakit nem zavar, akkor szíve joga.

(#10) atee_13 válasza Krugszvele (#5) üzenetére


atee_13
őstag

Akkor nekik ez a legjobb vétel :C :C :C

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mint Rolexből, a kínai kamuváltozatot, 50$-ért!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Én vettem 35ért egy 7hó garos 32-es hálózatfüggő SE-t, szóval az nekem úgy bőven megérte. Van mellette egy honor8-om is. Nem vagyok vak márkafüggő. Mindkét teló jó még nekem. Jövőre váltok, csak nem tudom, hogy mire. A felhozatalt nézve egyiket sem tudom pótolni/kiváltani.

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#13) Carasc0


Carasc0
őstag

Sztem a legjobb vétel most: Alig használt patika állapotú Iphone 6s 16Gb.

Nekem sima 6-osom van, alapmodell. 3 éve megvan már. Én nem hordom tokban, nem pelenkázom és köszöni jól van. Csere nálam 2-3 év múlva esedékes.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#14) TunerJoe válasza Carasc0 (#13) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A 6s tényleg jó vétel, de én a 16 GB-tal vitatkoznék, hogy megéri.
Nekem az 5s-ben kínkeservesen kevés ez a tárhely méret, és gondolj bele, hogy még az előbbinél mi lenne velem. Lehet, hogy neked elég ennyi hely, de valószínűleg a legtöbb embernek nem.

instagram.com/albert__gyorgy

(#15) Noukoum válasza TreXesZ (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem az Iphone-ok között éri meg, arra gondolt a szerző. Ár/értékben elég gyengék az iphoneok:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) #78693120


#78693120
törölt tag

Az SE-ből van 32 gigás is is, ez kimaradt a cikkből.

(#17) TunerJoe válasza TreXesZ (#9) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én nem állítottam, hogy bomba ajánlat, egyszerűen cask azt, hogy SZERINTEM jobban megéri, mint az Xs. A 326 ppi-s kijelzőn pedig nem látni pixeleket.

instagram.com/albert__gyorgy

(#18) macilaci78 válasza mg1992mg (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, én is rövidebb cikkre számítottam a cím alapján. ;]

TunerJoe: hosszú a cikk, szétszedtem volna több oldalra, 2-4 típus oldalanként.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) Freiherr


Freiherr
őstag

Egy zsírúj sárga 5C- ért sok pénzt kifizetnék , első ájfonom volt, a nosztalgia nagy úr.

XXX

(#20) domos


domos
senior tag

IPhone XS Max a nyerő :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#21) kovbandi82 válasza domos (#20) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem egy 7-es van, 1 éves, de szerintem 2-3 évig nyúzom még. Fiamnak egy AE-t vettem használtam, neki is pont megfelel. Egy 5c volt Neki előtte, semmi gond nem volt azzal se.

(#22) TreXesZ válasza TunerJoe (#17) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Persze, ezt nem is kérdőjelezem meg.
De csak pl: én ha a 401-es ppi(5.5 inch, fhd megszokott kombó)(az apple új szabványa am éppen, ah ezt mondhatom) telómról átnézek egy 326-osra, vagy ahoz hasonlóra, hát ugyan nem állítom, hogy pixeles, de messze nem olyan éles, mint a másik. :( :(

(#23) C4mp3r


C4mp3r
addikt

en a megjelenese ota nyuzok egy 6s 64GB-ot es ahogy a dolgok allnak az apple haza tajan valoszinuleg addig fogom hasznalni amig szet nem porlad a kezemben. az akksi mar haldoklik, de meg mindig ios 10-en van, most tervezek atallni 12-re ha tenyleg nem lassitottak a regebbi keszulekeket. ezek az 1200-1500 euros arak meg nevetsegesek teljesen elment az eszuk ugyhogy valosznuleg a kovetkezo generacianal fogok valtani egy iphone 8 plusra.

(#24) UnA válasza macilaci78 (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt ugye a korrektorok feladata lett volna, hogy szóljanak - még időben ;)

(#25) wolfgabriel


wolfgabriel
újonc

A kérdésre válaszolva: egyiket sem.

2018-ban a szifonos telefonok teljesítménye sokkal olcsóbban megvásárolható egy rakás másik gyártótól. Ez van. Teljesítményen a mindennapi használatra és bármely app futattására gondolok.

Ár érték arányban az apple cuccok a béka segge alatt vannak. Ez szerencsére egyre több embernek leesik, ezért nem publikálja az Apple egy ideje az eladási adatait.

Mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, ha csúcstelefon kell vegyen másik gyártótól ugyanolyan teljesítményt, a fennmaradó 100-200ezer forintból meg menjen el a párjával nyaralni!

(#26) domos válasza kovbandi82 (#21) üzenetére


domos
senior tag

Kinek mi, ugye. Csak a "szerintemet" írtam le. X után/mellet nagyon jó hogy ismét nagy a kijelző.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#27) Medocsabi válasza wolfgabriel (#25) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ezzel 100%-ig egyetértek, de ilyeneket kár írni egy iphone cikk alá, mert csak trollkodás :) Mindenki tudja, hogy 90%-a a usereknek azért veszi mert státuszszimbólum. A maradék 10% meg van olyan iintelligens hogy nem veszi magára, és nem sértődik meg ezen mert tudja ezt. ;)

(#28) Luck Dragon

Én azt sajnálom hogy az SE utód nélkül maradt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) TunerJoe válasza wolfgabriel (#25) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Az Androidos flagshipek pedig szinte pontosan ugyanolyan teljesítményűek, mint az iPhone 8/Xr, kb. ugyanazért az árért. Akkor azok sem érik meg az árukat, igaz? Azzal is tudnék vitatkozni, hogy csak azért veszik az emberek az iPhone-t mert státuszszimbólum. Hidd el nekem, hogy van tudatos iPhone vásárló is, aki esteleg az ökoszisztéma, vagy csak az iOS miatt vásárol ilyen készüléket. Egyébkét meg szerintem mindenikneki maga dolga, hogy mire költi a pénzét.

instagram.com/albert__gyorgy

(#30) Medocsabi válasza TunerJoe (#29) üzenetére


Medocsabi
addikt

"Hidd el nekem, hogy van tudatos iPhone vásárló is, aki esteleg az ökoszisztéma, vagy csak az iOS miatt vásárol ilyen készüléket"
lásd előző hsz.-em, ők a 10% ;) (nekem is van ilyen ismerősöm, konkrétan az autó smart rendszere ios-szel kompatibilis)

(#31) orion1025 válasza Medocsabi (#27) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem a Nokia E61 még bő tíz évig elég lesz, annak a kameráját a szifon sem tudja überelni, meg vírust sem írnak rá ;] Troll off. Egyébként nagyon régóta tervezek almát venni, de pont azért sosem vitt rá a lélek mert egy pöcs méregetésbe ment át ez is, mint egy BMW ( na meg utálom az érintős telefonokat ), de az ötös kimondottan etalon kinézettel rendelkezik. Bár az elmúlt években messze nem akkora státusz a birtoklása, de sajnos ez maradt meg a köztudatban. Nekem spec egy BB Passport sokkal előbb kellene, mint egy szódásszifon.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#32) TunerJoe válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Fizikai utódja valóban nem lett, de szellemi igen. A neve: iPhone 8.

instagram.com/albert__gyorgy

(#33) TunerJoe válasza Medocsabi (#30) üzenetére


TunerJoe
senior tag

"nekem is van ilyen ismerősöm, konkrétan az autó smart rendszere ios-szel kompatibilis"
Most komolyan van ilyen? Szerintem amelyik autó fedélzeti rendszere tartalmaz CarPlay-t, akkor az AndroidAuto-val is kompatibilis, nem? Javítsatok ki ha tévedek :)

instagram.com/albert__gyorgy

(#34) tntmax


tntmax
aktív tag

Részemről egyiket sem.

(#35) Noukoum válasza Medocsabi (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindjárt kapod a troll jelzőt te is, vigyázz!:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) Noukoum válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Én nem. Szerettem volna az új se-t de én nem vagyok birka. Már bocsánat. Nem vettem volna meg Xr árban, már pedig abban lett volna. El kell fogadni hogy új apple termék = komoly árnövekedés lásd macbook air pl.
Szóval jó lett volna egy se2, de nem 300k ért. Majd 1-2 év múlva lehet jönni fog. Addig lehet használni a sima se-t.:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) Noukoum válasza TunerJoe (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Az ökoszisztéma az melyet minden fórumot olvasó személy elmond, csak azért hogy lehessen valamit mondani.

Ja és igen biztos van tudatos vásárló is, csak valahogy én olyat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Loresz


Loresz
tag

Én nem tudom, hogy a hatos, hetes széria kapcsán mennyi maradt meg a dologból, de nemrég még nagy felháborodást keltett, hogy az apple szoftveresen csökkenti a teljesítményt az akkuidő javára a 6/6s/7 modelleknél! Volt hatosom, minden szép és jó volt vele mígnem eljött a tél és 40%-nál a telefon magától kikapcsolt, jobb esetben rövid idő alatt drasztikusan csökkent az akksi töltöttsége! A teljesítménycsökkenést meg érezni lehetett használat közben! Nem tudom, hogy azóta kijavította-e az apple ezeket a gondokat mert a szolgáltatóváltással együtt egy nyolcas tulajdonosa lettem! Ezt pedig ajánlom mindenkinek aki ájfonban gondolkodik, mert lassan egy éve használom minden probléma nélkül és eddig nem volt olyan alkalmazás (kelljen az munkához vagy szórakozáshoz) ami megfektette volna vagy gyengén muzsikált volna rajta!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#39) UnA válasza Loresz (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Javították az iOS 12-ben, a népharag miatt...

(#40) Perdedor


Perdedor
tag

A 6s azért nem kapottt IP minősítést mert a sim tálca és az alsó két csavar nincs ellátva gumitömítéssel mint a 7-es, ill. attól felfelé.
Egyébként nemrég dobtam össze magamnak egy 5s-t, hulladékból.
Carplay navigációnak tökéletes :K

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#41) woker válasza C4mp3r (#23) üzenetére


woker
aktív tag

Határozottan tudom ajánlani 6s-en az iOS 12 feltételét, alapból nem lassú a telefon, de a 12-essel végre sikerült nagyon eltalálniuk a dolgokat Cupertínoban mert sokkal simábbnak tűnik vele a telefon működése. Amúgy én is épp 8-ra frissítettem mert teljesen hidegen hagy a tepsi méretű Xs/Xr sorozat és bízom benne, hogy észbe kapnak mert nagyon nem kedvelem a nagy telefonokat, legyen az apple vagy droid.

wolfgabriel: Igazán remek hozzászólás volt, gratulálok :) Az Apple vásárlók többsége -így többek között én is- azért tisztában van azzal, hogy igen komoly felárat fizetünk a márkanévért, de azért a Google a Pixel míg a Samsung a Galaxy sorozattal igyekezett felzárkózni árazásban. Akik az aktuális legerősebb androidos modelleket veszik azok ugye mind tudatos vásárlók és még véletlenül sem akad közöttük aki pusztán azért veszi mert éppen az a legerősebb telefon vagy olyanok akik megszállottan ragaszkodnak egyes márkákhoz? :)
Én pl. 5 év után váltottam androidról mert elegem lett a Samsung bullshitből amikor bejelentették, hogy az S3-ra már nem jön ki a 4.4-es android (4.0.1-el jött ki) mert, hogy azt kevesebb RAM-mal rendelkező készülékekre optimalizálták, természetesen nem sokkal ez után adták ki az S4-et ami természetesen 4.4-el érkezett :C Lehet itt tolni a propagandát, hogy szar/drága a szifon és a droid sokkal jobb ár/érték arányban, de amíg az iOS 12 1 hónap alatt 85%-os penetrációt ért el addig androidból a 8.x verziók jó ha az aktív készülékek negyedén érhető el miközben már a 9.0 is elérhető 3 hónapja ami a készülékek csak igen kis hányadán fut. Amíg a Google szét nem csap a gyártók között és nem gondolja át a SW-t architekturálisan addig csak egy iszonyúan széttöredezett piac maradtok ahol a készülékek nagy részén a droid fél tucat verziója fut mert egyrészt a gyártón is múlik, hogy mikor kapsz frissítést (ha kapsz egyáltalán) és ha voltál olyan balszerencsés, hogy szolgáltatótól vettél készüléket akkor ez újabb hónapokkal csúszhat.

Amúgy csak egy példa, hogy mire fizetem a felárat: foglaltam időpontot egy Apple store-ban keddre mert akkumulátort akartam cseréltetni a 6s-emben (mert családtagnak adom majd oda és a 3 év nyúzás után 87%-os! akksit kiakartam cserélni). Este 7-kor adtam le a telefont miközben az üzlet 8-ig volt nyitva, a telefont diagnosztizálták helyben, hogy biztosak legyenek abban, hogy csak az akkumulátorral van gond, feljegyezték a külső sérüléseket (pár apró karc volt csak a lightning port körül ahol a tok nem védte a fém keretet) majd megmutatták a listát nekem is jóváhagyásra amin szerepel az is, hogy mit csinálnak és ez mennyibe fog kerülni. Másnap, nyitás után fél órával már kaptam az e-mail-t, hogy mehetek érte de ha nem tudok mégse bemenni az elkövetkezendő 1 hétben akkor hívjam őket bátran.

Természetesen az Apple részéről is voltak erősen megkérdőjelezhető lépések, mint pl. az iOS 11-es lassításos balhé vagy a jack elhagyása a telefonon miközben nem adnak adaptert mellé amivel egyszerre tudod használni a headsetet és tölteni a telefont ami továbbra is proprietary portot használ miközben évekkel ezelőtt elkötelezték magukat az usb mellett.

A különbség kettőnk között az, hogy én nem akarlak meggyőzni, hogy vegyél szifont mert attól menőbb leszel vagy olcsóbb androidot mert akkor a fennmaradó pénzből elmehetsz nyaralni vagy jobb nyaralást szervezhetsz magadnak. Megengedhetem magamnak? Meg. Van rá jobb okom mint pusztán, hogy státusz szimbólumot vegyek? Van, több is. Érdekel, hogy ki milyen telefont használ és miért? A legcsekélyebb mértékben sem, amíg nem akar győzni, hogy miért is kellene nekem váltanom pusztán csak mert a másik olcsóbb vagy egyéb szubjektív szempontok miatt.

(#42) TunerJoe válasza woker (#41) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A szívemből szóltál

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#43) joey04 válasza Medocsabi (#27) üzenetére


joey04
titán

Én nem értek egyet kijelentéssel, ám megsértődni nem fogok. Viszont mélységesen lenézem az ilyen embert, akinek ez a véleménye, hogy 90% státuszszimbólumnak veszi. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Medocsabi válasza joey04 (#43) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pedig ezt Steve Jobs mondta,már az Apple II-nél. ;) maga a brand megalkotását is ez motiválta. Szóval kicsit igenis hiszti szaga van a hozzászólásodnak :)

[ Szerkesztve ]

(#45) domos válasza joey04 (#43) üzenetére


domos
senior tag

+1 :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#46) atee_13 válasza Loresz (#38) üzenetére


atee_13
őstag

"lassan egy éve használom minden probléma nélkül és eddig nem volt olyan alkalmazás (kelljen az munkához vagy szórakozáshoz) ami megfektette volna vagy gyengén muzsikált volna rajta!"

8-as 750 x 1334, 326 ppi mindez mind ez 4,7 colban, csúnya lenne ha megakasztaná valami. Mindezt 300 ezerért.

Van egy jóindulattal középkategóriás (de lehet alatta) hardvered a SOC -ot leszámítva féltenyérnyi kijelzővel és ormótlan kávával. Én 2018 ban ezt nem tartanám akkora előnynek, más lenne ha mondjuk mindez 60-70 ezer lenne, de nagyon nem az a kategória.

Ezt nem kötekedésnek írom, csak általában az almások mindig ezt hozzák fel, hogy milyen "simán" fut. Egy kollégám pl valami 30 ezres samuval mászkált ami állandóan bagos volt neki és kijelentette, hogy szar a droid és nézet valami 250 ért almát. Mondtam neki, hogy a 250 ezres almát ne a 30 ezres samuhoz hasonlítgassa, nézzen szét hasonló árkategóriában. Végül hüvely P10 et vett és azóta is maximálisan elégedett vele. Pedig volt nála alma is akkor azt hiszem 7 es kipróbálásra.

Nem azt akarom mondani ezzel, hogy vegyen mindenki droidot, csak azt, hogy pl a te esetedben azért egy 300 ezres telótól ne erény legyen már, hogy futnak rajta a dolgok mikor a kijelző kicsi a ppi lassan 10 éve ugyan az a cégnél a kávák bumfordiak.

(#47) domos válasza atee_13 (#46) üzenetére


domos
senior tag

Nekem van iphone és droid is (adalapomon ott vannak a modellek) és minden esetben az iphone-ok simábbak. Droidon olyan helyen vannak töltőképernyők ahol iphone-on nem láttam soha. Persze ettől függetlenül mindegyik telefonnal teljesen meg vagyok elégedve.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#48) atee_13 válasza domos (#47) üzenetére


atee_13
őstag

Kicsit akkor ez off de a "gyűjteményből" milyen a 20Pró? Vagy tudsz egy sorrendet írni a készülékek között én kíváncsi lennék rá. És hogy miért van ennyi telód mikor melyiket mire használod? Csak azért, hogy ha az egyik többet van nálad akkor inkább bele lehet "szeretni".

(#49) batai15


batai15
félisten

Egyszerű. Ha mindenképp szifon, akkor azt amire van pénz, és ami nem vágja anyagilag haza az embert.
Más kérdés hogy személy szerint maximum i8 lenne amire pénzt adnék még, a többi árba legalább annyira elvan szállva mint innovációban alul maradva a konkurenciához képest.

[ Szerkesztve ]

(#50) osztraksajt válasza TunerJoe (#33) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tévedsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.