Hirdetés

2019. október 23., szerda

Gyorskeresés

(#1) Cifu

Cifu
(nagyúr)
LOGOUT blog

Az ALE630-as végűt leszámítva a többi HGST enterprise szintű Ultrastar széria, szóval hogy a HGST-k jól szerepelnek, nem túl meglepő...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Sunabouzu válasza Cifu (#1) üzenetére

Sunabouzu
(csendes tag)

A korabbi statisztikakbol mar kiderult, hogy meglepo modon a desktop hdd-k meghibasodasi rataja alacsonyabb mint a vallalati verzioke.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#3) atus72

atus72
(senior tag)

A 29,08% az hogy jött ki? Valaki vezesse le pls.

(#4) zzola

zzola
(félisten)

Van olyan, hogy megbízható?

(#5) junior11

junior11
(veterán)

Kíváncsi lennék a többi "mezei" HDD-k hogy bírják (pl. WD Blue, RED Pro, Purple, Gold, Black és Seagate Ironwolf/Pro, Skyhawk stb.).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6) Ribi válasza atus72 (#3) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Ez valahogy nagymértékben függ, hogy mióta fut az adott disk. Én sem értem a számítást, de biztos megvan a formula erre.

(#7) AAAgold válasza atus72 (#3) üzenetére

AAAgold
(senior tag)

Nyugi, a többi szám is furcsa :)

Amúgy a hibák száma az adott negyedévben történt hibák száma. A hiba arány éves kivetítés.

A 29% esetében szerintem az év legvégén telepíthették a driveokat, így az 1db hiba éves szintre vetítve ilyen torz eredményt szült.

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#8) Ribi válasza Ribi (#6) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Nézni kell minden oszlopot, vagyis kiszámolni, hogy 1 winyó 1 nap mennyit megy, mert pl a 29% úgy jött ki, hogy a winyók (1255/60=) 21 napot mentek abban az évben, vagyis a %-os eredményt fel kell szorozni (365/21=) 17.4-el. Vagyis 1/60*17.4=0.29 vagyis 29%. Mert ez éves tönkremeneteli ráta.

Legtöbb winyó évente átlag 90 napot ment, ez a viszont csak 21-et. Lehet az évenkénti indításokat is kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mercutio_ válasza junior11 (#5) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Ott vannak a Redek....

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

(#10) junior11 válasza Mercutio_ (#9) üzenetére

junior11
(veterán)

Csak a "sima" RED van ott ha jól látom, a RED Pro nincs.

(#11) GeryFlash

GeryFlash
(addikt)

Szomorúan veszem észre hogy ma elmaradt az ilyen híreknél megszokott ,,a szígét a legócskább" kommentek ;]

Több mindent, kevesebb semmit!

(#12) junior11 válasza GeryFlash (#11) üzenetére

junior11
(veterán)

Tudod, ami késik, nem múlik :D

(#13) Mercutio_ válasza junior11 (#10) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Ooops tényleg:R

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, m4/3 obik

(#14) Hg3X válasza junior11 (#5) üzenetére

Hg3X
(tag)

Én pl WD Blue-t használok, eddig nem volt vele gond, de egy ilyen teszt ezzel a merevlemezzel érdekelne...

"A galaxis békéjének, és biztonságának megszilárdítása érdekében úniónkat új alapokra helyezzük! Neve mától Első Galaktikus Birodalom! A rend, és a biztonság birodalma!"

(#15) junior11 válasza Hg3X (#14) üzenetére

junior11
(veterán)

Hány TB-osat használsz? Az EZRZ végű blue széria átcímkézett green, 5400-as, a 7200-as 1TB-os EZEX Blue talán már nem is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#16) Hg3X válasza junior11 (#15) üzenetére

Hg3X
(tag)

5400 rpm-es 1TB-s verzióm van.

"A galaxis békéjének, és biztonságának megszilárdítása érdekében úniónkat új alapokra helyezzük! Neve mától Első Galaktikus Birodalom! A rend, és a biztonság birodalma!"

(#17) Pécsi gyerek válasza junior11 (#15) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Most vettem egy hónapja ezex blue 1 tb 7200 öt.Olcsóbb volt 2 ezerrel mint egy éve.(13-15)És nagyon fasza mindkettő.Hdd hez képest villámgyors.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo :) és leeeeddd a házban :)

(#18) junior11 válasza Pécsi gyerek (#17) üzenetére

junior11
(veterán)

Akkor még kapható, a múltkor a haverom 3 hónapos WD Blackje lett szektorhibás, először ezt a Blue-t szerette volna megvenni, de az 5 év gari miatt a Black mellett döntött, bár elég hamar szüksége is lett rá :DDD

(#19) Duree

Duree
(veterán)

Én évek óta Toshibát használok (ez ugye HGST) 6db 3 terrás van a családban és soha egyikkel sem volt gond.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#20) junior11 válasza Duree (#19) üzenetére

junior11
(veterán)

Hogy érted, hogy a Toshiba a HGST?

(#21) gergejly válasza junior11 (#5) üzenetére

gergejly
(aktív tag)

2 terás wd purple 4 éve hibátlan nálam otthon, persze :)

nyugi, csak addig fórumozok, amíg őstag leszek!

(#22) junior11 válasza gergejly (#21) üzenetére

junior11
(veterán)

Az jó, és gépben használod vagy NAS-ban?

(#23) gergejly válasza junior11 (#22) üzenetére

gergejly
(aktív tag)

Asztali gépben.
Jó kis lomha hűvös lemez

nyugi, csak addig fórumozok, amíg őstag leszek!

(#24) Pécsi gyerek válasza junior11 (#18) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

A hdd ajánlós topikban is ajánlott mind a kettő (black/ezex)Nekem nem ért meg egy 10 essel többet a black a plusz 2 év garijával.A blue is gyors csendes,az egyik 1 éves múlt,hibátlan.Neten is dicsérik kb 90-95%- ban mindenhol.Persze akár mikor beszarhat ez is,de egy 250 ezres gtx 1080 ti is.Amúgy televannak a boltok, vagy pár nap alatt meghozzák az ezex et,szóval van még belőle biztos sok.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo :) és leeeeddd a házban :)

(#25) józsi9995

józsi9995
(tag)

"alapvetően biztonsági mentésekhez kínál felhős tárolószolgáltatást"
Aha, tehát egyszer beröffentik aztán megy míg meg nem hal.
Egyszer de jó lenne egy olyan tesztek látni, ahol hétköznapi a használat.
De minek ide tesztelgetni, mindenkinél a személyes preferencia győz a végén: mindig lesz olyan aki esküszik az egyikre, egy másik meg temeti.

(#26) nemszabad

nemszabad
(tag)

WD :)... Ingyen se kéne. Mily meglepő, hogy itt is a japánok végeznek elől....

(#27) Devilstudio

Devilstudio
(tag)

3tb wd redek nem okoztak még csalódást.
Persze lehet hogy csak mákom van velük.
Anno:
Maxtor: 55c kerreg - kattog de még mindig jól ment.
Seagate: Egy az egyben feladata pár hét alatt.
Wd blue: hangos és 2 hónap után kuka.

Youtube: Devilstudio

(#28) junior11 válasza nemszabad (#26) üzenetére

junior11
(veterán)

Rossz tapasztalat a WD-vel? Amúgy a HGST is már jó ideje WD brand, de állítólag nem nagyon szólnak bele a fejlesztésekbe.

[ Szerkesztve ]

(#29) nemszabad válasza junior11 (#28) üzenetére

nemszabad
(tag)

Sokan köpködik. Saját tapasztalat nincs. Nálam ugyanaz a kategória, mint autóban a franciák, vagy mint telefonoknál a Samsung.... Soha. :)

(#30) junior11 válasza nemszabad (#29) üzenetére

junior11
(veterán)

Ilyen alapon a Seagate-t is lehetne köpködni, mindegyiknél kifoghat az ember hibás darabot.

[ Szerkesztve ]

(#31) Giot válasza junior11 (#30) üzenetére

Giot
(addikt)

.....nálam egy 2T seagate adta meg magát, alig tudtam leimádkozni róla az adatokat. Elvitt egy pár napot.
De végül nem volt adatvesztésem, csak az idővesztésem.
Én személy szerint többet nem veszek tőlük HDD-t, ettől persze lehet jó, .s másnál bevált. :)

"felhőfoszlány-forma fakó lobogók"

(#32) kromatika

kromatika
(veterán)

+1 HGST :K

Korg DS DAC 100M eladó

(#33) Nexave válasza Pécsi gyerek (#24) üzenetére

Nexave
(tag)

250-ert hozzal nekem is 1080ti-t!!! 2-t legyszives!!! 😂😂😂

(#34) Pécsi gyerek válasza Nexave (#33) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Hja,én még az örület elötti árra gondoltam.Látom manapság már 450 ért is akad :(

(#35) Ghard

Ghard
(őstag)

Nekem van egy hangosan kattogós HGST laptop vinyóm :DDD

(#36) Tewe013

Tewe013
(senior tag)

2009 óta WD Blue 5000AAKS-om van, azóta is hibátlan. Ha egyszer tönkremegy tuti, hogy a kövi is WD lesz.

(#37) Hiftu

Hiftu
(senior tag)

Az egyes elhalálozott vinyók munkaórájáról nincs jelentés?
Nem mindegy, hogy meghal 500 vinyó 10 év szolgálat után, vagy 3 vinyó 12 perc után.
Egyébként az ilyen statisztikából elég sok hülyeség is kisűlhet. Pl:
A vinyók társas lények, mert minél több van belőle annál kisebb eséllyel halnak meg.
Ha lenne 5 millió vinyójuk, akkor talán egy sem döglene meg. ;)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#38) Spectrum válasza junior11 (#28) üzenetére

Spectrum
(aktív tag)

Nekem WD greenek pukkannak el. EURS és EZRX, 3 TB-osak, mind pont két évet bírja, kettővel szerencsém volt, mert garancia vége előtt két héttel adta meg magát, egy másik meg két héttel utána.. Ami még fut, az nincs két éves... WD Greent soha többet, a többi színnel nincs tapasztalatom.

(#39) junior11 válasza Spectrum (#38) üzenetére

junior11
(veterán)

Nekem is Green ment tönkre, ami jelenleg már Blue széria alatt fut (5400-as, EZRZ széria). Seagate-nél ilyen a 3.5" Barracuda, állítólag az sem tart sokáig.

(#40) AiRLAC válasza junior11 (#20) üzenetére

AiRLAC
(senior tag)

WD megvette a HGST (ex IBM) HDD üzletágát, de a versenyhivatal csak úgy engedélyezte hogy a 3.5" részleget a Toshibának adta el. Így pl. a Deskstar 3K5000-ből Toshiba DT01ABA lett, a korai darabokon még rajta volt hogy by HGST.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#41) junior11 válasza AiRLAC (#40) üzenetére

junior11
(veterán)

Igen ezt tudtam, csak azt hittem az újabb, jelenlegi Toshibákra értette. :)

(#42) Addel

Addel
(aktív tag)

NAS-omban is szépen muzsikálnak. :R

(#43) Tidus válasza Addel (#42) üzenetére

Tidus
(őstag)

NAS-ba 300giga? Mire, családi fotók?

(#30) junior11: Én most szereztem be, már kíváncsiságból is, egy Seagate FireCuda 2TB-8GB SSHD + Intel Optane 32Gb gyorsító tárral RAID0-ba, gamer gépbe. Egyelőre szépen muzsikálnak, de majd az idő megmutatja.

[ Szerkesztve ]

(#44) Addel válasza Tidus (#43) üzenetére

Addel
(aktív tag)

Majdnem azóta van a nasomban, mint te itt a PH! -n. ;]

(#45) FollowTheORI

FollowTheORI
(nagyúr)

Ahogy nézem egyiknek sincs olyan hűdenagyon szégyenkeznivalója már... elég jól bírják szinte minden gyártónál.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46) troviko

troviko
(senior tag)

A Toshibáknál konstans 0 a meghibásodás.
Amúgy én is Toshibákat használok adattárolásra, van kb. 4-5 3 TB-s modellem, de nem azért, mert ezek a legmegbízhatóbbak, hanem mert ezek a legolcsóbbak kb.
Eddig egy sem ment tönkre. Mikor megjönnek megy rajtuk egy 1,5 napos íráso-olvasás teszt, ha azt túlélik hibátlanul, mehet rájuk az adat, aztán kb sose látom őket viszont.
Lemezenként van bennük kb. 2-3 nap üzemidő, meg 10 indítás. :)

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#47) tecsu

tecsu
(addikt)

"Persze nem szabad elfelejteni, hogy a negyedéves adatokból számolt éves trendek azért nem teljesen pontosak."

Akkor miért nem számoltak éves adatokból? :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) tecsu válasza troviko (#46) üzenetére

tecsu
(addikt)

Nekem még soha nem ment tönkre egy HDD-m sem (volt kb. 20), de ebből nem vonok le komoly következtetéseket. :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) HartgeH3-2.8

HartgeH3-2.8
(addikt)

Vérpisti mode ON: Akkor most mit vegyek kövi vinyónak ha bővíteni akarok? ;] Seagate van. Gyors teszi a dolgát, HD senti szerint tökéletes, de rezonál mint a szar. Búg tőle a ház, pedig nem házam, tankom van. Ezért utálom. Szivacsra kellett tegyem, azóta béke van, és csend. Szóval a Seagate szar.. Haver még jó múltkor WD-t vett origin zsír újat boltból. Kattogott, pedig azt hittem a WD jó. Szóval a WD is szar.. Látom a Toshiba jó, de állandóan azt mondják bármit csak azt ne. Szóval a Toshiba is szar.

Vennék SSHD-t. Arra is azt mondják, hogy szar.
Inkább azt veszem meg amire a következő komment azt mondja az jó.

[ Szerkesztve ]

Otthon a 2db One X, meg a 4k tv, mégis "függöd" a 300 forintos game pass-t

(#50) tipuka válasza HartgeH3-2.8 (#49) üzenetére

tipuka
(addikt)

10TB-s SSD :DD

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> Vadi új Xiaomi Redmi Airdots és Haylou GT1 wireless fülhallgató eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*--

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.