Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tha_answer


tha_answer
őstag

netto? brutto? hays?

[ Szerkesztve ]

(#2) ilor14 válasza tha_answer (#1) üzenetére


ilor14
tag

Szerintem bruttó lesz ez.

(#3) Mérnök úr


Mérnök úr
csendes tag

Egy ideje gondolkodom már rajta, hogy hozzáfűzzem a véleményemet, vagy egyszerűen csak hagyjak fel végre ennek a színvonalas portálnak az olvasgatásával. Egyelőre kipróbálom az előbbit...

Az olyan kijelentéseknek, mint hogy az "IT-szektorban [...] 600 ezer és 1,2 millió forint között keresnek", körülbelül annyi gyakorlati haszna van, mint hasonló számadatokat mondani úgy általánosságban az egészségügyi szektorról, orvosokat, ápolókat egy kalap alá véve.

Külön hasznos volt megtudnom, hogy a "szoftvereket a programozók [...] írják".

Oké, értem én, hogy ez csak egy PR cikk, és ebből tartják fenn az oldalt, de lassan már csak ilyesmik szerepelnek itt.

(#4) atike


atike
nagyúr

Bár felénk is ennyit lehetne keresni ezekkel... :) De kb a cikkben megemlített minimum a maximum felénk... És az is csak kevesek kiváltsága... :U Kelet-Magyarország, szeretlek... :DDD

(#5) UnA válasza Mérnök úr (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha a mondatból kihagyunk szavakat ötletszerűen, akkor a jelentése természetesen más lesz.

Vagyis ha megnézed, a keresetnél oda van írva, hogy "ezeken a területeken" – így nem is értem, hogy miről beszélsz. Ugyanígy a másik mondatnál. :N

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Ami nincs kifejtve itt sem: a szoftverfejlesztő ugyanúgy elavuló tudás, ha nem követed a szakmában a trendeket, mivel rengeteg olyan nyelv és platform van, ami ma már senkinek sem kell. Ugyanúgy igaz ez data mining vonalon is.

(#7) sztanozs


sztanozs
veterán

600K - 1.2M 4-5 éves tapasztalattal? :DDD
Legfeljebb ha van mellette 5-10 év más releváns IT/Üzleti tapasztalat...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) dtracer


dtracer
tag

Értem én, hogy tesztelőket is oktatnak, vagyis ebből él ez a cég. De tesztelő, mint olyan szakma, ami időtálló? A jelenlegi CI/CD trendek mellett? Aha.

(#9) totron


totron
őstag

Mintha kicsit paradox lenne a kérdés. Azt ismétlem el, amit nekem mondtak legutóbb:

- legyen affinitás az adott terület irányába
- legyen fejlődni akarás.

Lefednek mindent.

(#10) bolvar


bolvar
senior tag

Bezzeg nekünk csóró rendszergazdáknak ehhez képest töredéke jut :D Pedig hát min tesztelnének ha nem lennénk :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) tntmax válasza Mérnök úr (#3) üzenetére


tntmax
aktív tag

+1 Szépen összefoglaltad a lényeget.
Az ilyen jellegű cikkek ezen a portálon kb a "magyarország jobban teljesít" színvonalát ütik meg.

(#12) jatfield válasza bolvar (#10) üzenetére


jatfield
csendes tag

Stock fotóra még jók vagyunk modellnek :)

(#13) Diabolis válasza bolvar (#10) üzenetére


Diabolis
tag

Mi el tudjuk verni a programozót a HW alkatrészekkel, de egy digitális kóddal nehéz verekedni :D Többször mondtam már: "Agyonbszlak NYÁKlappal!!!" :D :D


Teljesen mindegy milyen területen dolgozol, az informatika egyetlen szegmense sem létezik a másik szegmens nélkül. És ha nem fejleszted magad, megrekedsz egy bizonyos szinten, akkor úgy jársz mint... mint... mint én :D Majd' egy évtized esett ki, most pedig izzadok, hogy pótoljam vagy újratanuljam amit 10 éve még tudtam. Pedig "csak" hardweres rendszergazda vagyok. Csak épp ma már nem kell fejből tudni az UTP kábel bekötését, ha hirtelen kell, meglesem a telón.
Egy asztali gépet pedig lehetetlen szarul összerakni. Oké, lehet, de akkor nagyon erős vagy :D
Vannak tudások amik elérnek, ahogy egyre hülyebiztosabb lesz a rendszer. Míg (az orvosos példát nézve) az emberi test nem változik az évek során számottevően.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#14) RetroFighter


RetroFighter
tag

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen összegeket írtak a cikkben, ismerőseimtől/barátaimtól én is ilyeneket hallok :B

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azmeg egy szép tévhit, hogy nem kell üzemeltetni az infrát, vagy hogy azt rá lehet bízni hülyékre. Nem értana a cégeknek ezekkel a munkakörökkel is foglalkozni.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.