Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Egyszerű BIOS mikorokód befecskendezés. Ilyet bárki tud magának is csinálni kézzel, én is csináltam, amikor egy procimat nem támogatta egyetlen, a laphoz tartozó hivatalos BIOS sem.

Szóval sok félnivaló nincs, akinek nincs gondja a gyári BIOS-szal, az ezzel a BIOS-szal sem fog problémákba ütközni (feltéve persze, hogy az intel gyári mikrokód nem hibás).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Anász


Anász
tag

Hétvégén csináltam meg a lapomhoz (Gryphon z87), kicsit nehezen ment, de összejött. Akit esetleg érdekel a folyamat: [link]

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#3) csako


csako
veterán

Fel is raktam magamnak, gyors visszaállítottam a tuningot, meg egyebet és ugyanúgy megy (egyelőre, kopp-kopp) :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4) Loha


Loha
veterán

Én biztosan nem fogom lelassítani egyik procimat sem azért, hogy egy elméletben is nehezen kihasználható biztonsági rést, feltételezhetően befoltozzak. ;]

(#5) Tidus


Tidus
addikt

Nekem is volt X58-am, cpu-val.
De amúgy tényleg nem értem miért jó a mai világban azon nyomni.
DX10, GEN2, fogyasztás.
Nálam a Giga lapon tojást lehetett volna sütni. Amúgy is csak kinézetre volt jó. Többet nem is vettem, fogok venni gigát.

(#4) Loha : Egyszer kell befutni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Geri Bátyó válasza Tidus (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Talán az az oka, hogy egy rohadtul stabil rendszer és akinek kell a masszívabb memória alrendszer (nekem nagy áldás a 3 csatorna) az nem szívesen vált. Ráadásul 56xx xeonnal már a fogyasztás sem sokkal rosszabb, mint a mostani Intelek.
Amúgy mi köze a chipsetnek a DX10-hez? Ráadásul GEN3 is van (feltételezem, hogy az USB-re gondolsz).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) azbest válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


azbest
félisten

Gen2 most gondolom a pci expressre vonatkozott.

Az biztos ha valakinél egy erős kiépítettségű rendszr van, s mindenre elég amite használja, az nem cseréli le mert nem új.

[ Szerkesztve ]

(#8) Geri Bátyó válasza azbest (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Gen2 most gondolom a pci expressre vonatkozott."
Mondasz valamit! :K
Ebből a szempontból megnéznék egy friss tesztet, mert régebben nem volt mérhető különbség. Talán a mai csúcskártyáknál már van.

Én jobbára dolgozom egy memóriaintenzív alkalmazással (a sávszélesség tudja limitálni), úgyhogy ez nekem tökéletes. Ezt a moddolt BIOS-t lementettem, majd figyelem, hogy van-e gubanc, vagy biztonsággal használható.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) csako válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


csako
veterán

Elenyésző

Nekem inkább csak az M.2 SSD kompatibilitás hiányzik egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10) TheSaint válasza csako (#9) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Esetleg egy ilyen nem megoldás?: [link]

USB-vel is tolhatod, bár kicsit viccesen néz ki: [link]

(#11) schawo válasza TheSaint (#10) üzenetére


schawo
titán

bár kicsit viccesen néz ki

Annak nem csak a kinézetével van gond :DDD

A másik viszont jó megoldás, és nem is drága.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) csako válasza TheSaint (#10) üzenetére


csako
veterán

Tulajdonképp megoldás rá :R és kis kutatás után a bootolásra is találtam.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13) sb válasza schawo (#11) üzenetére


sb
veterán

Kivéve ha berakod és csak villog a kis led rajta, de nem látszik az SSD. :) Remélem a következő rendelésem jobb lesz.

USB-vel az a gáz, hogy nagyon nem kis file-okra találták az interfészt. Nem is értem minek próbálkoznak ilyennel.

(#14) schawo válasza sb (#13) üzenetére


schawo
titán

pff, na igen, ha nem működik, akkor adhatnák papírmaséból is, és csak 100 forint volna:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Geri Bátyó válasza sb (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elméletben látni illenék, de bootolni csak kevés rendszer tud ilyen pci-e bővítőről, vagy pci-e ssd-ről.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) schawo válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


schawo
titán

Az összes modern lap tud bootolni PCI-e SSD-ről.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
Lehet béna kérdés, de ezek a BIOS-ok biztonságosak? Mármint nem stabilitásra gondoltam, és nyilvánvalóan a sebezhetőségek foltozása biztonságossá teszi alapvetően, de valaki ellenőrizte (pl. intel), hogy valójában mit módosítottak rajta és nem csak újabb kiskapuk kerültek-e bele? :)

(#18) schawo válasza prime_adam (#17) üzenetére


schawo
titán

nem

Ettől még 99%, hogy nem nyúltak hozzá, mert az elég bonyolult. Persze, ha nagyon akarták volna, megtehették volna. Ha nem bízol meg bennük, ne használd.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) prime_adam válasza schawo (#18) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Rendben, köszi a választ!

(#20) Vesa válasza azbest (#7) üzenetére


Vesa
veterán

Én az egyik munkagépnél mai napig használok egy ilyen x58-at (HP z600), 2db x5675-ös Xeonnal és 48GB rammal, és olyan szinten erős még mindig -a stabilitásról nem is beszélve-, hogy nincs szívem lecserélni. Főleg, mert sebességben a közelébe sem érő újabb platformot tudnék csak venni abból a pénzből, amit ezért kapnék. Fogyasztása sem vészes ahhoz képest, hogy dual procis, mert ez a Xeon már csak 95W-ot eszik, ami ahhoz képest, hogy 3GHz+ az alap órajele és 6mag/12szállal dolgozik, egyáltalán nem sok. Ráadásul ezt is csak akkor eszi meg, ha full terhelésen megy -pl. render-, átlag felhasználásnál kevesebb, mint a felével beéri.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#21) --HARDCORE-- válasza Vesa (#20) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Neked megy 3466MHz-en amúgy az X5675? Nálam valamiért nem akar csak 3333MHz-en. Bios reset, régebbire, újabbra flashelés is megvolt, mégsem megy fel a szorzó 26ra. Pedig elvileg...
Jó nem olyan nagy gond, csak furcsa. Amúgy 3800-4000MHz megvan vele Mugen2 + Sabertooth X58-cal.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#22) azbest válasza Vesa (#20) üzenetére


azbest
félisten

teljesen át tudom érezni, nekem 2012-es thinkpad t430 gép a fő rendszerem. Kimaxolva a nem hivatalos határokig. 4mag 8 szál, 16GB ram, 2 ssd és egy hdd. Teljesítményben még mindig sok új laptopnak odaver, egyedül a gpu harmatos, de munkára jó, csak a 4k kijelzőknél nem ideális hogy csak 30Hz-el hajtja őket. Ráadásul fillérekért lehet már ilyen korú gépekhez alkatrészt kapni, van 4 dokkolóm hozzájuk (van egy alap kiépítésű tartaléknak / alkatrésznek).

Karácsonykor vettem fapados kínai egpu megoldást és egy gt1050-et mellé, de azóta sem jutottam el játékig :)

(#23) Vesa válasza --HARDCORE-- (#21) üzenetére


Vesa
veterán

Őszintén szólva, fogalmam sincs! :) Sose néztem...Lehet, hogy kéne? A tuning nálam kiesik sajnos, mert a brand alaplapokkal ez kizárt. Pedig láttam bőven 4GHz fölé húzott x5675-öt is. Jelentősen gyorsabb a render is.

itt egy összehasonlítás az 5GHz-re húzott i7 8700K-val. Nem sok különbség van, bizonyos játékokban konkrétan semmi. Ehhez képest az ára ugye...

azbest

Régi platform, de mint a mérések és tapasztalatok is mutatják, piszkosul eltalálták ezt a rendszert. Mai napig nincs miért szégyenkeznie. Persze az NVMe SSD-ről le kell mondani és Gen3 PICe sincs, de a SATA3 és az USB3+ megoldható bővítőkártyával. Viszont ár/árták arányban nehé jobbat elképzelni még mindig. Maximum a 2011 v1/v2 van még ami már jó áron megy, de azok meg nem hoznak jelentős teljesítmény növekedést (van egy z620-am is, tehát tapasztalatból is mondom). Amire majd megéri uppolni, az a 2011 v3, ha elkezdik olcsón kiszórni a cégek. Csak ott még a DDR4 miatt drága minden.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#24) Fred23 válasza Loha (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Attól is függ, mekkora az a lassulás, illetve hogy mennyire fontos adatok vannak a fixelendő gépen.

Kicsit megkésve reagálok, de engem éppen most érdekel legjobban ez a Meltdown / Specre fix utáni lassulás kérdése. Dobhatna valaki pár linket, ahol kimérik a lassulást, vagy kereshetek magam. :D

Anno simán telepítettem minden fixet, tettem fel frissített BIOS-t, oprendszert, nem kockáztattam. Most viszont nem túl értékes adatok esetén már talán megkockáztatnék egy védtelenséget, ha teljesítményben kapnék cserébe valami érezhetőt. Ez viszont egyáltalán nem biztos, amit most olvasok, éppen arról szól, hogy a fixek után szinte nem is esett a teljesítmény. De régi cikk, és azóta már a kártevők is mutálódtak, rengeteg változatuk lett, és a fixek is számosodtak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.