Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

A tavalyihoz képest vicc a kávája.

(#2) aelod


aelod
veterán

Úgy tűnik tehát, még mindig várni kell a három oldalon teljesen kávamentes megoldásra

Káva így káva úgy. Nem írok erre semmit mert nem tűrné meg a moderálást.

Erre úgy mégis ki vár? Egy rossz mozdulat és kampec a drága kijelzőnek...
A telefon viszont elképesztően jól néz ki. Elfogadnám szívesen :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) Bone123 válasza aelod (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha senki nem vágyik vékony kávára, a Xiaomi szerinted miért manipulálja a termékfotóit?

(#4) aelod válasza Bone123 (#3) üzenetére


aelod
veterán

Nem azért mert mindenki arra vágyik. Sokkal inkább marketing, hogy "úgy tűnjön" mintha nem lenne keret a kijelző és a ház között.

Az edge kijelzőre sem vágyott senki mégis jött, hogy na látjátok ezt is tudjuk...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) csongi


csongi
veterán

Ennel vekonyabb kavat hova?
Siman latszik a kepeken, egy husosabb kezzel megaldott ember, mindig hozza fog erni a kijelzohoz.
Teljesen rendben van igy. A lekerekitett Samu kijelzo sem ad tobbet vissza.
Es jo IPS megjelenitovel is lehet elni, bar egy leddel kecsegtetobb lenne. Nekem igy is tetszik nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cifu válasza Bone123 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg fogja magyarázni... :DDD :DDD :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Juhaszatti válasza aelod (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

De pont azért csinálják azt hogy úgy tűnjön, mert erre van igény. Ha nem tetszene az embereknek a minél kisebb káva, eszük ágában se lenne a marketingképeken kisebbre csinálni mint a valóságban.

(#8) joey04


joey04
titán

A Xiaomi tehát inkább a vastagabb, de még így sem vészes három káva és valamivel íveltebb négy sarok mellett döntött.

Nem a Xiaomi döntött így, ennyit tud a technológia. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Cifu válasza csongi (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem igy is tetszik nagyon.

Ettől még nettó marketing hazugság az összes Xiaomi hivatalos kép (ahogy a Mi Mix esetében is volt)... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) aelod válasza Cifu (#9) üzenetére


aelod
veterán

De hát az emberek erre vágynak. :P

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Graphics válasza csongi (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, ez számomra pont ideális vékonyságú kávaméret.

Nem megy legalább a használhatóság rovására, lehet rátenni értelmes tokot is akár.

Jó lett ez, és legalább rendes hangszórót is kapott felülre.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) csongi válasza Cifu (#9) üzenetére


csongi
veterán

Az, ez nem vitas :D
De nekem nem oszt nem szoroz, minden vasarlast korbe jarok. Reges regen nem dolok be a marketingnek.
Leginkabb a Samsung tanitott meg anno ra a jolsikerult Badaval :D
Azota nem problemazok, ha valamelyik gyarto fullent. :D

(#13) joey04 válasza Cifu (#9) üzenetére


joey04
titán

Ebből a szempontból (sem) szakadtak el a tucatkínai márkáktól.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Amúgy ez kb úgy néz ki mint a G6, csak felül kisebb a káva. Ami nem lenne baj, ha nem hiányozna a LED onnét. Nem tudom AOD van-e, de ha se LED se AOD, már csak ezért is kiesne nálam :(

(#15) hpeti3 válasza aelod (#4) üzenetére


hpeti3
tag

És szerinted miért akarják marketing célból azt, hogy "úgy tűnjön", hogy nincs káva? :)) Konkértan leírtad, hogy marketing miatt, aminek fontos célja ugye a vevők igényeinek kielégítése. Ezt azzal is érik el, hogy a képeket manipulálva elhitetik a fogyasztóval, hogy ennek bizony gyakorlatilag nincs kávája.. :) Ezt pedig a mobilpiaci trendek diktálják, amit a felhasználók változó igényei alakítanak.

(#16) Graphics válasza hpeti3 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kismillió valódi kép van a neten ,tehát feltehetőleg nem egy manipulált fotó alapján fog bárki is vásárolni.

joey04: Jól megmondtad, szerencsére.

Van még pár tucatkínai márka? Írd már le, mert akkor bizony óvatosabb lesznek a fórumozók.

Kiforrottságról beszélgethetünk napokig. Tudjuk, hogy élből jársz be minden Xiaomi topicba ekézni. Ez tény, kérdés ez meddig fog nálad tartani...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Kasya


Kasya
nagyúr

S8, G6, V30 mellett rossz dontes ezt valasztani itthon.

(#18) joey04 válasza Kasya (#17) üzenetére


joey04
titán

meg a samsung lg páros azért sokkal használhatóbb, kiforrottabb és mezei user számára könnyebben kezelhető szoftvert csinál, mint a miui.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) hpeti3 válasza Graphics (#16) üzenetére


hpeti3
tag

Nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy amiatt manipulálják a képeket, hogy gyakorlatilag ezt a kávanélküliséget erősítsék tovább. Azt meg sem említem, hogy azért sok olyan ember van, aki a marketing képek alapján rá is nyom a képek mellett a buy gombra. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Drenadar válasza joey04 (#18) üzenetére


Drenadar
veterán

Ahha ahha persze....

(#21) Graphics válasza hpeti3 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most kósza kérdés, ez hogy sok olyan ember van, mennyire mérvadó, vagy miből lett leszűrve... ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) aelod válasza hpeti3 (#15) üzenetére


aelod
veterán

Figyelem felkeltés, új élmény nyújtása nem egyenlő a felhasználói igények kielégítésével.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#23) Drenadar válasza hpeti3 (#15) üzenetére


Drenadar
veterán

Kedves fórumtárs... Tisztában vagy-e hogy mit jelent az a szó hogy marketing? Az egész egy nagy manipulációt, mesterségesen keltett igényt valami szarra ami nem kell nekünk, de ők el akarják adni. Mindegy milyen márka McDonald's, AMD, Samsung stb, a marketing fogalmát nem ok találták ki.

Szóval ne aggódj!

(#24) Alexios válasza Drenadar (#23) üzenetére


Alexios
veterán

A marketing szó nem ezt jelenti :)

(#25) hpeti3 válasza Graphics (#21) üzenetére


hpeti3
tag

Személyes tapasztalat. Nem magamra gondolok, mert én azért igyekszem utána járni a dolgoknak, de csak ha a családomat nézem is, van pár ilyen családtagom :)) Nem beszélve például az ebay-es, és egyéb webshop-os rendelésekről (pl.: ruhák, kiegészítők) amelyekből már rengeteg meme is született, hogy a képeken hogy néznek ki, és a valóságban :D Biztos vagyok abban, hogy nagyjából az összes webshop képein ezek a manipulált képek lesznek a telefonról :)) Azt, hogy ez hány százaléka az összes vevőnek, nem tudom megmondani, de szerintem azért nem elhanyagolható hányad.

Drenadar: Igen, van egy kis fogalmam róla. Amit leírtál, az is marketing, de azért nem mondanám, hogy ez a lényege. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Drenadar válasza Alexios (#24) üzenetére


Drenadar
veterán

Jó én próbáltam le egyszerűsíteni hogy egy 15 éves megértse. Nézd el nekem. A lényeg az amit leírtam. Naiv aki szerint a marketing nem arról szól hogy profit termelés minden áron...

(#27) #92673536 válasza Alexios (#24) üzenetére


#92673536
törölt tag

nagyobb az átverés mint anno az 1 esetében,
az még utána is figyelemfelkeltő volt,
ez viszont így teljesen érdektelen.

(#28) babosmiki válasza joey04 (#8) üzenetére


babosmiki
addikt

A technológia többet tud ennél, lásd S7 edge, S8, N8.. Amúgy nekem akkor tetszene ez is, ha a 4. oldalon is akkora lenne a káva mint a többi háromnál. :U

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#29) Graphics válasza babosmiki (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De jó lenne a fogása... :D Főleg mikor alul kell matatni, kapásból kibukna az ember kezéből.

Nézegetni jó lenne... Használni meg minek ugye.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) babosmiki válasza Graphics (#29) üzenetére


babosmiki
addikt

Nekem jó lenne..Amúgy a virtuális gombok magasságát be lehet lőni megfelelőre.. :U

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#31) joey04 válasza babosmiki (#28) üzenetére


joey04
titán

A gondolat így indult: Úgy tűnik tehát, még mindig várni kell a három oldalon teljesen kávamentes megoldásra

Erre írtam, hogy ennek hiába lennének hátrányai, a xiaomi ha elérhető lenne a technológia, meglépte volna. De legalább van használható hangszóró nem úgy, mint az elődben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) 7Heads Drago válasza Cifu (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert a többi gyártó nem hazudik? Ha egy mód van úgy átvernek, hogy csak nézzel ki a fejedből és nem akarod elhinni hogy ez igaz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) joey04 válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére


joey04
titán

de ennyire hamis sajtófotókat csak a nagyon alja kínai márkák szoktak bevetni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) vicze válasza Graphics (#29) üzenetére


vicze
félisten

Hm... Csináljunk virtuális kávát! Innováció! ;]

(#35) madd dogg válasza aelod (#4) üzenetére


madd dogg
senior tag

Én vágytam. Buktad.

(#36) Lami66


Lami66
őstag

Én nem bánom, hogy ilyen. A telefon kényelmes és biztonságos fogásához ekkora kávákra szükség van. A kávátlanság miatt csak bénázva lehetne megfogni, aztán az ujjhegyekkel való telefon-egyensúlyozásnak csak leejtés a vége.

(#37) Cifu válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Senki sem mondta, hogy más nem csinálta. De ettől még ez is elítélendő, és nem negálja a Xiaomi hazugságát.

Plusz azért a promóciós fotók ilyen szinten való editálása ingerküszöb feletti...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Graphics válasza Cifu (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az újságírók előtt úgy is ott lesz a valós végeredmény, a készülékeknek pedig mint látható, ők viszik a hírét.

Hype megvolt, leül majd, és ennyi.

Nem kell ezt ennyire túlgondolni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Cathulhu válasza csongi (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nincs azzal baj, ha hozzaersz a kijelzohoz. Siman el tudnek kepzelni egy teljesen kavementes telefont is, tartalomfogyasztasra idealis. Az erinteserzekeny terulet es a gombok elhelyezkedese ami szamit es annak nem feltetlen kell megegyeznie a kijelzo meretevel.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) prolad


prolad
őstag

Nagyon félrecsúszott ez a mix. Tavalyiban ott voltak a "saját" megoldások (kerámia ház, spéci hangszóró, tényleg vékony kávák, használható képarányú kijelző), ez meg egy tucat lett, pedig lenne előrelépés (pl. B20, javított kamera).

(#41) Cifu válasza Graphics (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mint minden, ez is nézőpont kérdése.

Én azon a véleményen vagyonk, ha simán elfogadjuk, hogy tegyenek csak bátran ilyesmit a gyártók (tök mindegy, hogy a Nokia hazudik a Lumia 920 kamerás képességeiről, vagy a Xiaomi a Mi Mix 2 káváinak vastagságáról), akkor ez bevett szokássá fog válni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) aelod válasza aelod (#4) üzenetére


aelod
veterán

Huhh buktam. Jól megmondtad :C

(#40) prolad

Az előző egy eladásra szánt koncepció készülék volt. Itt már látszanak a jelei a tömeggyártásnak és annak, hogy legyen trendi, új, használható stb.

(#43) Duliee

+1

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#43) Graphics válasza Cathulhu (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég sok kurva anyázás lenne abból, ha a telefon széle nem érzékelne, mert szoftveresen nem engedi...

Weboldalaknak ki mondja majd meg, hogy oda ne kerüljön tartalom?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) wierra válasza Cifu (#41) üzenetére


wierra
senior tag

Ez már rég bevett szokás. Kérdezd csak meg a VW vezetőségét a dízelbotrányról. ;) ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#45) Cathulhu válasza Graphics (#43) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ugy mondod, mintha ne lehetne ezt ertelmesen megoldani.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) csongi válasza joey04 (#33) üzenetére


csongi
veterán

#18): azért ez nem volt mindig így :)

"de ennyire hamis sajtófotókat csak a nagyon alja kínai márkák szoktak bevetni."
A 12hsz kiegészítése is egyben
.
Az MS nem volt alja, mikor tövig sz@@@@a a vevőket, a mobilos ígéreteikkel?
:D
Szerintem a végtelenségig mehetne ez. Ettől függetlenül ez sem szép dolog, ilyen marketing képekkel, reklámmal jönni ki, miközben a valóság némileg más.

(#47) janeszgol


janeszgol
félisten

Phu mekora kávák. Még a végén érdemben használható lesz.

(#48) Cifu válasza wierra (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

Fel is ültek a sz*p*rollerre keményen... Nagyon helyesen, kár, hogy az EU-ban nem büntetik olyan keményen őket, mint az Egyesült Államokban.... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) joey04 válasza csongi (#46) üzenetére


joey04
titán

1: átbaszás és átbaszás között van különbség
2: ez xiaomi topik. Felhozhatnám a sony mennyit hazudott pl, de annak nincs itt helye.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) 7Heads Drago válasza joey04 (#33) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hihetetlen.... Ebbe így bele se gondoltam.
Ezek után gondolom, már nincs is miért maradnotok a topikban. ;]
Na még szerencse, hogy a koreaiak és az amcsik mindig full gerincesek és nekik alapból ilyen sose jutna eszükbe. De hogy korrekt legyek: sztem minden gyártó szeret túlozni és nagyítani. Valahogy muszáj eladni a cuccot.
Én csak azt nem értem, hogy ezen mit kell csodálkozni. A telefon gyártókon kívül sincs ez másképp a világban. A piacon se az első árusnál veszed meg a zöldséget, hanem szét nézzel. Nyilvánvaló hogy a legszebbek vannak ott is felül.
Aki meg nekiesik bárminek-bárhol az meg ne csodálkozzon ha sűrűn átverik.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.