Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robertel


robertel
senior tag

Kiváncsi leszek ezekre a négymagos cuccokra.
Lesz egyáltalán értelműk? Van oylan számítási müvelet amire ne lenne elég 2 mag egy telefonban? Vagy ennyire fejlődünk? :Y

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#2) Cyberpunk válasza robertel (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A fejlődés az jó dolog. Persze jó lenne ha optimalizálnának is nem csak a minél erősebb hardver.
Csak hát Meizu azt nálunk nem egyszerű beszerezni. Mivel hivatalosan nem forgalmazzák.

Igen jó lenne ha nyerne egyet, legalább lenne beszámolónk első kézből :K

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ilyet vajon fog nyerni Sheratan kolléga? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) plus44 válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


plus44
veterán

ha rajta múlik, szerintem már regisztráltatta magát a játékba.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Cyberpunk válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja szurkoljunk neki :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak nekem ugrott be a képről egyből a "tégla forma, lekerekített élekkel"? ;]

Bocs, de most ezt nem hagyhattam ki :D

Everybody lies.

(#7) Youri


Youri
veterán

Hmm.... ez a formavilág. Per szagot érzek :)

RTX ON

(#8) Taki30 válasza robertel (#1) üzenetére


Taki30
tag

4 mag???? Az asztali számítógépek sem használják ki 100%-osan,nemhogy egy mobil.Vegyük a kétmagos mobilokat. Alig van alkalmazás/funkció ami kihasználná a 2 magot. Oké,hogy csúcs a Galaxy S II,de miután a kipróbálás során több alkalmazás(újraindítás után) sem indult zökkenőmentesen és néha lapozni sem akart gondolkodás nélkül én "visszafordultam" az egymagosok fele.

(#9) Valentino K. válasza Youri (#7) üzenetére


Valentino K.
senior tag

én is erre gondoltam :))

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#10) Rav3n02 válasza Valentino K. (#9) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Kínai cég pereljék ahogy akarják ;]

Meizu M8 beszerzése is vért izzadós volt :DDD erre kiváncsi leszek...4 mag hehe...adjanak hozzá közvetlen reaktort is :Y

(#11) callmeakos válasza Youri (#7) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

egyre jár az agyunk XD

amúgy 4mag? telefonba minek? tabletbe ok de ...... :W

All→M8

(#12) robertel válasza Taki30 (#8) üzenetére


robertel
senior tag

Osztom amit írsz!
Icecreamig ami elvileg már támogatja a 2 magosokat semmi értelme a 2 magnak, nem a 4nek..
Egy srác most váltott nexus s-re optimus 2xről, mert megunta a sz@rakodást, hiába a 2mag ha nincs jól optimalizálva cseszhetik..
Azt gondolom, hogy egy mezei usernek, asztali gépben is bőven elég egy 2 magos proci, nemhogy telefonban és it tugye már 4 mag is jön.
Vicces ez a teljesitményhajhászás..
Egyébként pont nem azt fejlesztik ami fontos lenne, pl RAMból tehetnének bele duplaannyit, szeritnem fontosabb mint, hogy 1 vagy 2 magos-e a proci.

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#13) kaller1 válasza robertel (#12) üzenetére


kaller1
veterán

Szerintem felesleges addig ezen a 4 magos kérdésen rugózni, amíg ki nem jött a készülék. Amúgy meg ha most feleslegesnek tűnik, bevett szokás gyártóknak "felesleges" dolgokkal villantani.

.::> <::.

(#14) Cyberpunk válasza Taki30 (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyszer majd csak kihasználja valami. Talán mire ez megjelenik már lesznek jó számban 2 szálra optimalizált app-ok. Jelenleg amíg az 1 mag dominál addig nem sok fejlesztő gondolkodik a két magosítássón. Mivel nem annyira elterjedtek még ezek a készülékek. Fél/egy év múlva már lehet mást mondok.

Én személy szerint az akkus üzemidőt növelném, valamelyest. De ez a minél vékonyabb design mánia miatt nem egyszerű a helyzet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) rankesz válasza Barthezz2 (#6) üzenetére


rankesz
veterán

Nem jársz messze az igazságtól, az M9 kapcsán már próbálkozott ellenük az apple, de a helyi hivatalok lepattintották őket...

Mondjuk ha annyit csúsznak a kiadással mint szoktak, akkor a 4 magos még épp' időben megérkezhet a dömpingbe... ;]

(#16) Ace owner


Ace owner
addikt

Ahelyett hogy az akksikat fejlesztenék hogy ne csak egy napot bírjon.. Kiváncsi vagyok 4 maggal mennyit bír, fél órát??

Galaxy Fold 4

(#17) JR.CSé válasza Ace owner (#16) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Gyanítom h az akkut hozzá fogják igazítani:)Vagy a rendszer lesz olyan szinten optimalizálva.De ez kiderül majd időben:)

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) Youri válasza Ace owner (#16) üzenetére


Youri
veterán

És az a botrány még, hogy azt a semmire való li-ion akksit pakolják még, ami a 1 év alatt kb a kapacitása harmadát veszíti el :(((

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#19) fi:zi'k válasza Ace owner (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A magok számával nem nő egyenes arányban a fogyasztás is. :U
Ha egy mai 1 magos telefon teljesítményét kihasználod, akkor az sem bír túl sokat. Nyilván mindennek ára van. Az meg más kérdés, hogy értelme mennyi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) Brutális eb válasza callmeakos (#11) üzenetére


Brutális eb
addikt

Miért is nem?
Ha megfelelően működik és érkeznek rá cuccok amik kihasználják.(Érkezni fognak nem hülye az nvidia ösztökélni fogja a fejlesztőket)
Évekig ment a az asztaliba is,hogy nem kell négy mag aztán a gta IV megmutatta,hogy de bizony. ;] :D

Youri
"És az a botrány még, hogy azt a semmire való li-ion akksit pakolják még, ami a 1 év alatt kb a kapacitása harmadát veszíti el"

Ez azért nem igaz.
Most lesz majdnem 1 éves a DHD-m aksija és jobb mint valaha.
Persze főzöt rommal. :DDD

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#21) Youri válasza Brutális eb (#20) üzenetére


Youri
veterán

Nekem a napokban 1 éves a Desire, és a napi 1 tölrés már nem elég neki, Nem tudok elmenni akárhova töltő nélkül.... A laptopom akksiját alig használom, mégis 15% ment le eddig

RTX ON

(#22) Brutális eb válasza Youri (#21) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igazad lehet nem kételkedem de nekem a laposban is és eddig telóban is szerencsére kb a második évben szoktak lehalni az aksik.
Nemlehet,hogy a töltőd nem ad le elég áramot?
Laposnál volt nekem is ilyen problémám.Nem adott le elég töltést valami kiment benne.

Egyébként a telódhoz is lehet kapni fillérekeért noname pótaksit ebay-en stb.(Kb 2500ft.)
Haverom rendelt és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#23) robertel válasza Youri (#21) üzenetére


robertel
senior tag

Ezért rendeltem én pótaksikat nexushoz :DDD

Brutális eb

Én 2000ért vettem 3 db-ot, plussz egy töltőt id adtak hozzá :N

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#24) ch003067


ch003067
addikt

4 mag... Értelme van? Semmi... 1 maggal is bővel el lehet lenni...

A 4 magos telefonok után meg mi lesz? Sandy Bridges processzor? Hagyjuk már...

(#25) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Egyébként már a 2 magos prociknál is jöttek a marketing bullshittel, hogy kevesebbet fog fogyasztani a tella és láss csodát, ugyanúgy lemerül egy nap alatt(jobb esetben) a telefon, mint az egy magos társai. Nyilván csodát nem várok, de az alapján teljesen felesleges azzal hirdetni a több magos telefonokat, hogy kevesebbet fogyasztanak.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#26) Jeanne d'Arc

Nem tudom hogy fogják kihasználni ....

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#27) Youri válasza Brutális eb (#22) üzenetére


Youri
veterán

Most megtetszett az SGS2 :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#28) ch003067 válasza Valentino K. (#25) üzenetére


ch003067
addikt

+1

TÉnyleg így van...

(#29) Borote válasza ch003067 (#24) üzenetére


Borote
addikt

Grrrrrr, de imádom az ilyen okosokat..........
Nem ez ellen kellene ágálni, hogy hány magos a telefon, az alapvetően baromi jó dolog, ha fejlődik a technológia, és ugyanakkora fogyasztás mellé több magot tudnak bepasszírozni.
Arra kellene figyelmet fordítani, hogy az oprendszer szét tudja osztani a különböző folyamatokat a magok között, esetleg az egyes folyamatokat több szálasra írni.
Főképp azért, mert ugyanazt a műveletet egy fejlettebb két (vagy négy) magos processzor alacsonyabb órajelen, vagyis kevesebb (arányaiban) energiafelhasználással tudja elvégezni, mint egymagos társai.
Illetve valóban, az akksifejlesztésnek is lenne értelme, ha jól tudom sokan dolgoznak rajta, csak a jelenlegi technológiának megvannak a maga korlátai :P
Én inkább azt mondom, hogy legyen 2mm-el vastagabb, de kerüljön bele kétszer akkora akksi.

(#30) robertel válasza Borote (#29) üzenetére


robertel
senior tag

Ez igy van ahogy írod, de a szoftverfejlesztés nem müködik oylan gyorsan mint a hardverfejlesztés. Söt, láthatjuk igy is, hogy milyen alja módon vannak optimalizálva a telefonok.
Azért is korai mér 2 magos telefont is venni, mert az icecream se jött ki, és kérdés az is milyen mértékben támogatja a 2 magos konstrukciókat.
Az appokról meg nem is beszélve..
Meg úgy öszintén, mi értleme van egy optimus 2Xnek froyoval? :DDD
Szeritnem bőven ráér az ember 2 magos telefonokat venni jővő év elején.

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#31) Maxentius


Maxentius
addikt

Ma már mindent fejlesztenek, csak 1 dolgot nem: az AKKU-t! 4 mag ide, sok giga RAM oda, emitt tizensok megapixel, amott sok Ghz, de az akku még véletlenül sem megy 1500-1600 mAh fölé... :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#32) Youri válasza Maxentius (#31) üzenetére


Youri
veterán

A Motorola képes volt 1930-as li-po akksit tenni az Atrixba, nem tudom ez egy HTC-nek pl miért fájna

RTX ON

(#33) Borote válasza Maxentius (#31) üzenetére


Borote
addikt

Mert ennek a technológiának megvannak a maga Wh/cm^3 korlátai.......... Amit mondtam, inkább nagyobb akksikat lehetne használni :)
Csak akkor nem lennének jajjdeszép8mmvékony telefonok :P

Bár voltak mostanában új technológiáról szóló hírek, remélem lesz belőle valami :)

(#34) ch003067 válasza Borote (#29) üzenetére


ch003067
addikt

Jó, mondjuk ez tényleg igaz, és így van...

(#35) Maxentius válasza Youri (#32) üzenetére


Maxentius
addikt

Igen, de az üdvösséghez az is kevés - a tulajok tapasztalatai szerint is.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#36) Borote válasza ch003067 (#34) üzenetére


Borote
addikt

Bocs, ne haragudj, ha bántó volt :B :)
Későn keltem, és még nem töltött be a jómodor plugin :D

(#37) Youri válasza Maxentius (#35) üzenetére


Youri
veterán

Arról mondjuk nem olvastam. De jobban hangzik, mint a DHD 1250-es Li-ion akksija...

RTX ON

(#38) ch003067 válasza Borote (#36) üzenetére


ch003067
addikt

Neem semmi sértő nem volt benne, igazad volt / van :)) ;)

(#39) Maxentius válasza Youri (#37) üzenetére


Maxentius
addikt

Hát igen, többek között ezért is választottam az Incredible S-t a DHD helyett... ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#40) Cyberpunk válasza Maxentius (#39) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nagy cucc kb. 2K ért van 1800-as utángyártott akksi hozzá:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) Maxentius válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


Maxentius
addikt

De nem csak az akku miatt, hanem nekem túl nagy... :P

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#42) Brutális eb válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 mindig van megoldás.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#43) B1T3 válasza Valentino K. (#25) üzenetére


B1T3
addikt

Nem emlékszem, hogy konkrétan ezzel hirdették volna. Viszont tényleg beszéltek arról, hogy így alacsonyabb lehet a fogyasztás. (Ez szerintem részben reflektálás volt arra a sokak körében ma is vélt tévhitre, miszerint a fogyasztás nagy mértékben meg fog nőni.)

(#44) Hihehe


Hihehe
csendes tag

4mag? Hülyeség... 2magot se lehet megakasztani. :)

Napról napra jobban utállom az almát...

(#45) Taki30 válasza Hihehe (#44) üzenetére


Taki30
tag

És láss csodát.... Valakik csak azért fogják megvenni,mert azzal lehet vagánykodni/felvágni.Bár kevésbé feltűnő,mint egy 4,5 colos telefon,vagy egy extravagáns szín.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.