Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ryoo


Ryoo
senior tag

Nagyon tetszik ez a telefon, már biztos, hogy ez váltja a Lumia 640-emet, kiváló a teszt, de azért egy videotesztet nagyon vártam volna erről a telefonról, mert a youtube-on sincs belőle normális :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#2) Dzsekkk


Dzsekkk
csendes tag

"Az előlap 71%-át kitevő kijelzőt kulturált kiterjedésű kávák keretezik"

Micsoda gyönyörű alliteráció :D

(#3) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Köszönöm a tesztet, ismét hozta az olvasmányos érzést.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4) aha.e


aha.e
tag

Flyme OS vajon eltávolítható lesz?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#5) Goose-T


Goose-T
veterán

A Flyme OS értelemszerű, letisztult (amit bármikor lecserélhetünk, ha ettől eltérő állásponton vagyunk) és remekül optimalizált.

Tévedés, a Flyme OS nem cserélhető le, totálisan zárt a bootloader, és nem nagyon készülnek 3rd party firmware-ek Meizu készülékekre. Legfeljebb a launcher cserélhető le, de attól a Flyme OS ott marad.

Egyébként meg a teljesítménye sem nagy szám, ha csak az AnTuTu-t nézzük, ugyanennyi pontot elér már az m1 note is Flyme 5-tel, legfeljebb az m2 note-hoz képest fejlődés ez. A fémház, a 3GB RAM és a szép kijelző viszont már önmagában jó pont, az m1 note kijelzője szerintem eléggé középszerűre sikeredett, a Jiayu G4 után csalódást okozott nekem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Váltás előtt állok és elég nagy a dilemma:

M3 Note v. Redmi Note 3 Pro!!!!!

SEGÍTSETEK!!!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#7) Graphics válasza aha.e (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogy tervezted eltávolítani?

Nem, nem lehet...Meizu zártabb mindenkinél, zárt BL, így nem mokolasra való készülék

Goose-T: Témát illetően gondolták a lecserélését

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) aha.e válasza Goose-T (#5) üzenetére


aha.e
tag

Akkor valóban egy helyben toporgás megy.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#9) rozsgyi


rozsgyi
tag

m2 note-om volt, csak sajnos sárgult a kijelzője (talán a rossz ragasztás miatt) ezért le kellett cserélnem egy xiaomi redmi note 3 prora, amit nem bántam meg.

Az m3 note-nak, a tesztet olvasva, egyetlen ellenfele van és az a xiaomi készüléke, ami öt ezer forint pluszért erősebb hardvert ad. Rajtuk kívül ebben az árkategóriában ilyen minőségű telefon nincs szerintem.

(#10) ollie válasza mediumgecso (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Note 3 Pro. Hardveresen sokkal erősebb, és megoldható rá a custom rom is.

***

(#11) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

A Meizu hozta az elvárhatót, mint mindig.

https://utdetailing.hu/

(#12) batai15


batai15
félisten

Sokáig fókuszba volt ez a telefon,vegul letettem róla mert az akkori tesztekbe 30korul volt az antutut, nagyon gyengének gondoltam a p10et akkor.
Most kicsit bánom is hogy nem ez a telefon lett,nagyon bejön kullemre , és sokkal jobban bejön mint a rivális xiaomi telefonok, ott a miui eléggé gyenge.

(#13) rozsgyi válasza batai15 (#12) üzenetére


rozsgyi
tag

Mit értesz a miui gyengesége alatt? Én nem érzékeltem ilyet. A meizu után egyedül az egy gombos rendszer hiányzott a redmiből, de a klasszikus három gombos rendszer sem vészes.

(#14) blod001 válasza batai15 (#12) üzenetére


blod001
tag

No offense, de miért gyenge a MIUI? Mi a baj vele?

(#15) Ryoo válasza mediumgecso (#6) üzenetére


Ryoo
senior tag

Sztem egyszerű a választás, mi a fontosabb, a nyers erő, vagy a meizu eleganciája. Mind2 telefonnak megvannak a ma előnyei. Azt vedd, ami ránézésre jobban tetszik, ha játszol is, akkor a Xiaomi a nyerő.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#16) batai15 válasza rozsgyi (#13) üzenetére


batai15
félisten

Hogy sikerült a kezelést ide keverned ?
Nagyszerű következtetés .
Ugyan flymevel nem volt dolgom,de tesztekbe csak jókat írnak rola . Miuit sokat használtam, 3xiaomi telefonom is volt,ill custom romokban is próbáltam.
Szereti zabalni a ramot, hardver igényes , szemben a flyme rendszerrel.

(#17) mediumgecso válasza Ryoo (#15) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nem játszok\játszottam egyik telefonomon sem, az nem érdekel....viszont a kamera fontos!! Abban melyik a jobb??
Meizu jobban tetszik, de a kamera fontos nekem...ha nem jobb mint Xiaomi akkor nem ezt választom

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#18) Ryoo válasza mediumgecso (#17) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nekem is még csak a következő telefonom lesz, így ilyesmiről nem tudok nyilatkozni, nézegesd meg a tesztképeket, meg a tulajokat is érdemes megkérdezni, biztos raknak is fel majd képeket. Engem maga a rendszer fogott meg, nagyon tetszik ez a flyme os, játék engem sem érdekel, szal nekem egyértelmű, kamera terén sincsenek nagy igényeim. Egyedül az fontos számomra, hogy ha koncertrészletet veszek fel, akkor ne torzítson a hang visszajátszáskor, ezt a lumiákban nagyon szeretem, és már az alsó kategória is tudja ezt, remélem a mai telefonok már mind tudják ezt.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#19) Fejvadi válasza Dzsekkk (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Kicsinek nem írhatták. :)

(#20) rozsgyi


rozsgyi
tag

úgy jött ide, hogy csak abban az egyben éreztem, még csak nem is gyengébbnek, hanem másnak a xiaomit. A meizu valszeg a 2gb ram miatt amúgy hajlamos volt gyengélkedni, a xiaominál semmi röccenést nem érzek, de ez a 3gb ramnak is betudható. Átlagos használat mellett semmi különbséget nem éreztem a két rendszer között, de ha mondanál konkrétumot talán jobban értenénk.

@mediumgecso kamera szinten szerintem mindkettő hozza az átlagos kínai szintet, egyik sem kiemelkedő...

(#21) dave987


dave987
aktív tag

Csak én nem értem a Metal és az M3 Note együttes létezését? Vagy akkor az M3note a Metal utódja... szóval csak furcsállom hogy a Metal nincs is említve a tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#22) aha.e válasza Graphics (#7) üzenetére


aha.e
tag

Azért írtom, hogy vajon eltávolítható lesz, mivel az elődöknél nem volt lehetséges!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#23) batai15


batai15
félisten

Hands on vidi hogy nincs ?

(#24) Csapoati válasza batai15 (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miui-t használva Flyme után semmivel sem érződik gyengébbnek. Inkább csak más, ahogy a kolléga is írta.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) batai15 válasza Csapoati (#24) üzenetére


batai15
félisten

Maximum neked, használtam eleget , ezt is meg más rendszereket is, így nem a levegőbe beszélek .

(#26) ORCA58 válasza batai15 (#23) üzenetére


ORCA58
addikt

Úgy látszik sajnos leszoktak róla, pedig vizuálisan élvezetesebb a teszt, így kénytelenek vagyunk a YouTube-ra hagyatkozni.

(#27) Weeman1 válasza mediumgecso (#6) üzenetére


Weeman1
veterán

Redmi Note 3 pro inkább.

Xiaomi 11T Pro

(#28) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Miért nem képes a Meizu az értesítési LED-et RGB-re csinálni? :W Már az m1 note és m2 note is csak fehéren pislogott, erre ez meg csak kéken? Azt a retina kiégetős hétszázát...

Félreértés ne essék, még mindig imádon az m1 note-omat. :))

(#29) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Apollo Lite- ot terveztem venni, de mivel még mindig nincs és a hideg ráz már az (asszony) ideiglenes volt Alcatel 997D-jéttől amit jelenleg használok, most megrendeltem ezt a Meizu-t, remélem haverok leszünk.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) beyruth82


beyruth82
veterán

"A 3/32 GB-os 60 ezer forintba kerül, és ennyi pénzért nehéz lenne hasonlóan kiemelkedő kvalitásokkal és minimális kompromisszumokkal terhelt szerkezetet ajánlani."-ott a xiaoni redmi note 3 pro ami eustockon 5 ezerrel drágább csak de lényegesen erősebb telefon.

(#31) fateless


fateless
veterán

A Meizu és a Flyme OS. Nem volt még olyan felület, amit annyira szerettem volna, mint a flymeOS esetén. Az EMUI is nagy kedvenc, de még az sem éri utol. Persze kell pár nap, míg megszokod, utána viszont már hiányozna... Még mindig megvan az m1 Note az éjjeli szekrényen, hogy néha használhassam (pedig már volt, hogy felraktam az apróra).
Viszont a kötelező újításon kívül nem találnék okot az m3-ra az m1 után...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#32) motoflug


motoflug
őstag

Szép készülék lett. Ha egyszer beesne a piacra egy kínai telefon 240 fps-el és szuper kamerával, akkor elgondolkoznék, hogy visszajöjjek droidra.

(#33) Fejvadi válasza beyruth82 (#30) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én is inkább a Redmi Note3 Pro-t venném.

(#34) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Friss tulajok véleménye:
Egyik:
1
2
3
4
5

Másik:
1

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#35) *Mukeey* válasza Fejvadi (#33) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én is inkább a Xiaomit preferálnám,valahogy jobb telefonnak tűnnek,de ez egyéni véleményem csak

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#36) Tewe013 válasza mediumgecso (#17) üzenetére


Tewe013
őstag

Kamerában biztosan jobb a Meizu, MIUI-nak nagyon fapad a kameraszoftvere. (Meizu m2 note-t használatam a Redmi előtt, tapasztalatból mondom.)

(#37) mediumgecso válasza Tewe013 (#36) üzenetére


mediumgecso
őstag

Miért váltottál Meizuról Xiaomira?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#38) Csapoati válasza batai15 (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Úgy, hogy nem használtál még Flyme-ot, kicsit mégiscsak levegőbe beszélésnek tűnik. Egymás után használva őket nem tapasztalok nagy különbséget, talán tényleg annyi hogy több RAM-ot eszik - de 3 gigánál ez nem nagyon érződik.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) pdave válasza mediumgecso (#6) üzenetére


pdave
aktív tag

Nekem Redmi Mote 3 Pro van, de ha kapható lett volna az eustoknál egy hónappal ezelőtt ez a teló, biztos ezt választottam volna.
Nekem nem fontos a romolgatás, az antutu, csak egy gyors, megbízható, ujjlenyomatolvasós telefont akartam jó akksival, magyar garival, akkor ez volt a legjobb ajánlat.
Viszont küllemre szerintem sokkal szebb a Meizu, illetve a képek alapján jobban össze van rakva, minőségibbnek tűnik.
Kamerát mindkettőnél közepesnek mondják a userek itthon is meg a külföldi fórumokon is.
Amit érdemes még figyelembe venned, hogy a MIUI nem az átlagos usernek való (igaz aki itt van aktívan a fórumon, az általában azért konyít annyira a dolgokhoz, hogy feltalálja magát egy új telefon esetében), sok minden máshogy van, és idő, mire megszokja az ember, illetve kérdéses, hogy megszereti-e, pl húgomnak a mai napig nem sikerült megszokni, igaz ő tök átlag user.
Ahogy előttem is írták, ha a nyers erő számít, akkor Note 3 Pro, amúgy én a Meizura voksolnék a helyedben.
Persze, ha teheted, próbáld meg megnézni élőben mindkettőt, talán a Pingdigitalnál van készleten.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#41) Lecs@ válasza pdave (#39) üzenetére


Lecs@
addikt

Nekem mind2 szimpi, Note 3 Prot már nagyon elégedetten használtam is. Egy, számomra nagyon fontos , ( másnak lehet vicces érv ) hogy a Meizunál elől van az ujjlenyomat olvasó. Ha olyan batár az akku, mint a Xiaominak, mind2 jó vétel .

512 GB

(#42) moordavid


moordavid
aktív tag

Nyálcsorgatós ha nem most vettem volna Xiaomi Redmi 3-at akkor ez lett volna a befutó (Megjegyzem a Xiaomi is teljesen jól muzsikál gond nem volt vele eddig).

Illetve külön hatalmas pacsi a cikk írójának vitriolos stílusáért. :C :C
A mobilarena nagyon jól járt Veled AliceWake :-) Csak így tovább!

"Like tears in rain."

(#43) mediumgecso válasza Lecs@ (#41) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nem vicces érv, nekem is fontos....hiszen mi értelme van az ujjlenyomat olvasónak, ha a teló feloldásához fel kell emelni hozzá...akkor már meg tudom nyomni a bekapcs gombot is...

Apropó: Ujjlenyomat olvasót nyomni kell vagy csak érinteni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#44) Tewe013 válasza mediumgecso (#37) üzenetére


Tewe013
őstag

Mert az m2 note-ot nem tudták megjavítani se cserélni, így visszakaptam az árát és akkor az eustock-nál csak Note 2 volt raktáron. Nekem a Flyme jobban tetszett az egész rendszer jobban optimalizált, csak szegény m2 noteban elég gyenge volt a hardver.

(#45) mediumgecso válasza pdave (#39) üzenetére


mediumgecso
őstag

Engem sem érdekel az antutu, sem romolás....romoltam már eleget, nem ezzel akarok foglalkozni...csak egy jól működő rendszerre van szükségem, és ezen a rendszeren minden program amit használok jól működjön..ennyi :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#46) mediumgecso válasza mediumgecso (#45) üzenetére


mediumgecso
őstag

Egy valami azért zavar egy kicsit: Tesztben is írták hogy direkt napfényben gond lehet az olvashatósággal....ez is elég fontos szerintem

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#47) ollie válasza motoflug (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azt azért tudod ugye, hogy ezt nem a középkategóriában kéne keresni?

***

(#48) tibcsi0407 válasza ollie (#47) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Keresni lehet, találni már más kérdés... :))

https://utdetailing.hu/

(#49) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Tobb tesztet kene irnod Alice. Nagyon jo volt olvasni, benne volt minden ami kell, abszolut helyen van az egesz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) Peet91


Peet91
aktív tag

A pokemon GO-s részért jár a kacsintós smile, viszont a kamera kicsit vajszívűen lett értékelve. Szerintem a vonalélesség kifejezetten gyenge, mind távoli, mind pedig makró téma esetén. A színek is fakók, és hát a HDR túlexponálása is elrettentő a mobilfotósok körében. Visszanéztem, és emlékeim nem csaltak, a Xiaomi Redmi Note ! 2 ! is jobb minőségben rögzített, nem csak HDR-ben (ott vitathatatlan az előnye), hanem sima automata módban is.

Proof

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.