Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Uh, köszi a tesztet. Két hónapja gondolkodtam a vásárlásán, akkor 10k lett volna. Sajnos nem vettem meg, de lehet, ezek után mégis megveszem majd.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szívesen megnéztem volna egy olyan képet, amin a cikkíró fején van a cucc, csak a méretei miatt.

Minden szavam magánvélemény!

(#3) fene_vad


fene_vad
senior tag

ár-érték alapján csak "Tetszik"?

komolyan nem értem ezt a minősítési rendszert.
Leírja, hogy ilyen minőséget kb dupla árban kapsz meg más nevesebb gyártótol... "Tetszik"... OK.

(#4) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Azert ekkora fejhallgatoval setalni az utcan a 90-es evekben is ciki volt :D

(#5) willope válasza fene_vad (#3) üzenetére


willope
tag

Azér' mer' tornacipő szaga van, he. ;]

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#6) [CsuCsu] válasza willope (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hazaerkezve baratnom megolel nehogy mar tornacipo szagu legyen a fejem :D Azert fulesnel igenis szamit, hogy mibol van! Sok anyag kepes bepallani a fejeden (tapasztaltam sajnos).

(#7) macskea


macskea
őstag

Én sem tudom hová tenni a cikket. Folyamatosan azt olvasom a hangjával kapcsolatban, hogy ez is baj, az is baj, amaz is baj, aztán meg a végén kap egy plecsnit, hogy amúgy a hangja nem rossz, tetszett. Meg egyébként is fele az ára mint bármi hasonlónak. Most akkor az ár-érték aránya tetszett, vagy a hangja?!

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#8) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Érdekes teszt, köszi.

(#9) forgonati válasza Fejvadi (#8) üzenetére


forgonati
őstag

Ja, érdekes. Így is mondhatjuk végülis. A plecsniket az utóbbi időben egyre kevésbé értem.

Keelah Se'lai!

(#10) gyurkikrisz válasza forgonati (#9) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

El se olvasod a cikket, csak a plecsnit nézed? A cikk alapján eldöntöd hogy kell-e, egy plecsni min változtat?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Inkább az ár/érték aránynak szól a tetszett plecsni, mint magának a terméknek. Betegségei ellenére nekem kéne, otthoni zenehallgatásra olcsó megoldást keresőknek megfelelhet a cucc (én utcára nem mennék ilyennel).

(#12) szentkuti11 válasza fene_vad (#3) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem csak a hangzás minősége határozza meg a végső megítélést, kényelmi szempontból például korántsem elég jó a cucc (több ember is felpróbálta), a kábel tömege és vezetése szintén nem igazán praktikus, és az izoláció problémáját sem hagytam figyelmen kívül, a cikkben minden le volt írva.

(#13) forgonati


forgonati
őstag

Azt hol írtam hogy el sem olvasom őket? Idéznéd? Én azt írtam hogy a plecsniket nem értem. Egyébként meg ha már a cikket említed, az sem valami űberkomoly, én nem venném alapnak a vásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#14) davidsone


davidsone
addikt

a jó kis kínai szag ;] amúgy korrekt darab

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#15) Fejvadi válasza forgonati (#9) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én magamban adok mindig egy plecsnit, az elvárásaimnak és ízlésemnek megfelelően, hiszen nekem kell, hogy megfeleljen.

(#16) macskea válasza szentkuti11 (#12) üzenetére


macskea
őstag

Csak hát a cikk alapján körülbelül egyetlen dolog volt kiemelkedő a fülesben, mégpedig a felhasznált anyagok és az összeszerelés minősége. Meg hogy a kategóriába ahová szánják olcsó. Szóval mint dísztárgy tökéletes. De erre tetsziket adni, egy fülesre... tipikus zsiráf. Szép-szép, de otthonra nem kéne'... :)

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#17) nyisziati válasza kovbandi82 (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

A '90-es években igen. Az utóbbi időben viszont a hipszterdivat mindent elfogadhatóvá tett (szerintem).

Meg aztán az emberek ingerküszöbe is magasabb lett. Amikor meglett emberek rolleroznak öltönyben, káposztát sétáltatnak vagy épp meztelenül korzóznak a belvárosban, akkor egy méretes fejhallgató már kifejezetten szolid hóbortnak számít... :D

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az én Sony ZX310AP-m után köszöntem, de nem kell több fejhallgató a telefonhoz. És bár ez egész jól néz ki, nem kéne.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#20) #56573440 válasza macskea (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Szóval mint dísztárgy tökéletes."

Ezzel azt sugallod olvasatomban hogy ennél sokkal több kell mondjuk tömegközlekedésen vagy séta közben? Telefonról?

Az megvan nekem is, hogy otthon amikor le tudok ülni egy rendes szett elé egy rendes fejhallgatóval, hátra tudok dőlni a székben egy pohár borral és szivarral, és csak a zenére fókuszálva élvezni azt, akkor van értelme a valóban felső kategóriás eszköznek.

De olvasatomban ez az eszköz nem arra van. Ez telefon mellé, menet közben, metró-busz-villamos-vonat-séta és társai felhasználásban fut. Ezeknél eleve nem tudok én személy szerint úgy ellazulni, kizárni a külvilágot, hogy az otthoni rendszer részletességének a töredékét is értékelhessem. Innentől meg nálam ez a felhasználás az otthon port törlök és közben Mozart szól kategória. Ott és akkor egy bizonyos szint után teljesen mindegy hogy milyen minőségben, mert nem azon van a fókusz.

A cikk nekem úgy jött le, hogy stúdióba -meglepő módon- nem, de féláron hozza nagyságrendileg azt a tudást amit a nagyok, és azt is egészen korrekt mód kiegyensúlyozva. Hogy ez kinek mire elég, az megint egyéni preferencia kérdése.

Szerintem ;)

(#21) lumma


lumma
csendes tag

Ez a szag dolog abszolút hülyeség, nem tudom honnan vette (talán a tok, de nagyon enyhén).

Amúgy tulajként: valóban nehéz, ha lépdelsz, néha lecsúszik. Viszont nagyon szoros, nekem és akik kipróbálták, ez volt a benyomásunk. Ja, és a mély hangok rettenetesen túlsúlyban vannak, nem értem a tesztelő miért írja az ellenkezőjét. Amúgy kimondottan prémium minőségű az egész, simán elmenne egy 100+ Apple cuccnak. Ezért ennyi a súlya, szinte mindenhol alumínium, a párnák pedig memória habosak, nagyon kellemes a tapintásuk.

Összességében ajánlom, ha szereted a túltolt mélyeket, de ha szemüveget viselsz, mivel elég szoros, kellemetlen a viselése kb. 20 perc után. Az EuStock ára meg ajándék kategória.

(#22) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Egy Tascam TH-02 tesztet olvasnék már magyarul is, kíváncsi vagyok a hazai véleményekre. Az egyik all time best ár/érték arányú fejesnek tűnik a külföldi tesztek alapján. Az USA-ban 20 dollár körül szerezhető be, és a 10x annyiba kerülő fejesek hangját hozza, jó anyagminőség és megfelelő kényelem mellett.

[ Szerkesztve ]

(#23) macskea válasza #56573440 (#20) üzenetére


macskea
őstag

Abszolút jogos amit írsz, és tökéletesen el tudom fogadni, csak egy ennyire nehéz fülessel ki fog tömegközlekedni? Rendesen össze se lehet csukni, a tokja is baromi nagy. Szóval az én olvasatomban meg arra nem jó. Esetleg a jól utaztatható minőségi füles kategóriában lehetne helye. Már ha van ilyen kategória.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) lugosi válasza #56573440 (#20) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igényes ember, ha bort iszik, közben kizártnak tartja a dohányfüstöt. Szerintem.

(#25) Vigilante


Vigilante
őstag

Kicsit Bang and Olufsen Beoplay H8 kópia! ;] Igaz ez nem kerül 150e-be! ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#26) #56573440 válasza lugosi (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szemleltettem egy elképzelt szituációt... De a mondando atment azért ahogy látom :D

(#27) macskea válasza Vigilante (#25) üzenetére


macskea
őstag

Mondjuk az is csak az iStyle-ban annyi, a reális ára bolt függvényében 350-400 euró körül van, ami 110-125e forint. Valahol a két ár között itthon is beszerezhető amúgy, csak ugye nem az iStyle-ban. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#28) simonzé


simonzé
addikt

Jól értem? Nehéz, a hangzása nem tökéletes, a távirányító egy nehéz konstrukció, es az egész cucc büdös.

És tetszett.

Hmmm... Én inkább veszek egy nem büdös, jó hangú fülest, de én fura vagyok.

I don't fit in. I fit out.

(#29) simonzé válasza macskea (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Általános emberi tulajdonság, hogy nehezen ismerjük be hogy hibáztunk. A logouton is sok az olyan mobilteszt, ahol elmondja hogy ez se jó, meg az se jó, de a végén ez egy kiváló készülék, nagyon ajanlott... Hagyjuk már! Ha nem jó, ismerd be, és ne vezess félre másokat a sajat döntésed érthetetlen megmagyarazasaval!

I don't fit in. I fit out.

(#30) Vigilante válasza macskea (#27) üzenetére


Vigilante
őstag

Én anno ott vettem. :O Ez van. ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#31) macskea válasza simonzé (#29) üzenetére


macskea
őstag

A Logouton nincs is ezzel baj, azért Logout, nem Mobilaréna. Na de hogy itt? Az ár nem minden, lehet a cucc akármilyen szép mellé, ha arra nem jó, amire való. :(

Na mindegy, abba hagyom az ellenreklámot, nem akarok hangulatot kelteni, csak fura, na.

(#30) Vigilante: Ha valamit megveszel, és tetszik, soha többet nem szabad megnézni máshol. :D Mindig ez a vége. :D

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) #56573440 válasza simonzé (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Én inkább veszek egy nem büdös, jó hangú fülest, de én fura vagyok"

Sub 20k kérlek linkeld mit vennél kérlek ami megfelel az általad támasztott kritériumoknak amelyek:

"Nehéz, a hangzása nem tökéletes, a távirányító egy nehéz konstrukció, es az egész cucc büdös."

Azaz 20k alatti tökéletes hangzású, illatos darabot :DDD De tökéletes hangzása legyen ám :K

(#33) macskea válasza #56573440 (#32) üzenetére


macskea
őstag

Mit írt: jó hangú. Mit kérsz számon: tökéletes hangú.

Nem tudom érzed-e, mi a baj. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#34) #56573440 válasza macskea (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

"a hangzása nem tökéletes,"

Amire azt mondja bárki ebben a kategóriában hogy jó hangú, arról egy perc alatt talál bárki a neten egy cikket amiben szintén az fog állni, hogy itt meg ott azért az annyira nem szól tökéletesen. Innentől a jó hangú elég tág fogalom.

Ha lenne ilyen kategóriában amire nem lehet rásütni hogy a "hangzása nem tökéletes" azt használnák minden stúdióban kb...

Hogy értsd mi a bajom egyszerűen: belekötni abba, hogy nem tökéletes egy 20k alatti fejes hangzása azért elég gáz. Hogy van esetleg ennél jobb az biztos. Hangzásban is. Súlyban is kellemesebb. Az teljesen oké. Még ha ajánlott lenne azt mondom jogos a háborgás, de kifejezetten hangsúlyozva hogy a kategórián belül ez tetszett, nem értem miért gond...

[ Szerkesztve ]

(#35) macskea válasza #56573440 (#34) üzenetére


macskea
őstag

Idézet a cikk végéből:

"A plecsnit elsősorban a hangzásvilágára kapja"

Szerintem ez a mondat az, amin sokan ráncolják a szemöldöküket. Pláne úgy, hogy előtte a cikk gyakran másról se szól, csak arról, hogy mennyire nem szól jól a cucc. Nem a füles savazzuk, a cikket nem értjük.

Egyébként abban egyetérthetünk, hogy a hang megítélése a lehető legszubjektívabb dolog, pláne ha még azt is mellécsapjuk, hogy mit és miről hallgatunk.

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#36) #56573440 válasza macskea (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

najóóóó figy :)

Amikor hangzásról írnak akkor persze hogy ki kell hangsúlyozzák egy globális skálán hogy miben kevés. Lásd a cikkben:

a részletessége bőven lehetne jobb.
sokak számára nem elég telt a hangkaraktere
már-már erőtlen mélyek
a legfelső régiót szinte maradéktalanul elvágja

És ezzel semmi baj sincs, mert ha jobb lenne a részletesség, nagyobb lenne a hangtér, erős mélyek lennének és a felső régiót nem vágná le, akkor 1.200.000 huf lenne. De le van írva hogy mit hallottak közben, mennyivel van a tökéles alatt. Sokkal. Árban is.

Az idézett mondatnak van még folytatása is, abban oldja fel a konfliktust a barátságos és a kategóriáján belül.

Szerintem ;)

(#37) macskea válasza #56573440 (#36) üzenetére


macskea
őstag

Szerinted. ;) :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) simonzé válasza #56573440 (#34) üzenetére


simonzé
addikt

A lényeget nem hallottad. Nekem nem kell tökéletes cucc, en jól elvagyok a 7000 ft-os Philipseimmel. A cikkben leirják hogy ez a füles itt meg ott sánta, leesik a fejedrol a súlya miatt, meg a többi már kibelezett hiba, dw azért tetszett. Valahogy ez nem áll össze.

Na akkor most ezeket a szavakat belezd ki, látom azt szereted. :)

I don't fit in. I fit out.

(#39) #56573440 válasza simonzé (#38) üzenetére


#56573440
törölt tag

Minek? Ezeket megvalaszoltam már párszor... Pl ez előtti kommentálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.