Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Dehát nem az van, hogy ezek anonimizálva vannak, hogy csak nagy statisztikai célokra való? Hát nem lepődtem meg, hogy nem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez engem marhára meglepett. Fizetnek érte? Egész eddig azt hittem, h ingyen zabrálják az adatokat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) gabor7th válasza t72killer (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Hát így kikerülhetik a bíróságot ahogy a cikk is írja. Meg... alapíthatnak is egy ilyen álcacéget is akár.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) aprokaroka87 válasza t72killer (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Így lesznek államosítva az adatok.

Nem lepődnék meg ha az ilyen adatgyüjtő cégek bizonyos része konkrétan állami megrendelésre dolgozik.

Az adat nem közvetlenül az adott állami szerveknél vannak, így ha le is bukik a cég, sok hatása nem lesz, van helyettük mondjuk másik 1000, meg létre is lehet hozni másik 5000-t

(#5) Depression


Depression
veterán

Dikk, megtudták, hogy a covid óta 5km-es körzetben mozgok a lakásomtól...?
Kérdezzék meg a guglit, az még azt is tudja, hogy milyen wc papírt veszek milyen gyakorisággal, és, hogy elromlott a kenyérpirítónk is. Sőt, hogy csesszék meg, azt is tudják, hogy mikor van a párom szülinapja, és mit vettem neki. Szerencsére minden második reklám arról szól, és a párom is látja ezeket. GG! Igazi meglepetés lesz. :W

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Apollyon válasza Depression (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A meglepetés majd az lesz, amikor erre építve jön a kínai credit score ide is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) #09256960 válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


#09256960
törölt tag

Senki ne gondolja hogy a fészbúk Google meg a Twitter nem a USA nemzetbiztonság meghosszabbított keze.
Jól szervezhetőek vele külföldi tüntetések erre igazán jó.
Jajj ez konteó visítoznak a szokásosan sokan, aztán ha valaki csinál egy erős kódolt oldalt egyből feltörik mert annyira rettegnek hogy valamit nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#8) aprokaroka87 válasza #09256960 (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Facebook és társai kapcsán nekem csak egy mondandom van.

Nem kell adattal etetni az adatbázist és az algoritmust. :)

(#9) joey04


joey04
titán

Azt hittem ezeket ingyen kapják.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) #09256960 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nem kell csak nagyon sok bejelentkezés könnyebb velük.
Az a nagyon vicces hogy a Windows a vírusirtóm meg a google versenyez azért ki tárolja a jelszavaimat mindszerint az ő rendszere a legmegbízhatóbb ;)

(#11) aprokaroka87 válasza joey04 (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Lehet azt az 5-t kapták pénzért, a többi Grátisz.

(#12) atike


atike
nagyúr

...pedig nem is Kínáról van szó... :U

(#13) #09256960 válasza atike (#12) üzenetére


#09256960
törölt tag

Az a szomorú hogy sokan már elkezdték használni a VK-t az orosz fészbúkot mert ott nincs akkora cenzúra. Már a Telegrammot is támadják és a magyar HunDubot is folyamatosan terheléses támadások érik. Most higgyem el hogy ehhez nincs semmi közük a multiknak ?

(#14) udash válasza Depression (#5) üzenetére


udash
csendes tag

Ettol fuggetlenul kellene leteznie annak a bizonyos privat szferanak, es nem csak azert, hogy titkaid lehessenek. Nyilvan nem ezek a csipcsup dolgok a fontosak, hogy xy tud rola ( ne tudjon rola BMEG ), hanem hogy ez az egesz szepen lassan megagyaz annak, hogy termeszetesse valjon, hogy barmit is elkerhetnek, a user meg kerdes/gondolkodas nelkul adja is, mert a "Google a baratod"

U-dash

(#15) lionhearted válasza gabor7th (#1) üzenetére


lionhearted
őstag

Jelen pillanatban még mindig ez van, ezt sugallja a cikk is:
"A begyűjtött adatokat aztán összesítik, majd eladják bárkinek, aki fizet azokért."
Összesítik a kulcsszó. Aggregált adatok ezek, nem személyes.

Tegnap még működött...

(#16) Lami66


Lami66
őstag

Jajj de nagyon ámerikás! Az adófizetőkről szerzett adatokat az adófizetők pénzéből megveszi a titkosszolgálat, hogy felhasználhassa az adófizetők ellen. Van még lejjebb a demokráciában?

(#17) atike válasza lionhearted (#15) üzenetére


atike
nagyúr

...de most komolyan, szerinted így van? :)

(#18) lionhearted válasza atike (#17) üzenetére


lionhearted
őstag

Ahogy a valódi kereskedés folyik az adatokkal, úgy szerintem igen, így van. Ha eladod a forrás adatbázist, onnantól semmit nem tudsz már nyújtani, hiszen minden szolgáltatásod kinyerhető belőle. Vagy maximum "frissítéseket" adhatsz már. De nem úgy látom, hogy ebben lenne a nagy biznisz.
Igazából üzletileg az se éri meg, hogy feleslegesen valódi identitással összekötő adatokat tároljon (hacsak nem adod meg magad, mint a FB, ahol ez a része a szolgáltatásnak), mert abból hogy te Kis István vagy neki 0 haszna van, viszont ha ok nélkül tárolja, és kiderül, akkor meg lehet álszentséggel teli módon, de megütik a bokáját. Nyereség nélkül meg kinek kell rizikó.

Ezzel persze azt sem állítom, hogy megfelelő kérdéssel akár valós idejű adatokkal ne tudnának szerintem szolgálni.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.