Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Silenzio válasza Enci1983 (#12) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez azért van, mert a Mobilarenások a szokásos rutinnal tesztelnek és a szokásos nagyvonalú cinizmussal állnak neki a Sony telefonok tesztelésének. A Sony-t ők is levitézlett márkának tartják, nem csak összezsugorodott a piacuk, de a hírük sem túl jó a sok ostoba döntésük miatt, no meg azért, mert évekig az égegyadta világon semmiben nem tudtak kitűnni.

Ezzel tulajdonképpen azt akarom mondani, hogy a Mobilarenások érthetnének jobban is a képrögzítéshez, ha már egyszer ez a fókuszterület napjainkban. Nem dilettánsok, csak elrobogott mellettük a világ.

Ezt az első generációs Xperia 5-tel filmeztem.

Nyers, utómunka nélküli felvételek. Figyelmetekbe ajánlanám 5:22-kor az utcaképet. Eddig semmilyen telefon nem látott ebből semmit. i11-gyel teljesen sötét volt, vagy 3200-as ISO-val, téglákra szétesett zajjal tudtam felvenni. Hasonlítsa össze bárki a Mobilarenán tesztelt bármely idei csúcstelefon esti felvételeivel. Ég és föld. Alig hiszed, hogy telefonnal és egy különleges tudású 3rd party appal készült. Óriási iPhone fan voltam épp azért, mert az iOS hozzáférést engedett minden kamerához, és mert a pités droid bugos volt, gyakorlatilag nem létezett olyan telefon, ami ne frame droppolt volna. Meggyőződésem volt, hogy csakis az almával érdemes kamerázgatni.

Most a 12-es alma elég nagyot gurított kamerában, de könyörgöm: ez már tavaly tudta a 10 bitet, és ezzel a szoftverrel simán nyomja mindhárom kamerájával az összes létező log módot akár 160 Mbites bitrátával, és végre, először a telefónia történelmében, EGÉSZ SZÁMÚ FPS-SEL. Nincs többé "feltöltöttem a Youtube-ra és szaggat, nem értem, gépen még jó volt", meg a többi telefonokra jellemző f@szság.

Odáig jutottunk, hogy miután feladtam a telefonos amatőr filmezést, és vettem három kamerát meg hat obit, most ismét telefonnal forgatok. Horrort. Csakis éjjel. Mert a telefon elbírja. És ez az első generáció, semmivel sem nagyobb szenzorral, mint ami az i11-ben volt.

Szóval az Xperia-vonal nagyobb figyelmet érdemelne.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.