Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

3200. Hmm. No mindegy, nem a méret a lényeg. Ha tud majd 2 napot a rendszer végett, akkor elégedett leszek.

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) slimshady válasza A 2. Vesztes (#1) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem túl nagy előrelépés, de legalább nagyobb mint volt.

üdv.: SlimShady

(#3) Matada2.3 válasza slimshady (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mégsem "jócskán hízott meg". A képátló növekedés + ha IPS marad, akkor nem lehet tőle csodát, de még fejlődést se várni.

Finn the human

(#4) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Majd meglátjuk....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5) Balzak83


Balzak83
senior tag

A DAC-nak kimodottan örülök, jó gondolat zenei irányba elvinni egy kicsit a telefont. Ott van egy kis szabad rerület, ráadásul a V10 már megalapozta a jó hírnevet

[ Szerkesztve ]

(#6) xmaas


xmaas
őstag

Erre a keszulekre kivancsi leszek , ha nem "kurjak" el nagyon valamivel vonzo ajanlatt lesz a felszereltseg alapjan

(#7) willope


willope
tag

Ha nem is drasztikus, de azért +400 milliamper mindig jól jön.
Azomban minden eröfeszítés ellenére én úgy gondolom, hogy amennyiben az új samu nem lesz lobbanékony természetü, ez a G6 biztos bukta a snapi 821 miatt.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#8) ollie válasza willope (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A G4 sem lett bukta a Snapdragon 808-cal.

***

(#9) Balzak83 válasza willope (#7) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az ár lesz a döntő tényező mindkét modell esetében.

(#10) alex devil


alex devil
senior tag

nyújtott G2 fémből
jó lenne ha jó lenne

[ Szerkesztve ]

S23

(#11) Taci válasza alex devil (#10) üzenetére


Taci
addikt

Pont ezt látom én is benne - és tetszik is. :)

(#12) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

DAC dolog jól hangzik!

A teleptől nem esek hanyatt... de korrekt :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezek jó hírek. 2700-as akkura rádobni 400-at az majdnem 20%

(#14) bulikavagyok válasza Ricardo (#13) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Valójában kevesebb mint 15%. :B Egyébként 2800-ra dobtak rá plusz 400-at. Ezzel szerintem nem várható semmilyen üzemidő növekedés, ami az elődöt ismerve nem túl biztató.

(#15) Balzak83 válasza bulikavagyok (#14) üzenetére


Balzak83
senior tag

Volt már példa rá, hogy 5.5' alá tettek be 4000mAh-t. Meg lehetne csinálni

(#16) Ricardo válasza bulikavagyok (#14) üzenetére


Ricardo
félisten

Benéztem és el is írtam.
Valamiért 2700-al számoltam, és elírtam mert a 3200 500-al több mint a 2700 :B

Megyek iszom egy kávét :DDD

(#17) bulikavagyok válasza Balzak83 (#15) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hja, csak nehogy úgy oldják meg mint a Samu a N7-ben, mert akkor könnyen sírás lehet a vége. Szerintem a gyártók ez után az eset után egy kicsit óvatosabban "passzírozzák" bele a telefonjaikba a nagyobb akkukat.

Ricardo: Mindenkivel előfordul. :)

(#18) jacis


jacis
nagyúr

Ez még mindig kevéske...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) eszgabor válasza willope (#7) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Valószínűleg nem is egyárban lesz az S8 és a G6, így aki nem a max Antutu pontszám alapján dönt, az jó eséllyel elégedett lesz ezzel is.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#20) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Amoled kijelző tudna még reszelni azon az akku benchmarkon. Miért nem lépik meg, érthetetlen. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) LilProphet90 válasza alex devil (#10) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Mínusz hátlapi gombok.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#22) ollie válasza pusszycat (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ráadásul az LG is gyárt Amoledet.

***

(#23) Ricardo válasza pusszycat (#20) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem lenne rossz, főleg, hogy a G5 kijelzője nem lett túl acélos. Ahogy olvasom elég lassú frissítési idővel rendelkezik, és sokaknál beégés szerű tüneteket produkál.

(#24) tzsolesz válasza willope (#7) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is több megközelítés lehetséges.

A jövő forgatókönyve még alakulhat így is: (Ez a legsarkosabb !)

G6 vs S8

G6:
jobb kamera, szebb kijelző, jobb üzemidő, ergonómikusabb kialakítás, tetszetősebb külső, kellemesebb, és lagmentesebb szoftveres környezet, minőségibb hang.

S8:
+40K Antutu pontszám.

Ha így lenne, neked melyik kéne jobban, annak fényében hogy az S8 esetleg 50K-val többe kerülne?

Az az igazság, hogy a mobil hardverek akkorát fejlődtek az elmúlt időszakban, hogy szoftveresen igazából még az előző 1-2 generációt sem tudja semmi megfogni. Tehát én úgy látom hogy nem oszt, nem szoroz még egy ekkora előrelépés sem, mint ami a két kérdéses SoC-ot illeti.
Inkább presztízs kérdés. Megnyugtató sokaknak, hogy a létező legerősebb vas rejtőzik a zsebében. Itt jó jó szó a rejtőzik, mert haszna nem lesz akkora mint amennyit felárat a Samsung el fog érte kérni.....
Érdekes téma ez. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. 444Hertz válasza Ricardo (#23) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szegény Aryon jutott eszembe :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#26) janeszgol válasza tzsolesz (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezeket a pontokat úgy írtad, hogy mindkettőt a saját elődjével hasonítottad össze? Tehát G5 -> G6 és s7 -> S8 fejlődés? Ha igen, akkor nagyon elmaszatoltad, mivel a G5 nagyobb hátránnyal volt az S7 mellett. Amiket felsoroltál a G6 mellett, azokat hozta az S7 többségében.

A fogyasztás is számít. Ha már kiderült, hogy nem lehet játszani a Li technológiával, akkor a többi alkatrész fogyasztását kell levinni.

[ Szerkesztve ]

(#27) tzsolesz válasza janeszgol (#26) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem. Csak is G6 és S8 vonatkozásában írtam. Ott van hogy G6 vs. S8.
Ha a Samsung nem tud nagyot dobni, csak a hardverrel, és, HA az G6 az általam felsoroltak közül csak a felében jobb lesz, én nem igazán látom az S8 extra nagy előnyét......

A g5-öt, és az S7-et direkt nem kevertem ide. Nekem egyik sem szimpi. Az S7 az igen, de úgy hogy S6 edge-m van, így nincs vágyam iránta. Majd G6, és S8 között lesz nálam vacila.......

[ Szerkesztve ]

(#28) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kb annyit hízhatott az akksi, mint amennyivel többet eszik az új soc. Már ha többet eszik. Azért ez nem "jócskán". Ez csak a szükséges növekedés. Ha 2800 helyett mondjuk 4000 akksi lenne benne, arra azt mondanám, h tényleg "jócskán".

(#29) janeszgol válasza tzsolesz (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Azért megjelenítésben és kamerában elég erős a Samsung.

(#30) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem túl nagy ez az akku, de simán elég lehet.

(#31) tzsolesz válasza janeszgol (#29) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Bizony erős, a másik erős pedig LG. Igazából ők versengenek ketten android vonalon. Személy szerint az IPS-t kedvelem inkább, nekem kellemesebb ránézni. De basszus az S6 edgemre is. Ezt a kijelzőt nagyon eltalálta a Samu. Havernak S7 edge van, nah annál még erre is rá tudott dobni. Ha G6 ezeknél, és az S8 nál is jobb lenne azon sem csodálkoznék. De ezek nemsokára ki fognak derülni. Ez az új kijelző, ezekkel az arányokkal ígéretesnek hangzik. Én már nagyon várom.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dr. 444Hertz válasza tzsolesz (#31) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egy biztos.
Egyik sem okozhat csalódást főleg kamera téren.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#33) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Úgy látszik mindenki elfelejti, hogy az LG már 4(!) évvel ezelőtt 3000-es akkuval hozta ki a G2-t... :K Azóta vártam ebben az irányban az előrelépést, de a G3 és a G4 esetében sem nőtt a telep. Sőt, szerencsétlen G5-öt azzal is szivatták, hogy érthetetlen módon csökkentették az akksi kapacitását.... :W
Szóval ezek után "óriási" előrelépés +200mAh... :( Főleg, h jócskán nőtt a kijelzőméret és a felbontás is csak szív... Aztán a 821-es proci sem túl fogyasztásbajnok.
:F
Tehát összességében én jóval nagyobb, legalább 3500-4000 mAh akksit vártam volna...
Főleg, h a vetélytársak nem tétlenkednek. Manapság a középkategória is olyan harvderrel jön, hogy nem éri meg csúcskészüléket venni. Időszerű lenne a G2-m cseréje, perpill egy Lenovo P2-vel szemezek (5.5" amoled, 625-ös Snapi, 4GB RAM, 5100mAh akksi) 100 ezerért (sajnos a kamerája közepes, de más kompromisszum nincs). Erről kellene eltántorítania a G6-nak... Eddig egyedül a kis kávák jönnek be, remélem minél kisebb házba tudják zsúfolni a nagy kijelzőt. Viszont ezügyben úgy tűnik, h a Samsung és az Apple is komolyan előrelép...

[ Szerkesztve ]

(#34) .Szaki. válasza dave_gahan (#33) üzenetére


.Szaki.
addikt

Gondolom ez függ attól is, hogy a rendszer mennyire zabálja az akkumulátort, de szerintem egyébként a 3,2 Ah nem hangzik olyan vészesnek. Bár mint LG-s ezt Te biztosan jobban érzed, hogy mekkora akksi illene bele valójában. A G6 viszont ettől eltekintve szerintem egy nagyon jó flagship lesz, nekem nagyon szimpatikus.

(#35) #67656192


#67656192
törölt tag

Nem biztos, hogy ez olyan nagyon rossz lesz. Jövő héten kiderül. Ráférne a siker az Lg-re.

(#36) Aryon87 válasza Dr. 444Hertz (#25) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem is ertem miert :))

Amugy az akksihoz hozzaszolva: a G5 mar jobb volt akksiban mint a G4, annak ellenere hogy csokkentett telepmeretu volt. Mig a G4nek atlagosan 4oras SoT idoi voltak nalam, max 4.5 es 1 alkalommal ertem el vele az 5.5 orat, addig a G5-nek azbatlag SoT az 5 ora volt, es tobbszor volt 6 oram is.
Ebben az esetben a G6-al nekem valoszinuleg ossze fog jonni a 7 ora is :)
S821 sztem meg takarekosabb mint az elodverzioja, es erre megbrajon a novelt telep, igy nem kerdes, hogy a G5 akkuidejet is leveri, meg ugy is hogy fel collal no a kijelzomeret.
En a G6 eseteben a kijelzo javitasat (csoda folytan OLED panel lenne, a Redmi Pro-m utan azt mondom hogy gyonyoru volt), es a kamera jobb minoseget varom, amit nem qrnak el szoftveresen, ahogy a G5 eseteben tettek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) blagolf válasza Aryon87 (#36) üzenetére


blagolf
senior tag

Kissé unszimpatikus döntés a Qualcommtól hogy az összes 835-ös processzort a Samsungnak adja el. Így még kisebbre szorítja a versenyhelyzetet.

Üdv, Zoli

(#38) Ricardo válasza blagolf (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Gondolom ők a legnagyobb vásárlók, így első körben velük ültek le, megbeszélni mennyi kell.

(#39) tzsolesz válasza Dr. 444Hertz (#32) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ebben én is biztos vagyok. A g4-et tudtommal még most sem nagyon veri semmi. Maximum hozza szintjét.
Igazából sem az S6, sem S7 nem tudta leültetni a g4 produkcióját, az S7 annyiban, hogy rossz fényviszonyok között kiemelkedik a teljesítménye, meg mintha mostanában már szoftveresen sokat javítottak alapból.

(#40) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

Amoled illene váltani valamint, sztereó hangszórópár is kellene.

E.P.

(#41) ollie válasza blagolf (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt komolyan gondolod? A Samsung gyártósorán készül az S835, szóval gondolom megállapodott a Qualcommal, hogy az S8-ba kerül először.

***

(#42) Aryon87 válasza blagolf (#37) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) tzsolesz válasza ollie (#41) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez a hozzáállás akkor sem valami sportszerű.

(#44) pusszycat válasza tzsolesz (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szégyenlős koldusnak üres a tarisznyája. Megteszi mert megteheti. Amúgy meg valami 16 milliós nyitókészletről regélnek, és hát kell is a neki nem raktárra veszi.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.