Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Wesiz


Wesiz
tag

a magyar árakat tényleg teljesen felesleges ide venni, értem én hogy mi azt kell kifizessük érte de ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.
nézzük azt, hogy 500 euró, és az is sok. én másfél éve vettem egy szintén középkategóriába szánt pixel 4a-t 350 euróért. zseniális kamera, hosszú szoftvertámogatás, villámgyors még mindig, 6 giga (jól optimalizált) ram és 128 giga háttértár. a méretéből adódó akkuhátrányon kívül 1,5-2 évvel később is simán minimum versenyben van ezzel a telóval.

durva látni hogy egy korábbi ár/érték bajnok xiaomi 2022-ben már 500 euróra helyezi a középkategóriát.

korábban (2016 környékén) azt gondoltam, hogy pár év és az emberek elpártolnak az iphone-októl mert senkinek nem lesz szüksége csúcskategóriára ők meg csak abban versenyeznek. a processzorok évente 20-25%ot fejlődtek miközben használatukhoz kb ugyanolyan erő kell. nagyobbat nem is tévedhettem volna. korábban tényleg idiótának tartottam aki iphone-t vett (újonnan), ma - bár én nem vennék - teljesen meg tudom érteni. a régi nagy hátrányát (gyenge akku) nem csak ledolgozta de mára már akkubajnok lett, árban a többi gyártó utolérte vagy le is előzte, persze az iphone tagadhatatlan előnyét (hosszú és gyors szoftvertámogatás) már nem akarják mellé adni.

értem én hogy pénzt akarnak keresni ami a csúcs telókban van, de értelmes középkategóriás ajánlatok kezdenek kihalni android fronton az apple pedig rendes középkategóriás telókat nem is kínált soha (az se 2020 és főleg a 2022-t hagyjuk is, borzasztóan eltalált termékek).
szándékosan van terelve az ember a csúcskategóra felé, én viszont minden tudatos vásárlónak egy jó állapotú pár évvel ezelőtti használt csúcstelefont ajánlok. egy samsung s20/iphone 11 még hosszú évekig tökéletesen jó telók lesznek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.