Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klaya86


klaya86
senior tag

Anno a mi9 lite-om 80ert vettem újan,3 éve. Nem gondoltam, hogy pár év múlva 2 kiló felett lesz egy középkategóriás xiaomi 😃😃 Korrekt cucc egyébként nt, de az 500 euró elég horror érte.

[ Szerkesztve ]

(#2) Graphics válasza klaya86 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ár növekedése mellett azért a hardver is fejlődött. ( A Snap 710 vonal nem volt túl acélos)

Már rég nem megy és nem tud egy márka sem árban lentebb menni. El kell fogadni, hogy drágulnak az elektronikai termékek, és nem a 3 évvel ezelőtti árakat kell nézni.

Akkor mennyi volt az euró, ma pedig hol tart... A termék ára is drágább.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) klaya86 válasza Graphics (#2) üzenetére


klaya86
senior tag

Az a hardver 3 éve egyáltalán nem volt rossz. Nyilván tisztában vagyok a jelenlegi gazdasági helyzettel. De azért lassan egy s21 ára egy mi 12 lite??? Van egy szakadék tudásban a két telefon között, árban már lassan nem sok. 500 euró és a hazai finomságok még erre az árra szerintem irreális. 150-170 között még csak-csak vállalható lenne.

(#4) Graphics válasza klaya86 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az S21 hivatalos árát én jelenleg 265 ezer körül látom.

A kettő között árban még van azért eltérés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) bollokcs80 válasza Graphics (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Samsung.com-on most mindenféle kuponos akciókkal lehetett igen jó áron venni S szériás telókat. De pl. az S21FE ezek nélkül is most 230 ezer és azért egy szinttel feljebb van ennél a telónál.

Sajnos ilyen a piaci helyzet - meg a magyar valóság. :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#6) klaya86 válasza Graphics (#4) üzenetére


klaya86
senior tag

500 euró jelenleg 205 ezer forint. És ez még minden hazai tehertől mentes EU ár. Erre nyugodtan számolj legalább 25-30 ezret.

(#7) vzsryl válasza Graphics (#2) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A forintosított ára kb. lényegtelen. Az 500$/€ egy közép-kategóriás telefonért sokkal többet mond. Szerintem túlzó, de muszáj a Xiaominak is profitot termelni. Elmúltak már azok az idők, amikor a semmiből (valószínűleg kínai állam pénzéből) csak ontották a telefonokat, de többe került a leves, mint a hús.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8) Graphics válasza vzsryl (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden más márka egymás mellé fog árazni.

Erről nemrég Bog is beszélt az egyik Magazinban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) bollokcs80 válasza Graphics (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Így van, pl.Samsung is az Iphone13 szériához árazta az S22 szériát januárban.

B.Cs.

(#10) vzsryl válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Eddigi számok alapján a Samsungnak bejön, mert jól fogy az S22 széria. Az Apple-nek is bejön, mert brutálisan egyed uralkodó a csúcs-kategóriában.
Érdekesség, hogy a mobilpiacon az árverseny inkább felnyomja az árakat, és nem lefelé. :U Ez most kb. minden piacra igaz, de ez a speciális helyzet miatt van (covid, háború). A telefonoknál már sok-sok éve így megy, pedig nem tudok készlethiányról.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11) Graphics válasza vzsryl (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiány nincs, viszont a Samsung beragadt készletei igen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) konczy3


konczy3
senior tag

És ki az aki ezt megveszi egy 190 ezer körül megveheto 12X helyett? :)

Never Settle

(#13) joey04 válasza klaya86 (#1) üzenetére


joey04
titán

Teljes elszállt a Xiaomi sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Griff55 válasza klaya86 (#1) üzenetére


Griff55
senior tag

Pontosan az ilyen pofátlan android drágulások miatt váltottam 1 hónapja iphone 13-ra úgy, világ életemben androidos voltam és kerültem az apple-t..
De így hogy középkategóriát kapunk 200k-ért meg felette az hihetetlen. Akkor már 300k körül egy prémium terméket, ami időtálló és tartja az értékét.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#15) Graphics válasza Griff55 (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a lehetőség évek óta a userek rendelkezésére állt, hogy iPhone-t vegyenek, mert érték és időtállónak tartják.
(Nekem sajnos nem áll a kezemre az a rendszer, így nem biztos, hogy elégedett user lennék almásként. 300k felett meg nem akarok saját magam bétatesztere lenni, hogy jó -e nekem :DDD

A prémium szótól a hidegrázás kap el...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Curtain válasza klaya86 (#1) üzenetére


Curtain
senior tag

3 éve mennyi volt a kenyér és most mennyi? Minden drágul évről évre, nem tudom ezen mi a meglepő.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#17) Wesiz


Wesiz
tag

a magyar árakat tényleg teljesen felesleges ide venni, értem én hogy mi azt kell kifizessük érte de ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.
nézzük azt, hogy 500 euró, és az is sok. én másfél éve vettem egy szintén középkategóriába szánt pixel 4a-t 350 euróért. zseniális kamera, hosszú szoftvertámogatás, villámgyors még mindig, 6 giga (jól optimalizált) ram és 128 giga háttértár. a méretéből adódó akkuhátrányon kívül 1,5-2 évvel később is simán minimum versenyben van ezzel a telóval.

durva látni hogy egy korábbi ár/érték bajnok xiaomi 2022-ben már 500 euróra helyezi a középkategóriát.

korábban (2016 környékén) azt gondoltam, hogy pár év és az emberek elpártolnak az iphone-októl mert senkinek nem lesz szüksége csúcskategóriára ők meg csak abban versenyeznek. a processzorok évente 20-25%ot fejlődtek miközben használatukhoz kb ugyanolyan erő kell. nagyobbat nem is tévedhettem volna. korábban tényleg idiótának tartottam aki iphone-t vett (újonnan), ma - bár én nem vennék - teljesen meg tudom érteni. a régi nagy hátrányát (gyenge akku) nem csak ledolgozta de mára már akkubajnok lett, árban a többi gyártó utolérte vagy le is előzte, persze az iphone tagadhatatlan előnyét (hosszú és gyors szoftvertámogatás) már nem akarják mellé adni.

értem én hogy pénzt akarnak keresni ami a csúcs telókban van, de értelmes középkategóriás ajánlatok kezdenek kihalni android fronton az apple pedig rendes középkategóriás telókat nem is kínált soha (az se 2020 és főleg a 2022-t hagyjuk is, borzasztóan eltalált termékek).
szándékosan van terelve az ember a csúcskategóra felé, én viszont minden tudatos vásárlónak egy jó állapotú pár évvel ezelőtti használt csúcstelefont ajánlok. egy samsung s20/iphone 11 még hosszú évekig tökéletesen jó telók lesznek

(#18) klaya86 válasza Curtain (#16) üzenetére


klaya86
senior tag

Jól megmondtad 😃köszi. Így már értem. De úgy látom neked a lényeg nem ment át. Nem az 500 euróval van bajom, hanem a cserébe kapott tudással. Jelenleg ez a xiaomi 12 lite kb tudásban a xiaomi 12 höz képest ugyanúgy viszonyul, mint 3 éve a mi9 hez képest a mi9 lite. Nagyjából arányaiban ugyanannyira butítottak a csúcshoz képest. De az ár növekedése viszont majdnem 2.5 x.

(#19) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#20) Curtain válasza klaya86 (#18) üzenetére


Curtain
senior tag

"Anno a mi9 lite-om 80ert vettem újan,3 éve. Nem gondoltam, hogy pár év múlva 2 kiló felett lesz egy középkategóriás xiaomi" Erre reagáltam.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#21) bollokcs80 válasza Wesiz (#17) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Teljesen igazad van, én is sajnáltam, hogy nem tudtam jóban lenni az iOS logikájával, mert a mai árakat és tudást nézve az Androidos vonal tényleg kezd röhejes lenni....

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#22) Griff55 válasza Graphics (#15) üzenetére


Griff55
senior tag

Ja.. csak évekkel ezelőtt a csúcs droidos hardvert sokkal olcsóbban kaptad meg… most meg nem ez a helyzet, ezért írtam azt amit

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#23) Graphics válasza Griff55 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régen minden jobb vót'.

Tudom, én is boomer vagyok má'.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Noukoum válasza Griff55 (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez a kategória ma is létezik és kb. annyiba kerül mint régen. A különbség maximum az hogy Európába már alig jutnak el a noname kínai gyártók termékei, mert így is telt a piac.

Az az iPhone 13 amiről beszéltél messze nem egy világmegváltó modell. Tavaly szeptemberben itthon bruttó ~930€ volt (1€=360ft!!!!!)
Na most nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy ha itt nem kezdenek valamit a forinttal akkor nagyon simán 1000€ lesz itthon az iPhone 14.
Ráadásul pletykálják hogy az Apple is árat emel, na hát abba inkább bele sem gondolok milyen árakat hozhat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) badacsony


badacsony
őstag

Tesztecske. :)

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.