Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, ilyen paraméterekkel elég drága lesz ez sajnos. Nekem ekkora méretben simán jó lenne a 1080p felbontás, és akár még a SD652 is. Ez biztos nem kezd 300$ közelében sem, akkor meg nem fog érdekelni. :(

(#2) TheSaint


TheSaint
aktív tag

A Pixel C alapmodell még mindig ~500$ körül van, ez ~350-400$ között kezd, úgy meg komolytalan. Inkább közepes SOC-al adnák jó árban, kinek kell majd ez felső kategóriás SOC-al túlárazva?
A Nexus 9-et meg ne keverjük ide, éppen elég szégyen, hogy azt kiadták.

(#3) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Valahogy ez a tablet dolog nem nagyon akar összejönni a gyártóknak. Vennék én valami középkategóriás cuccot 60-70ezerért, de nincs normális. Most nem fogok 1200x800 pixeles kijelzőt nézegetni 70ezerért, meg azért ebbe az árba férjen már bele 3 giga RAM. De nem, ilyen nincs. Csak a méregdrága csúcskategória (aminek az árából már lap-topot veszel), vagy a szemétrevaló alsó-közép kategória.

Mondom a speckót: 9 colos Full HD kijelző, Snapdragon 650 proci, 3 giga RAM, 32 giga tárhely, 8000mAh-ás akku, stock Droid, mindez 70ezerért... A Xiaomi vagy a Meizu megcsinálhatná, de nem. Ilyen egyszerűen nincs a piacon... Sokat akarok?

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#4) dobolson


dobolson
senior tag

Nekem ez kéne, csak 8 colos kijelzővel.

(#5) lezuvius


lezuvius
őstag

100e koruli nyitassal eselyes, hogy bekeruljon a kosarba.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#6) mm89 válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


mm89
őstag

Az Lg megcsinálta még annó a Gpad 8.3 -at. Na az szerintem még ma is megállja a helyét.
Én egy tabletért biztos nem adnék 100+ pénzt.
42-ért vettem használtam a Gpadet 1,5 éve és tökéletes. Persze szoftveresen jól elhanyagolták...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#7) #16820480 válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi nem fog stock droidot csinálni soha, de a MiPad2 nagyjából teljesíti a követelményeidet.

(#8) alkatraz3000 válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

ipadnek hívják ;) air2 wifi+cellular újonnan 90-ért vettem ph-n.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#9) ctvagyok válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


ctvagyok
őstag

Valóban így van. Már évek óta ugyan olyan 1280x800 as tabokat lehet venni. Lényegében ugyanazt a hardver megy ugyanannyiért. Aztán csodálkoznak, hogy nincs eladás.
De a drágább tabok között sem remek a helyzet. A z4 tab például drágább mint az ipad air 2, de már pro-t is kapni annyiért.
Ha 4:3 tab kellenne nyilván egy ipad-et vennék. De ha 16:10 tab kell 10" en normális felbontással akkor van 3-4 darab a piacon. Vagy ott vannak a kínai win-és táblagépek. Az még sokszor lutri.
Az androidos tabletek fejlődése kb nulla az utóbbi két évben.

[ Szerkesztve ]

(#10) Wesder válasza alkatraz3000 (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Azon is megy a stock droid? :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

De jó lenne ha 10 colos lenne Chrome OS-el. Ez így túl kicsi.

(#12) alkatraz3000 válasza Wesder (#10) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nem, de ahogy látom maguk az androis userek sem tudnak értelmes tabletről ebben a szegmensben. abban egyetérthetünk, hogy az ipad magasan ül mind felett, pedig nem egy nagy durranás.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) TheSaint válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Vennék én ilyet no de 90e-ért? Ami boltban ráadásul 110e-ről indul, alap 16GB-os változat.
No meg a "kicsit" túlárazott appstore-ból beszerezni az alap dolgokat? Az mennyi is még pluszban?
Kiváló cuccaik vannak, de ennyit még droidosra, vagy windowsosra se szánnék...

(#14) alkatraz3000 válasza TheSaint (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

hát ne az applenél vegyed. garanciád ugyanúgy lesz :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) ALBY válasza alkatraz3000 (#8) üzenetére


ALBY
senior tag

Abba mekkor SD kártgyát lehet tenni? ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) alkatraz3000 válasza ALBY (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

te én tudtommal a nexusba sem lehet :DD

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#17) ALBY válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


ALBY
senior tag

Sokat akarsz sajnos. De ettől még béna a piac.

Egyébként Sony Z3 Compact Tabeletet ha tudsz szerezni használtan, azzal nagyon jól járnál te is!

(NVidia Shield is még előkereshető, főleg a játszósabbaknak való, és az akkuja lehetne nagyobb.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) ALBY válasza alkatraz3000 (#16) üzenetére


ALBY
senior tag

Épp elég gáz a Nexusoknál is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) TheSaint válasza alkatraz3000 (#16) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Mondjuk droid-nál bepattintok egy OTG-s pendrive-ot aztán mehet minden, lementés, feltöltés....
Almával meg még be kellett ruháznom egy nas-ra is, hogy azért valamire lehessen is használni, ha már jó drágán megvetem.

(#20) alkatraz3000 válasza TheSaint (#19) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

50gb icloud havi 1 euró, de már a kingston is gyárott lightningos pendriveot aminek a másik vége usb.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) Narxis válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ugyanez a problémám. Nem tudom leváltani a Nexus 7 2013-mat egy rendes 10 colos androidos tab-ra.

Thanos was right.

(#22) TheSaint válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Tárhelyet ingyé is találok dögivel, de azért jó tudni, hogy az alma ezért is kér pénzt....
Akkor már csak valami sebes net kell mellé, ami szintén ugye az olcsó kategória meg nem mindenhol elérhető...
Ismerjük a pendrive-ot is 16GB-os modell csekély 12e, de legalább csak FAT32-re formázva működik mindenhol rendesen....

Hagyjuk ezt, megszenvedtem már 3-4éve almáékkal, ez van, minden sz*rért-h*gyért fizetni kell és jelentősebben drágábban mint az átlag. Igen, cserébe átlag feletti "valamit" is próbál nyújtani, de nekem ez már nem állt párhuzamba a befektetett anyagiakkal.

[ Szerkesztve ]

(#23) alkatraz3000 válasza TheSaint (#22) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

azért az 50gb 1 ejróért kifejezetten baráti :)

ha meg már van NAS, akkó mi a problem?

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#24) balgab84


balgab84
aktív tag

Király.

(#25) TheSaint válasza alkatraz3000 (#23) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Baráti igen, mondjuk a MEGA ingyen adja az 50-et, de van ingyen 25GB onedrive, meg 15GB a guglinál is...
Mondom min vérzett el anno az iPad3:
Ugye az ár, mint részleteztem
Olcsó jánosként én is csak 16GB tárhelyeset vettem, zenék, filmek feltöltésére nem igen maradt ugye semmi.
Akkor még az ilyen pendrive-ok csodaszámba mentek a vége felé egyre sikerült szert tennem, de csak FAT32-vel ment a tabon. Eleve ugrottak a nagyobb filmek...
Akkor legyen NAS, másra is jó lesz természetesen, de az alap indíttatás az volt, hogy a tab csak volt, böngészés, ez-az másra nem volt jó....
Akkor a multitasking még nem igazán ment, 5. valahányassal jött ki...
Ami a legfájóbb volt, hogy két felhasználó nem mehetett a rendszeren, röhej. A 8-asnál hegesztettek valamit, de a 9-től lett valamire használható is....
Szóval drága mulatság volt, de sikerült túladni elég kevés veszteséggel, mert akkor éppen pörgött az alma hype...
A harmad árából lett egy Nexus 7-2, teljesen rendben volt, két felhasználóval hasított.

[ Szerkesztve ]

(#26) alkatraz3000 válasza TheSaint (#25) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

de egy 7 colos nexus kb olyan, mint egy digitális képkeret :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#27) TheSaint válasza alkatraz3000 (#26) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Mondod te, csak a behemót ipad3-hoz képest a használhatóság sokkal jobb volt és akkor éppen a guugli elég jól belehúzott, pikk-pakk ment a multitasking, mindez 2 felhasználóval megfejelve és persze harmad áron. Imádtuk a Nexus-t.... azóta is várom egy normális 7-8" tab kiadását.

(#28) ALBY válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


ALBY
senior tag

Napi ~2óra villamoson filmnézés, kb 2-5GB adat is lehet naponta, azon aztán sokat segít a iCloud a baromságaival, meg mobilnettel. Kell a tárhely a tabletbe is, anélkül nyomorék, csak egy otthoni "távirányító".
Kilógó pendrive nem megoldás, nem csak kényelmetlen de veszélyes is.
Könyörgöm, egy 1 dolláros foglalatról beszélünk, amit csak alja$$ágból, (vagy végtelen butaság miatt) lehet lehagyni egy készülékről.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) Fejvadi válasza Wesder (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Persze, nem is tudtad? :D

(#30) t3tv3s válasza TheSaint (#25) üzenetére


t3tv3s
tag

OneDrivenál 5GB van ingyen. Minden másért fizetni kell.

(#31) TheSaint válasza t3tv3s (#30) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ha most regisztrálok igen, de nekem már régóta van fiókom, akkor 15GB volt és hozzá lehetett csapni még 10-et.

(#32) #02683648 válasza TheSaint (#13) üzenetére


#02683648
törölt tag

Erre a túlárazott appstore-ban beszerezni az alap dolgokat-ra tudsz konkrétumot mondani?
Azaz h ugyanaz a fizetős program ami androidon és ioson is megvan, az utóbbi appstore-jában jelentősen drágább? Vagy: hogy vmi core funkció ami droidon a rendszer része ioson csak fizetős appal oldható meg?

El tudom képzelni h van ilyen de akkor konkrétumokat szeretnék látni.

(#33) t3tv3s válasza TheSaint (#31) üzenetére


t3tv3s
tag

Nekem is volt 30GB csak kinyírták a nyáron ebből lett 5GB. Állítólag meglehetett menteni a nagyobb tárhelyet de nálam kimaradt ez az akció.

(#34) #02683648 válasza t3tv3s (#33) üzenetére


#02683648
törölt tag

Meg is mentettem, vhol be kellett kattintani vmit egy weboldalon vagy ilyesmi.

(#35) alkatraz3000 válasza t3tv3s (#33) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nem reklámozták, de én pl megmentettem :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) TheSaint válasza #02683648 (#32) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Lassan már több éves tapasztalataim alapján akkor még ezeket nem találtam:
Ingyenes használható navi nem volt
Ingyenes használható "office" csomag, amivel szerkeszteni is lehet, meg úgy menti le, hogy az továbbra is kompatibilis maradjon
Média lejátszó ami kezeli a hálózati helyeket normálisan
Apróság, de ingyenes háttérkép kezelőt sem találtam normálist, 1€-ért már volt...

Ez a másik, akkor volt a nagy ötlet, hogy a dollárt egy az egyben váltják az euróhoz.... és persze meg volt a felkerekítés is mindennek az árát felemelték, csak úgy.

(#37) TheSaint válasza t3tv3s (#33) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Így volt, be kellett pippantani, hogy megtartom a jelenlegi tárhely méretet, igen, megtartottam. Nem verték nagy dobra...
+10GB-ot meg akkor szereztem amikor a skydrive-ból onedrive lett, ott is hasonló módszer volt, akarok ingyé +10-et, persze!

(#38) #16820480 válasza TheSaint (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért komoly, hogy még mindig nem sikerül abszolválni, hogy a dollárban megadott árak nettó árak, és az EU-s árak pedig tartalmazzák az áfát és vámot is.

(#39) TheSaint válasza #16820480 (#38) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Miattam aztán azt magyaráznak bele amit akarnak, az áremelés, az áremelés.
Főleg ezt a nagy "adóoptimalizátor" cégtől kicsit sem vicces amúgy....

(#40) blash válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


blash
tag

Ebayrol hasznalt Samsung Note 10.1 (2014) vagy Tab S 10.5? Szallitassal, import koltsegekkel 220-300 dollar kozt megkapni.

(#41) johnodi


johnodi
csendes tag

Én a minap tettem fel az LG GPad 8.3-ra a Marshmallow-t. Mivel ez a tablet Google Play-es változatban is kijött, így az arra készült ROM-ot egy az egyben fel lehetett pattintani (persze kellett root és TWRP), így van egy tökéletesen optimalizált tablet-em.

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

(#42) laskr99


laskr99
addikt

Ha olyan 100 körül jön és nem amoled kijelzővel meg elődjének a sztereó hangszórójával,kinézetével akkor cserélem a N7 2013-am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.