Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) pocokmz válasza k-adi (#31) üzenetére


pocokmz
csendes tag

Nincs itt semmi trollkodás.

Az van, hogy én nem ájulok el ezektől az icipici fejleszteséktől, nem gondolom hogy a mobilaréna tesztek és a tech közeg elvárásai értelmesek lennének. A marketing mozgatja az egészet. Nagyobb szám, szuper akkor jobb. Aztán valójában nem változtat a nagy része semmin.

Nem részletezed, pedig a gyorstöltésnek akkor van relevanciája, amikor napközben lemerül a telód és gyorsan kell belepumpálni sokat. Az emberek 99%-a este felteszi töltőre majd reggel le, a 4-5000 mah-es telepek meg kibírják az 1 napot. Oké mégis lemerültél napközben, hányszor esik meg ez, és aztán hányszor kell 15 percen belül az a plusz 80% bele? Valószínüleg a termék élettartama alatt úgy 1x, hűha mekkora innováció. Cserébe gyorsabban degradálodik az akksi.

Igen ebbe belegondoltam volna, ha 3 szereplős lenne a piac. De ott a xiaomi, az oppo, vivo, a 100 almárkájuk, az LG a Sony a Lenovo stb. Nem gondolod hogyha lehetne innoválni akkor megtennék? Mármint lehet, inkrementálisan fejleszteni a dolgokat, és azt csinálja mindegyik, illetve próbálkoznak jópofa dolgokkal de annyi (a samsung is). Az elmúlt években azonban nem történt túl sok releváns előrelépés.

Árverseny az mindig az adott piacon érdekes, magyar piacról lehetne csinálni egy felmérést, gyanítom egy kicsit emelkedtek az árak mert itthon nagy huawei hatalom volt, bár a xiaomiék például elég olcsók még mindig.

A kedvencem pedig a siránkozás hogy az apple, samsung kivette a töltőfejet. Na most ha félretesszük a gyorstöltést, akkor be lehet látni hogy androidos vonalon ez egy nagyon kis probléma, van mindenkinek kb. Apple vonalon kell valamit venni a többségnek, de az ikeában pl 3500 ft egy usb-c töltő, 2500 a lightning-usb A kábel. Akinek ez fáj a 3-4 kilós telefon után az nem jól költi el a pénzét. Viszont akinek nincs szüksége rá, az nem kap és nem is vesz fölöslegesen egy nyolcvanadik műanyag vackot. Szerintem ez szuper a környezetnek. (samsung is egyébként csak a drága telókból hagyta el a töltőfejet, ahol anyagilag ez nem lehet probléma, de remélem idővel az olcsóbb kategóriákban is kikopik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.